2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bence de bu kadar riske atmana gerek yok canım ama özel olduğu halde neden bu kadar normal için bekletiyolar ki?
Yok canım devlete gidiyordum orda bekleticeklerdi özele gittik bizde yarın alacaklar inşallah onlarda şaşırdı 42 ye kdr bekletiyor devlet deyince

Canım annelik hüznü yaşıyorsun çok normal en ufak olumsuzlukta doğum sonrası hepimizde olan şeyler.. İlk dogumdan sonra normal doğum yapamadım yok sezeryan oldum sütüm gelmiyor diye ağladım durdum günlerce baş ağrısı da cabasiydi.. Ama elimden geleni yaptım saat başı en geç iki saatte bir oğlumu memeye aldım zorlayarak uyandırmaya emzirmeye çalıştım ve benim oğlum mamayi da kabul etmiyordu iki hafta içinde her şey normale döndü sütüm de geldi hatta sütten üstüm basım ıslanırdi ped ya da kalkan olmadan dolasamazdim.. Şimdi daha rahatım zamanla sütüm de artacak.. Zorda kalırsam mamada veririm hiç sıkma canını sen ne kadar iyi olursan bu süreç o kadar kolay geçecek

Bende aynı fikirdeyim, oğlum 3280 gr doğdu ilk gecemizde sütüm tabiki gelmedi 100 gr gitti yavrumdan, dr sabahki kontrolde sarılık başlangıcı var sütün gelene kadar mama takviyesi yapın dedi ve bende aptamil 1 numara aldım zaten ebe de hastanede şiringayla mama verdi yavrum biraz öyle rahatladı. Şimdi bunu görünce sütüm gelsin vs diye neden risk alalım. Çok şükür dünden bu yana gelmeye başladı sütüm ve sürekli makineyle de sagiyorum artsin diye ( aldığım notlar arasında tavsiyelere uydum kimyon rezene çayı almıştım çok farketti, tavuk suyu ve komposto sagolsun ). Mama veriyorum, bugüne kadar mama olmasa çocuğu iyice sarılık edecektik, bende geceleri veriyorum kakasiyla da atıyor çok şükür sarılığı bakalım

O zaman yakın diyelim tatlım sancılar var hissetmesen de, hayırlısıyla gelecek gibi sanki kendini sende takip et güzel haberlerin olsun
İnşAllah gelir canım biran önce sıra beklerken orada kadının biri beni korkuttu cinsiyeti sordu kız dedim kaç haftalık dedi 40 dedim abo dedi bu zamana kız durur mu benım kızlar 15 gün önce doğdu dedi bebek kurumasın içinde gibi Bşey dedi napayım dedim yani gelmiyor elimde olan bşey değil

Benimde kizim sarilik baslangiciydi. Doktorum asıl bu cocuga mama vermemek kötülük olur dedi. Çok sukür ilerletmedik iyilesti. Halada günde 2 kere veriyorum. Rabbim daha güzel günler yaşatsin bebislerimize

Bu hafta bebek haberleri alacağız gibi duruyor hayirlisiyla sanki Kasılma canım bu hissettiklerin şimdi tam birsey demeyelim ama sert bir geliş ağrısı varsa başta duzensiz bunlar ilk habercilerinin arasındaÜşütme değilse tabi

Kizlar bugun kontrolum vardi, nst.de 40in ustunde hafif sancilar cikti ama nerdeyse her sancidan sonra bebegin kalp atislari dustu, doktor 40dk.tuttu nst.de. Plesanta yetersiz kaliyor olabilir dedi, istemeyiz boyle biseyi dedi. Diger seyler yolunda oldugu icin simdilik sorun degil ama asil agir dogum sancilarinda bebegin nasil tepki verdigini gormek icin cuma gunu serum vereyim serumla nst bakalim dedi. Yarin da hastanede ayrica nst cektiricem takip icin. Plesantada kireclenme baslamis ama o cok onemli degil dogum vaktinin geldigini gosterir dedi. Cok sukur bebegin kafasi kanala girmis, cati muayenesi sirasinda siyirma islemi de yapti doktor. Kafasi kanala girmedi diye uzuluyordum simdi de sanci sonrasi kalp atisinda dusme olayi cikti, insallah bu da gecer insallah bu da anlık biseydir de sagligi yerindedir evladimin. Dua edin benim icin de
Sizde boyle bisey yasayan oldu mu kizlar?

Umarım 39 olmadan suni sancı çekmeden kendi sancımla gelir miniğim

Ne demekmiş bebek içinde kurumasın yahu deli mi bunlar? Öf boş konuşan teyzeler.

Çok biliyorlar sen takılma, çok gördük kızların 41 haftada gelişlerini 42 haftayı görenleri öyle birşey yok bebek kendi miadını bilir demekki bu kadar durması gerekiyormus kız erkek farketmez Senin ki geldi gelecek 2 cm açıklık var, sancı var insallah bugün yarın güzel haberlerini alırız

Benimde kizim sarilik baslangiciydi. Doktorum asıl bu cocuga mama vermemek kötülük olur dedi. Çok sukür ilerletmedik iyilesti. Halada günde 2 kere veriyorum. Rabbim daha güzel günler yaşatsin bebislerimize
Amin canım seni bulmuşken bir şey soracağım Doğum sonrası kanaman ne durumda benim bir hafta bile sürmedi desem ne olur ne olmaz diye günlük ped kullanıyorum ama doktor yavaş yavaş azalacak demişti benim direkt bitti gibi oldu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…