2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam hala doguramadim
Cuma günü 41. Hafta gelmiooo gelmiooo gelmiooo
Napionuz ne edionuz nasıl doguruyonuz bana da deyin yaaaa ne sancım var ne açılma.. cumaya kadar gelmezse sezeryana girecegim
Ablamın 42. haftası dolmuştu. Suni sancıyla doğumu başlattılar. Normal doğumla bebek dünyaya gelmişti. Normal doğum istiyorsan haftası doldu diye sezaryen düşünme bence

Oğlumda son haftalarda karım gelişimi durdu demişti son ölçümde 2800 ama 200 gram altta olabilir dedi ama oğlum 3350 doğdu

Kızlar doğumum cuma günü ama benden bayağı kremsi akıntı geldi su gibi kasık bel ağrım aralıklı kaç gündür var zaten ama.Ne yapmalıyım bilemedim.

Canım ben sadece kg alımında sıkıntı olsaydı o kadar önemsemezdim ama haftasının çok gerisinde çıktı. Cuma gününü iple çekiyorum umarım pozisyondan dolayı ölçüler yanlıştır. Sende üzülme kg konusunda anne sütüyle kgsini her türlü alır

Ablamın 42. haftası dolmuştu. Suni sancıyla doğumu başlattılar. Normal doğumla bebek dünyaya gelmişti. Normal doğum istiyorsan haftası doldu diye sezaryen düşünme bence
Yok canım daha 1 hafta daha beklemek istemiyorum. Bu cuma 41 hafta
Ve hiç açılma yok sancı yok bu şekilde suni sancı da almak istemiyorum kaç saat kaç gün sürecek belli bile değil..
O psikoloji ile bir de sonunda sezeryana girmekte var.
Kendme bu kötülüğü yapamam
Cuma da hiç sancı ckmazsa açılma yoksa sezeryan gnu alacağım..

Kızlar selam
Bugün yaptırdığım testte ferritin seviyem düşük çıktı. Demir ilaçları 3 katına çıkarıldı.
İnternetten bakayım dedim, anne ölümlerinin yüzde 40ından sorumludur gibi bir sürü olumsuz şey okudum. Doğumda kanama olur vs vs

Bebek de 1 haftaya gelecek, yani uzun tedavi görme vaktim de yok. En fazla 1 hafta ilaç içebilirim.

Korkmalı mıyım? Zatem doğumdan korkuyordum şimdi iyice korktum

Bana böyle bir test yapılmadı bile. Önceden demirle ilgili bir sıkıntı var mıydı?

Canım bak ben ogluma hazir mama vermiyecegim diye direndim küveze aldilar. Etraftan mama vermeyi öcü gibi gosteriyorlardı. Sanki ma verirsem bebegime kötulük yapacagimi kötü anne olacagimi hissediyordum. Sakin bu hataya düşme.bebegin icin en mukemmel anne sensin. . Simdi ozellikle geceleri mama veriyorum. Sen iyi olursan bebeginde iyi olur. Emzirirken dua oku bol bol .daha lohusasin akıl karisikliklarin cok normal. Bak gorürsun tosun pasa olur o annesi.

Kızlar yarın saat 10.00 gibi yatış işlemleri yapılacak saat 15.00 gibi de sezaryene alacak nasip olursa. Hem korkuyorum hem heyecan çok değişik uçlarda gidip geliyor ruh halim. Doğum yapan anneler hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin evlatlarımızı. Doğum yapmak için bekleyen anneler Allah kolay doğumlar nasip etsin.

Merhaba, kaynamiş soğumuş suyla silebilirsiniz. Kurumadan göğüs pedi vs koymayın. Karbonatli su bende catlak yapmıştı. Çok sıkıntı yaşadığım zamanlarda göğüs pedine 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyagi döküp onu kapatıyordum, emzireceğim zaman kuru mendille silip veriyordum yıkamaya gerek olmuyordu.Emzirdikten sonra kendi sütünüzü birkac damla sıkıp onu da sürebilirsiniz.
Meme ucu merhemlerinin bazılarını sadece silip yıkamadan verebiliyorsunuz lanolinli olanları sanırım. Ama ilaç tarzıysa ya da sudocrem tarzı biseyse yıkayıp vermeniz gerekiyor diye biliyorum. Kullanan baska arkadaşlar belki ekleme yaparlar.

Tek ölçümde yani tek haftada mi bu şekilde oldu? Bnmde aynı durum var gibi ama
Son 2 takipte sanırım gelişimi durdu dedi karın ölçüsü küçük çıkıyordu hafif tansiyonum da çıkacqk gibiydi ayaklarım şişti o yüzden sancım yokken 38+5de suni sancı ile doğumu başlatalım dedi doktor ama ben akşama kadar suni sancı almama rağmen ağrım hiç olmadı akşama sezeryan oldum

Ilk gunler cok zor uyanir sarilik riskide oldugu icin uyuma egilimi daha cok oluyor.uyandirmak icin islak mendille sirtini bacaklarini sil.bezini degistir her emzirme oncesi.hatta bezini degistirirken poposunu ilik su ile yika hem uykusu daha guzel aciliyor.ayaklarini siktirabilirsin.bunlari bana bebegim kuvozde kaldiginda hemsiler anlatmisti.ayak siktirma haric hepsini denedim zaman zaman.hastanede iken hemsire bebegin yanaklarindan bastirarak zorla ittiriyordu memeyi okadar derin uyuyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…