2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

Canim hic stres yapma benimde 5.günden sonra çoğaldi. Haslama sütlü mısır, etsuyu ,tavuk suyu , ,sogan süt arttiriyor. Bol su iç.her firsatta uyu. şekerli gıdalar tüketmemeye çalıs çünkü sekerli gidalar sütü gelimini köreltiyor.özellikle sabaha karşi 03.00 ile 05.00 arasinda uyandir emsin çünkü süt üretimi icin hormonlar uyariliyormus o saatlerde. Paşa ogluna bol bol sütlerin olsun

tecrübeli anneler, hani bazen diyorlar ya işte haftası dolmamış bebek küvöze girmeyebilir ama 37-38 i doldıran bebek girebilir o bebekle ilgili bir durum.
o gününü dolduran bebeklere kğvöze girmesi için ne oluyor yani solunum sıkıntısı mı oluyor ? birde gebelikte acaba bunu tespit edebiliyorlar mı? işte günü geriden ya da atıyorum bazımorganlarında bişi var gibi?

doğum yaklaştıkca bu yenşdogan ünitesini düşünğyorum saglam tek hastanede var bizim . ve ben orda dogum yapmyacagm diye

Bende su fazlaligi var örn drumun dedigi doğduğunda hemen ağlamazsa ciğerlerine su kaçmış olabilir o yüzden 1, 2 gün solunum desteği gerekebilir dedi (son kontrolumde öğrencileri vardı yanında onlara.da anlattı ıslak ciğer sendromu dedi) vaktinde doğsa bile ama ihtimali %7 max dedi ama benim durumundan dolayı bu ihtimal var inş böyle bi sorunla karşılaşmam ama.sizde herhangi bir durum yok takip ettiğin kadarıyla içinizi ferah tutun

çok teşekkür ederim canım benim inşallah benim de artar yine gece ağladı yine mama verdim sabaha karşı hiç hele emmek istemiyor da nasip artık olumlu düşünmeye çalışıyorum sık sık ağlıyorum hamileliğim güle oynaya geçti lohusalığım full ağlamayla geçiyor ölecek bu diyip diyip ağladım 5 gün boyunca umarım hiçkimse benim hissettiğimi hissetmez

Sezeryan ile doğum yapan annelere sorum olacak. Doğumdan sonra aynı gün içinde bebeğinin altını alıp giydirebilecek kadar hareket edebiliyor musunuz? Ben yanımda eşimi istiyorum da hastanede. O bebeği yatağıma getirse ben halledebilir miyim?

Ben aldım sabah 9.35 te doğdu Can, gece eşimle kaldık bi ara yürümeye kalkmıştım beşiğinden aldım altını değiştirdim

Onlardan biri benim tam 38+0 da doğdu bebeğim ama doğdugunda ağlamamış sıvı yutmuş, kanamam çok olmuş o yüzden hala küvözde. Cihaza fln bağlı değil ama biraz güçsüz hala toplarlayamadı bi kaç güne alcaz inşallah Ayrıca kontrollerim gayet normal geçiyordu hiç aklıma gelen bi ihtimal değildi
Ben de sürekli ağlıyorum, senin yazını okurken bile gözlerim doldu bebeğin cıkması için süt sağman lazım diyo dr sağıyorum ama damla damla sarı kolostrum geliyo sadece, bebek emse gelcek belki ama 2 kez gidiyorum yanına yetmiyo süt hala gelmedi napcamı şaşırdım uykum fln kalmadı senin yanında bak ne güzel belki biraz çaba istiyo hiç kötü şeyler düşünme canım baska bebek yarım saatte emiyosa seninki 1 saatte emer nolcak. Bende eve getirsem de saat başı denesek tek diyorum. Moralini yüksek tutmaya çalış

bugün dogum yapan biri hapyy momda 39. haftada bebegin küvöze alınması için bebegimbaska hastaneye göndermişler ondan bu soru aklıma geldi.
hepimiz şuan hassassız amacım kimseyi üzmek degil bilmeyince mecbur soruyorum
inş kimsenin bebeginin başına gelmez , küvözde olan bebelerde tez zamanda annesine kavusur inşallah

hemencecik size kavuşur inşallah

Oy maşallah size ya ne güzel bi doğum sağlıkla büyüsün kuzu darısı diğer arkadaşlara

Canım hala hastanedeysen lavman iste ısrarla en etkili ve en kısa çözümü ve acısız.
Valla doğumun çok güzel olmuş maşallah

Evettt çok şükür kızlar doğum bekleyen arkadaşlarım inşallah sizlerin doğumları daha güzel kolay geçsin

Kızlar bugün kontrolden geldim yine sancı düzensiz hatta yok sayılabilecek derece de 30 40 civarı. Açılma aynı 1 cm. Bebek kanala biraz daha yaklaşmış rahim ağzın yumuşak dedi. Ama bebeğin ölçümlerinde sıkıntı var geçen haftadan bu yana kilo almamış gözüküyor. Ki beslenmeme dikkat ettiğim halde normalde yumurta falan yemezdim nerdeyse her gün yedim karpuz vs keza öyle. Doktorum plesantanın da belli bir kapasitesi var dedi senin yemen içmenle alakalı bi durum değil dedi. Vajinal doğum yapmaya çok uygunsun yoksa bu hafta alalım derdim dedi 1 hafta daha gezdir bakalım dedi. Kilosu 2800 civarı doktor benim 200 gram falan eksik çıkar genelde sen 2600 gibi düşün dedi yanakları tombik tombik gözüküyo oğluşumun ama ufak gelecek galiba moralim bozuldu baya. Umarım sağlıkla gelir dua edin bize
Flzozlm bizde durumlar bu şekilde.

Canım yapmaya çalışıyorum bugun kontrolüm var bakalım tekrardan. Açıklık ve çatı muaynesi yapmalarını isteyeceğim belki doğumu tetikler
Maalesef çatı muayenesi doğumu tetiklemior ya da bilemiyorum bende etki etmedi.. 3 hafta önce çatı muayenesi yapıldı 3 dk sürüyor hiçte doğumu tetiklemedi valla

Sağlıklı olsunda kilosu önemli dgl canım skma canını.. benimde 41. Haftam ama kilosu 3550 çıkıyor bana göre de düşük mesela. Cnku 38-39 a bu kilo ile doğan bebeler var. Benim 41 hafta ve illaki bu ölçümün altında doğacak en az 150-200 gram.. bana da 3300 falan düşün dedi bana kalırsa da düşük ama doktor önemli dgl diyo hayırlısı olsun bsver

Tabiki sora sora öğreniyoruz inş hiç bir anne kucağı boş evine dönmez inş hepimiz sağlıkla kucağınıza alırız içinizi ferah tutun ben olumlu dusunmeye çalışıyorum

Öyle canım sağlıklı olsunlar başka bir şey istemem.. şok oldum biraz galiba umarım doğum sonrası canımı sıkan biri olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…