2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam hala doguramadim 🥺🥺
Cuma günü 41. Hafta gelmiooo gelmiooo gelmiooo 🥺🥺🥺
Napionuz ne edionuz nasıl doguruyonuz bana da deyin yaaaa ne sancım var ne açılma.. cumaya kadar gelmezse sezeryana girecegim 🥺🥺🥺
Ablamın 42. haftası dolmuştu. Suni sancıyla doğumu başlattılar. Normal doğumla bebek dünyaya gelmişti. Normal doğum istiyorsan haftası doldu diye sezaryen düşünme bence

Sağlıklı olsunda kilosu önemli dgl canım skma canını.. benimde 41. Haftam ama kilosu 3550 çıkıyor bana göre de düşük mesela. Cnku 38-39 a bu kilo ile doğan bebeler var. Benim 41 hafta ve illaki bu ölçümün altında doğacak en az 150-200 gram.. bana da 3300 falan düşün dedi bana kalırsa da düşük ama doktor önemli dgl diyo hayırlısı olsun bsver 😊😍
Oğlumda son haftalarda karım gelişimi durdu demişti son ölçümde 2800 ama 200 gram altta olabilir dedi ama oğlum 3350 doğdu

Kızlar doğumum cuma günü ama benden bayağı kremsi akıntı geldi su gibi kasık bel ağrım aralıklı kaç gündür var zaten ama.Ne yapmalıyım bilemedim.

Ben de haftalık gidiyorum kontrole 35’ten 36’ya 600gr almıştı ama 37.haftada 20gr 38.haftada 80gr almış nasıl kilo almaz problem mi var diyorum doktorum bu tartı değil cihaz ölçümü kilo değişir daha az ya da daha çok çıkabilir diyor suyu hafta uyumu normal sıkıntı edecek bir şey yok
Kızlar bugün kontrolden geldim yine sancı düzensiz hatta yok sayılabilecek derece de 30 40 civarı. Açılma aynı 1 cm. Bebek kanala biraz daha yaklaşmış rahim ağzın yumuşak dedi. Ama bebeğin ölçümlerinde sıkıntı var 😔 geçen haftadan bu yana kilo almamış gözüküyor. Ki beslenmeme dikkat ettiğim halde normalde yumurta falan yemezdim nerdeyse her gün yedim karpuz vs keza öyle. Doktorum plesantanın da belli bir kapasitesi var dedi senin yemen içmenle alakalı bi durum değil dedi. Vajinal doğum yapmaya çok uygunsun yoksa bu hafta alalım derdim dedi 1 hafta daha gezdir bakalım dedi. Kilosu 2800 civarı doktor benim 200 gram falan eksik çıkar genelde sen 2600 gibi düşün dedi😔 yanakları tombik tombik gözüküyo oğluşumun ama ufak gelecek galiba moralim bozuldu baya. Umarım sağlıkla gelir dua edin bize 😔
Flzozlm Flzozlm bizde durumlar bu şekilde.
Canım ben sadece kg alımında sıkıntı olsaydı o kadar önemsemezdim ama haftasının çok gerisinde çıktı. Cuma gününü iple çekiyorum umarım pozisyondan dolayı ölçüler yanlıştır. Sende üzülme kg konusunda anne sütüyle kgsini her türlü alır🙏🏻

Ablamın 42. haftası dolmuştu. Suni sancıyla doğumu başlattılar. Normal doğumla bebek dünyaya gelmişti. Normal doğum istiyorsan haftası doldu diye sezaryen düşünme bence
Yok canım daha 1 hafta daha beklemek istemiyorum. Bu cuma 41 hafta
Ve hiç açılma yok sancı yok bu şekilde suni sancı da almak istemiyorum kaç saat kaç gün sürecek belli bile değil..
O psikoloji ile bir de sonunda sezeryana girmekte var.
Kendme bu kötülüğü yapamam 😅
Cuma da hiç sancı ckmazsa açılma yoksa sezeryan gnu alacağım..

Kızlar selam
Bugün yaptırdığım testte ferritin seviyem düşük çıktı. Demir ilaçları 3 katına çıkarıldı.
İnternetten bakayım dedim, anne ölümlerinin yüzde 40ından sorumludur gibi bir sürü olumsuz şey okudum. Doğumda kanama olur vs vs

Bebek de 1 haftaya gelecek, yani uzun tedavi görme vaktim de yok. En fazla 1 hafta ilaç içebilirim.

Korkmalı mıyım? Zatem doğumdan korkuyordum şimdi iyice korktum :KK43:

Kızlar selam
Bugün yaptırdığım testte ferritin seviyem düşük çıktı. Demir ilaçları 3 katına çıkarıldı.
İnternetten bakayım dedim, anne ölümlerinin yüzde 40ından sorumludur gibi bir sürü olumsuz şey okudum. Doğumda kanama olur vs vs

Bebek de 1 haftaya gelecek, yani uzun tedavi görme vaktim de yok. En fazla 1 hafta ilaç içebilirim.

Korkmalı mıyım? Zatem doğumdan korkuyordum şimdi iyice korktum :KK43:
Bana böyle bir test yapılmadı bile. Önceden demirle ilgili bir sıkıntı var mıydı?

❤️❤️❤️🙏🏻çok teşekkür ederim canım benim inşallah benim de artar yine gece ağladı yine mama verdim 😞sabaha karşı hiç hele emmek istemiyor da nasip artık olumlu düşünmeye çalışıyorum sık sık ağlıyorum hamileliğim güle oynaya geçti lohusalığım full ağlamayla geçiyor ölecek bu diyip diyip ağladım 5 gün boyunca umarım hiçkimse benim hissettiğimi hissetmez 😞

Canım bak ben ogluma hazir mama vermiyecegim diye direndim küveze aldilar. Etraftan mama vermeyi öcü gibi gosteriyorlardı. Sanki ma verirsem bebegime kötulük yapacagimi kötü anne olacagimi hissediyordum. Sakin bu hataya düşme.bebegin icin en mukemmel anne sensin. . Simdi ozellikle geceleri mama veriyorum. Sen iyi olursan bebeginde iyi olur. Emzirirken dua oku bol bol .daha lohusasin akıl karisikliklarin cok normal. Bak gorürsun tosun pasa olur o annesi.

Kızlar yarın saat 10.00 gibi yatış işlemleri yapılacak saat 15.00 gibi de sezaryene alacak nasip olursa. Hem korkuyorum hem heyecan çok değişik uçlarda gidip geliyor ruh halim. Doğum yapan anneler hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin evlatlarımızı. Doğum yapmak için bekleyen anneler Allah kolay doğumlar nasip etsin.

Sancı yok değil mi kızlar

Eklentiler

• IMG_20210804_131345.jpg
    IMG_20210804_131345.jpg
    130,6 KB · Görüntüleme: 76
Arkadaslar merhaba...36.haftamizin icerisindeyim..bebegim iri olmasi sebebiyle haftaya dogum tarihini netlestirecegimizi ve sezeryan olacagimi soyledi doktorum...ozellikle tecrubeli annelere benim bir sorum olacak ....meme ucu temizligini nasil yapiyorsunuz?yani bebegi memeye vermeden once meme ucunu hijyeni nasiil saglaniyor?veya aldigimiz gogus ucu kremini ne zaman suruyoruZ?krem surdukten sonra bebege direk meme verilebilirmi?yoksa kimyasal icerikli olmasi sebebiyle meme verilmeden yikamak mi lazim 🙏

Şimdiden sağlıkla kucağıniza almayı diliyorum.. önceki doğumumda doktor Lansinoh ve bir krem için onları silmeden emzirmeye baslayabilirsin demişti.. Göğsümde kanama ve çatlak olduğunda verilen kremlerde uyarmıştı önce karbonatlı su ile bir bezle silmen gerekiyor diye.. Şuan emzirdikten sonra bazen Lansinoh ya da anne sütü sürüp kalkan kullanıyorum.. Hava çok sıcak olduğu için de sık sık duş alıyorum temiz tutuyorum göğüslerimi.. Emzirirken lohusalıkta birleşince su içinde kalıyorum..
Merhaba, kaynamiş soğumuş suyla silebilirsiniz. Kurumadan göğüs pedi vs koymayın. Karbonatli su bende catlak yapmıştı. Çok sıkıntı yaşadığım zamanlarda göğüs pedine 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyagi döküp onu kapatıyordum, emzireceğim zaman kuru mendille silip veriyordum yıkamaya gerek olmuyordu.Emzirdikten sonra kendi sütünüzü birkac damla sıkıp onu da sürebilirsiniz.
Meme ucu merhemlerinin bazılarını sadece silip yıkamadan verebiliyorsunuz lanolinli olanları sanırım. Ama ilaç tarzıysa ya da sudocrem tarzı biseyse yıkayıp vermeniz gerekiyor diye biliyorum. Kullanan baska arkadaşlar belki ekleme yaparlar.

Tek ölçümde yani tek haftada mi bu şekilde oldu? Bnmde aynı durum var gibi ama
Son 2 takipte sanırım gelişimi durdu dedi karın ölçüsü küçük çıkıyordu hafif tansiyonum da çıkacqk gibiydi ayaklarım şişti o yüzden sancım yokken 38+5de suni sancı ile doğumu başlatalım dedi doktor ama ben akşama kadar suni sancı almama rağmen ağrım hiç olmadı akşama sezeryan oldum

Ya ❤️❤️❤️🥺bizim de aynı dün 4. Gündü hala yakalayamadı emzirmeye çalışıyorum canım ama bazen uyanmıyor ne yapacağımı bilmiyorum inan ki ben de gideyim o zaman o vakitlerde çok sağol sanki emmiyor emse de yeterli gelmiyor gibi hissedeceksin küçülüypr her gün sanki of 🥺
Ilk gunler cok zor uyanir sarilik riskide oldugu icin uyuma egilimi daha cok oluyor.uyandirmak icin islak mendille sirtini bacaklarini sil.bezini degistir her emzirme oncesi.hatta bezini degistirirken poposunu ilik su ile yika hem uykusu daha guzel aciliyor.ayaklarini siktirabilirsin.bunlari bana bebegim kuvozde kaldiginda hemsiler anlatmisti.ayak siktirma haric hepsini denedim zaman zaman.hastanede iken hemsire bebegin yanaklarindan bastirarak zorla ittiriyordu memeyi okadar derin uyuyorlar.

X