2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım mısın sen😍her doğum özel kiii senin de maşallahın var ilk günden temizlik yapan seseryanlı bir anne 🥳 bence de seni dinleyince sezeryana yönelir insan maşallah sana🥰

Benim de öyleydi ptesi sabahı nstde sancı bile çıkmadı yarım saat içinde birden nişan su geldi, valla son bir hafta squat yaptım, pilates yine son hafta ve yürüyüş. Benim açılmamda birden geldi suyum gelince 2cm açılman var dediler sonra doktorum geldi yarım saatte 4 cm çıktı, sonra ki yarım saatte 6-7 cm çıktı bu arada ben hiçbirşey hissetmiyorum yani 7cme kdr sancı ağrı hissetmedim çok şükür, 7 den sonra suni sancı verdiler ozaman hissettim sancıları epidural istiyordum kağıt bile imzaladım ama doktorum bu zamana kdr kolay geldin gerek yok dedi yani 2 saat içinde doğum yaptım diyebilirim ilk doğum için rekormuş ama bana böylesi nasip oldu ağrı eşiğim yüksekmiş yeni öğrendim 🙈 Rabbim evlatlarınıza kavuştursun sağlıcakla muhteşem bir duygu gerçekten nasıl cıktıgının bir önemi yok dediğim gibi her doğum özel gönlünüzce olsun inşallah 🤍💙💜
Oy maşallah size ya ne güzel bi doğum 🌸 sağlıkla büyüsün kuzu darısı diğer arkadaşlara
Kizlar ben cok kötüyüm 20 saat oldu hala gaz çıkmadı. Ilac verdiler ona ragmen.. var mi bir cozum yolu..
Canım hala hastanedeysen lavman iste ısrarla en etkili ve en kısa çözümü ve acısız.

A arven84
Canım mısın sen😍her doğum özel kiii senin de maşallahın var ilk günden temizlik yapan seseryanlı bir anne 🥳 bence de seni dinleyince sezeryana yönelir insan maşallah sana🥰

Benim de öyleydi ptesi sabahı nstde sancı bile çıkmadı yarım saat içinde birden nişan su geldi, valla son bir hafta squat yaptım, pilates yine son hafta ve yürüyüş. Benim açılmamda birden geldi suyum gelince 2cm açılman var dediler sonra doktorum geldi yarım saatte 4 cm çıktı, sonra ki yarım saatte 6-7 cm çıktı bu arada ben hiçbirşey hissetmiyorum yani 7cme kdr sancı ağrı hissetmedim çok şükür, 7 den sonra suni sancı verdiler ozaman hissettim sancıları epidural istiyordum kağıt bile imzaladım ama doktorum bu zamana kdr kolay geldin gerek yok dedi yani 2 saat içinde doğum yaptım diyebilirim ilk doğum için rekormuş ama bana böylesi nasip oldu ağrı eşiğim yüksekmiş yeni öğrendim 🙈 Rabbim evlatlarınıza kavuştursun sağlıcakla muhteşem bir duygu gerçekten nasıl cıktıgının bir önemi yok dediğim gibi her doğum özel gönlünüzce olsun inşallah 🤍💙💜
Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün miniğinn 😊 Allah bize de seninki gibi kolay doğum nasip etsin inş 🤲🏻

Kizlar bir sey sorucam acayip bir bel agrisi yasiyorum su an. Zonklama seklinde ve bacaklarima vuruyor. Basina gelen var mi? Hic boyle bir sey yasamadim. Onemliyse doktoru arayacagim

Kızlar aranızda doğum yapanlara sorum olacak oğlum 3390 doğdu ertesi gün3205 grama düştü bugün 4. Günümüz doktora gittik 3180 gram olmuş bu düşüş normal mi doktoryüzde10 kayıp normal sizinki yüzde 10 geçmemiş dedi nasıl takip edicem bilmiyorum 10. Günü tekrar mıgötürsem fikriniz var mı kaka çiş normal şu an için ama tedirgin oldum sık sık giremiyorum cevaplarınıziçim şimdiden teşekkür ederim🌼🌼🌼💜
Canım biz de hastaneden kilo düşüşüyle çıktık doktorun da dediği gibi her bebekte olan bir durum bizimki bayram tatiline denk gelmişti bayram bitimi saglik ocağını arayıp doğum yaptigimi haber verdim öncesinde onlar öyle söylemişti 6. gününde gittiğimizde hala doğum kilosunu yakalayamamisti dün 13. Günde tekrar çağırdılar çok şükür doğum kilomuzun önüne geçmişiz boyumuzda 1,5 cm uzamış.. Sağlık ocağı bir haftalık 15 günlük ve bir aylık için çağırıyor bana da musaitlik durumlarına göre randevu verdiler.. Ebe emzirmeye devam et ilk ay kilosunu görelim önce takviyeye şuan gerek yok dedi.. İstersen sen de sağlık ocağı ile iletişime geç.. Randevulu gittim kimse yoktu mesela dün..

Canım biz de hastaneden kilo düşüşüyle çıktık doktorun da dediği gibi her bebekte olan bir durum bizimki bayram tatiline denk gelmişti bayram bitimi saglik ocağını arayıp doğum yaptigimi haber verdim öncesinde onlar öyle söylemişti 6. gününde gittiğimizde hala doğum kilosunu yakalayamamisti dün 13. Günde tekrar çağırdılar çok şükür doğum kilomuzun önüne geçmişiz boyumuzda 1,5 cm uzamış.. Sağlık ocağı bir haftalık 15 günlük ve bir aylık için çağırıyor bana da musaitlik durumlarına göre randevu verdiler.. Ebe emzirmeye devam et ilk ay kilosunu görelim önce takviyeye şuan gerek yok dedi.. İstersen sen de sağlık ocağı ile iletişime geç.. Randevulu gittim kimse yoktu mesela dün..
Ya ❤️❤️❤️🥺bizim de aynı dün 4. Gündü hala yakalayamadı emzirmeye çalışıyorum canım ama bazen uyanmıyor ne yapacağımı bilmiyorum inan ki ben de gideyim o zaman o vakitlerde çok sağol sanki emmiyor emse de yeterli gelmiyor gibi hissedeceksin küçülüypr her gün sanki of 🥺

Ya ❤️❤️❤️🥺bizim de aynı dün 4. Gündü hala yakalayamadı emzirmeye çalışıyorum canım ama bazen uyanmıyor ne yapacağımı bilmiyorum inan ki ben de gideyim o zaman o vakitlerde çok sağol sanki emmiyor emse de yeterli gelmiyor gibi hissedeceksin küçülüypr her gün sanki of 🥺
Biz sarılık olmasın diye 1,5-2 saatte bir emzirmeye çalışıyoruz gece boyu da alarm kuruyoruz zorlanıyoruz ama ilk oglumuzda da bir ay bu şekilde yapmıştık çabuk yoruldugu için uyuya kalıyorlar sürekli çenesini yukarı doğru kaldırıyoruz çoraplarını çıkarıp ayaklarından uyandırmaya çalışıyoruz emzirmeye ara verip uyansın diye altını değiştiriyoruz.. Gün içinde süt sagabilirsem onu da gece yatmadan önce veriyoruz şuan az CC oluyor biberonda ama biliyorum zamanla artacak.. Moralini yüksek tut sütünde artacak bebek de daha iyi emecek inşallah.. Biz elimizden geleni yapalım da ❤️

Arkadaslar merhaba...36.haftamizin icerisindeyim..bebegim iri olmasi sebebiyle haftaya dogum tarihini netlestirecegimizi ve sezeryan olacagimi soyledi doktorum...ozellikle tecrubeli annelere benim bir sorum olacak ....meme ucu temizligini nasil yapiyorsunuz?yani bebegi memeye vermeden once meme ucunu hijyeni nasiil saglaniyor?veya aldigimiz gogus ucu kremini ne zaman suruyoruZ?krem surdukten sonra bebege direk meme verilebilirmi?yoksa kimyasal icerikli olmasi sebebiyle meme verilmeden yikamak mi lazim 🙏
Şimdiden sağlıkla kucağıniza almayı diliyorum.. önceki doğumumda doktor Lansinoh ve bir krem için onları silmeden emzirmeye baslayabilirsin demişti.. Göğsümde kanama ve çatlak olduğunda verilen kremlerde uyarmıştı önce karbonatlı su ile bir bezle silmen gerekiyor diye.. Şuan emzirdikten sonra bazen Lansinoh ya da anne sütü sürüp kalkan kullanıyorum.. Hava çok sıcak olduğu için de sık sık duş alıyorum temiz tutuyorum göğüslerimi.. Emzirirken lohusalıkta birleşince su içinde kalıyorum..

Biz sarılık olmasın diye 1,5-2 saatte bir emzirmeye çalışıyoruz gece boyu da alarm kuruyoruz zorlanıyoruz ama ilk oglumuzda da bir ay bu şekilde yapmıştık çabuk yoruldugu için uyuya kalıyorlar sürekli çenesini yukarı doğru kaldırıyoruz çoraplarını çıkarıp ayaklarından uyandırmaya çalışıyoruz emzirmeye ara verip uyansın diye altını değiştiriyoruz.. Gün içinde süt sagabilirsem onu da gece yatmadan önce veriyoruz şuan az CC oluyor biberonda ama biliyorum zamanla artacak.. Moralini yüksek tut sütünde artacak bebek de daha iyi emecek inşallah.. Biz elimizden geleni yapalım da ❤️
O kadar moral oldu ki yazdıkların ben de soyuyorum bezle bırakıyorum gece uyumak bilmiyor gündüz uyanmak yine memeyi boşaltamadan uyudu yine beslenmedi düzgün canım sıkılıyor çok 😔 sütüm de az çocuk da çok iştahlı değil hakkımızda hayırlısı korkuyorum 😔söylediğin her şey için çok teşekkür ederim

Cnm neden 6 sonra bakılıyor ki?
kardeşimin eşine de 6 ay sonra getirin çünkü koronavirüs geçirdiğin için tekrar bakılacak demiş.

Canim 36 hafta dogdugundan birde insilün kullandigindan tekrar bakilacak .daha detayli oluyormus. Isitme testinden gecsede tek kulakta problem olabilirmis o sa 6.aydan sinra tespit ediliyormus. Zaten her hastanede bakilmiyor sanirim cihazlari farkli bizide arastirma hastanesine yönlendirdiler

Masallah ne guzel bi dogum olmus, tebrik ederim canim guzel saglikli bi omru olsun bebisinin🥰 allahim bize de boyle kolay bi dogum nasip et🤲🤲

X