2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bende enox kullanıyorum 4000 doğumuna ne dedi doktorun sezeryan yada normal gün verdimi
Bende enox 6000 kullanıyordum doktorum hep sezaryen en risksizi demişti. Son haftalarda ben talep edimce normal doğuma göre ayarlayabilir miyiz iğneyi bakalım demişti. Bebeğin gelişime göre karar veriyor buna. Ama benim birden doğum başlayınca sez. alındım bayada riskli oldu benim için gece iğne vurunmuştum çünkü
Sezeryan olan ve olmayi dusunen hanimlar hangi anesteziyi sectiniz.. cok endiseliyim.. korkuyorum.. dua edin benim icin ne olur.. karar veremiyorum
Ben mecburi genel oldum. Ama iyi ki genel olmuş diyorum suan panik atak ve evhamlı bir insanım bebek hemen ağlamamış mesela müdahale gerekmiş iyi ki görmemişim. Kaldıramazdım o stresi heyecanı . Ayrıca bende genelden sonra bende hiç baş ağrısı fln olmadı iyiydim. Sadece gaz sancısı onu da lavman istedim hallettik.
Doktora kanama diye gittim Dr bişey bulamadi. Benim suyum sınıra dayanmış malesef. Sınır 50 ml miş benim 65 ml civarı dedi Dr. Kendi doktorum izindeydi başka Dr a gittim onda 10 gün kontrol süresi bitmeden kendi doktoruma da gözükemedim 2-3 gün içinde kendi doktorumun bakmasi gerektiğini söyledi diğer Dr. olacak iş değil ya iyice sinir stres oldum. Suyu bu kadar azalan var mi 2-3 güne suyu bitmez umarım çok korkuyorum 😥
Canım kanamam varsa önemse. Nişan gibi mi yoksa pembe kan mı ?

Sezeryan olan ve olmayi dusunen hanimlar hangi anesteziyi sectiniz.. cok endiseliyim.. korkuyorum.. dua edin benim icin ne olur.. karar veremiyorum
Canım ben bunu çok düşündüm ve araştırdım epidurale karar verdim.Genel anestezide ayilma süresi uzun oluyormuş dolayısıyla bebekle temasında.
Ve ayrıldıktan sonra narkozun etkisi gectigi içinde ağrıları çok hissedenler varmış.
Ama diğerinde uyuşukken anlamiyormuşsun.
Ve genelde anestezi bir miktar bebeğe geçiyormuş solunum sıkıntısı olabiliyormuş bu yüzden.
En güzeli de bebeğinin doğduğu anı göreceksin, sesini duyacaksın normal doğum gibi bence daha güzel bir duygu yok😍10 dakikada bebeği alıyorlarmış zaten o an acı,ağrı hissetmeyeceksin oldu bittiye gelecek.

40+3 oldum 😃 ve hala gelmeye niyeti yok bizim paşanın😃 bugün bakıldı iri bebek dendi 41 hafta gözüküyor ve illa normali bekletiyo anlamadım ilk doğum nasıl doğurucam ben bu çocuğu 42 ye kadar yolu varmış ama korkuyor insan yeride daraldı hareketi azaldı. 2 güne tekrar gidicem artık sezeryan günü versin diye bekliyorum nst de. Birtane bile sancım çıkmadı 😫 açıklık artmadı rahim hala sert

Sizi hiç NST’ye bağlamadılar mı ? 38.haftadasınız sanırım, 35-36. Hafta itibariyle her kontrolde nst’den bebek hareketleri takip edilir. Nstde bebeğin her hareket ettiğinde kalp atış hızının yükselmesi ve sonrasında tekrar normale dönmesi beklenir. 20dklık bir nstde en az 3 kez hareket etmesi herşeyin yolunda olduğunu gösterir.
Ben de sizin dediğiniz gibi biliyorum ama benm doktorum nst istemiyor sezeryan olacagım için mi anlamadm bana da çok mantıksız geldi sonuçta sancım da çıkabilir bakılması gerekir

Benim de 89 ml e dusmus daha cok kucuguz doktorum o yuzden almak istemedi bol bol dinlen ve hergun havuc ve nar suyu ic dedi cuma tekrar gidicem
Kilo alımında yavaşlama oldu mu peki bende oldu biraz. Almak istemedigine göre çok riskli görmüyor sanırım. Bende yaticam dinlenicem artık çok terliyorum bu ara belki de ondan sıvı kaybı oluyor bir de çamaşırım çoğu zaman ıslak terden mi yoksa sızıntı mi var anlayamıyorum. doktoruma yazdım Çarşamba gitcem bakalım o ne diyecek. Hakkımızda hayırlısı artık.

Bende enox 6000 kullanıyordum doktorum hep sezaryen en risksizi demişti. Son haftalarda ben talep edimce normal doğuma göre ayarlayabilir miyiz iğneyi bakalım demişti. Bebeğin gelişime göre karar veriyor buna. Ama benim birden doğum başlayınca sez. alındım bayada riskli oldu benim için gece iğne vurunmuştum çünkü

Ben mecburi genel oldum. Ama iyi ki genel olmuş diyorum suan panik atak ve evhamlı bir insanım bebek hemen ağlamamış mesela müdahale gerekmiş iyi ki görmemişim. Kaldıramazdım o stresi heyecanı . Ayrıca bende genelden sonra bende hiç baş ağrısı fln olmadı iyiydim. Sadece gaz sancısı onu da lavman istedim hallettik.

Canım kanamam varsa önemse. Nişan gibi mi yoksa pembe kan mı ?
Bildiğin regl kanı gibiydi 1 kez peceteye geldi sadece yarım cm büyüklüğünde pıhtı gibi de vardi. Dr alttan baktı bişey göremedi nişan kırmızı kan renginde olur mu bilmiyorum

Bildiğin regl kanı gibiydi 1 kez peceteye geldi sadece yarım cm büyüklüğünde pıhtı gibi de vardi. Dr alttan baktı bişey göremedi nişan kırmızı kan renginde olur mu bilmiyorum
Canım korkutmak ve telaşlandırmak istemem ama bende cumartesi peçeteye gelen 1-2 damla kan şikayetiyle erkenden gittim ve doğuma alındım. Bebek hareketlerin nasıl, karında sertleşmen ağrın var mı ? İhmal etme ii takip bebeği ve kendini

Kızlar bebeği hareket ettiğinde bulantısı olan var mı benm çok bulanıyor ve her harekette karnım sancı gibi ağrıyor
O sancilar kasılma olabilir yalniz bende ilk bastan bebek hareket ediyor diye kasilma oluyor zanediyordur da onlar dogum sancilari bebek dogum kanalina yerlesiyor diye oluyormus

Merhaba kızlar, bende yaklaşık 1 haftadır kaşıntılar başladı ilk başta önemsemedim sıcaktandır diye geçiştirdim ama dünden beri arttı normal mi bu durum
Bende bunu yazmak icin girdim o kasintilar bende de olmaya basladi sizin nerenizde oluyor ? Benim boynum avuc iclerim ayaklarim ve kolarimda

Ben de sizin dediğiniz gibi biliyorum ama benm doktorum nst istemiyor sezeryan olacagım için mi anlamadm bana da çok mantıksız geldi sonuçta sancım da çıkabilir bakılması gerekir
Çok ilginç nst’nin doğum şekliyle alakası yok bildiğim kadarıyla, benim doktorum kontrollerde usgde kalp atımı normal görünüyor ama nst’den artık takip edilmesi gerekiyor dedi. Yani bebeğin sağlık durumunun, hareketlerinin yeterliliğinin takibiyle alakalı bi ölçüm sancıda ikinci planda kalıyor o yüzden. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah bebişlerimizi🙏🏻

Merhaba kızlar, bende yaklaşık 1 haftadır kaşıntılar başladı ilk başta önemsemedim sıcaktandır diye geçiştirdim ama dünden beri arttı normal mi bu durum
Bende bugun kasinti sikayetiyle doktora geldim maalesef hastaneye yatirildim.. sicaktanda olabilir ama Kolestaz diye bir sey varmis dün buradan bir arkadas uyarmisti beni.. o da olabilir.. benim doktorum karnimi ve kollarimi gorunce korktu kasintidan kurdesen gibi dokuntuler oldu..doktorunuza mutlaka gosterin.. eger sicaktansa sıkıntı olmaz ama Kolestaz olabilir.. bi gidin ne olur ne olmaz

X