2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Genel anestezi olucam ben. Spinal korkutuyor beni. Bebeğine odaklan , her şey çok güzel olacak
🤗
Kolestaz şüphesi şikayetlerin sadece kaşıntı mıydı ?
Bende korkuyorum spinalden ama genel anestezide korkutuyor.. entube oluyoruz.. yarina kadar karar vermem gerekiyor ama hic bilmiyorum.. kolestazda kasinti ve döküntü vardi.. karnim sivilce gibi kirmizi lekeler dolmustu..cok önemliymis anne ve bebek icin bilmiyordum sicaktan diyordum

Ben genel anestezi düşünüyorum spinalden korkuyorum açıkçası çok heyecanlanirim stres yaparım tansiyonum oynar kesin. Sizin için de hakkınızda hayırlısı olur inşallah 🙏
Bende panik atak hastasıyım dusun bendeki heyecan ve stres seviyesini.. tansiyonum dusuyor hemen bayilacak gibi oluyorum..

Kızlar bende yorumları yakından takip ediyorum. Yeni doğan bebişlere hayırlı olsun. Okudukça bende sabırsızlanıyorum 😍 Dr 26 Ağustosu doğum tarihi olarak verdi ama ultrasonda hep 18-22 Ağustos arası gösterdi.. öylede hissediyorum. Yurt dışında pek kontröl olmuyor, doğum yaklaştı 3 hafta kaldı, dr 3 haftada bir verdi randevuyu 😂

Kızlar size bir sorum var ben şimdi özel bir hastanedeki doktora gidiyorum geldiğimden beri güne de karar verdik sezeryan için ama acil bir durum olursa mesela bebek haftasonu veya gece gelmeye kalkarsa doğuma gelip gelmeyeceğini sormadım hiç sizce gelir mi sizin doktorlarınız gelecek mi böyle bir durumda konuşmuş muydunuz hiç?
Bizim doktor bu durumlarda hemen geleceğini söyledi

Joie excursion change mi yoyko 8 in 1 mi ya da başka tavsiyeniz var mı? (Park beşik)

Stokları tükenmiş durumda bulduğum yerlerde de acayip yüksek fiyat girmişler. Evet hala beşik almadım
Kraft calipso prime aldık biz dönenceli olanlardan bayağı bir kullanışlı duruyor şimdiden taşıma çantası da var bir bak istersen fikir olur.

Hangisi daha az risksiz acaba.. arastirdiniz mi.. ben ilkini epidural olmustum ama bunda çok kararsizim..
Bebek içim sprinal ya da epidurali öneriyorlar, genel anestezi maddelerinin bebeğe geçme ihtimali varmış, çok hızlı olmak gerekiyormuş ama şimdiye kadar hep genel yapıldı yeni yeni sprinal epidural yaygınlaştı, bir de riskten çok ben kendime göre karar verdim, ameliyathane ortamında sakın kalabileceğimi düşünmüyorum, tansiyonum çıkar fazla heyecanları falan diye korkuyorum o yüzden risk durumu kişiden kişiye değişir bence. Ama sakın kalabilecegimi düşünsem kesinlikle epidural tercih eder ve bebeğimin doğduğu anı görmek isterdim.

Kızlar bende yorumları yakından takip ediyorum. Yeni doğan bebişlere hayırlı olsun. Okudukça bende sabırsızlanıyorum 😍 Dr 26 Ağustosu doğum tarihi olarak verdi ama ultrasonda hep 18-22 Ağustos arası gösterdi.. öylede hissediyorum. Yurt dışında pek kontröl olmuyor, doğum yaklaştı 3 hafta kaldı, dr 3 haftada bir verdi randevuyu 😂
Sonraki kontrole dogumdan sonra gidersin artık 😃 bana da sağlık ocağı dün 1 ay sonrasına kan ve idrar tahlili için gün verdi doğumdan sonra gelirim artık dedim 🤦‍♀️

Kızlar size bir sorum var ben şimdi özel bir hastanedeki doktora gidiyorum geldiğimden beri güne de karar verdik sezeryan için ama acil bir durum olursa mesela bebek haftasonu veya gece gelmeye kalkarsa doğuma gelip gelmeyeceğini sormadım hiç sizce gelir mi sizin doktorlarınız gelecek mi böyle bir durumda konuşmuş muydunuz hiç?
Sanırım benim doktorum gelmiyordu kim nöbetçi ise o yapıyordu
Bugun yaptırdım doktorum kolestszdan suphelendi.. test 4 gün sonraya cikar o arada riske atmatal dedi.. hastaneye tattim sabah sezeryan olacagim
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍
Sezeryan olan ve olmayi dusunen hanimlar hangi anesteziyi sectiniz.. cok endiseliyim.. korkuyorum.. dua edin benim icin ne olur.. karar veremiyorum
Ben ilkini spinal oldun yine öyle olacağım o an çok güzel 😍😍😍
Kızlar yarın doğuma gireceğim akşam 7 de dualarınıza talibim 🙏🏻
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏🥰
Hanimlar bugunku kontrolde nst de bebegin hareketleri duzensiz cikti. Yatis yaptik. Hastanedeyim. Basina gelen var mi?
Son nst duzeldi ama moralim bozuldu
Her şey güzel olsun inşallah vaktiyle sağlıcakla gelsin minnos 😍
Joie excursion change mi yoyko 8 in 1 mi ya da başka tavsiyeniz var mı? (Park beşik)

Stokları tükenmiş durumda bulduğum yerlerde de acayip yüksek fiyat girmişler. Evet hala beşik almadım
Hahaha ben de son ana bırakmıştım 😂 mağazadan iki haftaya teslim ederiz diyince e bebek sitesinden aldım anne yanı ahşap besiklerden 60-120 ölçülerinde yarından sonra gelecek inşallah 😍

Doktora kanama diye gittim Dr bişey bulamadi. Benim suyum sınıra dayanmış malesef. Sınır 50 ml miş benim 65 ml civarı dedi Dr. Kendi doktorum izindeydi başka Dr a gittim onda 10 gün kontrol süresi bitmeden kendi doktoruma da gözükemedim 2-3 gün içinde kendi doktorumun bakmasi gerektiğini söyledi diğer Dr. olacak iş değil ya iyice sinir stres oldum. Suyu bu kadar azalan var mi 2-3 güne suyu bitmez umarım çok korkuyorum 😥
Benim de 89 ml e dusmus daha cok kucuguz doktorum o yuzden almak istemedi bol bol dinlen ve hergun havuc ve nar suyu ic dedi cuma tekrar gidicem

Sanırım benim doktorum gelmiyordu kim nöbetçi ise o yapıyordu

Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍

Ben ilkini spinal oldun yine öyle olacağım o an çok güzel 😍😍😍

Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏🥰

Her şey güzel olsun inşallah vaktiyle sağlıcakla gelsin minnos 😍

Hahaha ben de son ana bırakmıştım 😂 mağazadan iki haftaya teslim ederiz diyince e bebek sitesinden aldım anne yanı ahşap besiklerden 60-120 ölçülerinde yarından sonra gelecek inşallah 😍
Babynest almıştım ona güveniyorum 😜 bir süre idare ederiz nasılsa alırım bea diye diye doğurcam az kaldı. Ben almadıkça almak istediğim olursa önce zam yiyor, indirim bekliyim diyorum, sonra stoğu bitiyor hop yine zam

Bebek içim sprinal ya da epidurali öneriyorlar, genel anestezi maddelerinin bebeğe geçme ihtimali varmış, çok hızlı olmak gerekiyormuş ama şimdiye kadar hep genel yapıldı yeni yeni sprinal epidural yaygınlaştı, bir de riskten çok ben kendime göre karar verdim, ameliyathane ortamında sakın kalabileceğimi düşünmüyorum, tansiyonum çıkar fazla heyecanları falan diye korkuyorum o yüzden risk durumu kişiden kişiye değişir bence. Ama sakın kalabilecegimi düşünsem kesinlikle epidural tercih eder ve bebeğimin doğduğu anı görmek isterdim.
Bende ayniyim ama doktorum israrla epidural öneriyor..Doktoruma cok panik yaparım bayilirim demistim..cok hafis sakinlestici veriyoruz öyle durumlarda eger cok cok kotu olursan o sekilde genel yapiyoruz demisti.. tansiyonu zaten dakikada bir olcuyorlar çıkarsa yada inerse hemen mudahale ediyorlar ama bilemiyorum yinede o ana tanik olmak beni cok korkutuyor.. Allah yardimcimiz olsun insallah yeterki sag salim saglikla atlatalım.. sizin ne zamandi dogum

nasıl cıktı harwketleri derken ? nst nasıl bişey atarmısınız fotosunu
Sizi hiç NST’ye bağlamadılar mı ? 38.haftadasınız sanırım, 35-36. Hafta itibariyle her kontrolde nst’den bebek hareketleri takip edilir. Nstde bebeğin her hareket ettiğinde kalp atış hızının yükselmesi ve sonrasında tekrar normale dönmesi beklenir. 20dklık bir nstde en az 3 kez hareket etmesi herşeyin yolunda olduğunu gösterir.

Bende ayniyim ama doktorum israrla epidural öneriyor..Doktoruma cok panik yaparım bayilirim demistim..cok hafis sakinlestici veriyoruz öyle durumlarda eger cok cok kotu olursan o sekilde genel yapiyoruz demisti.. tansiyonu zaten dakikada bir olcuyorlar çıkarsa yada inerse hemen mudahale ediyorlar ama bilemiyorum yinede o ana tanik olmak beni cok korkutuyor.. Allah yardimcimiz olsun insallah yeterki sag salim saglikla atlatalım.. sizin ne zamandi dogum
Takvime göre 29 agustos ama sezaryen olacağı için ben 17-18 agustos gibi istedim ama doktorum 22 ağustostan önce almam dedi, 39 haftayı görmek istiyor ben de biran önce kucağımda olsun istiyorum 😃 büyük ihtimal 23 ağustosta felan olacak gibi, hayırlısıyla bi atlatsak, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik resmen.

Sizi hiç NST’ye bağlamadılar mı ? 38.haftadasınız sanırım, 35-36. Hafta itibariyle her kontrolde nst’den bebek hareketleri takip edilir. Nstde bebeğin her hareket ettiğinde kalp atış hızının yükselmesi ve sonrasında tekrar normale dönmesi beklenir. 20dklık bir nstde en az 3 kez hareket etmesi herşeyin yolunda olduğunu gösterir.
yok ben baglandım da sizin nst nizi merak ettim , ondan sordum.belki uyuyordur uyanınca ondediginiz 3 hareket olur inş .

X