2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Beklenen doğum tarihimiz aynıymış 🙃 Ben de Ankara’da doğum yapacağım, doktorum birkaç hastaneyle anlaşmalı. Memorial ve Tobb arasında kaldım, Memorial’ı seçtim. Yenidoğan ünitesi hekimleri çok beğeniliyormuş. Sizin yakın hissettiğiniz bir hastane var mı?

Benim doktorum da memorial, tobb, güven ve hrs’yi önerdi. Yoğunbakımları ve ebeleri iyilermiş. Hepsini dolaştım, güven’de park problemi var evime daha uzak o yüzden eledim, tobb içime sinmedi etnik bir kalabalık vardı, hrs ilk hafta kontrolünü kapsamıyor memorial ilk hafta bebek kontrolü dahil ve biraz eli yüzü düzgün diye memoriale daha yakınım. Gerçi orada da acile otoparktan giriş yok, otoparkın giriş ve çıkışı müşterek.
Doğuma acilden giriş yapılıyor o sırada eşimle yalnız olacağımız için eli ayağına dolaşır diye bu detayı önemsiyorum :)
Kısacası ben de memoriale gidecek gibiyim, yan yana odalarda doğum yapabiliriz 😄
Doktorlarınız kimler kızlar?

Kızlar bir saat önce karnım kasıldı yine ama bu kez kasığıma bıçak saplanır gibi bir acı oldu birden ter attım 10saniye sonra geçti kasılmayla birlikte bu sancı mı oluyor

Yok abla sonum sezeryan büyük ihtimalle bu gidişle. Tabi mesela sezeryan da olmak değilde bu zmana kadar beklediğim boşa gibi olmuş olacak 38 de sezeryan olsaydım bebek 10 günü geçerdi şimdi
Düşüncenize karışmak istemem ama psikolojik olarak desteğim olur diye yazıyorum naçizane. Bence öyle düşünmeyin yani. Hayırlısı bu ki böyle devam ediyor ayrıca bence normalde 31 temmuzda doğum gözüküyordu doktorum son gün 6 Ağustos verdi suni sancıyla doğururuz dedi. Yani anne karnında sağlıklı besleniyorsa bir gün bile çok değerli. Normal şansınız varken beklemek en güzeli. İnsan sabırsızlanıyor korkuyor belki ama her nasip vakte esirdir. Demekki daha bizden yiyecekleri var ki gelmiyorlar 😅 Allah hayırlı zamanda hayırlı şekilde doğum nasip etsin inşallah. Sıkmayın canınızı ☺️☺️

Kızlar ben doğurdum oğlum geldi 🐣☺ sabah 5 te sancıyla uyandım, suyum gelmişti hemen hastaneye geldik 2 cm açıklık vardı yatışım yapıldı, saat 14 te oğlum dünyaya merhaba dedi. Doğum sancısını hissetmemek gibi bir durum yok baya kendini hissettiriyor. Eve geçince yazacağım 👍
Oyy masallah size 😍 ağustosun ilk bebişi ve annesi😍 detayları bekliyoruz ☺️
Bu arada benim de bebegim hala kuvozde. Sut sagma makinasiyla sagiyorum bugun 6.gun ama pek sutum yok. Sanirim pek sutum olmayacak :KK43:
Hiiic öyle düşünme canım bol bol süt yapıcı şeylerden ye iç, duş al, daha sık aralıklarla sağım yap, moralini sakın düşürme, hele çıksın emmeye başlasın nasıl gelecek süt 😍
Kızlar kapı süsü çikolata hediyelik falan yaptıran sayfa önerebilecek olan var mı acaba? Gerçi yaptırmakta da kararsız kaldım 😕
Kapı süsü ve hediyelik kendim yapıyorum, çikolata da iki çocuğumda da hacıserif den aldım çok kaliteli ve özenli
Yok ya canim nerdeee 🤣🤣🤣 daha doguramadim
Hahah olsun ya daha vakti gelmemiş annesinden de pek memnun demekki😂

Düşüncenize karışmak istemem ama psikolojik olarak desteğim olur diye yazıyorum naçizane. Bence öyle düşünmeyin yani. Hayırlısı bu ki böyle devam ediyor ayrıca bence normalde 31 temmuzda doğum gözüküyordu doktorum son gün 6 Ağustos verdi suni sancıyla doğururuz dedi. Yani anne karnında sağlıklı besleniyorsa bir gün bile çok değerli. Normal şansınız varken beklemek en güzeli. İnsan sabırsızlanıyor korkuyor belki ama her nasip vakte esirdir. Demekki daha bizden yiyecekleri var ki gelmiyorlar 😅 Allah hayırlı zamanda hayırlı şekilde doğum nasip etsin inşallah. Sıkmayın canınızı ☺️☺️
İlk olduğu için tecrübesizim bir de olumsuz şeyler görüyorum üstüne çevre baskısı yok kız dedin kız bebek şimdiye kalmaz falan filan 😂 sağlıcakla gelsin de doğum şekli cidden hiç umrumda değil anne karnında bşey olur diye korkuyorm sadce inşallah sağlıkcakla kucağımıza alalım 😊🤲

Bu arada benim de bebegim hala kuvozde. Sut sagma makinasiyla sagiyorum bugun 6.gun ama pek sutum yok. Sanirim pek sutum olmayacak :KK43:
Cnm bol bol su pilav helva tatlı yemeye dikkat et sütünü 2 saate bir sagmayı ihmal etme bebek varmış gibi sütünü sag ve uyumayı ihmal etme bunlara dikkat edersen gelir inş 🙏

Be
İlk olduğu için tecrübesizim bir de olumsuz şeyler görüyorum üstüne çevre baskısı yok kız dedin kız bebek şimdiye kalmaz falan filan 😂 sağlıcakla gelsin de doğum şekli cidden hiç umrumda değil anne karnında bşey olur diye korkuyorm sadce inşallah sağlıkcakla kucağımıza alalım 😊🤲
Benim de ilk 🥰 ay çevre baskısını boşverin kendileri sanki kaç aylık doğmuş. Kulağımı tıkıyorum söylenenlere yok suni sancı böyle zor yok bana bunu yaptılar. Psikolıjimi zor yönetiyorum zaten direk öyle konuşanlara kafamı çevirip konu değiştiriyorum. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez ne yük verdiysede mükafatım ona göre olur inşallah diye kendimi motive etmeye çalışıyorum. Hayırlı ve sağlıklı bir şekilde gelsinler 🤲🏻

Kızlar ben doğurdum oğlum geldi 🐣☺ sabah 5 te sancıyla uyandım, suyum gelmişti hemen hastaneye geldik 2 cm açıklık vardı yatışım yapıldı, saat 14 te oğlum dünyaya merhaba dedi. Doğum sancısını hissetmemek gibi bir durum yok baya kendini hissettiriyor. Eve geçince yazacağım 👍
Tebrikler.. sağlıkla büyüsün inşallah

Be

Benim de ilk 🥰 ay çevre baskısını boşverin kendileri sanki kaç aylık doğmuş. Kulağımı tıkıyorum söylenenlere yok suni sancı böyle zor yok bana bunu yaptılar. Psikolıjimi zor yönetiyorum zaten direk öyle konuşanlara kafamı çevirip konu değiştiriyorum. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez ne yük verdiysede mükafatım ona göre olur inşallah diye kendimi motive etmeye çalışıyorum. Hayırlı ve sağlıklı bir şekilde gelsinler 🤲🏻
Amin canım inşallah 🤲🥰 senin bebeğin cinsiyeti ne yarın 40 hafta doluyor senin

Tebrik ediyorum canımm Allah analı babalı büyütmek nasip etsin. Doğum tecrübelerini merakla bekliyoruz. Seninle günümüz aynıydı başı sen çektin maşallah🧿🧿

Kizim gec dogmusdu almanyadaki ebeler tam tersini diyordu kizlar daha fazla icerde kaliyor guzellesmek icin,,,,

@alpago7 @yetkn18 kızlar yara olmaması için ne yapıyorsunuz bence lansinoh hiç etkili değil sudokrem var evde onu mu sürsem kalkanım var şu plastik di mi ne mana o anlayamadım ben açık bırakıyorum memeyi bugün eve geçtik hava almaması mı gerek
Canım bana hastaneden Garmastan Pomat diye bi krem verdi hemşireler. Bunu kullan göğüsüne diye aklında olsun.
Canım benim ilk sezeryan dogumumda korkunc agrilarim oldu ben sezeryan yerleri aciyor saniyordum meģerki gaz sancım varmis 3 gün hastanede yattim. Ya gazin var diyende olmadi. Hasta bakıcı sicak sicak caylar ve sehriyesiz tavuk suyu iç dedi. Yoksa hastaneden cikamayacaktim. Eczanede süt arttirici caylar var onlardan sıcak sicak iç . Bu sezeryanda bol bol yürüdüm sıcak sicak çaylar içtim ve tuvaletim olmasada sürekli wc ye gidip oturdum o yüzden erken atlattim. Kiloya takılma çabucacık topatliyorlar
Çok sağol canım. Yarın çıkıcam çaylardan alacağım. Bugün dayanamadım lavman yaptık çok rahatlattı beni çok şükür iyiyim.🌸
Kimyon çayı içiyor musun? Doğumdan sonra yemeklerin bir numaralı baharatı kimyon olacak artık.
Evet kimyon çayıda yaptım kullanmaya devam edicem🙂
Bende sağıyorum hala gelmedi canım psikoloji çok etkili üzülme herkesin ki aynı zamanda gelmiyor. Benim yok ama araştırıyorum ne yesem içsem diye, bide doğumun stresi vardı yavaş yavaş gelir inşallah🙏🏻

X