2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kapı süsü çikolata hediyelik falan yaptıran sayfa önerebilecek olan var mı acaba? Gerçi yaptırmakta da kararsız kaldım 😕

Kızlar kapı süsü çikolata hediyelik falan yaptıran sayfa önerebilecek olan var mı acaba? Gerçi yaptırmakta da kararsız kaldım 😕
Ben instagramda ozguldesing sayfasından kapı süsü ve magnet aldım (anneme kardeşime kv ve bir kaç kişiye yetecek kadar) çok beğendim özenli yapmış. çikolata ve hediyelik almadım çünkü hastane ziyaretçi kabul etmiyor ben de eve bir süre kabul etmeyeceğim (en az 2 ay sadece kendi ailelerimiz) ama aynı sayfada güzel çikolata paketleri de vardı

Selamlar, benim de 5. Gunum agrim hic yok. Ikinci gunden sonra hic olmadi aslinda. Gunde 1 tane agri kesici iciyorum. Sadece ilk kalkista biraz icimde aci oluyor ama sonrasinda hemen geciyor. Bir de ben dun normal bel korsesi sardim, standart lastikli olandan. Korse daha da rahat hareket etmemi sagladi. Benim de sikintim idrar tutamiyorum, sizde de var mi boyle bir durum? Gunduz sorun yok, gece uzun sure tuvalete cikmadigimda cok birikince kaslarimi sikipta idrarimi tutamiyorum. Yarin doktora kontrole gidecegim, soracagim bakalim nedenmis.

Beni bugün çok kötü bir şekilde titremeli üşüme tuttu arkadaşlar. Ev ahalisi olarak çok korktuk, tansiyonum da 15-10 a yükseldi. Başımı kaldıramadım yataktan, titremem ancak simdi geçti ama sanki tam olarak değil. Göğüslerimi 2 saate bir sağıyorum artık. Göğüste kalan sütler üşüme yaparmış. Asıl sıkıntı tansiyon yükselmesi dedi doktor. Antibiyotik vermemişti bana ama bugün başladım. Lohusalık sıtmasıymış üşüme olan. Karnımın ağrıması enfeksiyon riski olabilirmiş o yüzden de antibiyotik başladım.

Kızlar ben doğurdum oğlum geldi 🐣☺ sabah 5 te sancıyla uyandım, suyum gelmişti hemen hastaneye geldik 2 cm açıklık vardı yatışım yapıldı, saat 14 te oğlum dünyaya merhaba dedi. Doğum sancısını hissetmemek gibi bir durum yok baya kendini hissettiriyor. Eve geçince yazacağım 👍
Gözün Aydın canım. Allah hayırlı ömürlü etsin. Ağustos ayının ilk bebeği galiba 😘😘

Canı

m geçmiş olsun benim ilk sezaryenim ama hiç dikiş ağrım veya iç ağrım yok sen hareket ediyor musun ben dün gece yani ilk gecede çok hareketliydim bence çok iyi geldi yarın sabah eşime bi baktorıcam en son doktor görmüştü olmadı pansuman yaptır o bölgene ağır zaten taşıma ama her hareketi yap dedi kdaın doğumcu çıkarken hastaneden

Canım antibiyotik başladın mı sen doğum sonrası? Bana vermedi bence o yüzden iyiye gideceğime kötüye gidiyorum.

Kızlar sizde de oluyormu böyle bebek sanki nefes alıp veriyor gibi yapıyor bir süre düzenli sonra geçiyor karnımın aynı yerinde.. hıçkırıklarini biliyorum o ritmik kalp atımı gibi ama bu farklı sanki nefes alıp veriyor gibi yapıyor belli bir süre araştırıyorum bulamıyorum bir türlü nette
Aynısı bana da oluyor bende çok merak ettim ama nette bir şey bulamadım. ben nefesimi tutuyorum hatta emin olmak için ama inip çıkıyor karnım nefes alım şeklinde. Sanırım egzersiz yapıyor bizimkiler baloncuk mu çıkarıyor artık nedir 🤣
Hıçkırık farklı dediğin gibi o net zaten pıt pıt olduğu için bu sessiz oluyor
Ya da rahim kendi mi yapıyor bilemedim 🙈🤷‍♀️

Benim doktorum da memorial, tobb, güven ve hrs’yi önerdi. Yoğunbakımları ve ebeleri iyilermiş. Hepsini dolaştım, güven’de park problemi var evime daha uzak o yüzden eledim, tobb içime sinmedi etnik bir kalabalık vardı, hrs ilk hafta kontrolünü kapsamıyor memorial ilk hafta bebek kontrolü dahil ve biraz eli yüzü düzgün diye memoriale daha yakınım. Gerçi orada da acile otoparktan giriş yok, otoparkın giriş ve çıkışı müşterek.
Doğuma acilden giriş yapılıyor o sırada eşimle yalnız olacağımız için eli ayağına dolaşır diye bu detayı önemsiyorum :)
Kısacası ben de memoriale gidecek gibiyim, yan yana odalarda doğum yapabiliriz 😄
Ben de yalnızca eşimle gideceğim doğuma, bu detay aklımda olsun :) Hastaneyi daha önce hiç görmedim, önceden gidip bakmak çok faydalı olur bizim için de. Ziyaretçi kabulünün olmaması benim için artı bir yönü oldu. Koru ve Liv’i çok kalabalık olduğu için eledim. Güven evimin hemen arka sokağında ama çok pahalı geldi 😌 Acıbadem de çok pahalı. Hrs seçenekler arasında yoktu. Tobb’un söylediğiniz yanını bilmiyordum. Sanırım şu an benim için de en iyi seçenek Memorial gibi görünüyor. Arkadaşlarımdan da olumlu geri dönüşler aldım. Doktorumuzun iyi anlaştığı, bizimle ilgilenen bir ekip olsun da zaten hepi topu 1-2 gün kalıp taburcu oluruz inşallah 🙏🏻 Doğum tarihim belli olursa buradan yazacağım size, belki denk geliriz 😆 Sağlıklı, rahat bir doğum diliyorum şimdiden 😇🌸

Aynısı bana da oluyor bende çok merak ettim ama nette bir şey bulamadım. ben nefesimi tutuyorum hatta emin olmak için ama inip çıkıyor karnım nefes alım şeklinde. Sanırım egzersiz yapıyor bizimkiler baloncuk mu çıkarıyor artık nedir 🤣
Hıçkırık farklı dediğin gibi o net zaten pıt pıt olduğu için bu sessiz oluyor
Ya da rahim kendi mi yapıyor bilemedim 🙈🤷‍♀️
Nette birsey çıkmıyor çok araştırdım ne olduğunu anlayamadım her seferinde tetirgin oluyorum normal sanırım yarın kontrol var doktoruma bir sorayım anlatabilirsem eğer unutmazsam tabi 😊

Ü
Ben de yalnızca eşimle gideceğim doğuma, bu detay aklımda olsun :) Hastaneyi daha önce hiç görmedim, önceden gidip bakmak çok faydalı olur bizim için de. Ziyaretçi kabulünün olmaması benim için artı bir yönü oldu. Koru ve Liv’i çok kalabalık olduğu için eledim. Güven evimin hemen arka sokağında ama çok pahalı geldi 😌 Acıbadem de çok pahalı. Hrs seçenekler arasında yoktu. Tobb’un söylediğiniz yanını bilmiyordum. Sanırım şu an benim için de en iyi seçenek Memorial gibi görünüyor. Arkadaşlarımdan da olumlu geri dönüşler aldım. Doktorumuzun iyi anlaştığı, bizimle ilgilenen bir ekip olsun da zaten hepi topu 1-2 gün kalıp taburcu oluruz inşallah 🙏🏻 Doğum tarihim belli olursa buradan yazacağım size, belki denk geliriz 😆 Sağlıklı, rahat bir doğum diliyorum şimdiden 😇🌸
Aslında güven ve memorial aynı fiyat tekrar sorsanız mı acaba doktorunuza? Anlaşmalı olduğu için fiyatları doktordan öğrenin dediler önümüzden doktor biliyordur. TOBB en yüksek fiyatlısı, sonra memorial ve güven aynı, hrs biraz daha uygun. Doktor ödemesini ayrı yapıyoruz.
Koru, liv, medicana vs çok kalabalıklar haklısınız. Tarihi yazın tabi çok sevinirim, tarih belli olursa ben de yazarım. bebekten arkadaş olurlar:) şimdilik bebeğe bıraktık canı ne zaman isterse koşacağız :)

Hareket etmeye çalış canım hareket edince çıkar gazın da. Evet çorap giyiliyoe ya üşüyor o ayaklar ne kadar sıcak olsa da😂 bebişin de en kısa sürede gelir annesinin kucağına merak etme sana da toparlanma süresi veriyor miniğin 😍

Ayy günün geçince doğurdu gibi göstermiş gebelik takvimin bi an merak ettim ama olmamış sağlıcakla vaktiyle gelcek annesi 😍 benim de bu aralar gece yatmadan önce çok hareketli eşimle şaşırarak izliyoruz hareketlerini 😂 umarım gece kuşu olmayız 😂

Ayy evet bakalım ağustosun ilk annesi kim olacak😍
Yok ya canim nerdeee 🤣🤣🤣 daha doguramadim

Kızlar ben doğurdum oğlum geldi 🐣☺ sabah 5 te sancıyla uyandım, suyum gelmişti hemen hastaneye geldik 2 cm açıklık vardı yatışım yapıldı, saat 14 te oğlum dünyaya merhaba dedi. Doğum sancısını hissetmemek gibi bir durum yok baya kendini hissettiriyor. Eve geçince yazacağım 👍
Ay maşallah tebrik ediyorum sizi. Nasılda imrendim anlatamam valla çok şanslısınız sağlıkla büyüsün minik. Mutlaka yazın yaşadıklarınızı taze anne olarak bilgilerinize ihtiyacımız var 😊

Ya yalnci sancilar gidio geliyor iste. Gecince iste 2 gpnde bir 7 gün boyunca ultrasyon nst. O zamana kadar gelmezse 9. 10. Gün hastahaneye yatirilio suni sanci yiycem
Valla bende aynı durumdayım karnım sertleşiyo arada sancım oluyor bebek aşağı baskı yapıyor canımı acıtıyor ama bişiy olduğu yok bakalım artık bende yicem galiba suniyi ama razıyım valla yeterki doğsun 😄

Hayrlısı artık abla 🤲 bekliyoruz sağlıcakla gelsinlerde. Sen nst ye girdin değil mi
Evet perşembe kontrol vardı girdim canım. Sancıların sıradan olduğunu söyledi. Bebek yukarda, rahim ağzı kapalı. Korkma gelmeye niyeti yok dedi içim rahatladı 😁

Ü

Aslında güven ve memorial aynı fiyat tekrar sorsanız mı acaba doktorunuza? Anlaşmalı olduğu için fiyatları doktordan öğrenin dediler önümüzden doktor biliyordur. TOBB en yüksek fiyatlısı, sonra memorial ve güven aynı, hrs biraz daha uygun. Doktor ödemesini ayrı yapıyoruz.
Koru, liv, medicana vs çok kalabalıklar haklısınız. Tarihi yazın tabi çok sevinirim, tarih belli olursa ben de yazarım. bebekten arkadaş olurlar:) şimdilik bebeğe bıraktık canı ne zaman isterse koşacağız :)
Hocanın verdiği fiyatlara göre Güven Memorial’ın 2 katıydı 🥺 Her hoca farklı bir anlaşma yapıyor o zaman.
Bakalım ne zaman gelecek bizim kuzucuklar 😍😍

ayy inanmiyorum ya 😅😍 insallah benim bebişimde saglicakla gelir. Peki o zaman sizde nst de sanci falan varmiydi hatirliyomusunuz. Ben de sanci falan da cikmadi aslinda. Kendikide iyi hissediyorum çook nadir hafifcecik bir kasik agrisi oluyor o kadar
Sancı illaki oluyor ama düzensiz olduğu için bir önemi yok. Doğum için sancının düzenli aralıklarla gelmesi şart. Benim şuanki nst de de 40 larda çıktı. Hatta 60 a bile çıktığı oldu ama düzensiz olduğu için önemi yok. Düzenli sancılarda 20-30 a bile dayanamıyorsun zaten 😰 hissetmemen mümkün değil

Sancı illaki oluyor ama düzensiz olduğu için bir önemi yok. Doğum için sancının düzenli aralıklarla gelmesi şart. Benim şuanki nst de de 40 larda çıktı. Hatta 60 a bile çıktığı oldu ama düzensiz olduğu için önemi yok. Düzenli sancılarda 20-30 a bile dayanamıyorsun zaten 😰 hissetmemen mümkün değil
Ayy Allah dayanma gücü versin o zaman bizlere🥺 O zaman nst yi pek onemsemeyim ben suan dediginiz gibi

X