2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Magnezyum kullanıyordum pek işe yaramıyordu. İki doktora sordum kilo aldın bebek büyüdü normal dediler. Sonra geçti kendiliğinden ama ara ara yokluyor
Normalde bende kullanıyordum ama çokta bi etkisi yok inşallah benim gibi kalıcı bi şekilde yeniden dönmez sana da canım.. çarşamba kontrolüm var o zamana kadar açılmam artmaz doğum başlamazsa bakalım ne diyecek doktorum.

İlk doğumumda çatı muayenesinde baskı çok iyi dedi doktor ve iki gün sonra doğum yaptım muayene ederken biraz uyarı da verdi sanırım canım acımıştı
ayy inanmiyorum ya insallah benim bebişimde saglicakla gelir. Peki o zaman sizde nst de sanci falan varmiydi hatirliyomusunuz. Ben de sanci falan da cikmadi aslinda. Kendikide iyi hissediyorum çook nadir hafifcecik bir kasik agrisi oluyor o kadar

Allah iyilerle karşılaştırsın hepimizi ya, doğuma az kaldı hala hastane konusunda net karar veremedim o yüzden sordum size.
Beklenen doğum tarihimiz aynıymış Ben de Ankara’da doğum yapacağım, doktorum birkaç hastaneyle anlaşmalı. Memorial ve Tobb arasında kaldım, Memorial’ı seçtim. Yenidoğan ünitesi hekimleri çok beğeniliyormuş. Sizin yakın hissettiğiniz bir hastane var mı?

Tam olarak kacinci hafta ve gündesin canim, benim de acilma yoktu da merak ettim
Bugün 37+6 oldum. Dün muayene olmuştum iste doktora ,boyle soyledi. Ama dedigim gibi benim de acilma yok,nst de sanci yok ki bemde hissetmiyorum sanci. Sadece bebek asagi baski yapmaya baslamis oldugundan oyle bir yorum yapti

Yok abla sonum sezeryan büyük ihtimalle bu gidişle. Tabi mesela sezeryan da olmak değilde bu zmana kadar beklediğim boşa gibi olmuş olacak 38 de sezeryan olsaydım bebek 10 günü geçerdi şimdi
Olur mu canım çok yanlış düşünüyorsun. Ne kadar içerde kalırsa onun gelişimi için kâr. Belli de olmaz aşağıya indirmek için fitiller var, suni sancı var. Hemen sezaryen olmaz merak etme

Hayırlı olsun.1 agustos bebeğimiz de gelmiş oldu boylelikle:)

Gözün aydin hayirli olsun

Selamlar, benim de 5. Gunum agrim hic yok. Ikinci gunden sonra hic olmadi aslinda. Gunde 1 tane agri kesici iciyorum. Sadece ilk kalkista biraz icimde aci oluyor ama sonrasinda hemen geciyor. Bir de ben dun normal bel korsesi sardim, standart lastikli olandan. Korse daha da rahat hareket etmemi sagladi. Benim de sikintim idrar tutamiyorum, sizde de var mi boyle bir durum? Gunduz sorun yok, gece uzun sure tuvalete cikmadigimda cok birikince kaslarimi sikipta idrarimi tutamiyorum. Yarin doktora kontrole gidecegim, soracagim bakalim nedenmis.

Benim doktorum da memorial, tobb, güven ve hrs’yi önerdi. Yoğunbakımları ve ebeleri iyilermiş. Hepsini dolaştım, güven’de park problemi var evime daha uzak o yüzden eledim, tobb içime sinmedi etnik bir kalabalık vardı, hrs ilk hafta kontrolünü kapsamıyor memorial ilk hafta bebek kontrolü dahil ve biraz eli yüzü düzgün diye memoriale daha yakınım. Gerçi orada da acile otoparktan giriş yok, otoparkın giriş ve çıkışı müşterek.
Doğuma acilden giriş yapılıyor o sırada eşimle yalnız olacağımız için eli ayağına dolaşır diye bu detayı önemsiyorum :)
Kısacası ben de memoriale gidecek gibiyim, yan yana odalarda doğum yapabiliriz

Masallah canim sanada oğlusunada. Hayirli evlat olsun saglikli olsun insallah

İnşallah biter en kısa zamanda. Ben doktora gittiğimde artık isyandaydım hayat kalitem düştü diye

Olur mu canım çok yanlış düşünüyorsun. Ne kadar içerde kalırsa onun gelişimi için kâr. Belli de olmaz aşağıya indirmek için fitiller var, suni sancı var. Hemen sezaryen olmaz merak etme
Hayrlısı artık abla bekliyoruz sağlıcakla gelsinlerde. Sen nst ye girdin değil mi

Ay maşallah darısı başımaaa darısı başımaaa

Gözun aydin Allah anali babali buyutsun darisi biz kalanlarin basina Allahim biran önce doguralim artik die dualar ediyorum kim dogursa Insallah bizde sag saglim kucagimiza aliriz Evet öyle bir hissettiriyorki anlamamk elde degil insallah yasariz bu agrilari onada raziyim yeterki dogurayim saglikla artik

Annem gaz icin kayisi ve uzum karisik komposto yapmisti. Kendime geldikten sonra gunde 3 defa ondan tukettim. Hastanede 2 gece kaldim ama tuvalete cikamamistim, gaz cikardigim icin birsey demediler. Cikista doktorum duphalac surup yazmisti sadece 1 kere ictim o gun hemen tuvalete ciktim. Sonrasinda da hic gaz sorunum olmadi. Duphalac icmiyorum ama kompostoya devam.

Bu arada benim de bebegim hala kuvozde. Sut sagma makinasiyla sagiyorum bugun 6.gun ama pek sutum yok. Sanirim pek sutum olmayacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…