2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba havalar cok Sicak ve ne kadar cok su ictigimizi sansakta yeterli gelmiyor.2-3 Gundur Benim fistigin hareketleri de yavaslama hissettim.eskisi kadar guclu degil sanki diye ebe nst ye yolladi.bebegin ve Benim kalp atislarimiz cok yuksekti ve tansiyonumda 13/8. 2 Surahi su icirdi ve degerler normale dondu . Ultrasound da bebek iyi cikti sukur.Ve bir daha Sakin bekleme dediler en ufak bir degisiklik hissedersen rutininde.dunden beri cok su iciyorum.bu sefer de yerinde durmuyor Yani su onemli.

Maşallah desene gelen gelene papatyamrm inş sende saglıkla kucagına alırsın bebişini

Tansiyon yüksekliğiniz var ise kadın doğumcu olması şart değil en azından acile gidin zehirlenme var mı diye belki bir iki parametreye bakarlar önemli bir konu tansiyon. Çok geçmiş olsun.

Aynı kasılmalar bende de var ya. Şuan kendimi gördüm resmen.
Bence gıt doktora barı bakarlar bebege ıcın rahat eder,, happy momda cok dogum hıkayelrı okuyorum bazıları cok etkılrnılecek turden , bu yuzden hıc rıske gırmemek em azından nts yaparlar ıcın rahat eder,,, yuzduk yuzduk kuyruguna geldık artık dıken uatunde olmamız lazım en ufak bı belırtıde doktora gıtmemıs lazım,, doktorum da aynı düşüncede hareketı azaldımı agrı oldumu dırek gel dıyor nts yapalım. Yanı haftada 1 yapılıyor sımdı ama bı anormallık oldumu yıne gel dıyor,,, rabbım saglıkla kucaklarımıza versın inşallah

Doktor gitsem de izinde iki gün sonraya randevu aldım.

sağol canım tüm genişler sağlıkla gelsin

Ben ilac kullanimini arastirmistik canim, kalsiyum magnezyumu 36.haftada birakmak gerekiyor diye okumustum bazi doktorlarin sayfalarinda. 34.haftadayken benim doktorum da 2hafta sonra kalsiyum magnezyumu birak diyince biraktim. Kasilmalari engelledigi icin normal dogumu geciktirebiliyormus, biz normal dogum dusundugumuz icin biraktik. Sizin sezeryansa kullanmanizda bir sakinca olmaz diye dusunuyorum yine de sorun tabii doktorunuza

Ben normal hayatta da günde 4 litreden fazla su içerim suyu çok içtiğimi düşünüyorum hatta diyetisyen de felan ay oranım hep çom yüksek çıkardı ama şuan çok değişik halsizlik uykuszluk var tansiyon da 1 saat arayla sürekli değişiyor ben uykusuzluğa bağlıyorum memleket geceleri çok serin kalın giyinmek gerekiyor ama nen bebeğin hareketli olmasından dolayı uyuyamıyorum malesef

Süre çok uzunmuş aradaki bence gidin bi nst çektirin içiniz rahat eder. Benim doktorumda tatilde 36+6 yım sancı ya da bi rahatsızlığın olursa gel nst çektir bi durum olursa haberleşelim demişti.
Kızlar akıntılarım çok arttı benim ya sanki devamlı geliyor gibi. Şeffaf ve beyaz ama gün içinde 2-3 kez çamaşır değiştiriyorum. Benzer durumda olan var mı?
Ben progestan kullanmaya devam ettiğim için ona bağlıyorum. Akıntım gayet yoğun devam ediyor. Nişan gelmesi fln diyorlar gelse ben anlamam sanırım akıntıdan

Amin inşallah. Benim çantam da hazır değil henüz. Bir sürü eksik var. Siparişlerim var kargo bekliyorum.

Süre çok uzunmuş aradaki bence gidin bi nst çektirin içiniz rahat eder. Benim doktorumda tatilde 36+6 yım sancı ya da bi rahatsızlığın olursa gel nst çektir bi durum olursa haberleşelim demişti.
Düzenli olsa gidicem ama düzenli değil,sadece sabahları daha çok olduğunu biliyorum.

Benim doktorum hiç böyle bişey söylemedi ben de normal doğum istiyorum. Kalsiyum ekstra hiç vermemişti zaten magnezyum da bence pek işe yaramıyo ağrılar olduğu gibi duruyor

Bana artık kontrollerimiz haftalık olacak demişti bayramda da mutlaka bir yerde nst çektir diye uyarmıştı sanki aralık biraz uzun gibi son haftalar için yakında bir yer varsa çektirip kafanı rahatlat istersen

canım kuruma sordun mu ? napmak gerekir miş
Canım sorup, sana yazmıştım ama etiketleyemedim mi acaba Benim kurum 37. Hafta sonrası işgöremezlik raporu getirmemi istedi, getirmeyenlerde sorun yaşandığı olmuş. Pazartesi rapor alıcam ben de. Hatta iyi ki sormuşsun yazmıştım sana, sen o mesajı yazmasan hiç haberim olmayacaktı, kurumdan bilgi vermemişlerdi bana

Aynısını ben de düşündüm ilkinde bebeğin suyu sınırda olduğu için hiç sancı nedir bilmeden sezeryana alinmistim hiç tecrübem yoktu bunda tam olarak ne olduğunu anladım kasılma deyip geçiyordum hiç süresine aralığına dikkat etmiyordum.. İnşallah yalancı sancidir sizin ki Güzel yanı şu oldu sancı çekip doğuma alindigim için süt konusunda bu sefer sıkıntı yaşamadım çok şükür.. Ben özellikle benim gibi olanları uyarı amaçlı da yazdım takip de ol canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…