2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
kızlar şu ilaç kullanımı kafamı karıştırdı. magnezyumu kalsiyumu birde diger vitaminlerin oldugu regenesis i kullanıyorum ben.
birde bunlara ek olarak b12 im düşüktü onun için vitamin vermişti doktor.
şimdi bu magnezyumu kullanmak zararlı mı?
kullanmayalım mı yani. doktora soracagım ama kafam karıştı.
magnezyumu kesen doktorlar ne dedi de kesti.

bende dün pşknşge gitmiştik cok yoruldum.
kasılma ztn anlamıyorum cok kasılmam olmuyo ama belim bacaklarım agrıyo

geçmezse artık acilengidip bi nst cektiricem.
ama şu alttan muayne işi cok geriyo. resmen alttan bakarlarsa diye gitmek istemşyorum

Günaydınlar! Doğum yapan ve hamileyken covid aşısı olmayanlara sorum var.
Doktorlarınızlar ne zaman aşı olabilirim diye konuştunuz mu? En yakın ne zaman olunabiliyor acaba?
Ben hamileyken yaptırmadım artık 2 3 hafta kaldı neredeyse bekleyeyim dedim. İzin verseler doğum yaptığım gün yaptıracağım ama ne zaman izin olur bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?

bilgim degil de düşüncem en azından bebegi 2 hafta emziricek kadar olmamak:)
bir de dogum eger sezeryansa biraz acınız sızınız var diye aşı sizi zorlayabilir.
doktorla daha konuşmadım ama vaka sayıları böyle devam ederse bende dogumdan sonra 40 ım cıkınca olmak istiyorum :)

bana zaten uyuşmazlıktan dolayı da igne vuracaklar dogumdan sonra büyğk ihtimal
kan sulandırıcımda kendi rahatsızlıgımdan dolayı devam edecek :)120 e yakın da kalçadan progesteon vurulmuştum . ignelere doydum valla

Ben magnezyum ve progrsteronu 36h da braktim doktoruma devam etmem gereki dedim magnezyum devam et istiyorsan dedi ama ben etmedim cunku arada fark yok benim icin iki turlu de ayni hisediyorum

hala bıraktırmadı, progestanı bile bırakıyım dedim, bıraktırmadı.38. haftaya giriyorum. ne zaman bırakıcam bilmiyorum.
Canım sen sezeryan olmayacak mısın ondan dolayı olabilir mi? Açılman vs olmasın sezeryan gününe diye belki doktorun devam ettiriyordur. Hem eşinin gelmesine de daha var doktoruna sormadan bırakma vardır bir bildiği

Ben bi 10 gün daha kan sulandırıcı kullanıcam sonrasında 40 ım çıkmadan aşı olurum diye düşünüyorum.

hala bıraktırmadı, progestanı bile bırakıyım dedim, bıraktırmadı.38. haftaya giriyorum. ne zaman bırakıcam bilmiyorum.
Seninle tarihimiz ayni gunu gunune ayni gidiyoruz ve benim nekadar buyuk bir riskten ciktigimi biliyorsunuz ama yinede 36+0 da braktim (kendim) ilaçlar bitmisti diye sansa ikisi magnezyum ultrogestan ayni anda bitti benimde 3 gun sonra terminim vardi diye almadim gidince de soyledim almadigimi tm dedi gerek yok istiyorsan magzenyum alabilirsin dedi onuda istemedim sonucta riskli haftalar gecti 38 h icine de girdik bende doktorunla teirar konus neden devam ettirmek istiyor ki ?

Son birkaç gündür hemen hemen her sabah adet ağrısı gibi bir ağrım oluyor. Cidden NST'de olsam 120 falan çıkar. Son kontrolümde de hafif sancı çıkmıştı ama doktor sorun etmemişti araya bayram girdi. İki kontrol arası 14 gün.

Doktor bana ekstra bir hastalığın yoksa hamileyken olmanı tercih etmem ama sen bilirsin demişti.

Neyi neden yaptığını tam olarak anlayamıyorum.bŞeker yüklemesini de erken yaptırdı bana. 33. hftada bırakılması gereken aspirini 34te bıraktırdı. Şimdi de progestanı bırakayım dememe rağmen bırakma dedi. Eskisi gibi içmiyorum sallıyorum progestanı son iki haftadır falan.
Kiste bağlıyorum tüm bu tuhaflıkları, internetten araştırarak gittim çok olumlu yorum vardı, randevu bulmak zordu filan ama, o kadar da yoruma güvenmemek lazımmış.

Öyle ama progestan da bi hormon sonuçta gebeliğin başından beri sürekli yüksek dozlarda yükleme yapılıyor. Benim göğsüm fibrokistik, ailemde göğüs kanseri geçmişi var. Çok dikkatli kullanmam gereken bir ilaç.
Geçenlerde enfeksiyon için verdiği antibiyotik alerji yaptı bir haftadır ellerim kaşınmaktan yara oldu.
İki hafta önce ciğer geliştirici iğne verdi, hocam bi sorun mu var dedim. Yok tedbir dedi. Düşünün suyu iyi, sancı yok, kanama yok ağrı yok erken gelme durumu rahim ağzında açılma vs yok, ama ciğer geliştirici. Sonra ne oldu, hiç bişey, vurulduğumla kaldım.

Tebrik ederim Rabbim bağışlasın evlatlarımızı dün bende bel ağrısı vardı öncesi gece bir damla kadar sıvı geldi göğsümden süt mü kolostrum mu ne anlayamadım bel ağrısı da girince korktum bir ara karnımın önünde öyle bir toplandı ki bebek anlatamam top gibi sivrildi resmen ara ara da devam etti ama yatmaya yakın belim de toplanma da geçti belim ağarırken hafif karın ağrısı oldu gibi ama emin olamadım ben de belden kasığa vuran ağrı bekliyorum ilk çocuğum sezeryan olduğu için hiç sancı çekmedim nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum şimdi sizin mesajınızı okuyunca korktum

Canım bir de eşin başucunda mı oturdu korkmadı mı ben de istiyorum doğuma girmesini ama etkilenir mi acaba diye de korkuyorum bayılır falan diye

Bende hala magnezyum b12 ve demir kullanıyorum. 2 gün önce yazdım kramplarım arttı bacaklarımda diye magnezyumu ikiye çıkar zararı yok dedi.

Progesteron bence de brakmalisin doktoruna açik acik sorman lazim bence neden hala brakmadigini sana aciklama yapmasi lazim kafandaki sorulari bence ona sor canim icin rahatlar boyle ikide kalmazsin

Progesteron bence de brakmalisin doktoruna açik acik sorman lazim bence neden hala brakmadigini sana aciklama yapmasi lazim kafandaki sorulari bence ona sor canim icin rahatlar boyle ikide kalmazsin
38+5 te gidicem, 39+5'te gidicem zaten sonrası doğum. 25. haftadan beri doğdu mu doğacak mı erken mi ne yapayım ne edeyim derken çok şükür buralara geldik. Bu randevuda da bıraktırır diye umuyorum.
Sezeryan olacağım ama bu kontrolde alttan muayene yapar mı acaba?

Orasını bende bilmiyorum bende 22h tan beri aynı durumdayım şuan için normal gozukuyor her radevuda altan bakıyor zaten bence bakabilir sonuçta sezeyan olacagin için altan açılman varmı diye bakabilir . Sezeryan zorunlumu ?

Bugüne kadar bir kez bile alttan muayene etmedi beni. Emin olamadım o yüzden.

Canim benim herkesin durumu birbirinden farkli.ilac, tedavi durumlarini baskasiyla kiyaslamak cok dogru gelmiyor bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…