2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kızlar uzun zamandır okuyup yazamiyordum.. Ben de ikinci defa verilen sezeryan gününden önce oğluma kavuştum çok şükür ikimizde iyiyiz bir aksilik olmazsa bugün hastaneden çıkacağız.. Bayramın ikinci günü gezmeye diye evden çıkıp bir devlet hastanesinde acilden giriş yapıp bebeğin suyuna ve nst sine baktiralim önce diye düşündük.. Doktorum söylemişti 37 den sonra acilden giriş yaptırabilirsin diye.. Neyse gittik sağolsun nöbetçi doktor tansiyonuma bebeğin suyuna bakti nst çekelim dedi ve benim macera başladı.. İlk nst de düzenli sancılar çıktı ve ben kasılma dışında bir şey hissetmiyordum ara ara evde de olup 34ten beri nst cekildigim için normal diye düşünüyordum.. Sonra sancılar icin serum nst şeklinde bir sıralama başladı 3 seruma rağmen şiddeti azalsa da düzenli sancılar azalmadı doktor yatış veriyoruz bugün doğum olacak deyince korku başladı eşim ve oğlum saatlerce hastane bahçesinde beni bekledi hemen kendi doktorumu aradım nst sonuclarini gönderdim o da bugün doğum yapman şart dedi ilki sezeryan olunca erteleme lüksün yok dedi.. Devlete tüm riskleri göze aldığıma dair kağıt imzaladan beni bırakmadılar iki ayrı doktor hem beni hem eşimi uyardı.. Oradan çıkıp kendi doktorumla hastanede buluştuk ve bir saat içinde doğumum oldu.. Yaşadığım paniği korkuyu anlatmaya gerek yok sanırım çok şükür neyse ki şimdi ikimizde saglikliyiz.. Doktorum panigimi gözyaşlarımı görünce eşimi de doğuma aldı sağolsun o beni çok rahatlattı.. Şunu anladım ki ben tam olarak sancı nedir bilmiyormusum bebek toplanıyor diye düşünüyordum.. Bebekleri kucaklarına almayi bekleyen tüm annelere sağlıklı güzel doğumlar diliyorum..
Hayırlı olsun canım sağlıcakla kavusmussunuz birbirinize 😍 biraz macerali olmuş ama hatıra kalır 😂

38+5 te gidicem, 39+5'te gidicem zaten sonrası doğum. 25. haftadan beri doğdu mu doğacak mı erken mi ne yapayım ne edeyim derken çok şükür buralara geldik. Bu randevuda da bıraktırır diye umuyorum.
Sezeryan olacağım ama bu kontrolde alttan muayene yapar mı acaba?
Canım senin sezaryen olman zorunlu olduğu için birakatirmiyordur, doktoruna sormadan birakma senin durumun riskli o yüzden son ana kadar progestana da magnezyuma da devam ettirir. Allah korusun spontane bir doğum başlamasın diye.

Canım senin sezaryen olman zorunlu olduğu için birakatirmiyordur, doktoruna sormadan birakma senin durumun riskli o yüzden son ana kadar progestana da magnezyuma da devam ettirir. Allah korusun spontane bir doğum başlamasın diye.
başlasa da artık risk taşımıyor 38 haftalık ama kafam çok karışık. ilaç da beni çok etkiliyor sürekli yatıp uyumak istiyorum.arada baş dönmesi vs.

başlasa da artık risk taşımıyor 38 haftalık ama kafam çok karışık. ilaç da beni çok etkiliyor sürekli yatıp uyumak istiyorum.arada baş dönmesi vs.
Başlarsa ve yetişemezsen normal doğum yapmak zorunda kalırsan kistin patlar, doğum başlamadan sezaryene alması lazım.

Evet başlasa da doğum bebek açısından artık risk taşımıyor küvöze girmeyecek ama o an sancı baskı hissiyle kistinin patlama durumu vardır belki yani bu yüzden planlılık sizin için çok daha önemlidir canım

yetkn18 yetkn18 Canım çok geçmiş olsun hayırlı olsun 🌸 bu hafta süpriz doğumlar oldu hep H HUMERT ve merice35 merice35 bebisleri de geldi sağlıkla büyütün, şanslar bahtları her daim açık olsun yavrularınız 🤲🌞 Ağustos bebekleri çok aceleci davranıyor hep ☺

Eşim dün bana sen böyle giderse evde doğuracaksın dedi sebebi birşey hissetsemde onun ne olduğunu bilmemem rutin hayatima devam etmem ve ağrı eşiğimin yüksek olmasıda cabasi, aynı tarz kasilmalar bende de var sabahları hafif bel ve kasik ağrısıyla uyanıyorum, sonra bizimki hareketlenince sıkıntı yok diyorum ama iyice öne toplanıyor gün içerisinde aşağı baskı artıyor, dünde kolostrum geldi yine bu tecrübesizlikle ne olacak böyle 🙄 umarim geleceği zaman bunu bana baya hissettirir 🤲 acikcasi fazla rahatlık da iyi değilmiş çekinmeye başladım

Günaydınlar! Doğum yapan ve hamileyken covid aşısı olmayanlara sorum var.
Doktorlarınızlar ne zaman aşı olabilirim diye konuştunuz mu? En yakın ne zaman olunabiliyor acaba?
Ben hamileyken yaptırmadım artık 2 3 hafta kaldı neredeyse bekleyeyim dedim. İzin verseler doğum yaptığım gün yaptıracağım ama ne zaman izin olur bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?
Gorumcem de gebeyken yapmamisti..doktoru ona 40ligin bitince yaptirabilirsin demisti o da yaptirdi...ben sayet 2 dozu da yaptirdim gebeyken

Günaydınlar! Doğum yapan ve hamileyken covid aşısı olmayanlara sorum var.
Doktorlarınızlar ne zaman aşı olabilirim diye konuştunuz mu? En yakın ne zaman olunabiliyor acaba?
Ben hamileyken yaptırmadım artık 2 3 hafta kaldı neredeyse bekleyeyim dedim. İzin verseler doğum yaptığım gün yaptıracağım ama ne zaman izin olur bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?
Gorumcem de gebeyken yapmamisti..doktoru ona 40ligin bitince yaptirabilirsin demisti o da oyle yaptirdi...ben sayet 2 dozu da yaptirdim gebeyken

Öyle ama progestan da bi hormon sonuçta gebeliğin başından beri sürekli yüksek dozlarda yükleme yapılıyor. Benim göğsüm fibrokistik, ailemde göğüs kanseri geçmişi var. Çok dikkatli kullanmam gereken bir ilaç.
Geçenlerde enfeksiyon için verdiği antibiyotik alerji yaptı bir haftadır ellerim kaşınmaktan yara oldu.
İki hafta önce ciğer geliştirici iğne verdi, hocam bi sorun mu var dedim. Yok tedbir dedi. Düşünün suyu iyi, sancı yok, kanama yok ağrı yok erken gelme durumu rahim ağzında açılma vs yok, ama ciğer geliştirici. Sonra ne oldu, hiç bişey, vurulduğumla kaldım.
Ne diyim bilemedim... Doktorunun seninle daha açık konuşmasını isteyebilirsin bence muhakkak bir bildiği vardır. Belki kistinle ilgili bi durumdur vs. Çünkü zamanında kistim varken hamilelik öncesinde progestan bende kullandım. Alerjiler ayrı bir şey kendimiz bildiğimizde anca doktorlara faydalı olabiliyoruz. Progestanın içinde bulunan bi maddenin fıstık ve soya alerjisi olanlara alerji yaptığı yazıyordu mesela bunu bende progestanı kullandıktan sonra alerji testi yaptırdığımda fıstık alerjim çıktığında öğrendim doktor ilaç yazacağında söylüyorum. Sen yine devam et en azından soru işaretlerin gidene kdr. Doktora sordun cvp tatmin etmedi o zaman bırakırsın. Riske atma bence

Doktor bana ekstra bir hastalığın yoksa hamileyken olmanı tercih etmem ama sen bilirsin demişti.
Yeni diyen doktorlarda da gors ayriligi var bu konuda benim de riskim olsun olmasin mutlaka yaptir demisti...hatta esi de hemsire ve hamile ...kadina 3.dozu yaptirdi...biz de los angeles universitesindeki 2 kadin dogumcuya,3virologa,2perinatologa ve ailede 5-6doktora tek tek sordum....ilk 3aylik gebelik donemi gectiyse mutlaka asini ol dediler..kimse bana sen bilirsin veya senin tercihin de demedi...ama bi kac gebe arkadasimdan da diydum doktorlari cekimser davranmis...ben 2.dozumu da 10gun once yaptim sukur yan etki gormedim ama ilerde bebekte olur veya bende ne olur bilemem tabiki 🙄Rabbim hepimizin yardimcisi olsun git gide varyantlar da cogaliyor ve 4.dalga gbur gumbur geliyorrr

yetkn18 yetkn18 Canım çok geçmiş olsun hayırlı olsun 🌸 bu hafta süpriz doğumlar oldu hep H HUMERT ve merice35 merice35 bebisleri de geldi sağlıkla büyütün, şanslar bahtları her daim açık olsun yavrularınız 🤲🌞 Ağustos bebekleri çok aceleci davranıyor hep ☺

Eşim dün bana sen böyle giderse evde doğuracaksın dedi sebebi birşey hissetsemde onun ne olduğunu bilmemem rutin hayatima devam etmem ve ağrı eşiğimin yüksek olmasıda cabasi, aynı tarz kasilmalar bende de var sabahları hafif bel ve kasik ağrısıyla uyanıyorum, sonra bizimki hareketlenince sıkıntı yok diyorum ama iyice öne toplanıyor gün içerisinde aşağı baskı artıyor, dünde kolostrum geldi yine bu tecrübesizlikle ne olacak böyle 🙄 umarim geleceği zaman bunu bana baya hissettirir 🤲 acikcasi fazla rahatlık da iyi değilmiş çekinmeye başladım
Al benden de o kadar.. geceleri bile bel ağrısıyla uyandığım oluyor bebek aşağıya baskı yapıyor ama gün içerisinde kasılmam da var ama rutin işlerime devam ediyorum 😄 hatta annemler bayram öncesi bayram için gelmişlerdi onları bile 2. Günü yolladım. Hareketsiz kalıyorum diye 🤭 umarım sancı vs geldiğinde net hissederim diye dua ediyorum bende

Sabah hiç iyi uyanamadım bugün kendimi hiç iyi hissetmiyorum geceleri uyuyamadığım için baş ağrım vardı tansiyonumu ölçtüm 14/7 çıktı hafif ishal de olmuşum limon suyu içtm bira önce ölçtüm bu sefer de 11/5 memleketteyim birde burası ufak bir ilçe kadın doğum falan da yok duruma göre doktorumla iletişime geçeceğim

Al benden de o kadar.. geceleri bile bel ağrısıyla uyandığım oluyor bebek aşağıya baskı yapıyor ama gün içerisinde kasılmam da var ama rutin işlerime devam ediyorum 😄 hatta annemler bayram öncesi bayram için gelmişlerdi onları bile 2. Günü yolladım. Hareketsiz kalıyorum diye 🤭 umarım sancı vs geldiğinde net hissederim diye dua ediyorum bende
Inşallah tatlim cümlemiz rahat doğumlar yapalım ben geliyorum desinler 🤲 eşim makası sterile et yanında gezdir ulaşabileceğin yerde olsun diyor dalga geçerek hey allam ya😁
Kızlar çok şey kaçırdım. Yeni bebişler mi gelmiş hoş gelmiş :nazar: :emir_bebek: biri aydınlatsın beni
Üç bebisimiz geldi ☺️🐣 birde papatyamrm papatyamrm dün doğumu başladı ondan da haber bekliyoruz hayırlısıyla sağ salim güzel haberleri olsun beklemedeyiz canım 🤲

Ne diyim bilemedim... Doktorunun seninle daha açık konuşmasını isteyebilirsin bence muhakkak bir bildiği vardır. Belki kistinle ilgili bi durumdur vs. Çünkü zamanında kistim varken hamilelik öncesinde progestan bende kullandım. Alerjiler ayrı bir şey kendimiz bildiğimizde anca doktorlara faydalı olabiliyoruz. Progestanın içinde bulunan bi maddenin fıstık ve soya alerjisi olanlara alerji yaptığı yazıyordu mesela bunu bende progestanı kullandıktan sonra alerji testi yaptırdığımda fıstık alerjim çıktığında öğrendim doktor ilaç yazacağında söylüyorum. Sen yine devam et en azından soru işaretlerin gidene kdr. Doktora sordun cvp tatmin etmedi o zaman bırakırsın. Riske atma bence
Genel cerrahla konuştum, sürekli takip eden doktorum bir iki haftalık süreçlerde kullan, en fazla 4 hafta ama çok uzun zaman kullanma demişti. Nerdeyse 7 ay önce verdi bana bu ilacı.

X