2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sabah hiç iyi uyanamadım bugün kendimi hiç iyi hissetmiyorum geceleri uyuyamadığım için baş ağrım vardı tansiyonumu ölçtüm 14/7 çıktı hafif ishal de olmuşum limon suyu içtm bira önce ölçtüm bu sefer de 11/5 memleketteyim birde burası ufak bir ilçe kadın doğum falan da yok duruma göre doktorumla iletişime geçeceğim
Merhaba havalar cok Sicak ve ne kadar cok su ictigimizi sansakta yeterli gelmiyor.2-3 Gundur Benim fistigin hareketleri de yavaslama hissettim.eskisi kadar guclu degil sanki diye ebe nst ye yolladi.bebegin ve Benim kalp atislarimiz cok yuksekti ve tansiyonumda 13/8. 2 Surahi su icirdi ve degerler normale dondu 😂. Ultrasound da bebek iyi cikti sukur.Ve bir daha Sakin bekleme dediler en ufak bir degisiklik hissedersen rutininde.dunden beri cok su iciyorum.bu sefer de yerinde durmuyor 😜 Yani su onemli.

Inşallah tatlim cümlemiz rahat doğumlar yapalım ben geliyorum desinler 🤲 eşim makası sterile et yanında gezdir ulaşabileceğin yerde olsun diyor dalga geçerek hey allam ya😁

Üç bebisimiz geldi ☺️🐣 birde papatyamrm papatyamrm dün doğumu başladı ondan da haber bekliyoruz hayırlısıyla sağ salim güzel haberleri olsun beklemedeyiz canım 🤲
Maşallah desene gelen gelene 😍 papatyamrm papatyamrm inş sende saglıkla kucagına alırsın bebişini 🙏🙏

Sabah hiç iyi uyanamadım bugün kendimi hiç iyi hissetmiyorum geceleri uyuyamadığım için baş ağrım vardı tansiyonumu ölçtüm 14/7 çıktı hafif ishal de olmuşum limon suyu içtm bira önce ölçtüm bu sefer de 11/5 memleketteyim birde burası ufak bir ilçe kadın doğum falan da yok duruma göre doktorumla iletişime geçeceğim
Tansiyon yüksekliğiniz var ise kadın doğumcu olması şart değil en azından acile gidin zehirlenme var mı diye belki bir iki parametreye bakarlar önemli bir konu tansiyon. Çok geçmiş olsun.

Aynı kasılmalar bende de var ya. Şuan kendimi gördüm resmen.
Bence gıt doktora barı bakarlar bebege ıcın rahat eder,, happy momda cok dogum hıkayelrı okuyorum bazıları cok etkılrnılecek turden , bu yuzden hıc rıske gırmemek em azından nts yaparlar ıcın rahat eder,,, yuzduk yuzduk kuyruguna geldık artık dıken uatunde olmamız lazım en ufak bı belırtıde doktora gıtmemıs lazım,, doktorum da aynı düşüncede hareketı azaldımı agrı oldumu dırek gel dıyor nts yapalım. Yanı haftada 1 yapılıyor sımdı ama bı anormallık oldumu yıne gel dıyor,,, rabbım saglıkla kucaklarımıza versın inşallah 🤲

Bence gıt doktora barı bakarlar bebege ıcın rahat eder,, happy momda cok dogum hıkayelrı okuyorum bazıları cok etkılrnılecek turden , bu yuzden hıc rıske gırmemek em azından nts yaparlar ıcın rahat eder,,, yuzduk yuzduk kuyruguna geldık artık dıken uatunde olmamız lazım en ufak bı belırtıde doktora gıtmemıs lazım,, doktorum da aynı düşüncede hareketı azaldımı agrı oldumu dırek gel dıyor nts yapalım. Yanı haftada 1 yapılıyor sımdı ama bı anormallık oldumu yıne gel dıyor,,, rabbım saglıkla kucaklarımıza versın inşallah 🤲
Doktor gitsem de izinde iki gün sonraya randevu aldım.

yetkn18 yetkn18 Canım çok geçmiş olsun hayırlı olsun 🌸 bu hafta süpriz doğumlar oldu hep @HUMERT ve merice35 merice35 bebisleri de geldi sağlıkla büyütün, şanslar bahtları her daim açık olsun yavrularınız 🤲🌞 Ağustos bebekleri çok aceleci davranıyor hep ☺

Eşim dün bana sen böyle giderse evde doğuracaksın dedi sebebi birşey hissetsemde onun ne olduğunu bilmemem rutin hayatima devam etmem ve ağrı eşiğimin yüksek olmasıda cabasi, aynı tarz kasilmalar bende de var sabahları hafif bel ve kasik ağrısıyla uyanıyorum, sonra bizimki hareketlenince sıkıntı yok diyorum ama iyice öne toplanıyor gün içerisinde aşağı baskı artıyor, dünde kolostrum geldi yine bu tecrübesizlikle ne olacak böyle 🙄 umarim geleceği zaman bunu bana baya hissettirir 🤲 acikcasi fazla rahatlık da iyi değilmiş çekinmeye başladım
sağol canım tüm genişler sağlıkla gelsin

kızlar şu ilaç kullanımı kafamı karıştırdı. magnezyumu kalsiyumu birde diger vitaminlerin oldugu regenesis i kullanıyorum ben.
birde bunlara ek olarak b12 im düşüktü onun için vitamin vermişti doktor.
şimdi bu magnezyumu kullanmak zararlı mı?
kullanmayalım mı yani. doktora soracagım ama kafam karıştı.
magnezyumu kesen doktorlar ne dedi de kesti.

bende dün pşknşge gitmiştik cok yoruldum.
kasılma ztn anlamıyorum cok kasılmam olmuyo ama belim bacaklarım agrıyo 🤭

geçmezse artık acilengidip bi nst cektiricem.
ama şu alttan muayne işi cok geriyo. resmen alttan bakarlarsa diye gitmek istemşyorum
Ben ilac kullanimini arastirmistik canim, kalsiyum magnezyumu 36.haftada birakmak gerekiyor diye okumustum bazi doktorlarin sayfalarinda. 34.haftadayken benim doktorum da 2hafta sonra kalsiyum magnezyumu birak diyince biraktim. Kasilmalari engelledigi icin normal dogumu geciktirebiliyormus, biz normal dogum dusundugumuz icin biraktik. Sizin sezeryansa kullanmanizda bir sakinca olmaz diye dusunuyorum☺️ yine de sorun tabii doktorunuza☺️

Merhaba havalar cok Sicak ve ne kadar cok su ictigimizi sansakta yeterli gelmiyor.2-3 Gundur Benim fistigin hareketleri de yavaslama hissettim.eskisi kadar guclu degil sanki diye ebe nst ye yolladi.bebegin ve Benim kalp atislarimiz cok yuksekti ve tansiyonumda 13/8. 2 Surahi su icirdi ve degerler normale dondu 😂. Ultrasound da bebek iyi cikti sukur.Ve bir daha Sakin bekleme dediler en ufak bir degisiklik hissedersen rutininde.dunden beri cok su iciyorum.bu sefer de yerinde durmuyor 😜 Yani su onemli.
Ben normal hayatta da günde 4 litreden fazla su içerim suyu çok içtiğimi düşünüyorum hatta diyetisyen de felan ay oranım hep çom yüksek çıkardı ama şuan çok değişik halsizlik uykuszluk var tansiyon da 1 saat arayla sürekli değişiyor ben uykusuzluğa bağlıyorum memleket geceleri çok serin kalın giyinmek gerekiyor ama nen bebeğin hareketli olmasından dolayı uyuyamıyorum malesef

Son birkaç gündür hemen hemen her sabah adet ağrısı gibi bir ağrım oluyor. Cidden NST'de olsam 120 falan çıkar. Son kontrolümde de hafif sancı çıkmıştı ama doktor sorun etmemişti araya bayram girdi. İki kontrol arası 14 gün.
Süre çok uzunmuş aradaki bence gidin bi nst çektirin içiniz rahat eder. Benim doktorumda tatilde 36+6 yım sancı ya da bi rahatsızlığın olursa gel nst çektir bi durum olursa haberleşelim demişti.
Kızlar akıntılarım çok arttı benim ya sanki devamlı geliyor gibi. Şeffaf ve beyaz ama gün içinde 2-3 kez çamaşır değiştiriyorum. Benzer durumda olan var mı?
Ben progestan kullanmaya devam ettiğim için ona bağlıyorum. Akıntım gayet yoğun devam ediyor. Nişan gelmesi fln diyorlar gelse ben anlamam sanırım akıntıdan😀

Çok teşekkür ederim aynen öyle canım bir kaç gün önce de nst girmeme rağmen hiç sancı yokken kısa bir sürede bu kadar sancı bile çıkması şaşırttı beni herkes hissetmiyor musun diye sordu gün boyu ama sertlik dışında bir şey yoktu çantamı bile bayram sonu hazırlarım derken listem olunca ağlayarak 10 dakikada nasıl hazırlandığını görmüş oldum 😊 İnşallah saglikla kucağına alırsın sen de..
Amin inşallah. Benim çantam da hazır değil henüz. Bir sürü eksik var. Siparişlerim var kargo bekliyorum.

Süre çok uzunmuş aradaki bence gidin bi nst çektirin içiniz rahat eder. Benim doktorumda tatilde 36+6 yım sancı ya da bi rahatsızlığın olursa gel nst çektir bi durum olursa haberleşelim demişti.
Düzenli olsa gidicem ama düzenli değil,sadece sabahları daha çok olduğunu biliyorum.

Ben ilac kullanimini arastirmistik canim, kalsiyum magnezyumu 36.haftada birakmak gerekiyor diye okumustum bazi doktorlarin sayfalarinda. 34.haftadayken benim doktorum da 2hafta sonra kalsiyum magnezyumu birak diyince biraktim. Kasilmalari engelledigi icin normal dogumu geciktirebiliyormus, biz normal dogum dusundugumuz icin biraktik. Sizin sezeryansa kullanmanizda bir sakinca olmaz diye dusunuyorum☺️ yine de sorun tabii doktorunuza☺️
Benim doktorum hiç böyle bişey söylemedi ben de normal doğum istiyorum. Kalsiyum ekstra hiç vermemişti zaten magnezyum da bence pek işe yaramıyo ağrılar olduğu gibi duruyor 😕

Son birkaç gündür hemen hemen her sabah adet ağrısı gibi bir ağrım oluyor. Cidden NST'de olsam 120 falan çıkar. Son kontrolümde de hafif sancı çıkmıştı ama doktor sorun etmemişti araya bayram girdi. İki kontrol arası 14 gün.
Bana artık kontrollerimiz haftalık olacak demişti bayramda da mutlaka bir yerde nst çektir diye uyarmıştı sanki aralık biraz uzun gibi son haftalar için yakında bir yer varsa çektirip kafanı rahatlat istersen😊

canım kuruma sordun mu ? napmak gerekir miş
Canım sorup, sana yazmıştım ama etiketleyemedim mi acaba 🙈 Benim kurum 37. Hafta sonrası işgöremezlik raporu getirmemi istedi, getirmeyenlerde sorun yaşandığı olmuş. Pazartesi rapor alıcam ben de. Hatta iyi ki sormuşsun yazmıştım sana, sen o mesajı yazmasan hiç haberim olmayacaktı, kurumdan bilgi vermemişlerdi bana 😅

Tebrik ederim Rabbim bağışlasın evlatlarımızı dün bende bel ağrısı vardı öncesi gece bir damla kadar sıvı geldi göğsümden süt mü kolostrum mu ne anlayamadım bel ağrısı da girince korktum bir ara karnımın önünde öyle bir toplandı ki bebek anlatamam top gibi sivrildi resmen ara ara da devam etti ama yatmaya yakın belim de toplanma da geçti belim ağarırken hafif karın ağrısı oldu gibi ama emin olamadım ben de belden kasığa vuran ağrı bekliyorum ilk çocuğum sezeryan olduğu için hiç sancı çekmedim nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum şimdi sizin mesajınızı okuyunca korktum🥺
Aynısını ben de düşündüm ilkinde bebeğin suyu sınırda olduğu için hiç sancı nedir bilmeden sezeryana alinmistim hiç tecrübem yoktu bunda tam olarak ne olduğunu anladım kasılma deyip geçiyordum hiç süresine aralığına dikkat etmiyordum.. İnşallah yalancı sancidir sizin ki🙏 Güzel yanı şu oldu sancı çekip doğuma alindigim için süt konusunda bu sefer sıkıntı yaşamadım çok şükür.. Ben özellikle benim gibi olanları uyarı amaçlı da yazdım takip de ol canım..

X