2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de zaten en ufak bir sorun olursa sezeryan isterim sonuçta riske atamayız hem bizim hayatımızı hem bebeklerimizin hayatını.illaki normal olsun diye tutturmam yani.
Evet en doğrusu. Ben valla öncesi sonrası acıları hiç düşünmüyorum bebek sağlıklı sorunsuz doğsunda ben razıyım çekeceklerime .

Amin insallah, hatta haftalar yaklastikca o kadar cok korkuyorum ki herhangi bir riskten,nerdeyse sezeryan yapin diye ben dicem doktora
Ya sezeryanda sıfır risk değil malesef çocuk için travmatik doğum şekli sonuçta gelmeyi kendi seçmemiş olucak. Bilemiyoruz ki keşke hangisi en doğrusu bilsek de ona göre beklesek. En iyisi doğum haftasına kadar bekleyip duruma göre karar vermek sanırı

Evet kesinlikle oyle ,benim sezeryani son zamanlarda oyle dusunmemdeki tek sey igne kullanmamdan kaynai. Hersey daha kontrol altinda gibi bi hissiyat vermesinden. Ama dedigin gibi yinede bilemeyiz,Ben de hep bu yönde dua ediyorum Allah im hangi dogum sekli hayirliysa ona yonlendir diye ,Hepimiz icin insallah

Allah yardımcımız olsun kararma bende de var bir de bebeğin baskısından mıdır nedir tombişleşmiş gibi geliyor bana bir de

Bir sorum var, benim hastanem 1 refakatçi alıyor. Yani ya eşim ya annem.. Eşimi istiyorum sonuçta babası görmeli kucaklamalı doğumda yanımda olmalı. Ama annem kaynanam falan bebeğin bakımı benim ihtiyaçlarım olacağı için eşimin değil de annelerden birinin girmesi gerektiğini söylüyorlar sizce ne olmalı?

Canım annen olsa daha iyi olur bence eşin gerekirse eve gider gelir dışarı işini halleder ama annen yaninda olursa bebek de sen de rahat edersin. Ama eşim beceriklidir halleder diyorsan da o ayrı. Ben annemi tercih ederdim kanama kvb durumlarinda daha iyi yardimci olur gibime geliyor

Aynen.kemik agrisi hele ayak tabanlarimdaki kemikler taslasmis gibi...kalca kemigim ayri agriyor ,eklemler ayri agriyor...ben de gunde 4-5kez masaj istiyorum esimdenyoksa rahatlamak mumkun degil hele ayaklarimi hissedemiyom
Ayak tabanim benim de agriyor sabah uyandip ayaga kalktigimda bile agrim oluyor
Ay hadi inşallah İlk çocuklar genelde anneye benzer diyolar bu da doğrudur umarım

Olur inşallah ya doktor da ilginçmiş bence gayet normal doğacak hepsi , sağlıkla gelsinlerde
Yok valla ilk cocugum daha cok babasina benziyor
Benim de karnim dolmus ..dogumdna sonra lazer yollari gorundu bna..bir de ozel bolgede kararmalar var onu ne yapcam bilemiyorum
Siberian Wellness satışı yapıyorum beyazlatıcı maakesi var kararmalari guzel aciyor kulananlar cok memnun cevrende satışını yapan varsa doğum sonrası kullanabilirsin
Hayırlı olsun canım sağlıcakla büyüsün üstünü soy, ayaklarını sık. Ben baya parmağımla vuruyordum ayak altina kv falan içi gidiyordu yapma öyle diye ama hemsireler de hastanede öyle yapıyordu diyordum
Benim acayip bi ayak tabanı ve bacak ağrım var ya ödem desem çok öyle bi ödemim de yok ya da ben mi anlamıyorum acaba yürümek hareket etmek zulüm oldu ya
Ah o ayak tabani beni de cok zorluyor ödemim de yok dedigin gibi
Allah yardımcımız olsun kararma bende de var bir de bebeğin baskısından mıdır nedir tombişleşmiş gibi geliyor bana bir de
Eveet benim de daha tombik ozellikle ust tarafı daha topluca
Benim hastane de tek refakatçi alıyor ama çocuğum kardeşini goremicek mi falan dedigimde gelir tabiki demişti. İlk dogumumda kv ve annem birer gece kalmıştı yanımda eşim tecrubesiz falan diye onlar kalalim demişti. Şimdi de ben onlari istiyorum ki eşim evde oglumuzla kalsin o en az sekilde etkilensin dogum ayriligimizdan diye

Yhaa ben bir arastirayim madem onutesekkur ederim

Böyle giydirsem titriyo benimki ya bariz

Birazda bebeğe ,eve ve bebegin o anlık sağlık durumuna bagli canim. yani kesin çiplak bırak yada kesin eldivensiz çorapsız tutma demek yanlıs olur. Benim ev tam güney cephesi ve ev çok sıcak geçen haftada ateş problemi yaşadigimizdan bu şekil olmak zorunda. Ben 2 saatte bir koltuk altindan ateş ölcüyorum. Zaten bebegin ten rengi belli ediyor. evet bebeģi üşütmemek lazim ama sıcaktanda havale geçirtmemek lazim. Bence sende ara ara ates takibi yaparak giydirebilirsin

Merhaba kızlar sabah adet sancısıyla güne başladım. Birkaç defa sıcak birşeyler aktığını hissettim havlu peçete koymuştum suyla açık kahve leke gelmiş. 3 4 defa oldu böyke sonuncusu yumurta akı vardı biraz onla beraber kahve geldi. Akşam üzeride adet sancısı giriyor sonra lekelenme oluyor. Sizce neden olabilir?

Nişanın gelmiş canım doğum belirtisi gibi Bşey bence bugun yarında olablir 1 haftayı da bulabilir gibi sanki sancıyı takip et sen baktın şiddetlendi süresi kısaldı gidersin. Tabi suyun falan gelirse gidersin hemen zaten

Bende de tombislesme varaynayla baktigimda sasiriyorum bu benim mi diyeinsallah dogumdann sonra eski haline donuyordur
Ayy inşallah döner ben dış görünüşe takıntılıyım zaten kızımı emzirdikten sonra göğüslerim çocuktan önceki haline dönmedi estetik kararı almıştım ama çocuktan sonra yaptırmak daha mantıklı geldi çekilecek acı vs boşa gitmesin dedim

Kızlar benim son 3 gündür ayaklarım ve ayak bileklerim aldı başını gitti ödem var çok fena üstüne basınca acıyor ayak bileklerim bunu hafifletmek için var mı yapılabilecek bir şeyler tuzu kesmek dışında?

Çok geçmiş olsun. Sık sık yükseğe kaldırarak dinlendirin ve mutlaka doktora gidince söyleyin. Banyodan çıkarken en son diz altına soğuk su tutmak da ağrıya iyi gelebiliyor

Bana da aynı şeyi söylediler karnın aşağı inmiş diye bende bi kaç zamandır aynı şeyi hissediyorum ama daha doğurmadım canım o yüzden evham yapma sakin kal :)
Sakin bırakmıyorlar ki insanı. 38. Haftaya giricem artık gelse de erken değil çok şükür ama bu aralar cidden ya benim hormonlar tavan ya da etrafımdakiler beni sinirlendirmek için özel çaba sarf ediyor anlamadim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…