2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar park yatak baya gömülmüştü buralarda çirkin falan diye 😂 dün kurduk, size göstermek istedim, anne yanı olarak bağladık, nevresimini serdim, cibinliğini de örtünce çok hoşuma gitti, gece her uyandigimda yatağı izledim, sabah uyandım yine bakıp daldım hayallere 🤤 bebeklerimiz saglikla gelsin yeter ki, hiç önemi yok eşyalarinin güzelliği çirkinliğinin.

Bu arada normal dogum istiyordum ama plasentanin yerleşiminden dolayi sezeryan olacakmiş dogumum biraz tarih öne çekilince basladım son hazirliklara. Allah hepimize hayirli dogumlar nasip etsin 🙏🏻Eki Görüntüle 2891033
Cokk güzel hangi marka almışsınız canım.gule güle yatar inşallah içinde

Benimde bugün çatı kemiğim öyle çok acıyor ki resmen bikini bolgemi tutarak yürüyorum 😒 yarın sabah kontrolüm var bakalım doktorum ne diyecek .

Kızlar süt az olunca mama takviyesini biberonla mı yapalım çay kaşığı mı? Enjektör falan almadim açıkçası onu beceremem gibime geliyor. Çay kaşığı iş görür mü😀

Kızlar süt az olunca mama takviyesini biberonla mı yapalım çay kaşığı mı? Enjektör falan almadim açıkçası onu beceremem gibime geliyor. Çay kaşığı iş görür mü😀

Canım benim cimcimem hem biberonla mama yiyor hemde anne sütü alıyor. Emziğede alıştirdim valla 🙅

Benim bebeğimde başı aşağıda ve biraz koca kafalı😀 önde gidiyo hareket ettiğinde inanılmaz baskı oluyo dün hatta cıkıyo sandım oturdum kalkamadım acayip bir baskı vardı aşağıya doğru resmen itme gibiydi. Artık normal sanırım. Doktorum belden başlayıp kasıklara gelen ağrın olunca hemen iletişime geçelim demişti.

Ben kullanıyorum, oksapar 6000 günlük. Birkaç hafta önce doktoruma sormuştum benim tercihim sezaryen oluyor bu durumlarda genelde demişti bende üstelemedim. Benim niyetim , olursa normal doğumu beklemekti bunu söyledim. 3 gün önce son kontrolde karar vermeli miyiz artık doğum şekline dedim. O da biraz daha bekleyelim bebeği az takip edeyim iğneyi azaltıp ya da kesebilir miyim bakcam, öyle olursa bebekte sende uygun olursan normal doğumu bekleriz yoksa 6 Ağustos sez. günü ayarlarız dedi. Yakın bi arkadasımda 39 dan sonra iğneyi 2 güne 1 e düşürüp normal yapmıştı. Doktora bırakmak lazım sanırım son kararı ben risk almıcam ne derse onu yapcam
Benim doktorda aslında buna benzer konusmustu olmadi bi duruma gore bakariz diye. Ama herhangi birsey de bi uygunsuzluk gorurse hic riske atmadan sezeryan dedi. Zaten ben de riske asla atamam Allah korusun

Ben de oksapar kullanıyorum canım 4000.normal doğuma hiçbir şekilde engel değil 1 gün önce birakicaz demişti.allah nasip ederse normal doğum yapacağım.
Ben de 4000 kullaniyorum. Bana da dartlar uygun olursa 1 gün önceden biraktirip, suni sanciyla deneriz demisti. Yani planli normal dogum dedi. Size de ayni sekilde suni sanciyla mi olacak.

Benim doktorum epidural normal doğum yapma taraftarı ancak ben normal olcak illa diye düşünen biri değilim gelişimini tamamlasın duruma göre hangi doğum şekli uygun olursa onu tercih ederim. İğneyi bir kaç gün önceden bırakırsın ama olurda ani doğum olursa da sorun olmaz sıkıntı yapma dedi
Anladigim kadariyla aşagi yukari hepimizin doktorlari ayni sekilde konusmus. Engel degil ama bir tık riski göze almak gerek sanirim. İnan valla artik ben de hayirlisi hangi dogum şekliyse o olsun diyorum. 🙏

Ben de 4000 kullaniyorum. Bana da dartlar uygun olursa 1 gün önceden biraktirip, suni sanciyla deneriz demisti. Yani planli normal dogum dedi. Size de ayni sekilde suni sanciyla mi olacak.
Şu anda konuşmadık suni sancıyı ama günde 1 kere kullanıyorum 12 saat etkisi oluyor diye biliyorum.zaten normal doğum sancıları başladığında aşağı yukarı o saati buluyor.ama bu konuyu konusucam doktoruma o zaman ayrıntılı bilgi verebilirim canım.

Anladigim kadariyla aşagi yukari hepimizin doktorlari ayni sekilde konusmus. Engel degil ama bir tık riski göze almak gerek sanirim. İnan valla artik ben de hayirlisi hangi dogum şekliyse o olsun diyorum. 🙏
Aynen öyle müdahale edip sonradan pişman olmak istemiyorum olayın gidişatına göre artık sağlıkla doğsunlarda inşallah

Aynen öyle müdahale edip sonradan pişman olmak istemiyorum olayın gidişatına göre artık sağlıkla doğsunlarda inşallah
Ben de zaten en ufak bir sorun olursa sezeryan isterim sonuçta riske atamayız hem bizim hayatımızı hem bebeklerimizin hayatını.illaki normal olsun diye tutturmam yani.

kızlar bende doğurdum sancılar durmadı
ve sezeryanla aldım bebeğimi kucağıma.ben ve bebek ıyiyiz ama bebeğim sürekli uyuyor uyandıramiyorum idrar çıkışı daha bir kez oldu 24 saatte normal mi çok stres oldH
Gecmis olsun oncelikle,gule gule buyut 😍
Şu anda konuşmadık suni sancıyı ama günde 1 kere kullanıyorum 12 saat etkisi oluyor diye biliyorum.zaten normal doğum sancıları başladığında aşağı yukarı o saati buluyor.ama bu konuyu konusucam doktoruma o zaman ayrıntılı bilgi verebilirim canım.
Tamam canim cok sevinirim ,haberleselim🥰

Benim doktorda aslında buna benzer konusmustu olmadi bi duruma gore bakariz diye. Ama herhangi birsey de bi uygunsuzluk gorurse hic riske atmadan sezeryan dedi. Zaten ben de riske asla atamam Allah korusun
Aynen hiç ısrarcı olmam ne diyosa onu yapcam. Allah sağlıkla atlatmayı nasip etsim hepimize🙏🏻 Normal diye ısrarcı olmamak lazım bence burda çünkü normal doğumda da olumsuzluk yaşayan ve sezaryende de risk hepsinde oluyo, o yüzden doktora güvenmek lazım.

Bugün Ağustosa kadar beklemez bebek falan diye tekinsiz tekinsiz konuştu bizimkiler ya. Yok karnım aşağı iniyormuş bilmem ne. Eşimin gelmesine 10 gün var. Tek başımayım. Zaten evhamliyim. İyice bozdular moralimi ya.
Bana da aynı şeyi söylediler karnın aşağı inmiş diye bende bi kaç zamandır aynı şeyi hissediyorum ama daha doğurmadım canım 😄 o yüzden evham yapma sakin kal :)

X