2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim 15 cm kıstım var. Onu da beraber alacaklar. Doktor kist doğum basıncına dayanamaz patlar dedi.
Maşallah 15 cm e kadar çok iyi dayanmış. Benim 13 14 yaşlarında 9cm lik kistim yırtılmıştı ameliyat oldum. 19 20 yaşımda 6 cmlik vardı doktor regli göreseye kdr merdiven iner çıkarken dikkat et demişti. Sıkıntısız bi doğum olsun inşallah.

Maşallah 15 cm e kadar çok iyi dayanmış. Benim 13 14 yaşlarında 9cm lik kistim yırtılmıştı ameliyat oldum. 19 20 yaşımda 6 cmlik vardı doktor regli göreseye kdr merdiven iner çıkarken dikkat et demişti. Sıkıntısız bi doğum olsun inşallah.
Inşallah. İlaçlarla dayabildigimiz yere kadar gidiyoruz öyle.

Tabii ki annelik dogum sekliyle belirlenmez Bana gore de.hatta hamile kalamayip baska Cocuklara, canlilara doguranlardan daha hakiki analik yapanlar daha kutsal Bana gore.bazilari kadinlar normal dogumu nasil riskli gereksiz veya korkutucu goruyorsa Ben de sezeryana o gozle bakiyorum .saglikla alalim bebeklerimizi kucaklariza insallah
öf sezeryanda ürkütücü bence 🙈
hele ben gibi ötlek biri için 😂😂😂
her bebiş sağlıkla kucagımıza dogsun tek temennimiz bu .

Kızlar bebek yatağı için aleze ihtiyaç var mı? Tecrübeli anneler, yatağı batıracak kadar sızıntı olur mu bezden? Ben aşırı tecrubesizim de bu konularda 🙃

Benim eşim de çok yılışık vıcık vıcık bi adamdı, şimdi kanki gibi davranıyor 😃 pek bi çekiciliğimiz kalmadı yani kabul etmek lazım, yuvarlana yuvarlana yürüyoruz evde 🤦‍♀️ ama hiç sıkıntı yapma öyle olsa kimse doğum yapmak istemez, deforme olanlar var tabiki ama onun da çaresi var. Ben sezaryenı tercih ettim doguramayacağımi düşündüğüm için bebek falan sıkışır kendimi kasarım gibime geliyor, çıkamaz o bebek benden yani 😃 ama belli de olmaz sezaryen tarihi gelmeden bebis kendisi gelecek belki de. O yüzden çokta düşünmemek lazım, biran önce öyle ya da böyle kurtulalım, sağlıkla alalım kucağımıza gerisini sonra hallederiz.
Sıkışırsa ne olur 🙄 korktum şimdi ?

Ingiltere'de 40tan sonra tercihe birakiliyor o islem aciklik olsada. 42. haftayi bile bekleyen var hem siyirmayi hem de suni sanciyi Kabul etmeyip.2 hafta daha zaman varken neden hizlandiriliyor ki dogum saglik sorunu yoksa.haftalarca 1-2 cm Ile hamileligini tamamina erdirenler var aramizda.Turkiye'de erken hasat toplama islemi yapiliyor sanki.doktor hemen dogurtsunda daha cok hasta Alsin yerine.sagligin hic onemi yok.kuvoze giren o kadar bebegin, yanlis yonlendirme yuzunden erken dogurup bebeklerinden gunlerce ayri kalan ICI parcalanan annelerin vebali o kadar hafif olmamali
36+6dan sonra zaten prematüre sayılmıyor 42 lerde almak esas effffsane bir risk bunu her kadın doğumcu öngörebilir. Okey doğal gelişim süreci olsun da mekonyum aspirasyonu ne olacak? Hipoksif doğum ne olacak? Su azlığı ne olacak? Bence olaya ve duruma göre karar verilmeli. Doktorların açlıktan nefes kokmuyor üç kuruş paranın derdine düşmüyor çoğu iyi kazanıyor zaten yapan tabi ki vardır tenzih ediyorum ama 36+6dan sonra küvöz durumu çok nadir zaten. Vebalini doktora da yıkamazsınız her durumda bazen insan elinin insan aklının öngöremeyeceği durumlar var Allah hiçbirimizi karşılaştırmasın.

Ben de 2 gün önce gittim kontrole, doktor ayın 23ünde tekrar gel kontrole dedi ..o zaman sezeryan günü vericek bakalim 🤕🥴😊 bi de araştırma hastanesinde olucam, sezeryan öncesinde corona testi yapıcaklarmış zorunluymuş ☹☹
Hayırlısıyla gelsin inşallah 🙏🏻Bu arada türkiyede yaygın uygulama bu aramızda özel hastanelerde doğum yapacaklar var sizin nezdinizde yazmak istedim eğer özelde doğum yapacaksanız hastaneler gebeye ve refakatçiye covid testibi zorunlu tutabiliyor (temiz hastane olarak belirlenenler özellikle) eğer planlı sezaryen yapacaksanız covid testini doğumdan 48 saat önce devlet hastanelerinde verebilirsiniz. Yeter ki e nabızda negatif olduğunuz görünsün. Benim doğum yapacağım hastane de temiz hastane olması sebebiyle covid negatif arıyor kişi başı 500₺ iki kişi 1000₺ gereksiz masraf doğum yapıp çıkarken hesaba yansıtabilirler planlı sezaryen olacaklar için dediğim geçerli tabi. Vajinal doğumda vakit belirli olmadığı için bu uygulanmayabilir. Kimse boşuna ekstra harcama yapmasın 🙏🏻

Hayırlısıyla gelsin inşallah 🙏🏻Bu arada türkiyede yaygın uygulama bu aramızda özel hastanelerde doğum yapacaklar var sizin nezdinizde yazmak istedim eğer özelde doğum yapacaksanız hastaneler gebeye ve refakatçiye covid testibi zorunlu tutabiliyor (temiz hastane olarak belirlenenler özellikle) eğer planlı sezaryen yapacaksanız covid testini doğumdan 48 saat önce devlet hastanelerinde verebilirsiniz. Yeter ki e nabızda negatif olduğunuz görünsün. Benim doğum yapacağım hastane de temiz hastane olması sebebiyle covid negatif arıyor kişi başı 500₺ iki kişi 1000₺ gereksiz masraf doğum yapıp çıkarken hesaba yansıtabilirler planlı sezaryen olacaklar için dediğim geçerli tabi. Vajinal doğumda vakit belirli olmadığı için bu uygulanmayabilir. Kimse boşuna ekstra harcama yapmasın 🙏🏻
Aminnn insallah hepimizinki🙏🥰
Bu fikir özele gidicek planlı arkadaşlar için aşırı mantıklı 👍👍 👏👏

Özel hastanede doğum yapmayı düşünüyorum bi aksilik olmaz ise. Her yatış öncesi, ameliyat öncesi standart bi uygulama olarak yapıyorlar covit testini. Mart ayında kanamam olmuştu. Bir gece hastanede kaldım öncesinde yapıldı o zaman 300tl ödedim ama refakatçiye yapılmadı test. Dediğiniz gibi planlı sezaryen için toplum sağlığı merkezlerinde ya da devlet hastanelerinde yaptırmak mantıklı geldi bana da. Fikir için teşekkürler ☺️

Özel hastanede doğum yapmayı düşünüyorum bi aksilik olmaz ise. Her yatış öncesi, ameliyat öncesi standart bi uygulama olarak yapıyorlar covit testini. Mart ayında kanamam olmuştu. Bir gece hastanede kaldım öncesinde yapıldı o zaman 300tl ödedim ama refakatçiye yapılmadı test. Dediğiniz gibi planlı sezaryen için toplum sağlığı merkezlerinde ya da devlet hastanelerinde yaptırmak mantıklı geldi bana da. Fikir için teşekkürler ☺️
Evet kesinlikle fazladan ücret ödemeye gerek yok biz eşimle öyle yapacağız eğer bizim ufaklık erken gelmeye kalkmazsa 🙈🤣rica ederim 🙌🏻❤️

X