2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kabul edilmezse tabiki yapılmaz, sıyırma da suni sancıda zorla yapılmaz zaten, ama 38-41 hafta doğan bebeklerin gelişimi tamamlanmış kabul edilir. Daha fazla kaldığı zaman bebek için riskli, oksijeni yeterince alamama, dışkısını yapma gibi riskler var bebek için ölümcül, kişinin tercihi tabiki ama ben 40 haftayı aşmak istemem mesela. Erken doğum dediğiniz 37 haftadan önce doğan bebekler, yoksa 35 te doğup küveze girmeyen 39 da küveze giren bebekler var. 37 haftadan önce de sağlık sorunu yoksa hiçbir doktor müdahalede bulunmaz hangi ülke olursa olsun. Sıyırma işlemi zaten çok yapılan bir durum değil artık sadece doğumu kolaylaştırmak için yapılıyor, etraftaki zarları temizliyorlar.
Evet canim 38+ Dan sonra gelisim tamamlanmaya baslanmis Kabul ediliyor ama insanlarin hamilelik suresi ortalama 40 haftadir.siz dogum belirtisi gostermeyen gebeligi hicbir mantikli aciklama olmaksizin hizlandirip baslatirsaniz, normal veya sezeryan yoluyla, bu normal dogum risklerinden daha az bir risk sayilmaz. Her gebelik, dogum, bebek kendine hastir.
Size kendimden ornek vereyim ilk dogum 40+4 hic mudahalesiz basladi.7saatlik sanci ve basit bir agri kesiciyle bitti.sanci basladiktan 2 saat sonra suyum kontrol masasinda geldi ve oglum kaka yapmisti icerde.kalp atislari Vs Hersey olmasi gerektigi gibiydi.1 kesiyle dogurdum.ebe dikis atarken uzun surdu diye sakalastim bile kadinla elbisemi dikiyorsun diye.saglikla evimize donduk ertesi gun.
2.dogum, 40+2 ebe randevumda 2cm aciklik var Dedi ebe.siyirma onerdi zaten zamani doldu diye Kabul ettim ve ayni gece 2 saat icinde dogurdum hic agri kesici bile almadan.kendinden yirtigim oldu ve dikis yapildi.bu arada suyum geldiginde bebegimin yine Kaka yaptigini ogrendik ve Hersey yolundaydi.demem o ki icerden sinyal aliniyor ters bir durum oldugunda.dogal olan sey hicbir zaman gereksiz mudahaleler kadar riskli degildir.hele ki bu devirde.

Ayni korku bendede var 😀benim eşimle 2 nci evliliğim ilk evliliginden bir oglu var 4.700gr gelmiş dunyaya normal dogum . Bende merak ettim eşime sordum 🤣 fark ediyormu diye o da bildigin kova dedi 🤣🤣🤣 okadar çok mu hisediliyor dedim ya bana neden soruyorsun dedi e sen tecrubelisin dedim kiskanclik yaptigimdan degil merak ettigimden soruyorum dedim evt farkli dedi 😄 o keşke secenegim olsa normal dogurmazdim 🙄 ama maleseff sonra kendimi eksik hisetmekten korkuyorum
Ay ciddi misin

Kızlar biraz önce doktordan geldim 36+4h 2800gr olmuşuz 🥰 37h da yani perşembe halkayı çıkartacaklar 37/38h da dogum olabilir bakalim halka çıktıktan sonra kizimi tutan hiç birşey olmayacak 😁 artık gelip gememek ona kalmış cok eycanliyim kilomuz haftasina gore iyi mi ?
Benımde aynı o kilodaydı canım o hafta güzel yani bence 3000 kiloyu bile geçer belki de doğana kadar

Ben de gebeliğin başından beri kendimi paraladım normal doğum yapayım diye ama olmadı olmadı olmadı.. inan ki en güzeli o.
Normal dogum bebek ve anne için çoook iyi bende normalda sezeryan tercih etmem ama eşler arasında uzaklaşmaya fln yol açıyormu orda sonra sıkıntı yaratıyormu diye ikisi arasında gitip geliyorum gerçi gidip gelsemde secenek sunulmuyor bana malesef

Canım 4700 gr da tabiki olur, ne kadar yırtılmıştır o, normal doğuma almamaları lazımdı iri bebek olduğu için, bebek de sıkışabilirdi ama 3000-3500 gr bebegi normal doğurdun diye öyle pek hasar kalmaz, ha kaldı mı küçük bir operasyonla duzelttirebilirsin bunun sıkıntısına girme hiç, doktoruna da bir konuş de ki benim acı eşiğim düşük, kan tutuyor görünce bayılıyorum sezaryen olsam olmaz mı bunları düşündükce çok geriliyorum falan şansını bi dene bakalım ama onda da karnında koca bir kesi izi kalıyor işte.
Valla neden okadar iri bir bebeği normal doğumla almışlar hiç bir fikrim yok o kadından o cocuk nasil çikmiş bilmiyorum 🤷‍♀️ Ben normal doğum taraftariyim benek ve anne için en sagliklisi o bencede tek sınıntı ettiğim bollaşma falan olursa acaba eşimle aramda uzaklaşma falan olacakmı diye 😬 gerci 8/9 aydır aramizda yastık var 😀 sarılmıyor bile ister istemez gucume gidiyorda o da beni korumaya calistigi icin yaklasmadigini soyledi sonrasinda acaba yine boyle mi devam edecek uzaklasacakmiyiz diye dusunmeden de edemiyorum 🤷‍♀️

Slm kızlar çok şükür prensesimi eve getirdim. Evde ateş takibi yapicaz. Allah im ne muhtaç etsin ne mahrum etsin hastanelerden. Bu arada dün aksam hafif bir bayginlik gecirdim. Sanirim kan değerlerim kötü. Sürekli emziriyorum belkide oyüzden.
Çok şükür canım evde olunca daha da rahat olursunuz. Stres yeme içmeden de olabilir evindesin artık toparlarsın inşallah..

Normal dogum bebek ve anne için çoook iyi bende normalda sezeryan tercih etmem ama eşler arasında uzaklaşmaya fln yol açıyormu orda sonra sıkıntı yaratıyormu diye ikisi arasında gitip geliyorum gerçi gidip gelsemde secenek sunulmuyor bana malesef
Bana da seçenek sunulmuyor. Sezeryandan başka. 😔

Valla neden okadar iri bir bebeği normal doğumla almışlar hiç bir fikrim yok o kadından o cocuk nasil çikmiş bilmiyorum 🤷‍♀️ Ben normal doğum taraftariyim benek ve anne için en sagliklisi o bencede tek sınıntı ettiğim bollaşma falan olursa acaba eşimle aramda uzaklaşma falan olacakmı diye 😬 gerci 8/9 aydır aramizda yastık var 😀 sarılmıyor bile ister istemez gucume gidiyorda o da beni korumaya calistigi icin yaklasmadigini soyledi sonrasinda acaba yine boyle mi devam edecek uzaklasacakmiyiz diye dusunmeden de edemiyorum 🤷‍♀️
Benim eşim de çok yılışık vıcık vıcık bi adamdı, şimdi kanki gibi davranıyor 😃 pek bi çekiciliğimiz kalmadı yani kabul etmek lazım, yuvarlana yuvarlana yürüyoruz evde 🤦‍♀️ ama hiç sıkıntı yapma öyle olsa kimse doğum yapmak istemez, deforme olanlar var tabiki ama onun da çaresi var. Ben sezaryenı tercih ettim doguramayacağımi düşündüğüm için bebek falan sıkışır kendimi kasarım gibime geliyor, çıkamaz o bebek benden yani 😃 ama belli de olmaz sezaryen tarihi gelmeden bebis kendisi gelecek belki de. O yüzden çokta düşünmemek lazım, biran önce öyle ya da böyle kurtulalım, sağlıkla alalım kucağımıza gerisini sonra hallederiz.

Ben de 2 gün önce gittim kontrole, doktor ayın 23ünde tekrar gel kontrole dedi ..o zaman sezeryan günü vericek bakalim 🤕🥴😊 bi de araştırma hastanesinde olucam, sezeryan öncesinde corona testi yapıcaklarmış zorunluymuş ☹☹

Vajina daraltma ameliyatı olursun canım öyle bollaşma olursa ama ben de olmadı çocukta 3800 doğdu az değil kilosu

Evet canim 38+ Dan sonra gelisim tamamlanmaya baslanmis Kabul ediliyor ama insanlarin hamilelik suresi ortalama 40 haftadir.siz dogum belirtisi gostermeyen gebeligi hicbir mantikli aciklama olmaksizin hizlandirip baslatirsaniz, normal veya sezeryan yoluyla, bu normal dogum risklerinden daha az bir risk sayilmaz. Her gebelik, dogum, bebek kendine hastir.
Size kendimden ornek vereyim ilk dogum 40+4 hic mudahalesiz basladi.7saatlik sanci ve basit bir agri kesiciyle bitti.sanci basladiktan 2 saat sonra suyum kontrol masasinda geldi ve oglum kaka yapmisti icerde.kalp atislari Vs Hersey olmasi gerektigi gibiydi.1 kesiyle dogurdum.ebe dikis atarken uzun surdu diye sakalastim bile kadinla elbisemi dikiyorsun diye.saglikla evimize donduk ertesi gun.
2.dogum, 40+2 ebe randevumda 2cm aciklik var Dedi ebe.siyirma onerdi zaten zamani doldu diye Kabul ettim ve ayni gece 2 saat icinde dogurdum hic agri kesici bile almadan.kendinden yirtigim oldu ve dikis yapildi.bu arada suyum geldiginde bebegimin yine Kaka yaptigini ogrendik ve Hersey yolundaydi.demem o ki icerden sinyal aliniyor ters bir durum oldugunda.dogal olan sey hicbir zaman gereksiz mudahaleler kadar riskli degildir.hele ki bu devirde.
içerden sinyal alacak kötü bi durum kimse yaşamasın inşallah.
ilk gebeligim benim o yüzden korkuyorum tüm risklerden .
bir de bazen hassas içerige geliyoruz orada mesela erken haftalarda (35-36 ),40 tan sonra olabilecek sıkıntılar yasanıp bebegini kaybedenleri okuyunca insan korkuyor . kendine gelemiyor.
Allah belirliyor herseyi . ama dedigim gibi o kaka yapmaymış , kordon dolanmaymış bunların sinyallari nasıl alınıyor bilmiyorum , korkuma arastırmıyorum bile.
benim kendim için düşüncem . sezeryan yapmak , ve en azından bi 38+6 yı falan görmk .

40-41 e kadar bekleyip normal dogum yapacak gücü ve cesareti bulamıyorum kendimde.
normal dogumu yapanları da takdir ediyorum herkesin harcı degil.

ama sezeryan ya da normal anne annedir:) düşüncem de bu🙈🙏
herkesin cok kolay dogumları ve saglıklı evlatları olsun inşallah. gebelik ve dogum cok zor bazı seyler elimizde degil .

içerden sinyal alacak kötü bi durum kimse yaşamasın inşallah.
ilk gebeligim benim o yüzden korkuyorum tüm risklerden .
bir de bazen hassas içerige geliyoruz orada mesela erken haftalarda (35-36 ),40 tan sonra olabilecek sıkıntılar yasanıp bebegini kaybedenleri okuyunca insan korkuyor . kendine gelemiyor.
Allah belirliyor herseyi . ama dedigim gibi o kaka yapmaymış , kordon dolanmaymış bunların sinyallari nasıl alınıyor bilmiyorum , korkuma arastırmıyorum bile.
benim kendim için düşüncem . sezeryan yapmak , ve en azından bi 38+6 yı falan görmk .

40-41 e kadar bekleyip normal dogum yapacak gücü ve cesareti bulamıyorum kendimde.
normal dogumu yapanları da takdir ediyorum herkesin harcı degil.

ama sezeryan ya da normal anne annedir:) düşüncem de bu🙈🙏
herkesin cok kolay dogumları ve saglıklı evlatları olsun inşallah. gebelik ve dogum cok zor bazı seyler elimizde degil .
Tabii ki annelik dogum sekliyle belirlenmez Bana gore de.hatta hamile kalamayip baska Cocuklara, canlilara doguranlardan daha hakiki analik yapanlar daha kutsal Bana gore.bazilari kadinlar normal dogumu nasil riskli gereksiz veya korkutucu goruyorsa Ben de sezeryana o gozle bakiyorum .saglikla alalim bebeklerimizi kucaklariza insallah

Aynı durumdaymışız bizimkiler de gelecekler hayır evde bir misafir odası var zaten yani nasıl o kadar insanla sıcakta olucaz bilmiyorum 😔ben annemsiz zaten yapamam o gerek ama gerçekten diğer kimseyeihtiyaç yokken keşke gelmeseler keşke bi görüp gitseler ya da 😔
Aynıyız canım bakalım zaman gösterecek ne olup ne gidecek ya da bi iki hafta dişimizi sıkıcaz 😶
Sezaryan mi olacaksınız acaba normal doğum mu bana kalırsa göğüs pompası ilk etapta gerekli değil gibime geliyor tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.
Yanlız ben ayriyetten alt üst koydum çok sıcak havalar pişik oluyorlarmiş tenleridd çok hassas olduğu için alt ayrı üstüne zıbın gibi.Ne olur ne olmaz aldım.Birde tulum bir tane.
Vajinal doğum istiyorum canım. 37 de çatı muayenesi olacak o zaman netleşir benim ve bebeğim için sağlıklı olan ne ise o olsun diye düşünüyorum.

X