2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende ondan korkuyorum kabul etmek istemiyorlar.. cok sorunlu olmadı ama kanamam olmustu ve şekerim yüksek birde panik atak hastasıyım doktorum bütün bilgilerime hakim..ama acil bir doğumda nasil 1.5 saat uzağa gideceğim simdiden düşünmeye başladım.. 😔
Mesafe gerçekten çok fazla. Bence siz zaman kaybetmeden özel ya da devlette bir doktora gidin. Durumunuzu konuşursunuz. Olmadı şimdiye kadar gittiğim doktor başka ile taşındı falan dersiniz. Ha devlet olursa çok sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü zaten planlı sezaryen değilse hangi doktor nöbetçi ise o doğumu yaptırıyor. Sizi takip eden doktor değil. En azından bizim burada öyle.

Bende sezaryen korkusu yok da, her an sancim başlayacak suyum gelecek ve normal doğum yapmak zorunda kalacağım korkusu var, niyeyse normal doğum çok korkutuyor beni, sanki tek doğuracak benmişim gibi. Düşünüyorum oradan bebek çıkması imkansız gibi geliyor 🙈
A bu resmen benim düşüncelerim :olamaz:
Varsayalım sezeryan oldu ilk etapta nasıl korse takmak gerekir kaç gündür bende araştırıyorum bulamadım bşey dikiş olacağı için nasıl bişey olur acaba
Owli doğum sonrası korsesi iyiymiş sanırım onu almayı düşünüyorum. Sezaryenden sonra 10 gün sonra kullanan da var ama genelde 40 çıkınca başlanıyor diye okudum en iyisini doktor yönlendirir zaten doğumdan sonra da illa gitmek gerekecektir doktora

Pardon canım ya unutmuştum durumunu :/ Bebek kilo artışı artık değişiyor sanırım ,hepimizinki aşağı yukarı aynı baksana hiç kafana takma bile bence sağlıklı olsunlarda.
Aynen saglikli olsunda cok kilolu olursa da normal dogum yapamam ufak tefek 1.50 metrelk birseyim o cocuk bendem cikmaz 🤣🤣

Kızla sancım vardı nst de bende hissediyordum yattım şimdi ciğer geliştirici oldum bakalım açılma yok ama
Çok geçmiş olsun simdi nasılsınız? Açılma yoksa inşallah durdururlar. Benim iki haftadır sancım çıkıyor serumla durduruyorlar. Insallah sizin de öyle olur. Dualarım sizinle

Ah çok sevindim alıyor olmasına 🥰 Eryaman hastanesine gidiyordum şimdiye kadar da almıyorlar kimseyi biraz da p yüzden değiştirmek istemiştim hastaneyi. Az önce bir arkadaşa daha sordum sizi simdi okudum. Whatsapptan cevap vermesine de sevindim. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Sağlıkla gelsin bebeğiniz 🥰
Teşekkürler inşallah sizinde 🤗

Selam kizlar bizim bugun kotrole gittik allaha sukur hersey normal kizim 2.300 olmus 2 hafta once 2.200 du bana az geldi doktor az degil haftasina gore cok iyi diyor da nebleim guvenemedim bugun 34+4 olduk bu haftalarda sizin bebisler nekadardi
Benimki 2700 olmuş 35. Haftadayım. Kiloyu göreceli ölçüyorlar. Tahmini bir sayı takılmayın bence

bugün bende tam 34+0 ım günü gününe ayniyiz ☺️ benim bebegiminde hareketleri yavas ,geceleri biraz daha hareketli oluyor. Doktorum bebegin karakteri oldugunu soyluyor
Benim kızın karakteri sanırım çok hareketli olacak çünkü bu saat oldu uyuyamıyorum gece 12 30dan 3 e 4 e kadar hareketli doğunca da böyle mi olacak acaba oğlumda 25 ay uyumamıştı 😥

Çok geçmiş olsun simdi nasılsınız? Açılma yoksa inşallah durdururlar. Benim iki haftadır sancım çıkıyor serumla durduruyorlar. Insallah sizin de öyle olur. Dualarım sizinle
Pek değişen bişi olmadı hastanedeyim bakalım nasıl olcak teşekkür ederim Allah hepimize yardım etsin

Dün geceden beri terlemek İçin kat kat battaniyeleri sardım kendime çokta terledim ama atlatamadım. işe de gidecem.
Yaptığım hatalar
duşa girerken su ılık olsun asla soğuğa yakın olmasın
Ani ateş basmalarında sürekli ıslattım kendimi
Yetmedi 2,3 defa makineden yeni çıkan tişört giydim
balkonda yattım
Evde dolaptan, iş yerinde sebildeki soğuk suyu içtim
İş yerindeki klimaya saatlerce maruz kaldım. şuan ki duruma kendimi bile bile ben koydum aman haa aman dikkat edin benim gibi son haftalarda birde soğuk algınlığıyla ugraşmayın

Pek değişen bişi olmadı hastanedeyim bakalım nasıl olcak teşekkür ederim Allah hepimize yardım etsin
Cnm geçmiş olsun korkma serumla durdururlar önemli olan düzenli sancının çıkmaması sende şahit oldun ne sıkıntıları atlatıp bu haftaya gelen arkadaşlarımız var. İnş yalancı sancı dır değilse bile kritik haftaları atlattık şükür bizi haberdar etmeyi unutma

Kızlar günaydın bugün ütülediklerimi yerleştiriceğim ağzı açık bir şekilde sizler ağız mendili,çorap,zibin kaçar tane koydunuz yani kaç tane koymak lazım hiç bir fikrim yok benim🤷🏻‍♀️
Nelerden kaçar tane koydunuz yada koyacaksınız?

Kızla sancım vardı nst de bende hissediyordum yattım şimdi ciğer geliştirici oldum bakalım açılma yok ama
Çok geçmiş olsun canım inşallah bekler daha miniğin sağlıcakla vaktiyle gelsin inşallah 🙏
Dün geceden beri terlemek İçin kat kat battaniyeleri sardım kendime çokta terledim ama atlatamadım. işe de gidecem.
Yaptığım hatalar
balkonda yattım
İş yerindeki klimaya saatlerce maruz kaldım. şuan ki duruma kendimi bile bile ben koydum aman haa aman dikkat edin benim gibi son haftalarda birde soğuk algınlığıyla ugraşmayın
Offf çok kötü olmuş ama kaşınmışsın derler bizde biraz öyle olmuş seninki😣 dikkat et son zamanlar artık çabucak toparlansın inşallah

Yaptığım hatalar
balkonda yattım
Gecmis olsun canim. Yalniz degilsin. Ben de gecen gun soguk sut ictim. Su an acayip bir durumdayim insallah cabuk atlatiriz

Benim kızın karakteri sanırım çok hareketli olacak çünkü bu saat oldu uyuyamıyorum gece 12 30dan 3 e 4 e kadar hareketli doğunca da böyle mi olacak acaba oğlumda 25 ay uyumamıştı 😥
🥺 Yani tabi belli olmaz ama herseye hazirlikli olmak lazim. Ben şoylede dusunuyorum anne uyuyamadigi zaman da hareketleniyor olabilir, Ben mesela sabahlari kalkamiyorum yataktan uyumaktan,bebegimde uyuyor 🥰🧿

X