2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim de agri esigim dusuktur ...yani ameliyat oldugumu dusundugumde bile gozum karariyor..bana daherkes genel degil spinal ol olacaksan diyirlar ama ya o esnada ben kendim bayilirsam veya bana mudahale edemzlerse diye korkmuyor degilim..hani bi cesaret girsem bile o ameliyat ortami bile beni cilgina dondurebiliyor...3kere kuretaj oldum o lanet masaya yani catala uzanirken bile dedim ki sizden ricam o aletlerinizin uzerini kapatin gormeyim ....illaki bi yer kesiliyor ve illaki agri olacaktir ama ne kadar cok agri iste o bunyenin hissettigi kadar anladigim kadariyla

Az once arkadasa da yazdim..benim de agri esigim dusuk ve yumurta toplamadan sonra hic ama hic agrim olmadi ..hatta doktor agrin olursa agri kesici yapayim dedi yol dedi. O kadar cok uykum vardi ki anestezidenbiraz daha hastanede kalip yatmak istemistim sadece

Canım o çok değişken bir durum, ben mastitten ameliyat oldum 2 kere, ilkinde ameliyattan birkaç saat sonra ben çıkacağım dedim, serum veriyoruz çıkamazsınız dediler, hastaneye imza verdim çıktım, eşim almaya gelmedi kalman lazım dedi, tramvaya bindim kendim gittim eve, ne ağrı ne acı bisey hissetmedim ama ikinci seferde yatarak bile uyuyamıyorum ağrıdan, oturur pozisyonda yattım 1-2 gün. Neyle alakalı bilmiyorum ama aynı ameliyat farklı etkiler oldu bende. Sezaryande de genelde ilki kolay oluyor ikincisi özellikle üçüncüsü zor oluyor diyenler var. Ben sezaryen olmuş ertesi gün taburcu olup evini supurenleri biliyorum.

kızlar hastanede giymek icin nasil bir terlik aldiniz? Ucu açık ya da kapali farkedermi, bir de çekim yaptiracaksaniz onun icin ayri bir terlik falan aldiniz mi
Kızlar bu soruyu tekrar gündeme getireyim dedim çünkü bende şuan bunu düşünüyordum siz nasıl terlik götüreceksiniz?

Kızlar bu soruyu tekrar gündeme getireyim dedim çünkü bende şuan bunu düşünüyordum siz nasıl terlik götüreceksiniz?
Kardeşim Lohusa terliği ve tacı yaptırdı. Ama onun terliğini hastaneye götürmem galiba. Evin içinde giyerim. Hastanede giymek için normal önü açık terlik aldım.

bizde öyle oluruz o zaman inş ne diyeyim :)

İlk doğumda hastane için gecelik almıştım. İyi ki almışım çok çok çok rahat oldu. Normal doğum yaptım. Wc ye git gel, pansuman, kontroller vs için çok rahat oldu. Günlük hayatta sevmem, giymem hatta doğumdan sonra hiç giymedim desem yeridir. Ama normal doğum düşünenler için kesinlikle gecelik öneriyorum. Alırken de önünün düğmeli olmasına dikkat edin, emzirme kolaylığı için.

Depend çok duydum ama kullanmadım. Hastanede hasta bezi peşinden çocuk bezi kullandım. Muayene için geldiğinde doktor söyledi. Çok da rahat oldu. Evde kanamanın çok olduğu ilk zamanlar bebek bezi, biraz azalınca orkid gece, daha da azalınca orkid normal boy kullandım.

Kızlar konumuz dışında bir sorum var
Görümcem biz evlenirken ve oğlum doğduğunda bişey takmadı şimdi yakın zaman da onun istemesi var, 3,4 ay içinde de düğünü olabilir sizce ne takmalıyız?
Yada siz ne takardınız?
Bu arada erkek kardeşim evlenirken çeyrek takmıstık

Son düzenleme:
Sen evlenirken bekardi sonucta anne babasindan ayrica bir sey takmamasi cok garip olmaz sanki ozellikle calismiyorsa, durumunuz varsa tam altindan siyah ip zincirli kolye hos olabilir ya da hos bir bileklik

Sen evlenirken bekardi sonucta anne babasindan ayrica bir sey takmamasi cok garip olmaz sanki ozellikle calismiyorsa, durumunuz varsa tam altindan siyah ip zincirli kolye hos olabilir ya da hos bir bileklik
Cnm tam altın yerine yarım çok mu basit kalır acaba çünkü şuan sıkışıgız kredimiz var eşimin sigortasını yatırıyoruz hastane masrafıda eklenince baya zorlanacagız

Kesinlikle agri olayi sezaryenini yapan doktorla ilgili
Yemin ederim sinek ısırığı kadar bile agrim sizim olmadi 1 gun hastanede yattim evde bir kere bile yatmadim oturmadim zaten bir suru misafirim vardi cay demledim tabak hazirladim
Ne dikisim atti ne acıdı ne sızladı
Eger doktorun duzgun dikis atmayi biliyorsa asla bir sorunun olmuyor

Ama ertesi gun omuz agrim oldu bak hemde baya oldu kas gevsetici kremler kullanmistim onun icin

Çok teşekkür ederim canım, peki 2. - 3. giyimlerde ped değişimlerinde yine kendim yapamıyorum sanırım değil mi? Ben çok rahatsız oluyorum da böyle durumlardan
Lutfen endiselenme sezaryen oldum yanimda esim de vardi annem de ona ragmen
Elbise gecelik almistim ben kolay giyeyim diye
Esimden istedim verdi kendim kafamdan giydim daha ilk gunden
Pedimi falanda hep kendim aldim yenisini koydum
Ben sadece emzirmek icin bebegi besikten kucagima alip geri yatirirken sorun yasadim onun haricinde her seyi kendim yaptim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…