2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
acıdan agrıdan rahatsızlıgı düşünebilcegimizi sanmıyorum :)

Cok mu aci agri oluyo anammm korktum suanntum gun videolari izlemekten zatem bebegi doguramayacagima karar verdim
3 hafta kadar önce arkadaşım doğum yaptı hiç ağrısı olmamış sezaryen sonrası. 7-8 saat sonra hafif bi adet sancısı gibi olmuş ağrı kesici vereceklermiş istememiş sütünü etkilemesin diye geçmiş ağrı da. Umarım bizimde böyle kolay geçer.

açık konuşmak gerekşrse hiç agrım olmadı diyenlere inanmıyorum artık. sonucta orası kesiiyor dikiş atılıyor.
kendim 4 ameliyat geciridgim için agrısız ameliyat olduguna asla inanmıyorum:) hele zaman yaklaştıkca daha cok korkuyorum ameliyatları bilmek de zor . en son tüp bebekte yumurta toplamaya da agrı olmuyo dediler . genel anestezi olmasına ragmen ayılınca adet agrısından ölüyordum. bünye acı eşiğine bglı

Bendede sürekli enfeksiyon cikiyor ama belirti yok. Bol su içiyorum. Gün icinde 2 3 kez camasir degistiriyorum. Günlük ped vs kullanmiyorum
Aynen zaten genital bölge çok terliyor sıcaktan mutlaka benim de çoğu zaman 4ü buluyor çamaşır değiştiriyorum. Ütüleyip giyiyorum. Günlük ped normalde de kullanmam ne sirkeli suyla silmesi kaldı ne litrelerce su bıktım valla haftalardır :/ az kaldı dayancaz

Ben sormayı unutuyorum ama bir sonraki randevuda doktora sorucam bu durum normal doğum olması halinde bebeği etkiler mi diye . Enfeksiyon çocuğa da geçer mi acaba
Benim doktorum bu konuda yorum yapmadı ama enfeksiyon son aylarda sevdiğimiz birşey değil erken doğumu tetikleyebilir diyor sürekli. Neyse doğuma kadar artık sabredicez

Ben eşim refakatçi olur diye düşünmüştüm, acaba yapabilir mi emin olamadım şu an

Olur neden olmasın canım. Zaten maksimum 2 gün . Hasta bezleri zaten yandan lastikli söküp atılıyor. Giyerken yardimci olur. Hemsirelerde yardimci oluyorlar. Ben çenebaz herşeye karışan beni strese sokacak bir k.v yerine eşimi tercih ederdim.

Kayınvaliden ile anlaşamıyorsan eşin
Kalsın yanında. İlk günler biraz zor oluyor. Önceki doğumumda eşim yardım etmişti giyinmeme. Annem ve diğerleri bebeğin derdine düşmüşlerdi, bebeği uyandırmaya çalış, mamasını ver, altını değiştir derken ben akıllarına bile gelmemiştim.

Eşim de beni uyutmuyosun kendin de uyumuyosun dedi. Küstüm iki gün ayrı yattım. Hormonlardan heralde, çünkü normalde uyuma o zaman banane derdim.

Doğum çantasına gecelik koymayı düşünmüyordum zaten sevmiyorum gecelik giymeyi. Ama aklıma geldi doğumdan sonraki ilk gün daha rahat olur gibi. Depent hasta külodu gecelik olunca giyip çıkarması daha rahat olacak. Pijama olursa komple pijamayı çıkarmak zorunda kalınır. Bir de hasta bezlerinin bez şeklinde yanlardan çırtlı olanlarından bulabilirsem alacağım. Ya da mesane pedi olabilir. İlk gün yoğun kanama oluyor o zaman için kullanamam da Sonrasında daha rahat olur. En azından değiştirirken yardım istemek zorunda kalmam.

Kızlar aranızda iştahsızlık yaşayan var mı? Acıkıyorum ama iki lokma yiyim doyuyorum hemen. Porsiyonlar azaldı genelde meyve ile geçiştiriyorum. Sizde durumlar nasil?
Ben gebeliğin başından beri aksam yemeklerinde iştahsızlık yaşıyorum bu aralar daha da arttı yemek yanında su ile anca yiyebiliyorum yemeklerimi
Beni hafif uyutmuslardi dikiş aşamasında sezaryende o yüzden kik giydirdi bilmiyorum hiç sormak da aklıma gelmemiş ilk gün kendin yapamıyorsun destek olması lazım yanında kalan kişinin ayağa kalkma wcye gitme wcye oturma kalkma falan
Kizlar biz hazırız bir tek kizimi bekliyorum artık allahın izniyle bir 36h ayak atsak ondan sonra gelsede korkmuyorum
Yaa ama çok güzel masallah maşallah ha doğdu doğacak derken kuzumuz hala senle
Kesinlikle ağrı eşiği ile alakalı dediğin durum canım ya rahim filmi çektirdim yumurta toplamalar sezaryen hepsini yaşadım tabi ki sıkıntılı oluyoe hiç ağrısız sızısız değil ama şükür çok ağrılı geçmedi darısı buna inşallah
Benim ilk doğumda yandan cırtlı olanlardan takmıştı hastane sonrasında ben depend kilot gibi olandan kullanmıştım kesinlikle cırtlı olan çok rahat ondan alacağım direk bu sefer

Evt cnm çok zorluktan geçtik ama çok şukur allahim bu gunleri de gosterdi bu saatten sonra korkmuyorum gelsede doktor sorun olmaz gelebilir diyor okadar ufak haftalarda gelebilir dedikleri icin simdiki haftalar artik gozumde sonundaymişiz gibi rahatim

Tup bebek icin benim de yumurtalarim toplaninca genel anestezi vermislerdi ama gercekten hic agrim olmadi benim...belki de bunyeden bunyeye degisiyordur

Tup bebek icin benim de yumurtalarim toplaninca genel anestezi vermislerdi ama gercekten hic agrim olmadi benim...belki de bunyeden bunyeye degisiyordur
bünye ile alakalı tabiki .
ama sezeryanda sonucta bi dikiş var . hiiç agrının olmaması imkansız ben onu demek istiyorum.
anestesiz kalp ameliyatı filan da oldum ben 20 yaşında . o zamanlar filancocuk oluyorsun acının ne oldugunu bilmiyorsun. ameliyat gördükce sondadan , damar yolunun veridig acıdan korkar oldum. ben bu konularda aşırı tırsak oldum son 1 yılda.
tabi ki gönlümüzden geçen kimsenin agrısı sızısı olmaması. cabucak toparlaması
yumurta toplamadan sonra agrım cok diye agrı kesici verdiler serumla vermeseler duramazdım.

transferde de cokmkorkuyordum hatta bayıltın dedim herkes o anı gör falan dedi. bayıltılmadım bi cesaret geldi cok güzel bir duyguydu transfer anı. o yüzden sezeryande de genel olma diyenleri dinlicem bi cesaret gelir belki yine

ah seni unutmuyorum pozitif enerjini sürekli iyi güzel düşünmeni.
senin gibi güçlü olabilirmiydim bilmiyorum. bu haftalarımıza şükür. inş vakti ile saglıcakla alırız kucagımıza artık beni görende az kalmış diyor.
bana sanki 1 yıl varmış gibi geliyor idrak edemiyorum.

6 yıl oldu yumurta toplama işlemi yapılalı inanın o sancıyı hala unutmam. Hele karnımın şişkinliği işlemden sonra giydiğim pantolonun fermuarı bile kapanmamıştı. Ama sonuçları güzel şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…