2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Toparlar canım merak etme sen düzenli beslen düzelir.Benimde bazı ölçümler bir ara geri kalmıştı bunları düzenli yiyince öne bile geçmişti.

Benimde henüz gelecekler var ama onları bekleyemedim geldiginde son parti çalıştırın artık neler eksik fln bir bakarım.Şu 0-3 ay zibinlar 8-9 tane yeterlimi bilmiyorum..Kimisi çabuk büyüyorlar fazla alma sakın diyorlar 0-3 ay için.Ama ilk zamanlar malum çok kullanıyor zıbın diyenler de var.
Valla herkes diyor ki çok alma hemen büyüyorlar kullanılmıyor. E böyle de bi avuç eşyası var gibi zaten minicikler 😍 kıyafet alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Bundan sonra alacaklarımı pratiksiz alıcam daha uzun kullanılıyormuş

Valla herkes diyor ki çok alma hemen büyüyorlar kullanılmıyor. E böyle de bi avuç eşyası var gibi zaten minicikler 😍 kıyafet alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Bundan sonra alacaklarımı pratiksiz alıcam daha uzun kullanılıyormuş
Zibin bende çook var ama başka hic birsey yok 3/4 kat birşeyler aldim annem almama izin vermiyor resmen ne almak istiyorsam hevesimi kaciriyor 🤣 alma cabuk buyecek gitemeyecek gerek yok bebek gelsinde sonra yavas yavas her ay alirsin diyor bende hic birsey alamadim cok az aldim toplam 5/6 kat birsey var fazlasi yok sadece zibin fazla var

Sol kasıktan çekme yapıyor kıyafet giyerken bacağımı her kaldırdığımda bildiğin acıyor. Varis falan mı şişme var mı diye bakyorum yokluyorum hiç bişey görünmüyor da:110:
benim tam kasıkta değil canım kaşık üst taraf sağ yan gibi bir çekilme daha çok bebek aktif haraket liyken oluyor anlamadın

İyi akşamlar, cevap için çok teşekkür ederim🙏 Havuç ve nar suyunu kendin mi sıkıyordun yoksa hazır mı aldın ben exotic in %100 havuç-portakal ve nar-portakal sularından aldım meyve sıkacağim olmadığı için. öyle işe yarar mı acaba
%100 havuc portakal karisiminda ne kadari havuc mesela bunu bilemezsin ki bu konuda bir sey diyemiycem
Ama ben torkunun sıkma nar suyu vardi %100 ondan aldim cunku bu mevsimde nar bulamadim ama havuc vardi havucuda alip kendim sıktım ikisini karistirdim

Zibin bende çook var ama başka hic birsey yok 3/4 kat birşeyler aldim annem almama izin vermiyor resmen ne almak istiyorsam hevesimi kaciriyor 🤣 alma cabuk buyecek gitemeyecek gerek yok bebek gelsinde sonra yavas yavas her ay alirsin diyor bende hic birsey alamadim cok az aldim toplam 5/6 kat birsey var fazlasi yok sadece zibin fazla var
😅 aynen 6 yane takımı var 10 tane de zıbın var bitti aldırmıyolar onu alma bunu alma o gereksiz derken bu noktaya geldik :halay:

Ben de bir sey sorucam kızlar, denize girmek uygun mu sizce bizim için? Yok deniz salyasıydı, müsilajdı, ilaçlamaydı bilmem neydi 😕doktoruma sordum girebilirsin dedi ama içime sinmiyor siz ne diyorsunuz?
Ben 3 hafta önce kuşadasında, geçen hafta da muğlada girdim. Hiçbirşey yoktu çok iyi geldi bana yüzmek, sadece 20 dakikadan fazla durmamak gerekiyormuş.

Kızlar merhaba, 2 haftadır kalın bagirsak enfeksiyonu ile uğraşıyorum amip dizanteri çıktı sürekli ishal durumu oldu 1 kilo verip tekrar aldim antibiyotik kullandım. Bugün 32+3 te doktora gittim suyumun alt sınırda olduğunu ve bebeğimin zayıf kaldığını (1750-1800 Gr civari)söyledi sürekli ishal durumu onun benden beslenmesini etkilemiş ve suyunu da azaltmış. Bol su icmemi söyledi protein ağırlıklı beslen dedi ama tavsiyelerinize ihtiyacım var suyun artması için havuç suyu işe yarar mı? başka yapabilecegim birşey var mı yardım edin lütfen moralim çok bozuldu ☹️☹️☹️
deveci armutu yenmesi de iyi geliyor diye dıymuştum küçük armutlar var ya . ama işte onlarda ishal yapar mı tekrardan bilmiyorum

Kızlar merhaba, 2 haftadır kalın bagirsak enfeksiyonu ile uğraşıyorum amip dizanteri çıktı sürekli ishal durumu oldu 1 kilo verip tekrar aldim antibiyotik kullandım. Bugün 32+3 te doktora gittim suyumun alt sınırda olduğunu ve bebeğimin zayıf kaldığını (1750-1800 Gr civari)söyledi sürekli ishal durumu onun benden beslenmesini etkilemiş ve suyunu da azaltmış. Bol su icmemi söyledi protein ağırlıklı beslen dedi ama tavsiyelerinize ihtiyacım var suyun artması için havuç suyu işe yarar mı? başka yapabilecegim birşey var mı yardım edin lütfen moralim çok bozuldu ☹️☹️☹️

Cok gecmis olsun canim oncelikle panik yapma 32+3 de 1800 çok düsük değil. Yumurta ,kaşar peyniri, yogurt, kefir , kıymalı yesil mercimek kilo yapiyor. Ikiz gebeliklerde doktorlar bebege kilo icin hergün 1 tas kıymali yeşil mercimek yemeği öneriyormuş. %100 nar suyu dimes alabilirsin. Havucu taze sıkmanı öneririm . Birde havuç suyuna içmeden önce 1 damla saf zeytinyağı damlatip içersen vitamin değerleri açığa çıkarmiş.

Ben de bir sey sorucam kızlar, denize girmek uygun mu sizce bizim için? Yok deniz salyasıydı, müsilajdı, ilaçlamaydı bilmem neydi 😕doktoruma sordum girebilirsin dedi ama içime sinmiyor siz ne diyorsunuz?

Canım ben ogluma hamikeyken sormustum. Doktor gebelikte yüzmek iyi demisti ama enfeksiyonada çok açık konumda oldugumuzda bir gercek demisti. Bebisler büyüdü, artik rahme vajinaya baskı yapıyorlar. Artik vücut kendini doğuma hazirliyor. Yani ben girmeyi tercih etmiyorum.

Merhaba canım
2 hafta önce ishal oldum berbat bir 6 gün geçirdim.. ölüyorum sandım 2 günde 4 lt serum yedim. Salgınmış dikkat et kendine.. bana antibiyotik verdiler ama kullanmadm günde 4 lt su içtim hcbsey yiyemedim ne yesem çıkıyordu.. bebeğin suyu braz azalmsti ve 6 günde ben 3 kilo bebekise 340 gram verdi.. ama smdi toparladı biranda.. bol su iç haşlanmış patates ye beyaz leblebi tüket havuç suyu iç ve rekor sase toz kullanabilirsin hamileler kkullanabiliyo ishalin önlenmesi için kullanılıyo günde 1 tane iç hcbsey olmaz 5 gün kullandım ben..
Yoğurdun içine nişasta katip ye hala ishal durumun varsa çok geçmiş olsun

Ben kullanıyorum. Ama benim yağın rengi kırmızı. Aynı zamanda badem yağıda kullanıyorum. Ama maalesef ona rağmen yanlarda çatlak oluştu 20 kilo aldım ona bağlıyorum
Merhaba, çok teşekkürler bilgi için. Çok kilo ile bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. 32. haftadayım 10 kilo aldım, henüz 4. ayda karnım yokken kasıklardan çatlamaya başladım :) Şimdi göbeğimden altı harita gibi. Kantaron yağını dün aldım ve başladım, amacım hücre yenileyici özelliği olduğu için o kırmızı görünümü azaltmak ve derinleşmemesini sağlamak. Bunlar da tuzu biberi diyelim :)

Toparlar canım merak etme sen düzenli beslen düzelir.Benimde bazı ölçümler bir ara geri kalmıştı bunları düzenli yiyince öne bile geçmişti.

Benimde henüz gelecekler var ama onları bekleyemedim geldiginde son parti çalıştırın artık neler eksik fln bir bakarım.Şu 0-3 ay zibinlar 8-9 tane yeterlimi bilmiyorum..Kimisi çabuk büyüyorlar fazla alma sakın diyorlar 0-3 ay için.Ama ilk zamanlar malum çok kullanıyor zıbın diyenler de var.
Canım bence dursun, ihtiyaç olursa alırsın. Bebeğin kaç kg doğacağını bilemiyoruz şimdiden, belki iri bir bebek olacak çabuk küçülecek kıyafetleri. Ben de ilk 10-15 günü kurtaracak kadar kıyafet aldım sonrakilere sonra bakacağım. Heryer alışveriş merkezi zaten, olmadı babası alır ya da sipariş verince en kötü yere bile 2 günde geliyor.

Cok gecmis olsun canim oncelikle panik yapma 32+3 de 1800 çok düsük değil. Yumurta ,kaşar peyniri, yogurt, kefir , kıymalı yesil mercimek kilo yapiyor. Ikiz gebeliklerde doktorlar bebege kilo icin hergün 1 tas kıymali yeşil mercimek yemeği öneriyormuş. %100 nar suyu dimes alabilirsin. Havucu taze sıkmanı öneririm . Birde havuç suyuna içmeden önce 1 damla saf zeytinyağı damlatip içersen vitamin değerleri açığa çıkarmiş.
Benim doktor 1750gr olunca 32 haftayla uyumlu demisti..hanim efendiye ise geride demis...bir yerden sonra gercekten cok takmamak.lazim sanirim doktorlari😁

X