2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba...2-3gundur bende inanilmaz yorulma oluyor yani sicak havalarin da etkisi illaki vardir doye thamin ediyorum..ilk gebeligim o yuzden normali onu da bilmiyorum🙄sizde de varmi yorgunluk halsizlik hic bisey yapmak istememe
Evet evet ayni sekildeyim hic biseye halim yok kalkip kendime yemek bile yapmaya useniyorum. Bi sürahi su var yanimda su icip duruyorum yatiyorum surekli. Sicaklardan bence. Gece de uykusuz kaliyorum bu aralar sık sık uyaniyorum. Allah yardimcimiz olsun

Benim doktor 1750gr olunca 32 haftayla uyumlu demisti..hanim efendiye ise geride demis...bir yerden sonra gercekten cok takmamak.lazim sanirim doktorlari😁

Doktorlarin çogu ellerindeki standart verilere göre değerlendiriyor. Mesela benim oğluma bebekliginden beri hep zayıf hep zayif diyorlardi artik sinir hastasi olmuştum. Sonra 25 yıllık bir doktora gittik. Bana şunu dedi. Çocugun zayif falan değil kilo zaten iyi birsey de değil ama simdiki doktorlar hazir manayla büyüyen topac gibi çocuklari referans kabul ediyorlar dedi. Oyüzden ben hic takmiyorum kiloyu. Gıdasini alsin kan değerleri iyi olsun yeterli.

Biz de bugün 32 olduk şükür kontrolümüz güzel geçti artık iki haftada bir kontroller. Doğum pozisyonuna geçmişti bir ay önce ama yine yan dönmüş 😂 bebeler elleriyle kapar yüzünü bizim kız ayaklarıyla kapamıştı🤦😂 17 Ağustos gözüküyor doğum bizim de şu an sağlıcakla kavuşalım hepimiz inşallah 🙏

Biz de bugün 32 olduk şükür kontrolümüz güzel geçti artık iki haftada bir kontroller. Doğum pozisyonuna geçmişti bir ay önce ama yine yan dönmüş 😂 bebeler elleriyle kapar yüzünü bizim kız ayaklarıyla kapamıştı🤦😂 17 Ağustos gözüküyor doğum bizim de şu an sağlıcakla kavuşalım hepimiz inşallah 🙏

Gözünaydin canim. Bir önceki kontrolde benimkide ayaklarini kafasina getiriyordu.

Kızlar merhaba şeker yükleme testinde şekeri çıkmayıp sonrasında şekeri çıkıp diyet uygulayan ya da insülin kullanan var mı?
Bunu bende merak ediyorum. Dikkat etmeye çalışıyorum. Tatlıdan olabildiği kadar uzak duruyorum meyve falan azalttım. Pirinç patates hemen hemen çıktı yemek listemden. Yine de biraz meyve falan yesem şekerim çıktı mı acaba diye kendimi bitiriyorum resmen.

Bunu bende merak ediyorum. Dikkat etmeye çalışıyorum. Tatlıdan olabildiği kadar uzak duruyorum meyve falan azalttım. Pirinç patates hemen hemen çıktı yemek listemden. Yine de biraz meyve falan yesem şekerim çıktı mı acaba diye kendimi bitiriyorum resmen.

Kızlar merhaba şeker yükleme testinde şekeri çıkmayıp sonrasında şekeri çıkıp diyet uygulayan ya da insülin kullanan var mı?

Benim 2. ayda açlık şekerim yüksek çıkmıştı, o zaman gebelik şekeri diyetine başladım. Şeker ölçüm cihazıyla takip yaptım, endokrin doktoru kontrolündeydim. 24. haftada 75mg şeker yüklemesi yapıldı. Gebelik şekeri çıkmadı. Muhtemelen zaten 3-4 aydır diyet yaptığım için çıkmadı. Ama son 3 4 haftadır evde yaptığım ölçümlerde şekerim gitgide yüksek çıkıyor. Artık sınırların üzerinde çıkıyor ve yapabileceğim pek bir şey de yok sanıyorum. Yarın hem endokrine hem kadın doğuma gideceğim, sabah da hba1c için kan vereceğim. Tahminim beni insüline başlatacaklar. Ya da kadın doğum doktorum insülin yapalım diyebilir ama endokrin doktorum biraz daha uzak duruyor. Artık kendi aralarında anlaşıp bir karara varırlar sanırım. Yarın ki sonuca göre haber veririm.

İleride bir çocuk daha istersem son haftaları sıcağa denk getirmeyecek şekilde yapıcam 🥵 eriyorum resmen

Ah canim oğlum mart bebeği dondum dondum. . Bende ozaman bir daha yaza denk getireceğim demiştim :kızgın:

İleride bir çocuk daha istersem son haftaları sıcağa denk getirmeyecek şekilde yapıcam 🥵 eriyorum resmen
Benim oğlum da 26 temmuz doğumlu doğduktan sonra asla diğer hamileliğimde son 3 ayı asla yaza denk getirmiyeceğim demiştim. sonuç yine yaz hamileliği🤣🤣

Ben varım önce şeker için sıkı takip ediliyordum 29. Haftaya kadar sıkıntı yoktu haftası ile uyulmu idi bebeğim ama kendim fark ettim yemekten sonra halsizlik sürekli açlık olunca test istedim ve şeker çıktı şimdi diyetle devam ediyorum diyetle şekeri kontrol altına aldık neyse ki yani olabiliyor başta olmayıp sonradan ortaya çıkabiliyor

Birsey sormak istiyorum ben daha puset almadım daha önce kızıma almıştım ama hiç kullanışlı değildi resmen bebeğim ikiye katlaniyordu ve çok ağırdı puset... alanlar yada daha önceden kullanıp memnun olan varmı bana marka önerebilir misiniz lütfen çok kararsızım

Arkadaslar merhaba...2-3gundur bende inanilmaz yorulma oluyor yani sicak havalarin da etkisi illaki vardir doye thamin ediyorum..ilk gebeligim o yuzden normali onu da bilmiyorum🙄sizde de varmi yorgunluk halsizlik hic bisey yapmak istememe
Benim durumum da aynısı 😅 Gün içinde bitkinim, çabuk yoruluyorum, sürekli bir bunalma hali. Bir de baş, boyun bölgesi terlemesi çıktı şimdi. Geceleri de uykum bölük pörçük 😌 Doktorum normal dedi son zamanlar için 🤷🏻‍♀️

Ben de bir güncelleme yapayım 🙂 Pazartesi günü 33+0’da kontrolüm vardı. Ac yine geride, fl ve bpd ileride çıktı 🤷🏻‍♀️ Doktorum proteinden zengin beslenmemi söyledi. Et, süt, yumurta vs. Bir sonraki kontrolümü de bayramdan sonraya verdi 😱 38. Haftaya denk geliyor. Sonrasında haftada bir olacak. Doktorumu o kadar çok seviyorum ve güveniyorum ki bir şey de diyemedim. Araya ek bir randevu oluşturabilirim içim rahat etmezse, çoğunluk artık 15 günde bir gitmeye başlayacak gibi anladım, bir ay uzun geliyor bana bu haftalardan sonra 😌

Benim 2. ayda açlık şekerim yüksek çıkmıştı, o zaman gebelik şekeri diyetine başladım. Şeker ölçüm cihazıyla takip yaptım, endokrin doktoru kontrolündeydim. 24. haftada 75mg şeker yüklemesi yapıldı. Gebelik şekeri çıkmadı. Muhtemelen zaten 3-4 aydır diyet yaptığım için çıkmadı. Ama son 3 4 haftadır evde yaptığım ölçümlerde şekerim gitgide yüksek çıkıyor. Artık sınırların üzerinde çıkıyor ve yapabileceğim pek bir şey de yok sanıyorum. Yarın hem endokrine hem kadın doğuma gideceğim, sabah da hba1c için kan vereceğim. Tahminim beni insüline başlatacaklar. Ya da kadın doğum doktorum insülin yapalım diyebilir ama endokrin doktorum biraz daha uzak duruyor. Artık kendi aralarında anlaşıp bir karara varırlar sanırım. Yarın ki sonuca göre haber veririm.
kaç çıkıyor canım tokluk benimde arada 160 a kadar çıktığı oldu akşam öğünlerim bu ara nedense 140 küsür falan cikiyor ama diğer öğünlerim iyi anlamadım 3 aydır 1 kilo dahil almadım iyice güçsüz kaldığımı hissediyorum umarım bebek alıyordur hergün tartıda aynı kilo çıkıyorum baya stres oldum 5 kilo aldım gebelik başından beri

Ben de bir güncelleme yapayım 🙂 Pazartesi günü 33+0’da kontrolüm vardı. Ac yine geride, fl ve bpd ileride çıktı 🤷🏻‍♀️ Doktorum proteinden zengin beslenmemi söyledi. Et, süt, yumurta vs. Bir sonraki kontrolümü de bayramdan sonraya verdi 😱 38. Haftaya denk geliyor. Sonrasında haftada bir olacak. Doktorumu o kadar çok seviyorum ve güveniyorum ki bir şey de diyemedim. Araya ek bir randevu oluşturabilirim içim rahat etmezse, çoğunluk artık 15 günde bir gitmeye başlayacak gibi anladım, bir ay uzun geliyor bana bu haftalardan sonra 😌
Benim de 32+0 da fl geride ac haftasında bpd ilerdeydi ceviz badem balık süt muz bi sürü şey yedim cuma günü kontrolüm var bakalım ne oldu :KK64:

Benim de ac biraz gerideydi onceki kontrolde, 2 gun once gittim 1 hafta ileri cikti biraz saydiklarindan zengin beslenmistim işe yaramış 😊 bence de 1 ay cok fazla 38.hafta nerdeyse dogum zamani 😁 nolcagi belli olmaz ki benim de simdilik 3 haftaya dusurdu sen yine bi bahane bulup git arada 😅

Birsey sormak istiyorum ben daha puset almadım daha önce kızıma almıştım ama hiç kullanışlı değildi resmen bebeğim ikiye katlaniyordu ve çok ağırdı puset... alanlar yada daha önceden kullanıp memnun olan varmı bana marka önerebilir misiniz lütfen çok kararsızım
Anakucakları zaten anne karnına yakın pozisyonda durabilecekleri şekilde tasarlanıyor. Ama ağırlık konusunda evet ağır olmayan sağlam bişey seçilmeli. Biz maxi cosi aldık. Bebek arabamızla da uyumlu. Elde ekstra taşımaya gerek yok zaten arabaya takılıyor. Ayrıca hastaneden çıkış yapmak için gerekli diye biliyorum🤷‍♀️

kaç çıkıyor canım tokluk benimde arada 160 a kadar çıktığı oldu akşam öğünlerim bu ara nedense 140 küsür falan cikiyor ama diğer öğünlerim iyi anlamadım 3 aydır 1 kilo dahil almadım iyice güçsüz kaldığımı hissediyorum umarım bebek alıyordur hergün tartıda aynı kilo çıkıyorum baya stres oldum 5 kilo aldım gebelik başından beri
5 kilo ne güzelmiş ya :) ben 9 kilo aldım ama verilen diyet öyleydi 2200 kalorilik diyet verdiler bana. Haftada yarın kilo almamı bekliyorlar bu durumda.
Benim açlık değerlerim zorluyor daha çok. Son haftalarda açlıklar 96-110 aralığında çıkıyor ve genelde en yüksek sabah. 1. Saat toklukları 130-140 aralığında, 2 saat toklukları 100-125 aralığında gibi.
Toklukta ilk 140 üstü ikinci de 120 üstü çıkmasını sevmiyorlar diye biliyorum.
3. Hafta önce gittiğimde de ufak ufak yükseklikler vardı ama doktorum bebeğin gelişimini ve suyunu vs. sorunsuz gördü o yüzden şimdilik sorun yok demişlerdi. Ama o zaman tokluklarım en yüksek 125 falandı. Şimdi hepsi yükseldi. Eğer cihaz bozuk falan değilse yarın net bilgiyi alıcam bakalım.

X