2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba...gecen hafta doktor randevumuz vardi ve doktor bebegin suyunun ve kilosunun fazla oldugunu soyledi...bu arada diyabetim de var ama diyetle simdilik kontroo altinda diye insuline baslatmadi...erken dogum riskin var dedi bana...ayni zamanda idrar testi vermistim ve hafif enfeksiyon cikti doktor benden kultur testi de istedi ama henuz sonuc cikmadi...bugun de sabahtandir dik oturunca veya hafif yuruyunce zorlaniyoru...vajinamda baski var gibi...doktora yazdim enfeksiyondan da olabilir diyor bebegin kafasi da ordaydi ondan da olabilir diyor...ben asiri korkuyorum erken dogum olursa diye...bu haftalarda vajinada baski veya hafif kasik agrisi olan vr mi?bu kultur sonucu ciksaydi d aona gore hareket etseydik

Benimde diyabetim var ve benimde idrarda hafif enfeksiyon çıktı. Bana ilac yazmadi bol bol su iç dedi doktor. Benimde vajinaya agri baski oluyordu geçen hafta bende düsündüm acaba enfeksiyondan mi yoksa bebegin pozisyinundan mi diye. Artik vucudumuzu dinleyecegiz.hastaneye yatincada serum verip yatiriyorlar. Oyüzden bol bol dinlenerek gecirmek lazim bu haftalari.

Sürekli sallandığından uyumuştur annesi 😊 dün kontrolüm vardı benimde. Çıkışta birkaç yere uğradım ayakta kaldım baya. Eve gelip uzanınca hareketlenmeye başladı :anne:
Konuşayim dedim biraz yordum mu seni dedim sanki duymuş da sert bi tekme attı dinlenirken evet bi oturamadin der gibi hahah😂 karından iletişim de bi ayrı tatlıymış🥰

Benım bebeğim de aşırı sertleşiyor topaklanıyor hareketleri azaldı normal midir bilmiyorum

Benimde öyle canim bazen taş gibi oluyor. Alanları iyice daraldi. Bol bol uzanmak lazim birde ben karnima masaj yapiyorum . Ozaman oda rahatliyor

Benimde diyabetim var ve benimde idrarda hafif enfeksiyon çıktı. Bana ilac yazmadi bol bol su iç dedi doktor. Benimde vajinaya agri baski oluyordu geçen hafta bende düsündüm acaba enfeksiyondan mi yoksa bebegin pozisyinundan mi diye. Artik vucudumuzu dinleyecegiz.hastaneye yatincada serum verip yatiriyorlar. Oyüzden bol bol dinlenerek gecirmek lazim bu haftalari.
İcimi rahatlattiniz saglikla alalim kollarimiza insallah..doktorum da dedi cok hafif bir enfeksiyon yine de kultur de ver dedi ama kultur 2gun sonra cikiyormus...simdi onu bekleyecegim..bana da dinlen ve bol su ic dedi...arada lavaboda sirkeli su ile temizliyorum ozel bolgemi hani belki ise yarar diye...Allahtan gebeligimin basindan beri 2hftada 1duzenli idrar testi yapiyorum....hayirlisiyla bu 3-4haftayi ben de atlatabilsem daha rahatlayacam hele ki su suyumun fazlaligi benim icin ekstra risk ve stres

Arkadaslar merhaba...gecen hafta doktor randevumuz vardi ve doktor bebegin suyunun ve kilosunun fazla oldugunu soyledi...bu arada diyabetim de var ama diyetle simdilik kontroo altinda diye insuline baslatmadi...erken dogum riskin var dedi bana...ayni zamanda idrar testi vermistim ve hafif enfeksiyon cikti doktor benden kultur testi de istedi ama henuz sonuc cikmadi...bugun de sabahtandir dik oturunca veya hafif yuruyunce zorlaniyoru...vajinamda baski var gibi...doktora yazdim enfeksiyondan da olabilir diyor bebegin kafasi da ordaydi ondan da olabilir diyor...ben asiri korkuyorum erken dogum olursa diye...bu haftalarda vajinada baski veya hafif kasik agrisi olan vr mi?bu kultur sonucu ciksaydi d aona gore hareket etseydik
Bu hafta benim aşağıda bu ağırlık var. Ayaklarımın altına yastık koyup dinleniyorum biraz rahatlıyorum. Ev işi falan derken yine bi ağırlık oluyor. Özellikle bugün sağ tarafım taş gibi. Kafasını karmımın altında hissediyorum resmen. Elime geliyor dokununca. Geçen hafta pazartesi kültür yapıldı bir şey çıkmadı. O günden beri böyleyiz.

Kızlar hastane çantasini önceden hazırlayanlar bende kıyafetlerin bir kısmını yıkadım da yarın ütüleyeceğim.Ama çantayı şimdi yapıp yapmama konusunda kararsızım kokmazlar mi o zamana kadar havasız?
Birde kilitli poşetlere koyucam ben üstunede sticker yapistiracaktim.Siz nasıl yaptınız?

Kızlar hastane çantasini önceden hazırlayanlar bende kıyafetlerin bir kısmını yıkadım da yarın ütüleyeceğim.Ama çantayı şimdi yapıp yapmama konusunda kararsızım kokmazlar mi o zamana kadar havasız?
Birde kilitli poşetlere koyucam ben üstunede sticker yapistiracaktim.Siz nasıl yaptınız?
Canım ben henüz yapmadım ama aynı senin dedigin gibi yapacagim. Eğer erken doğum riskin ya da baska bi risk durumun yoksa bence 36da falan yap ya da bebeğin kıyafetlerini en son koy havasız kalmasin benim fikrim tabi

Ne olur ne olmaz hazirlikli olmak lazim bence. Ben hazirladim. Kilitli posete degil de piknik posetine koydum hafif hava almasi icin de deldim. Sticker yapistirmadim. Zaten benim ve oglumun cantasi ayri. Neyin ne oldugu da belli seffaf posetten dolayi

Ay aşırı saçma. Ya orada doğurursan senin devam ettiğin doktor hastane dururken ilk kez gittiğin bir yerde doğurmak ayrı sorun, kendi evinde olmamak ayrı sorun. Yani bebek orada doğdu diyelim hemen o hafta dönebilecek misiniz? Bebeğin eşyaları beşiği puseti vs gibi ihtiyaçlar, kendi rahatlığın, kendi eşyaların.. Eşinin anlayışlı olması lazım her şeyden geçtim 38. haftada o kadar uzun yol tehlikeli. Benim de eşim memleketine gidecek ama 2 günlüğüne tek başına, ki doktora soracağız o haftalarda 37 oluyorum, erken gelme ihtimali olursa gitmeyecek mecbur.
Ben gidemem zaten canım eşimde anlayacaktır. Umarımm. Gitmiyceğimi net bir şekilde söyledim. Kendisi gider 2 gün sonra gelir. Bende ablamla kalırım. Benle giderse 9 gün kalıcak zaten 38+3 oluyorum doğurmasam bile 40 ı geçiyo dönmemiz az mantıklı düşünürse doğru yolu bulacak.

Kızlar merhaba, 2 haftadır kalın bagirsak enfeksiyonu ile uğraşıyorum amip dizanteri çıktı sürekli ishal durumu oldu 1 kilo verip tekrar aldim antibiyotik kullandım. Bugün 32+3 te doktora gittim suyumun alt sınırda olduğunu ve bebeğimin zayıf kaldığını (1750-1800 Gr civari)söyledi sürekli ishal durumu onun benden beslenmesini etkilemiş ve suyunu da azaltmış. Bol su icmemi söyledi protein ağırlıklı beslen dedi ama tavsiyelerinize ihtiyacım var suyun artması için havuç suyu işe yarar mı? başka yapabilecegim birşey var mı yardım edin lütfen moralim çok bozuldu ☹️☹️☹️

Bu gün sancılarım var kızlar. Belden giren karına dağılan regl ağrıları gibi bebiş sert oluyor ve beni ter basıyor ama bir dk sürüyor sonra 10 dk sonra aynısı oluyor bir dahaki 15 dk sonra oluyor. Yani düzensiz ve öyle dayanılmayacak değil bildiğimiz regl ağrısı. Acaba kanala falan mı yerleşiyor göbeğime bakıyorum aşağı düşmedi daha ama kontrole de 1 hafta var daha 4 gün önce gittiğimde idrar tahlili vermiştim temizde çıkmış enfeksiyonmu dedim acaba ama değil sanırım. Yalancı sancıdır diye umuyorum. Bazen bi iki saat hiç olmadığı oluyor çünkü

Ne olur ne olmaz hazirlikli olmak lazim bence. Ben hazirladim. Kilitli posete degil de piknik posetine koydum hafif hava almasi icin de deldim. Sticker yapistirmadim. Zaten benim ve oglumun cantasi ayri. Neyin ne oldugu da belli seffaf posetten dolayi
O an heyecan telaş bizimkiler karıştırmasın diye :) 2 yada 3 takım götüreceğim biri 10 lu hastane çıkışı biri 5li.
İlk etapta 5li olanı verdiririm belki onlara yazarım sticker.Dedigin gibi şeffaf poşetlerde gerek yok aslında.
Kızlar merhaba, 2 haftadır kalın bagirsak enfeksiyonu ile uğraşıyorum amip dizanteri çıktı sürekli ishal durumu oldu 1 kilo verip tekrar aldim antibiyotik kullandım. Bugün 32+3 te doktora gittim suyumun alt sınırda olduğunu ve bebeğimin zayıf kaldığını (1750-1800 Gr civari)söyledi sürekli ishal durumu onun benden beslenmesini etkilemiş ve suyunu da azaltmış. Bol su icmemi söyledi protein ağırlıklı beslen dedi ama tavsiyelerinize ihtiyacım var suyun artması için havuç suyu işe yarar mı? başka yapabilecegim birşey var mı yardım edin lütfen moralim çok bozuldu ☹️☹️☹️
Canım benim bu zamana kadar doktor suyun çok iyi dedi hep her kontrolümde.Özellikle normal suyu fazla tüketemesem de meyveyi hiç ihmal etmedim belki ondandır.
Beslenmesi için ise mutlaka her gün süt,muz,haşlanmış yumurta bunları genelde ihmal etmedim.Tabi arada evde bulunmadığı günlerde oldu ama birinden biri mutlaka oldu.
Sonra kaşar peyniri,ceviz,fındık vs.
Eşim genelde protein ağırlıklı beslenmeyi sever benimde.
Şimdi bende sabahları pekmeze başlayacağım yine.

Canım ben henüz yapmadım ama aynı senin dedigin gibi yapacagim. Eğer erken doğum riskin ya da baska bi risk durumun yoksa bence 36da falan yap ya da bebeğin kıyafetlerini en son koy havasız kalmasin benim fikrim tabi
Şuan için öyle bir durum yok ama yarın kontrolüm var bakalım canım🙂
Bana kalırsa bende 35-36 dan sonra hazırlamak isterim.Ama plansız hareket etmek ve hazırlıksız yakalanmak en korktuğum ve sevmediğim şeyler bakalım şimdilik yıkadım yarında ütülerim gerisi Allah kerim:))) :halay:

Benım bebeğim de aşırı sertleşiyor topaklanıyor hareketleri azaldı normal midir bilmiyorum
Benim de dün aşırı aşırı sertti sertlikten ve nerdeyse iki üç dk da bir sancı geliuordu aha dedim doğuruyorum doktoruma sordum. Eğer dinlendin ve o kasılma( sertleşmesi aslında kasılma demek) geçmiyorsa nst çektirmelisin dedi. Doğuma gidiyormuş gibiydim ama çok şükür nst iyi çıktı. Uzanın dinlenin bugün iyiyim dinlendim yok o sertleşmeler.

Benim de dün aşırı aşırı sertti sertlikten ve nerdeyse iki üç dk da bir sancı geliuordu aha dedim doğuruyorum doktoruma sordum. Eğer dinlendin ve o kasılma( sertleşmesi aslında kasılma demek) geçmiyorsa nst çektirmelisin dedi. Doğuma gidiyormuş gibiydim ama çok şükür nst iyi çıktı. Uzanın dinlenin bugün iyiyim dinlendim yok o sertleşmeler.
Bende devam etseydi gidecektim aralıklarla oluyor. Geçenlerde girdim bişey çıkmadı ama insan korkuyor tabi

Canım peki gaz problemi yaşıyor musun

Evet canim 2 3 gün gaz problemim oldu geçti. Bebişlerde ne yapsın. Üstten mide şişip iniyor altta mesanemiz dolup sıkıştırıyor birde gaz olunca aaaaa yeter diyip bizi sıkıştırıyorlar 😂

X