2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende zaten gebelik diyabeti var ve zaten diyetisyenle gidiyorum ama seker olcumlerim de asiri yuksek cikmiyor..zatenkarbonhidrat olsun seker olsun 2aydir yemiyorum ona ragmen ilerde ne yapsam bilemedim ki

tamam da diger ölçümleri nasıl?
her bebek standrt kilolarda olacak degil ki. genetik olarak zayıf olan imsanlardan nasıl iri bebek olsun.
suyu fazlaysa şekerli bişi yemeyin diyorlar . bende o kadar biliyorum
Ha ben zaten diyetteyim ...seker var bende baya da siki bir diyetteyim ama muhtemelen sonraki gidisimde bana insuline verir artik...

Kızlar sabah 9 dan beri sokaklardayım çokkkkkk sıcakkkkk yandım bittim. Oglumun bu öğlen kostümlü partisi varmiş okulda . Öğretmenleri cumartesi akşamı 20.00 de haber verdi. 2 magazaya baktik bulamadık malum cumartesi 21.00 kapaniş. Pazarda yasak var. Bu sabahtan beri deli gibi kostüm aradık. Okula ve öğretmene çok sinirlendim insan 1 hafta önceden haber verir.

Bugün herkes uykusuz kalmış:)) bende sabah 5 e kadar uyuyamadım sıcaktan en son klimayı açtım mecbur. 7 de kalktık yola çıkmak için ve şu an leyla gibiyim :)

Aa çok enteresan ben de 4 e kadar uyuyamadım doktora gideceğimiz için mi heyecanlandım bilemedim bayram sonrası doğum olacak dedi doktor

Aynı kaderi paylaşıyoruz göbeğimde hiçbir şey yokken bugün bacaklarımı inceledim çatlamışlar çok garip milletin göbeği çatlat bnim bacaklarım çatlamış galiba çatlak kremini bn sadece karın çevreme sürdüğüm için çatlamadı bacaklarımın çatlayacağı aklıma gelmezdi

Kızlar bişey sorucam. Daha şimdiden eşimle anlaşamıyoruz bu konuda bayramda 38+3 olucam. Ama beyefendi tutturdu memlekete gidelim diye 5 saatlik yol ve 9 gün orda kalmak sizce mantıklımı yani gitmek istemiyorum heran Doğum olabilir. Orda doğurursun diyo hastaneleri gelişmemiş yenidoğan yoğun bakımı yok. Hadi birşey olursa diyorum olmaz diyor. Anlıyorum oda sıkıldı arkadaşlarını görmek istiyor ailesini ama yani son haftalar çok tehlikeli. Sen git ben ablamla kalırım diyorum ona da yok aklım sende kalır diyor. Henüz bi anlaşma içerisine giremedik. Dün biraz tartıştık doğumu kolay bişey sanıyor beyefendi. Kayınvalidemlerde gelmeyin nasıl geleceksiniz demiyor habire gelin gelin. Ben tek olsam da gitmeyeceğim baktım sancım başladı suyum geldi ambulansı ararım artık .

Günaydın kızlar
Kontrolüm vardı bugün. 32+3 teyiz. Bebeğim 1750 gr. Doktor kilosu 2 hafta geride dedi. Moralim bozuldu. Biraz netten araştırdım normal Aralık diyor. Anlamadım
Cnm 32 haftalık ken bizim ki 1800 Dü ki +200 gr da olabilir ,-200 gramda olabilir. çok takilma önemli olan bpd, Fl, ve AC nin geride olmaması eger 3 ü geriden gelirse o zaman gelişim geriliği den bahsedebikirz. Benim AC 10 gün geri çıktı 1 ay içinde geri haftasını yakaladı. ki drm 10 günlük farkı önemsemedi bile sende bu Haa ben bu süreçte günlük 1,muz, muzlu puding, yogurt ve meyveleri tükettim. Birde kan ilacını ve multivitamini hiç aksatmadım ve şükür gününü yakaladı birde her fırsatta sola yattım sende Bi bunları dene cnm Bu arada çayı da baya azalttım

Valla canım ben olsam gitmem. Annemlerin 3 saat ötede yazliklari var deniz kenarinda. Ona bile gitmedim .ne gerek var ne olur ne olmaz. Mesela oğlumda 1 gün öncesinde hiçbirşey yokken ertesi gün ters dönmüs kordon dolaşmis acil sezeryana alindim. Oğlum yeni doğan yoğun bakiminda yatti. 10 dakika mesafesindeki hastaneye gidene kadar ömrümden ömür geçti. Eşin çok bencil senin durumunda karısını 9 gün keyfi için sürüklemeye çalışıyor. Aklı başında bir aile büyüğü yada doktorun konuşsun.

Ah bu erkekler neden bu kadar rahatlar acaba sizin haftaniz gercekten cok riskli bir hafta olur seyahat icin...ben buyuk konusmayim ama asla gitmezdim..evet heryerde hastane var ama.ne bileyim doktorum var evim var duzenim var ve son haftalar sakinlesmem gereken haftalar...gezip tozmayla riske atazdim ben de

Aa çok enteresan ben de 4 e kadar uyuyamadım doktora gideceğimiz için mi heyecanlandım bilemedim bayram sonrası doğum olacak dedi doktor
Kontrol günlerinde bende aynı oluyorum :) qcaba yüzünü gösterecek mi her şeyi yolunda mı derken bi bakmışım uykum gitmiş :) hadi az kaldı sağlıcakla gelsin canım :)

Valla cnm gitmezsen daha ii olur senin için insanın evi gibisi yok rahat edemezsin ki o zamanlar son günlerin olacak o yüzden inş ortak Bi düşüncede karar kılarsınız

Kızlar düşünceleriniz benim için önemli
Dr m 16 temmuz bayram tatili için izne ayrılıyor ve agustos ta dönüyor. Bende 16 temmuz da 37 +1 oluyorum bana istersem sezeryan yapacagını söyledi. Ama çok kararsızım bir tarafım o kadar parayı başka Dr vermektense beni başından beri takip eden Dr a vermek istiyorum ki bu Dr 4 yıl önce de beni sezeryan etmişti. ama bebeğin küvöze girmesinden çok korkuyorum. Bayram sonrası da 38+4 oluyorum. Aşırı ikilemdeyim siz olsaydınız ne yapardınız?

Diğer ölçümler 1 hafta geriden geliyor. En başından beri öyleydi.ilk zamanlar çok taktım kafama ama Doktor normal dedi. Hala normal diyor. O yüzden çok umursamıyorum artık ama ne bileyim ben düzgün beslenmiyor muyum acaba diye bi suçluluk duygusuna kapıldım. Vitamin ve kan ilaçları bende aşırı mide yanması yaptı. Kaç kere değiştirdi doktorum ama sonuç değişmiyor. O yüzden düzenli içemiyorum
Sen ne kullanıyorsun canım kan ilacı ve vitamin olarak ?

İlişkilerde böyle çakışan istekler zaman zaman olabiliyor. Aslında güzel öneriler sunmuşsunuz ama sanırım önerilerinizi tam anlayamamış. Belki siz de bu talepler karşısında gerilmiş olabilirsiniz. İlişkilerde sınır çekmek çok önemli ve zor. Yabancılara karşı daha kolay ama bu eşimiz ailemiz olunca daha zor. Ben hayır deme konularında zorlanan ve hakkımı/ çizgimi belirleyemeyen biriydim uzun süredir bunu geliştiriyorum.

Ben olsam ne yapardım diye düşündüm. Sizin yerinizde olsam yani gitmek istemeyen durumda olsam. ( Belki koşullar farklı olsa tarih, yol vs zor olmasına rağmen isteyebilirdiniz ama tabii ki isteklerinizi sadece sizin paşa gönlünüz bilir.) Belli ki tartışmadan çıkılmış ve gergin bi ortam var bu durumda. Burada kazanan ya da kaybeden olmak gibi bir şey yok, o sizin eşiniz. Önce bunu belki ifade etmek iyi olabilir.

Yemekten sonra (gergin konulara kesinlikle açken girmiyoruz, hem kendimiz hem karşımızdaki için)
"ben senin teklifini tekrar düşündüm. Aslında güzel olurdu, hem ailen benim hamileliğimi görürdü, hem arkadaşların. Bir taraftan seyahat olurdu, gezi olurdu. İnsanlarla sohbet muhabbet ederdik. Sen de onları özledin biliyorum. Çok güzel bir plan orada zaman geçirmek. - burada sizin hayal gücünüze kalmış güzelliği övmek. Ayrıca bahane yaratmıyoruz burada bunu aklınızda tutun, sadece karşıdakini anladığımızı hissettiriyoruz -
Fakat ben kendi açımdan bakınca hamileliğimin son günlerinde yolda doğurma, bilmediğim ve benim için yetersiz olma ihtimali bulunan hastanede doğurma stresine girmek istemiyorum. ( tercih etmem değil, istemiyorum, yapmayacağım gibi net ifadeler olacak) Hamilelik gitgide zorlaşan ve bilinmezlikler içeren bir süreç. Son anda evimden uzakta olmak beni strese sokacak ve bunu istemiyorum. ( bu noktalarda istemediğinizi net belirtin, netlik iyidir, muallakta kalmak kötüdür. Net bir şekilde sınırı çizin. ) Kendi evimde olmak ve bu süreci stressiz geçirmek istiyorum. Benim bu noktada senin için yapacağım fedakarlık senden uzakta olmaya razı olmak olacak. Sana çözüm olarak iki alternatif sunabilirim. İlki sen hiç gitmezsin burada benimle kalırsın ama bunu kendince kabul etmeli ve bana bu yüzden surat asmamalısın. İkincisi de sen kendin gidersin ben bu esnada ablam/ailem/arkadaşımla kalırım. Belki tüm bayramı geçirmeyebilir, bir kaç mutlu olacağın gün geçirir gelirsin, burasını sen belirlersin. "
gibi bir konuşma yapılabilir.
Bir de hiç strese sokmayın kendinizi ya, kaç defa hamile kalıyo insan hayatında sanki. Çoğunluğumuz 1-2-3 olacaktır. En kötü çok istesin de gidemesin, ne olacak sanki. Yani son günlerde azıcık piremseslik de hakkımız bence :)

Cnm geç döllenme olabilir. eğer başından beri geriden geliyorsa Ben ilk başta başka Bi multivitamin kullaniyordum oda mide mi bulandırıyordun ve kokusu Agır geliyordu. Umutumut82 tavsiyesiyle bunu aldım iyi ki almısım hem happesi küçük hem kokusu yok hemde midemi bulandırmıyor. Fiyati da 70tl ,80 TL gibi bişeydi bu son ayda yediğine dikkat et eminin aradaki farkı göreceksin

Hadi bazı erkekler ince düşünemiyor da kayınvalidelerin bu tavırları çok şaşırtıyor beni. Kendisi bilmiyor sanki her an doğum olabileceğini. Benim kayınvalidem de bayramda köye gidelim diye tutturdu. Ağırlaştım artık ben gelemem diyorum ben 6 tane doğurdum bi şey olmaz diyo
Sakince tekrar konuşun eşinizle. Belki bu kez anlar sizi. Ya da kardeşi filan varsa o konuşsun.

Ben olsam 37+1 de sezeryan olurdum. Tam sonuna gelmişken doktor değiştirmek istemezdim. Doğal olarak endişe ediyorsun tabi ama ben erteleyip risk almak istemezdim. İçimde sürekli bebek aniden gelirse korkusu olurdu. Normalde de çok stresli bi tipim zaten benim düşüncem bu tabi.
benim doktorum devlet hastanesindeydi. Bugün ağustosta izne filan çıkmıyorsunuz di mi dedim. Ben ağustosta yokum dedi kalbime iniyordu neredeyse bu vakitten sonra doğum için doktor aramak istemez kimse.
özelde bir hastaneye geçiyormuş. Neyse ki hala aynı ildeyiz. İçime su serpildi. Doktor değiştirmek istemediğim için devlette idare ettim onca zaman. Doğumu da orada yapmak istemiyordum. Şimdi böyle olunca çok mutlu oldum
Teşekkür ederim bakayım canım bende buna bi

Konuşsalar bi fayda etmiycek canım evet çok bencil ve düşüncesiz anlamıyorum kucağına alınca baba olduğunu anlayacak sanırım. Şuan daha idrak edemedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…