2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar kasik kemiklerim inanilmaz agriyor acaba normal mi? Hareketsiz kalmayayim diye her gun yuruyuse çıkıyorum ama iskence gibi geliyor..
Yatakta dönemiyorum agridan.. birde 10 kilo aldim acaba çok mu fazla
Benimde legen kemigim ve catim agrio bacaklarimi acamiorm zaten sol kalcam ve bacak pert bagir cagir kalkiorm oturdgm yerden bebek gelecegi icin genisleme oluor cnm az kaldi dayanacgz buarada 10 kilo cok iyi ben 13 kilo aldim simdiye kadar sen kacla basladin

Kizlar kasik kemiklerim inanilmaz agriyor acaba normal mi? Hareketsiz kalmayayim diye her gun yuruyuse çıkıyorum ama iskence gibi geliyor..
Yatakta dönemiyorum agridan.. birde 10 kilo aldim acaba çok mu fazla
Ahh canım.. bende her gün ağrılarla uyaniyorum.Belim,kalçam bacaklarım.Belim kaskatı.Dönemiyorum zaten günlerdir bacağimla kasigimin birleşim yerinde ağrı var geçmiyor bacağımı kaldiramiyorum bile.Allah yardımcımız olsun.

Günaydın kızlar
Kontrolüm vardı bugün. 32+3 teyiz. Bebeğim 1750 gr. Doktor kilosu 2 hafta geride dedi. Moralim bozuldu. Biraz netten araştırdım normal Aralık diyor. Anlamadım 😞

zeytimyagını azıcık kaynatıp soguyunca kullandım göbegimde bir tane catlak yok.
ama bacaklarıma sürmemiştim :) bacaklarımın iç kısmı önceden catlaktı hamileligin ilk 3 ayı 5 kilo verdim sonra onları alınca bi baktım bacaklarımın dış kalca kısmı da catlamış :)
göbekte bir tane yok ama bacaklarım cizik cizik :)
napalım bu da anneligin şanından olsun diyorum . sürsem catlamazmıydı bilmiyorum ama göbegim büyük olmasına ragmen zeytimyagı cok iyi geldi başka hiç bişey kullanmadım
Zeytinyağı, bio-oil, lierac, bebe yağı, hindistan cevizi yağı, kakao yağı ne bulduysam sürdüm ama hiçbir işe yaramadı :) Daha doğrusu belki yaramıştır daha da çok olmasını engellemiştir ama hiç olmamasını engelleyemediler :) artık oluşmamasını geçtim olanları daha da derinleştirmeden iyileştirmek istiyorum. Bu yüzden nemlendiriciden ziyade hücre yenileyici araştırması içerisindeyim.

Arkadaslar merhaba..dogum sonrasi korse alan veya marka oneren var mi?dogum sekline gore mi aliniyor korseler?bir de hastane cantasina da konulur mu yoksa eve gelince mi takilir

Arkadaslar merhaba..dogum sonrasi korse alan veya marka oneren var mi?dogum sekline gore mi aliniyor korseler?bir de hastane cantasina da konulur mu yoksa eve gelince mi takilir
Bunu ben de merak ediyorum özellikle sezaryen doğum sonrası için tavsiye eden olur mu?Genelde 15-20 gün sonra takmaya başla diyorlarmış ama bilemedim.

Günaydın kızlar
Kontrolüm vardı bugün. 32+3 teyiz. Bebeğim 1750 gr. Doktor kilosu 2 hafta geride dedi. Moralim bozuldu. Biraz netten araştırdım normal Aralık diyor. Anlamadım 😞
Bu doktorlar da iyice sasti...29+4te iken. Benim 1750 gr cikti ve doktorum 2hafta ilerde dedi bana yani 32 haftayla uyumluymus...bunlar bizi ancak panige surukluyor...eger benim doktorumun dedigi dogruysa sizinki normal ..sizinkininn dedigi dogruysa benimki normal🙄

Günaydın kızlar

Benim 32+5 de 2000 gr dı banada 1 hafta ileri dedi. Tövbe tovbe

Aynı durumdayız canım . Bende yerdemi uyuyorum göktemi belli değil. Sabaha karşı 3 4 gibi tam olarak uykuya daliyorum. Oğlum 7 de ayakta. 😧. Reflü icinde renni çiğneme tablet kullaniyorum iyi geldi biraz.
😊 Ben de ayniyim. Uyuyamiyorum veya gece uyaniyorum. Esim de ise gitmek icin sabah erken kalkiyor ve benim yuzumden uykusuz kaliyor. Ben de son care ayri yatiyorum esimden.
Normalde de çok uyanıyorum ama bugün resmen dön allah dön hiç rahat edemedim. Bir yandan karnım bir yandan bacağımın kalçamla birleştiği yer. En son 6 gibi uyuyamayacağım heralde derken dalmışım

Evde kedimiz var, o bile artık benle uyumuyo çok fazla hareket ediyorum diye. :KK70:

Şişlik ve sertlik olunca korktum birazcık, toplanma dedikleri şey bu mu acaba dedim kendi kendime. uykusuz kaldığım için WC düzenim de biraz bozuldu. Su içmeyi de biraz aksattım artık çiş yapmaktan yoruldum da. Bi de hava bana olduğundan 10 derece daha yüksek gibi geliyor çok sıcaklıyorum Allah Antalya İzmir gebelerine yardım etsin Ankara’da böyle hissediyorsam onlar ne yapıyordur diye düşünüyorum
toplanma bu haftalarda oluyormuş. benimde oluyor.
hatta 20 den sonra ara ara oldu mahmezyum basladım.
ben de balıkesirdeyim klima carpar diye odada duramazdım . akşamları bile klimalı odada yatıyorım. evimiz güney bir de en üst kat klimasız odalar 30 derece düşün yani:)
agustosun ortadından somra azıcıkda olsa serinliyo havalar bebek bari azıcık serine denk gelse diyorım.
suyu bol bol iç ben kışın zorla 2,5 ltre içiyordm şiödi 3,5 ltreyi buluyordur. hem bebek amniyon sıvısı içinde önemli :)

Bu doktorlar da iyice sasti...29+4te iken. Benim 1750 gr cikti ve doktorum 2hafta ilerde dedi bana yani 32 haftayla uyumluymus...bunlar bizi ancak panige surukluyor...eger benim doktorumun dedigi dogruysa sizinki normal ..sizinkininn dedigi dogruysa benimki normal🙄
Aslında çok güvenirim kendisine ama neden öyle dedi anlamadım. Diğer ölçümler normal suyu vs. İyi ama kilosunu takip edelim dedi😕
Benim 32+5 de 2000 gr dı banada 1 hafta ileri dedi. Tövbe tovbe
Bugün iyi gününde mi değildi acaba bizim doktor 🤓
Evde kedimiz var, o bile artık benle uyumuyo çok fazla hareket ediyorum diye. :KK70:
Kedi miii 😍 ayy bayılırım onlara 😍

Zeytinyağı, bio-oil, lierac, bebe yağı, hindistan cevizi yağı, kakao yağı ne bulduysam sürdüm ama hiçbir işe yaramadı :) Daha doğrusu belki yaramıştır daha da çok olmasını engellemiştir ama hiç olmamasını engelleyemediler :) artık oluşmamasını geçtim olanları daha da derinleştirmeden iyileştirmek istiyorum. Bu yüzden nemlendiriciden ziyade hücre yenileyici araştırması içerisindeyim.
bünye ile alakalı o zaman :)
benim göbegimi görenler nasıl catlamazmdiyo ama dogumdan sonra bile catlayabilirmiş:)
kapalıyım diye cokmtakmıyorum ama sonra kendi kendime takarım ben :)bacaklarım cok komik ama böyle yan yana 4 cizik var aşagı dogru iki bacaktada

bende bugün rapor almak için gittim . asistan muayane edicem illa dedi iyi bari dedim :)
32+3 üm 2000 gram dedi . diger ölçümlerde hep 33 dedi . bu sefer cıktı kagıt vermedi .ben aslında sadece rapor için gitmiştim .
bana ileri geri bişi demedi. kiloya cok takılmamak lazım genel olarak gelişimi iyiyse ne olacak ki.
ben 2500 gram dogmuşm . eşim erken dogummuş 1700 falan dogmuş düşün .
ama elhamdilullah yaşıyıp gidiyoruz.
ben kilosunu takmıyorum . doktor herseye iyi desin bana yeter 🙏🙏🙏

bende bugün rapor almak için gittim . asistan muayane edicem illa dedi iyi bari dedim :)
32+3 üm 2000 gram dedi . diger ölçümlerde hep 33 dedi . bu sefer cıktı kagıt vermedi .ben aslında sadece rapor için gitmiştim .
bana ileri geri bişi demedi. kiloya cok takılmamak lazım genel olarak gelişimi iyiyse ne olacak ki.
ben 2500 gram dogmuşm . eşim erken dogummuş 1700 falan dogmuş düşün .
ama elhamdilullah yaşıyıp gidiyoruz.
ben kilosunu takmıyorum . doktor herseye iyi desin bana yeter 🙏🙏🙏
Ya kilosuna soyle takiliyoruz ileri veya geri dedikleri icin....benimki bi de suyu da fazla deyince ben yusuf yusufum kac gundur

Ya kilosuna soyle takiliyoruz ileri veya geri dedikleri icin....benimki bi de suyu da fazla deyince ben yusuf yusufum kac gundur
tamam da diger ölçümleri nasıl?
her bebek standrt kilolarda olacak degil ki. genetik olarak zayıf olan imsanlardan nasıl iri bebek olsun.
suyu fazlaysa şekerli bişi yemeyin diyorlar . bende o kadar biliyorum

Haklisin canim ben de gecen ay dr.normal demesine ragmen hersey geri cikmisti 1 2hafta, simdi de 1 2 hafta önde cikti, normalde dogum tarihi 11i gorunuyor ama ultrasonda 6sı gorundu. Olcumlerde de kafasi 2hafta onde cikti boyu 1hafta onde cikti ben cok takilmadim dr ekstra bisey demedigi icin. Bu ultrasonlara da cok takilmamak lazim olcumden olcume cok degisiyor degerler,saglikli olsunlar yeter☺️ ama suyu fazlaysa sekeri kesip, karbonhidrati ve meyveyi azaltmani oneririm, ben meyveyi azaltinca suyum normale dönmüştü☺️ meyveyi yerken de süt yada yogurt yemelisin yaninda

X