2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bende de hamileliğin basından beri var akıntı nerdeyse. Bazen sarı bazen renksiz kıvamlı. Özellikle sabahları oluyor. Ben hala progestan fitil kullanıyorum onunla alakalı dedi doktor birde enfeksiyon fln olmasa da hamilelikte akıntı görülebilen bir durum dedi. Tahlillerin temizse endişe etme yoktur bişey. Beni de doğum korkusu sardı bi yere gidersem doğum belirtisi olurda anlamazsam diye🙈
Ya sanırım bazılarımız akıntıya meyilliyiz çünkü kiminin olmuyor kimi bizim gibi oluyor ben progestan kullanmıyorum ama olacağı var galiba 😅 tahlillerim temizdi en son herhalde bi şey yoktur hiçbirimizde 😍Evet bir anda çok belirgin gelmezse ben de anlamıcam yine şeffaf akıntısı olan birinin daha nişan olduğunu duydum ama doktorum üstüne basa basa 1 ay boyunca nişan gelmez dedi benim rahat 1 aydır var bu gördüğüm şey 😅

Kızlar son alışverişlerimi toparlamak istiyorum, yenidoğan kıyafet yatak vs harici siz neler aldıniz bebişlere? Bugün bez, mendil, emzik, biberon, ateş ölçer tarak falan filan aldim. Başka ne alınmalı, mutlaka olsun dediğiniz ürün var mı? Tecrübesizlik çok fena :)) Baby nest falan almadim gerek var mı mesela? Yatağı park yatak.

Benim randevularım 1 aydır 2 haftada 1 oluyordu şimdi haftada 1 e düştü. İlk kez Nst olacak acaba aç - tok farkediyor mu ya da wc öncesi veya sıkışmış. Çok aşırı tecrübesizim :olamaz:
Merhaba ben haftaya 2.kez gireceğim nstye. Belki kan tahlili yapılır diye ben aç gidiyordum her randevuya ama hemşire tok olmanız gerekir dedi hatta eşimi kantine yolladı çikolata ve meyve suyu aldırdı onları yedim içtim sonra bağladı tekrar nstye bilginiz olsun 😊

Ben hiçsirke vs kullanmadım doktorum sadece vajiflora al demişti aldım da hiç kullanmadım yarın itibariyle kullanmaya başlayım ya iyi hatırlattınız ❤️ Nişan illa kanlı olmazmış onu okudum çok yerde ama heralde sadece nişan gelmez yani sancı olur dayanılmaz diye düşünüyorum en büyük isteğim gelecekse şarr diye suyla gelsin ben de assssla anlamam çünkü 😅umarım ikimizin de sorunu yoktur 🙏🏻
benim idrar enfwksiyonım oluyordu. sirkeli su ile temizliği 20 nci haftadan beri yapıyorım. bir ara crp de yüksek geldi kuru dutu kaynar suda bekletip içtim hem crp düşürüyormuş hem idrar yollarını acıyormuş.
dutu içer içmez rahatladım . ama cok sık yapmıyorum haftada 2 falan ishal olmayayım diye . enfeksiyonu olanlar bunu da bi arastırsım

Kızlar son alışverişlerimi toparlamak istiyorum, yenidoğan kıyafet yatak vs harici siz neler aldıniz bebişlere? Bugün bez, mendil, emzik, biberon, ateş ölçer tarak falan filan aldim. Başka ne alınmalı, mutlaka olsun dediğiniz ürün var mı? Tecrübesizlik çok fena :)) Baby nest falan almadim gerek var mı mesela? Yatağı park yatak.
alt açma bezi , pamuk
ben reflü yatagı olmazsa olmaz diyorum.
agız mendilleri . birde altını pamukla silmek istiyorsanız ıslakttıgınız pamukları koyacagınız bi kap gibi bişi olsa iyi olur. ben onu ayarlamadım bi :) bezini filan aldım bende

Benim randevularım 1 aydır 2 haftada 1 oluyordu şimdi haftada 1 e düştü. İlk kez Nst olacak acaba aç - tok farkediyor mu ya da wc öncesi veya sıkışmış. Çok aşırı tecrübesizim :olamaz:
NST ye giderken özellikle tok olmanızı istiyorlar. Hatta tatlı birşeyler de yersek daha iyi oluyormuş. Mesanemiz dolu olunca ağrı varmış gibi görünüyormuş. WC den sonra çektirmek mantıklı...

Ya sanırım bazılarımız akıntıya meyilliyiz çünkü kiminin olmuyor kimi bizim gibi oluyor ben progestan kullanmıyorum ama olacağı var galiba 😅 tahlillerim temizdi en son herhalde bi şey yoktur hiçbirimizde 😍Evet bir anda çok belirgin gelmezse ben de anlamıcam yine şeffaf akıntısı olan birinin daha nişan olduğunu duydum ama doktorum üstüne basa basa 1 ay boyunca nişan gelmez dedi benim rahat 1 aydır var bu gördüğüm şey 😅
Evet canım süreklilik varsa nişan değildir zaten, birde illa ki farklı bi durum olur kendini hissettirir doğum başlangıcı sanırım🙂 Zamanında sağlıklıca gelecek inşallah bebişler no stress🙂🌸
Otri bebe mutlaka al demişti bana arkadaşlarım yedek uçları ile🙂

Merhaba ben haftaya 2.kez gireceğim nstye. Belki kan tahlili yapılır diye ben aç gidiyordum her randevuya ama hemşire tok olmanız gerekir dedi hatta eşimi kantine yolladı çikolata ve meyve suyu aldırdı onları yedim içtim sonra bağladı tekrar nstye bilginiz olsun 😊
Ben özel kliniğe gidiyorum kan tahlili için doktorum önceden söylüyor aile hekiminde yaptırıp götürüyorum. Pazartesi yaptırıp çarşamba doktora gideceğim bunları bilmem iyi oldu ona göre giderim öncesinde tatlı bişeyler yerim teşekkür ederim :)
NST ye giderken özellikle tok olmanızı istiyorlar. Hatta tatlı birşeyler de yersek daha iyi oluyormuş. Mesanemiz dolu olunca ağrı varmış gibi görünüyormuş. WC den sonra çektirmek mantıklı...
Wc den ve tatlı bir şeyler yedikten sonra tamamdır çok teşekkür ediyorum :)

Heh tamam simdi oldu🙃benim aclik 90 kusur genelde...tokluk da degisiyor ama 84 oldugu da oluyo tokluk sekeri 140 a ciktigi da
Tokluk mu 80 lere dusuyor baya iyimiş ben günde 2 oğun yemek yemeye başladım şu aralar gece uyamadigim için gec kalkiyorum oglen yemek yiyorum bir de akşam 2 yemegimin arasinda 5/6 saat oluyor sabah da normalde kalkinca hemen yiyebilen biri degilim sabah açlik 75 lere dustu oyle olunca yemekten sonra cikolata falan yiyorum en fazla 125 e cikiyor aksam yemegimle de arasinda fazla saat oldugu icin aksam yemeginde de aclik 78/80 oluyor ama malesef yiyemiyorum acikmiyorum ara ogun de yapmiyorum aksam sat 8/9 gibi 1/2 seftali yiyorum okadar o da sert olanlarından ekşili oldugu için şeker kalkmiyor

Reflü yatağı kesinlikle tavsiye ederim. Gögüs tamponu ,burun aspiratörü (hastanede ilk gün istemislerdi) biberon temizleyici sünger ve organik deterjanı. Ben uygun fiyatli baby nest de aldim

Tokluk mu 80 lere dusuyor baya iyimiş ben günde 2 oğun yemek yemeye başladım şu aralar gece uyamadigim için gec kalkiyorum oglen yemek yiyorum bir de akşam 2 yemegimin arasinda 5/6 saat oluyor sabah da normalde kalkinca hemen yiyebilen biri degilim sabah açlik 75 lere dustu oyle olunca yemekten sonra cikolata falan yiyorum en fazla 125 e cikiyor aksam yemegimle de arasinda fazla saat oldugu icin aksam yemeginde de aclik 78/80 oluyor ama malesef yiyemiyorum acikmiyorum ara ogun de yapmiyorum aksam sat 8/9 gibi 1/2 seftali yiyorum okadar o da sert olanlarından ekşili oldugu için şeker kalkmiyor
Benim sikintim kacamak neredeyse hic yapmiyirum hep ayni duzen besleniyorum ama tokluk sekerlerim cok degisiyor...neden kaynaklandigini bilmiyorum..doktorum da bebek haftasina gore ilerde dedi hem kilosu hem de bebegin suyu olarak....yarin bir laboratuvarda da kannverceegim ve. Ayni anda da cihazimdan da verecegim...kan duzeylerimin bu kadr normalkenbebegin kilosu neden ilerdenonu ekarte edecekmis...cihaz mi yanlis.diye teyit edecekmis...ona gore insulin baslatcakmis bakalim artik

Kizlar 33 haftdan sonra ultrason yapmiyor doktorum bundan sonra sadece altan kontrol edecegini soyledi bugunde ilk defa esimle gittigim icin bakmasini istedim mecburen odedim oyle bakti her hafta nat ye gidecegim 2 haftada bir de kontrole
Niye ultrason yapmıyor ki, asıl bundan sonrası güzel oluyor, hatta 3d-4d bakıyorlar artık, elleri ayakları, yüzü tombik tombik gözüküyor 🥰 zaralimiymis ki?

Dün eczanede tartıldım, iki kilo vermişim. Akşam 6dan sonra bişey yemiyorum reflü korkusundan ve bir de sıcaklarda suyu artırdım ama onun dışında değişim yoktu.

benim idrar enfwksiyonım oluyordu. sirkeli su ile temizliği 20 nci haftadan beri yapıyorım. bir ara crp de yüksek geldi kuru dutu kaynar suda bekletip içtim hem crp düşürüyormuş hem idrar yollarını acıyormuş.
dutu içer içmez rahatladım . ama cok sık yapmıyorum haftada 2 falan ishal olmayayım diye . enfeksiyonu olanlar bunu da bi arastırsım
Çok teşekkür ederim canım ben de yapayım dut işini bi 🙏🏻❤️

Gifrer serum var ben onu aldım tekli serum fizyolojik bebeğin burnunu açmak için kullanılıyor eczanelerde de var onu tavsiye ederim. Bir de ben ekstra sterimar da alacağım (blocked olanını) burun temizliği çok önemli bunları günlük kullanacağız. Otri bebe gibi bir aspiratör de edinmek gerek onu da haftada bir kullanmak yeterli. Çok sık kullanımı burnu tahriş eder. Bir de henüz almadım doğuma yakın alacağım eczanelerde babusol sprey ve mendil var. Bu da bebeğin göbek bağı temizliği için önemli. Kendi haline bırakmamak günlük temizlemek gerekiyor düşene kadar.
Bu benim eczane listem. Gaz damlaları bebek gazlandığında alınacak şimdiden almayacağım.

Eklentiler

• D1DEAD9F-0F50-48B0-A478-5B90417AB5FB.png
    D1DEAD9F-0F50-48B0-A478-5B90417AB5FB.png
    90,9 KB · Görüntüleme: 51
X