2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Walla cnm ya beni yoruyor bu korkular artik hamilelikte dahada artti ilac kullaniormusun anksiyete icin.. kitabi deneyecgm tesekkur ederim ☺️
Ilac kullaniyordum iyiydim ama hamile kalinca birakmak zorunda kaldim. Insallah doğumdan sonra da gerek kalmaz bebekle ilgilenirken. 2 ihtimal var ya bebek kafamızı dağıtacak bu dusunceler aklimiza gelmeyecek ya da bebekle ilgili endişeler saracak bu sefer de 😂

Merhaba tsh yukselmesi terleme yapmaz asla, tam tersi üşüme falan oluyor. Ben haftada 3 gün 75 mg, 4 gün de 100 mg kullaniyorum. Sizinki 25 ten 50 ye cikarmiş cok fazla da yuksek degil demek ki. Elinizde 25 mg lik varsa 2 tane icebilirsiniz bitene kadar, sonra 50 mg lik alirsiniz. 5 senedir var bende bu tiroid yüksekligi. Terleme bu aralar hepimizde var, sicaktan oluyor geceleri uyku denen bisey yok zaten, surekli islak kafam boynum göğsüm. Kulodum bile ıslanıyor gün içinde oturdugum yattigim yerde 🤷🏼‍♀️ Allah yardimcimiz olsun bir an once dogum vakitlerimiz gelsin de doguralim cok zor gececek son zamanlar bu sicakta.

şimdilik dediğiniz gibi günde 2 tane alarak yapayım. Bitince 50lik yazdırırım artık. İnşallah doğumdan sonrada devam etmez. Gebelik ile ilgisi bir şeydir. Doğumdan sonra düzelir diye dua ediyorum

Troid dediginiz tsh olcusu mu yoksa t3 -t4 mu? Tsh kc cikiyor sizde ?benimkisi fazla calisiyor mesela tsh 0.25ama ilaca gerek yok dedi hoca

evet TSH. Doktor ile telefonda görüştü eşim aradı hatta kaç

Mrb kızlar hastanedeyim . Nst cok iyi .muayenemde iyi gecti . Regliye göre 34+1 mişim. ölcümler 1 hafra ileri. Kilomuz 2557gr. Sadece tansiyonum 15/10 çıkti. Yarım saat sonra tekrar bakılacak. Idrar aldı yine. Gebelikte 13.5 üstü riskli dedi. Bakalım bekliyoruz. 15gün sonra kontrol. 16temmuz doğum dedi 😨
doğum için tarih almışsınız hayırlı olsun. Tansiyon yeni mi çıktı. İlaç kullanıyor muydun?

Bilmiyorum sordunuz mu ama doğru kullanıyorsunuz. Varsa direk 50lik de alabilirsiniz eczaneden elinizdeki bittikten sonra. Ben de o şekilde kullanıyorum doz ayarlaması yaparken. 8 yıldır kullanıyormuş tiroit ilacını.
Yok sormadım doktora. Dün eşim ile konuşmuşlardı akşam eşime bi sorayım tam olarak ne konuşmuşlar ona göre arayacağım.

Benimde bugün kontrolüm vardı, baş karin bir hafta önden fl haftasinda cikti hatta gün olarak geri sanki.Kilosu da 2300 leri görmüş, fl yi sordum Dr pozisyonundan kaynakli olabilir ama ölçümler gayet yerinde gelişimi iyi önemli olan bu dedi. Emin ol bir sonraki haftada değişir yine ölçümler takılma, 3 haftaki kontrolüm de hep iki hafta önde gidiyorduk mesela herşeyiyle

Beni de 3 hafta sonra sonra çağırdı 36 dan itibaren her hafta dedi, araştırma hastanesine gidiyorum hayır olmaz çok geç zaten artık pimpiriklenmeye başladım içgüdüsel olarak 3 hafta cok uzun dedim iyi madem 1 hafta geçsin diğer hafta gel dedi 🤭 ben beklemem o kadar, iki hafta sonra her hafta kontrol düzenine girerim nst deki ebeler bile dedi artık yakın takibin başlayacak diye
Yaa inşallah düzene girer durduk yere canım sıkıldı dünden beri

Yaa inşallah düzene girer durduk yere canım sıkıldı dünden beri
Sıkma canını ölcümlere, bebeğin nasıl büyümesi gerektiğini biliyor bedenin onu nasıl büyütmesi gerektiğini biliyor annesi 🐣 beslenme ile ilgili çok güzel yazmışlar sıcaklardan birşey yiyemesekte yazılanlar onlar bebeğin gelişimi için birebir günlük tüket gerisini bebeğine ve bedenine bırak 😉

şimdilik dediğiniz gibi günde 2 tane alarak yapayım. Bitince 50lik yazdırırım artık. İnşallah doğumdan sonrada devam etmez. Gebelik ile ilgisi bir şeydir. Doğumdan sonra düzelir diye dua ediyorum

Troid dediginiz tsh olcusu mu yoksa t3 -t4 mu? Tsh kc cikiyor sizde ?benimkisi fazla calisiyor mesela tsh 0.25ama ilaca gerek yok dedi hoca

evet TSH. Doktor ile telefonda görüştü eşim aradı hatta kaç

doğum için tarih almışsınız hayırlı olsun. Tansiyon yeni mi çıktı. İlaç kullanıyor muydun?

Yok sormadım doktora. Dün eşim ile konuşmuşlardı akşam eşime bi sorayım tam olarak ne konuşmuşlar ona göre arayacağım.

Yok canim aslinda hic tansiyonumda problem yoktu. Sanırım stres yaptim sonrasinda tekrar ölçüldü normal çıktı

Benim hic akıntim yoktu benimde 1 haftadir ayni şekilde baya akıntım var. ama bugün doktora gittim gayet normaldi herşey. Bence son haftalara doğru akintinin artmasininda bir nedeni vardır. Hatta bir yerde okumustum bebek büyüdükce vajina duvarina baskı yapar bu nedenlede akıntı artar yaziyordu.
İnşallah öyledir inşallah 🙏🏻Benim hamileliğim akıntıyla geçti romatoid faktör bile baktırdık yok yani nedir bu yaşadığım bilmiyorum her şey normal dediyse seninki de çok kafamıza takmayalım zaten sona geldik inşallah 😍

A Arectys
15 gün sonra gitmek istiyorum. Niye geldin demez diye düşünüyorum. :)

Artik zaten 15 günde bir çagirmalı, hatta benim doktorum 15gün sonrasina randevu verirken gelebilirsen 1 hafta sonra gel dedi çünku benim riskli gebelik. artik nst ,tansiyon ,şeker,bebegin suyu, pozisyonu vs anlık değişimler olabiliyor. Heleki riskli gebeliklerde 10günde bir gitmek lazim. Gidince kovacak hali yok sen nasıl rahat edersen o şekilde git.

Benimde uzun zamandır ve özellikle sabahları var. Benim doktorum akıntı olursa doğal sirke ile sil dedi. Dediğini yapıyorum ama bitmeyen bir akıntı olduğu için korkuyorum da . Ayy nişan filan olsa asla anlamam çünkü bazı sabahlar uyanıyorum baya akıntı oluyo 🥶
Ben hiçsirke vs kullanmadım doktorum sadece vajiflora al demişti aldım da hiç kullanmadım yarın itibariyle kullanmaya başlayım ya iyi hatırlattınız ❤️ Nişan illa kanlı olmazmış onu okudum çok yerde ama heralde sadece nişan gelmez yani sancı olur dayanılmaz diye düşünüyorum en büyük isteğim gelecekse şarr diye suyla gelsin ben de assssla anlamam çünkü 😅umarım ikimizin de sorunu yoktur 🙏🏻

Artik zaten 15 günde bir çagirmalı, hatta benim doktorum 15gün sonrasina randevu verirken gelebilirsen 1 hafta sonra gel dedi çünku benim riskli gebelik. artik nst ,tansiyon ,şeker,bebegin suyu, pozisyonu vs anlık değişimler olabiliyor. Heleki riskli gebeliklerde 10günde bir gitmek lazim. Gidince kovacak hali yok sen nasıl rahat edersen o şekilde git.
33. haftanın sonunda kan sulandırıcıyı bile kesip iğneye geçecek doktor, her an gelebilir dedi çünkü o saatten sonra.
Neye güvenip bir aydan fazla süre kontrole çağırmıyo bilemedim.
Bir ay kontrol yok, sonra bi kontrol, bir hafta sonra ikinci kontrol sonra doğum.

Ben hiçsirke vs kullanmadım doktorum sadece vajiflora al demişti aldım da hiç kullanmadım yarın itibariyle kullanmaya başlayım ya iyi hatırlattınız ❤️ Nişan illa kanlı olmazmış onu okudum çok yerde ama heralde sadece nişan gelmez yani sancı olur dayanılmaz diye düşünüyorum en büyük isteğim gelecekse şarr diye suyla gelsin ben de assssla anlamam çünkü 😅umarım ikimizin de sorunu yoktur 🙏🏻
Evet haklısınız sancı illaki olur .sağlıkla zamanında olsun umarım hepimizin doğumu 🥰

Benim randevularım 1 aydır 2 haftada 1 oluyordu şimdi haftada 1 e düştü. İlk kez Nst olacak acaba aç - tok farkediyor mu ya da wc öncesi veya sıkışmış. Çok aşırı tecrübesizim :olamaz:
Ben de ilk defa bu hafta nstye bağlandım. Nst için hiçbiri gerekmiyor bu sorduklarınızın. Randevu saatinde her zaman nasıl gidiyorsanız öyle gidiliyor.

Sıkma canını ölcümlere, bebeğin nasıl büyümesi gerektiğini biliyor bedenin onu nasıl büyütmesi gerektiğini biliyor annesi 🐣 beslenme ile ilgili çok güzel yazmışlar sıcaklardan birşey yiyemesekte yazılanlar onlar bebeğin gelişimi için birebir günlük tüket gerisini bebeğine ve bedenine bırak 😉
Gerçekten iyi ki varsınız kızlar 🙏 çok çok çok teşekkür ederim 🥰

Ben varım hatta doktora da sordum bugün. Geçen bi kadın happy momda öyle bi akıntı gelip doğurmuştu meğer nişanmış çok panik yaptım. Ama bu akıntı benim bir aydır geliyor hep de sabahları hep de duştan sonra. Doktorum sorun olmadığını söyledi tahlillerim temiz çıkıyor benim yani ne yapacağımı bilmiyorum vallahi öyle akıp duruyor..
Canım bende de hamileliğin basından beri var akıntı nerdeyse. Bazen sarı bazen renksiz kıvamlı. Özellikle sabahları oluyor. Ben hala progestan fitil kullanıyorum onunla alakalı dedi doktor birde enfeksiyon fln olmasa da hamilelikte akıntı görülebilen bir durum dedi. Tahlillerin temizse endişe etme yoktur bişey. Beni de doğum korkusu sardı bi yere gidersem doğum belirtisi olurda anlamazsam diye🙈

X