2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
len o kadar da içilmezZ :)
azaltt kuzucugum
böyle olmaz . bende sigarayı bıraktım .
igne vurulmadan önce . haftada 2-3 defa içtim ignelerden sonra hiççç içmedim :):)
aklıma da gelmiyor yusuflamaktan . yapma gözünü seveyim
Icmiyom kız ondan kudurmuş gibi dolaniyom evde kahve de yok sigara da yok 🤣
Kahveye yine dayanamıyorum sütlü içiyorum iki güne bir. Doktor haftada bir dedi de o kadardan da bir sey olmaz be🤣

İlk defa kahverengi lekelenmem gelmiş 2 parmak kadar 6+1 😭 of ben çok korkuyorum bir şey olacak diye ya kimisi normal diyor kimisi değil diyor kafam allak bullak oldu
Benim doktorum taze kan olmadığı sürece lekelenmeyi çok normal karşılıyor içini ferah tut yerleşmeden kalanlar olabilir ☺️
hatta ben tüp bebek ile hamile kaldım
Transfer sonrası elime bi yapılacaklar vs listesi olan bi kağıt verdiler
Kahve lekelenme olursa doktorunuzu aramanıza gerek yoktur yazıyordu demekki ne kadar çok oluyor ve aranıyorlarsa 🙈

Icmiyom kız ondan kudurmuş gibi dolaniyom evde kahve de yok sigara da yok 🤣
Kahveye yine dayanamıyorum sütlü içiyorum iki güne bir. Doktor haftada bir dedi de o kadardan da bir sey olmaz be🤣
Kahve sigara of diyorum henüz tiksinmedim direnerek içmiyorum çok zorlamıyor ama aklıma da sık geliyor 😂 bu gün içen arkadaşların yanında özellikle durup dumanı soluyayım dedim hani tiksinirim falan bi rahatsız eder yok aksine mis gibi geliyor kokusu hahahah daha çok canım çekti 🙈 bebeğim affetsin artık 🤣🤣🤣🤣

Kahve sigara of diyorum henüz tiksinmedim direnerek içmiyorum çok zorlamıyor ama aklıma da sık geliyor 😂 bu gün içen arkadaşların yanında özellikle durup dumanı soluyayım dedim hani tiksinirim falan bi rahatsız eder yok aksine mis gibi geliyor kokusu hahahah daha çok canım çekti 🙈 bebeğim affetsin artık 🤣🤣🤣🤣
Ya yemin ediyorum aynıyım eşime diyorum yal koklayacam🤣
Doğumdan bi sağ salim çıkalım bebekler gelmeden hastane odasında yakıp içecem valla cezasını da ödeyecem🤣
Şaka bi yana emzirme bitene kadar biz bu işi unutalım bence

Doğumdan bi sağ salim çıkalım bebekler gelmeden hastane odasında yakıp içecem valla cezasını da ödeyecem🤣
Yaaa kızlar aynı sorun bendede var ya annem anlatıyor ben hamilelikte tiksindim direk istesemde içemezdim diyor ben deli gibi içmek istiyorum acaba tiksinmek için birşey mi yapmalı

evet yaa 😭 bende iki embryo transfer edilsin istedim garanti olsun diye ikiside tuttu 😁 biraz korkuyorum nasil yapicam diye ama Allah kolaylik verir 🙏🏼🙏🏼
Bi tane de ben varım aynı kafada. Garanti olsun diye çift istedim ikisi de tuttu. Bi de annemin ağır bir ameliyatı var sonrasında kemoterapi falan. Cok korkuyorum yani öyle böyle değil.

Orası öyle tabi her şeye değer 💕 aslında tüp bebek tedavisine azaltarak girmek lazımmış hatta benim doktorum iğneleri verince kes dedi nereye kesiyorum 🤣🙈
Transfer sonrası da içtim ama ozman azalttım
Pozitiften sonra 1-2 kere çekmişimdir 10 gün oldu temizim 😂

Orası öyle tabi her şeye değer 💕 aslında tüp bebek tedavisine azaltarak girmek lazımmış hatta benim doktorum iğneleri verince kes dedi nereye kesiyorum 🤣🙈
Transfer sonrası da içtim ama ozman azalttım
Pozitiften sonra 1-2 kere çekmişimdir 10 gün oldu temizim 😂
Birden kesmek cidden sakıncalı ama en çok dikkat etmemiz gereken şey stres. Sigara bırakmak zaten en büyük stres kaynağı. Ben de ictim transferden sonra pozitif görünce bıraktım. O ara kendimi birakcam diye hazırladım. Ama yok olmuyor. Doğursam da içsem kafasindayım 🤣

Yaaa kızlar aynı sorun bendede var ya annem anlatıyor ben hamilelikte tiksindim direk istesemde içemezdim diyor ben deli gibi içmek istiyorum acaba tiksinmek için birşey mi yapmalı
Dumanı soludum valla tiksinmek için aksine canım çekti 😂
Bi de sabah bulantısı başladı bende hazır o bulantı gelmişken bi de uyanınca kül tablası falan mı koklasam tamam iğrenç ama belki işe yarar
😅🙈🤪

Ben olabilirim o🤣 sürekli sigara kahve içiyordum günde 8 9 bardak kahve içiyordum. Nescafe ayrı filtre kahvesi ayrı türk kahvesi ayrı. Sigarayi bırakmak kahveyi bırakmak kadar yormadı beni🤣
Selamlar ya aynı durumdayım şuanda Bugün testte öğrendim gebeliğimi fakat daha sabah sigara iÇiyordum çay türkkahvesi fosur fosur . Nasıl sigara aklına gelmiyor okadar zor durumdayım ki

Birden kesmek cidden sakıncalı ama en çok dikkat etmemiz gereken şey stres. Sigara bırakmak zaten en büyük stres kaynağı. Ben de ictim transferden sonra pozitif görünce bıraktım. O ara kendimi birakcam diye hazırladım. Ama yok olmuyor. Doğursam da içsem kafasindayım 🤣
Sen böyle söyleyince aklıma geldi😂
Ben satış yöneticiyim bi gün bi toplantıda baya doğurmalık bi kadın vardı sigara molası verdik
Bende içerdim hamilelikten önce falan dedi.
dedim rahatsız ediyorsa hani çıkmasaydık hamilesinizde falan.
Yok dedi yanımda içilmesini çok seviyorum hem ahtım var içimden bi cıkarayım hastane de ilk işim sigara içicem demişti 😂😂
Bende içimden bi kınamıştım şuan hakkını helal etsin çok mantıklı konuşmuş 🥺🤣

Selamlar ya aynı durumdayım şuanda Bugün testte öğrendim gebeliğimi fakat daha sabah sigara iÇiyordum çay türkkahvesi fosur fosur . Nasıl sigara aklına gelmiyor okadar zor durumdayım ki
Canım kendime asla sigara içip de doğuran anneleri örnek almamaya karar verdim. Milyonda bir olacak bir sey benim başıma gelir sigara ictim de oldu diye ömür boyu vicdan azabı çekmek istemiyorum.
Doğuma kadar içmicem dedim hala da öyle düşünüyorum. Bir gün tekrar sigara içebilecek olma fikri aslında dayanmalı sağlıyor. Hicbir zaman içemeyecek olsam şimdiye geri başlamıştım 🤣

Kendinizi zorlamayın öyle olursa stres olursunuz stres bebeğe bence daha zararlıdır
ben ilk çift çizgiyi gördüğüm gün normal düzende içtim tam anlayamıyor insan falan.
Ertesi gün kan testinden sonra sadece tadımlık içtim 2 içime çektiysem 2 dışarı üfledim vs
1-2 gün böyle sürdü sonra tamamen kestim
Tiksindim mi hayır ama içmede durabiliyorum 🙈

Bi tane de ben varım aynı kafada. Garanti olsun diye çift istedim ikisi de tuttu. Bi de annemin ağır bir ameliyatı var sonrasında kemoterapi falan. Cok korkuyorum yani öyle böyle değil.
🤦🏻‍♀ hayirlisi boyleymis demekki Allah kolaylik versin ikimizede 🙏🏼 annein icinde cok cok gecmis olsun inshallah tez zamanda dahada iyi olur . cok zorlanicaz ama bi bakmissiz birazcik buyumusker ve zor gunler gecmis 😍

Kendinizi zorlamayın öyle olursa stres olursunuz stres bebeğe bence daha zararlıdır
ben ilk çift çizgiyi gördüğüm gün normal düzende içtim tam anlayamıyor insan falan.
Ertesi gün kan testinden sonra sadece tadımlık içtim 2 içime çektiysem 2 dışarı üfledim vs
1-2 gün böyle sürdü sonra tamamen kestim
Tiksindim mi hayır ama içmede durabiliyorum 🙈
Maşallah gerçekten bakalım ben neler yapıcam Allah inşallah tiksinti versin ☺️

X