2020 Şubat Anneleri

Canim benimkiside kolik bio bizde sanki ise yaramadi gibi ama her bebekte etkisi farklidir umarim sizde ise yarar biz acillik oldugumuzda dr metsil verdi o bizde daha cok ise yaradi metsilden once bende zinco almistim ama cok kullanamadik bende metsille birlikte versem mi acaba nasil olsa zinco bitkisel diye dusunurken senin mesajini okudum denk geldi bio yu gunde kac kere ve kac damla olarak verdi bir de zincoyu ?
Ben metsili gunde 3 kere 5 damla veriyodum ama artik buyudugu icin bi cay kasigi anca etki ediyo zaten kullanim talimatinda da 8 damla yaziyodu bize dr verdiginde oglum kucuk oldugu icin sanirim azaltip verdirmisti

Bende sab simplex kullanıyorum bize iyi geliyodu 2. İlacı yarıladık başılıklık mı yaptı acaba diyorum bu sabahtan beri vermedim 2 kere emzirdim sesli güzel gaz çıkardı vermediğim halde dün ve bi kaç gündür emzirme sonrası öyle gaz çıkarmıyodu vermesem mi acaba,
Yada farklı bi damlayamı başlasam bilemedim bio yu bende denemek istiyorum önerileri çok ama her çocuk ta bir değil tabi

Valla ne desem yalan olur canim dr na danissan daha iyi olur ama bende zincoya devam etmeyi dusunuyorum takviye olarak bizimkisi aslinda guzel gaz cikariyo koca adam gibi ama o sirada cok sancilaniyo ve gazini yaparken agliyo poposunda catlak falan mi var acaba diye dusundum ama oyle olsa kakasini yaparkende aglamasi lazimdi onu yaparken mutlu oluyo guluyo sanirsam gazin sancisi onu aglatiyo bir de bu damlalari daha ne kadar kullanacagiz acaba onu doktora sormayi unuttum

Kızlar bugün işyerini aradım yıllık izin dilekçesi gönderdim yine müdür değişmiş adam laftan anlamıyor doğum iznimiz bitince varsa yıllık izin hakkımız oluyor yıllık izin bitince ücretsiz izne ayrılabiliyoruzu adama anlatamadım. Senin şimdi ayrılman gerekmiyor mu diyor. Yıllık izin hakkın var mı ki. Benim kaderim mi bu . Hep yokuş adamlar karşıma çıkıyor. İnş ben dönene kadar gider. Niye kadınlar iş yerlerinde istenmiyor. Çocuk doğurmak sanki kabahat eksiklik.

Doktorum tam bi Allahlık yani 2. Ay kontrolünde gittiğimde gaz damlası kullanıyoruz dedim iyi geldiyse devam edebilirsin annesi dedi bu kdar adını bile sormadı hastanenin 6 ay ücretsiz kontrol süresi var bu doktoru vermişler ileride değiştiricem
Hiç bilmiyorum süresini bende valla 2 ay 10 günlük falanız 3. Ayda bitiyomuş bakalım biticekmi bu süreç
Gaz bitmiyo canım ya emzirmeden sonra çıkardığı halde sonra yine giriyo çıkmask gerek onunda ne bitmez gaz mış sinir olmaya başladım,
Benimkisi kaka yaparken zorlanıyo

Yapmadığım şey kalmadı süt için, süt yapan ne varsa yedim içtim ama moral motivasyon çok önemli. Bugün tam 50 günlük olduk, 40 ı çıkana kadar hava kötüydü dışarı çıkamadım, şimdi de virüs insan yüzüne hasret kaldık normalde çok gezen biriyim, bünyeye ağır geldi bu kadar evde kalmak, sanırım sütüm ondan azaldo azaldığını da bebeğin emzirmenin 5. Dakikasından itibaren memeyle savaşmasından tahmin yürüttük. Mama verince keyfi yerine geldi. Elimle sıkıncı geliyor ama zar zor damla çıkıyor. Çok moralim bozuk açıkçası ama elimden bişey gelmiyor, yapılacak herşeyi yaptım çünkü, nasip böyleymiş diyorum bu arada memede uykuya alıştığı için emzirme destek sistemini kullanıyorm, hem belki sütüm gelir yine

3.ayından sonra düzeliyor az kaldı ☺
Ayy insaAllah biter cok uzun surmez yaa dayanilacak gibi degil cunku bizim doktorumuz Allahtan cok iyi cok ilgili ya o konuda sansliyim beni baya rahatlatiyo her kontrolde en ince detayina kadar kontrol ediyo sevimli bi adam

Canım güzel bir banyo yap. Banyoda göğüslerine masaj yap.Sevdiğin bir müziği aç dinle bebeğinle birlikte dans edin. Camdan bakın. Sütün yerine gelsin.Bizde tam 40 ımız çıkmış gezmelere yavaştan başlamışken eve hapsolduk. Bebişlerimiz ve sütümüz için güçlü olmak zorundayız. Sütünle kal inşallah.

Kızlar doğum yardımı parası hala yatmadı. 2 ay oldu bebiş doğalı e devlette hala ödeme aşamasında görünüyor. Sizin ne zaman yattı? Ve nereye ödeniyor pttye mi?

Kızlar doğum yardımı parası hala yatmadı. 2 ay oldu bebiş doğalı e devlette hala ödeme aşamasında görünüyor. Sizin ne zaman yattı? Ve nereye ödeniyor pttye mi?
Benimkiside ayni sekilde cocuk askere gidecek hala dogum parasini yatiracaklar diye dalga geciyoduk bizde ptt ye yatiyodur buyuk ihtimal sut parasi ptt ye yatmisti cunku

Canim lohusa serbeti ve bozayi dene

Su kolikli gunler gecsin lutfeennnn artikkk
3 en gec 4. Ayda duzelecekler dimi lutfen bana evet diyin safak sayiyorum kendimi motive ediyorum o sekilde az kaldi diyipp
insallah duzelcekler cnm az daha sabredicez
Bende kendimi kotu hissediyordum ama artik takmiyorum cnm elimden geleni yaptim ve hala yapmaya calisiyorum ama malesef kizimi doyurmaya yetmio sutum ve mama destekliyoum emzirmeyi birakma sendende alsin beslensin üzme de kendini dunyanin sonu deilki mama icmesi o iyi olsun da buyur gidrr nasilsa insallah tekrar çoğalır sütun

Sekerpare87 tahin ve boza .
Eminim denemişsindir ama belki tadını sevmeyip bıraktıysan tekrar dene diye yazdım, uzun vadede faydasını görürsün. Kuru meyveler,kompostolar.
Ben tatlı çok yemiyim diye üç gün helva yemedim sütüm azaldı gerçekten. Bozayı da hiç bırakmıyorum. Bitki çayı arada içiyorum.
Dün sütüm azaldı dedim diye eşim hemen hazır çay almış. Milupa gece çayı, o da bebekler için gerçi yanlış almış onu içiyorum şimdi :)

Kesinlikle. Zaten kafana taktıkça süt daha da azalır. Alabildiği kadar alacak her anne bebeği için en iyisini ister. Yetmediği yerde üzülmeye hiç gerekk yok. Yeter ki mutlu olsunlar sağlıkla büyüsünler.

Biz bioyu 2 haftadır kullanıyorduk günde bir sefer hergün aynı saatte iki sefere çıkardı doktor yanınada zincoyu ekledi canım

Benimkiside ayni sekilde cocuk askere gidecek hala dogum parasini yatiracaklar diye dalga geciyoduk bizde ptt ye yatiyodur buyuk ihtimal sut parasi ptt ye yatmisti cunku
Ben işsizlik maşımı çekmeye gittğimde onada baktım yatmıştı,
Ödeme aşamasında yazıyodu hatta sizinde yatmış olabilir

4 martta başvurduk 20 nisan gibi yatar demişlerdi. ödeme aşamasında görünüyor hep zaten sen gidip bakıyorsun pttden yatmış mı diye.

Kızlar iş yerindeki müdür beni delirtti. Oturdum ağladım ya. Nasıl üzdü beni anlatamam.? Sonunda yola geldi ama hakkımı helal etmiyorum. Sürekli sağı solu aradım yasal hakkımı bile vermek istemedi. Şu an işe başlasam idari izinli oluyormuşum. Koronadan dolayı emzirenlerde ucu açık şekilde izinliymiş. Ben kullanamayacağım o hakkımı çünkü Ankara’ya gidip başlamam gerekiyormuş ne saçma. Lanet olsun dedim artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…