2020 Şubat Anneleri

@Sekerpare87 tahin ve boza .
Eminim denemişsindir ama belki tadını sevmeyip bıraktıysan tekrar dene diye yazdım, uzun vadede faydasını görürsün. Kuru meyveler,kompostolar.
Ben tatlı çok yemiyim diye üç gün helva yemedim sütüm azaldı gerçekten. Bozayı da hiç bırakmıyorum. Bitki çayı arada içiyorum.
Dün sütüm azaldı dedim diye eşim hemen hazır çay almış. Milupa gece çayı, o da bebekler için gerçi yanlış almış onu içiyorum şimdi :)
Boza gercekten efsane ama ara ara sanki gaz mi yapiyo o da diye dusunuyorum 🙄 burda ne vefa ne balaban hic biri yok mecbur bimden ya da bulamazsam soktan aliyorum evimin altindalar diye dun 6 market gezdik 6.sinda bulduk burada boza bulamiyorum bilmiyolarda ne oldugunu cogu kisi 😂
Ben işsizlik maşımı çekmeye gittğimde onada baktım yatmıştı,
Ödeme aşamasında yazıyodu hatta sizinde yatmış olabilir
Aa mesaj gelmedi mi yatinca sut parasinda esime ptt den mesaj gelmisti

Yapmadığım şey kalmadı süt için, süt yapan ne varsa yedim içtim ama moral motivasyon çok önemli. Bugün tam 50 günlük olduk, 40 ı çıkana kadar hava kötüydü dışarı çıkamadım, şimdi de virüs🦠 😞 insan yüzüne hasret kaldık🙈 normalde çok gezen biriyim, bünyeye ağır geldi bu kadar evde kalmak, sanırım sütüm ondan azaldo😞 azaldığını da bebeğin emzirmenin 5. Dakikasından itibaren memeyle savaşmasından tahmin yürüttük. Mama verince keyfi yerine geldi. Elimle sıkıncı geliyor ama zar zor damla çıkıyor. Çok moralim bozuk açıkçası ama elimden bişey gelmiyor, yapılacak herşeyi yaptım çünkü, nasip böyleymiş diyorum😞 bu arada memede uykuya alıştığı için emzirme destek sistemini kullanıyorm, hem belki sütüm gelir yine
Bende burada sağıp dolaba atıyorum diyenlere hayrandım . Fakat denedim ki sağdıkça artıyor . Sağmanı tavsiye ederim . Ve , lahana yaprağı . Eşimin fikri idi başta inanmadım ama etkisini gördüm tıkalı kanallar açıldı hissediyrm . Acilen dene . Lahana yaprağını göğsüne koy yarım saat beklet ve 20 dk göğsünü sağ süt çıkmasa bile

Doğum parası ve süt parası farklı şeyler mi ? Süt parasını sadece çalışan anneler alıyor diye biliyorum ama . Aydınlatır misiniz

İki gündür ağlaması huysuzluğu gaz problemi pik yaptı benim oğlanın. Uyku neredeyse sıfır. Çocuk uyuyamıyor bir türlü derin dalamıyo. Ağlama krizleri yavrum benim mahfoldu. Daha pazartesi 1.ay kontrolüne gitmiştik. Dün artık dayanamadık kalkıp özel doktora götürdük. Tahmin ettiğim gibi kolik teşhisi koydu doktor. Biogaia zaten 2 haftadır kullanıyordu yanına zinco damla verdi günde 3 sefer 4 damla. Buda iyi gelmezse metsil deneriz dedi. Zinco ilaç değil tamamen bitkisel gaz rahatlatıcı takviye iş. İlk postayı biraz önce verdik. Eğer memnun kalırsak burdan deneyimlerimizi yazıcam kolik bebek annelere belki şifa olur. Gerçekten çok zor Bi bebeğim var. Yorgunluktan uykusuzluktan düşüp bayılcam. Sakin bebekleri olanlar çok şanslısınız kıymetini bilin. Hamileliğim de çok zor geçmişti neredeyse bir yıl olcak rahat yastık yüzü görmeyeli. Şükür tabi bu günlere canım oğlumun kuş uykusundaki Bi gülüşü dünyaya bedel
Ah canim benimde bebegim hep agliyor. Battaniyede sallamaktan omuzlarim çürüdü resmen. Bizede doktor biogaia ve metsil verdi. Öyle cokta işe yaradığı söylenemez. Insallah bu zor günlerde gecer.

Boza gercekten efsane ama ara ara sanki gaz mi yapiyo o da diye dusunuyorum 🙄 burda ne vefa ne balaban hic biri yok mecbur bimden ya da bulamazsam soktan aliyorum evimin altindalar diye dun 6 market gezdik 6.sinda bulduk burada boza bulamiyorum bilmiyolarda ne oldugunu cogu kisi 😂

Yok canım gelmedi

Yapmadığım şey kalmadı süt için, süt yapan ne varsa yedim içtim ama moral motivasyon çok önemli. Bugün tam 50 günlük olduk, 40 ı çıkana kadar hava kötüydü dışarı çıkamadım, şimdi de virüs🦠 😞 insan yüzüne hasret kaldık🙈 normalde çok gezen biriyim, bünyeye ağır geldi bu kadar evde kalmak, sanırım sütüm ondan azaldo😞 azaldığını da bebeğin emzirmenin 5. Dakikasından itibaren memeyle savaşmasından tahmin yürüttük. Mama verince keyfi yerine geldi. Elimle sıkıncı geliyor ama zar zor damla çıkıyor. Çok moralim bozuk açıkçası ama elimden bişey gelmiyor, yapılacak herşeyi yaptım çünkü, nasip böyleymiş diyorum😞 bu arada memede uykuya alıştığı için emzirme destek sistemini kullanıyorm, hem belki sütüm gelir yine
Canim ne zaman "sütüm yetiyor mu?" Diye düşünmeyi birakip rahatlsrsan iste o zaman sütun artiyor. Ve emzirmeyi asla birakma. Goguslerin bosaldikca sütun cogalir. Bence bisey yemekle süt cogalmiyor. Ben yemekten kilo aldim resmen. Ne zaman işi akisina biraktim stresi bıraktım o zsman hersey yoluna girdi.

Doktorum tam bi Allahlık yani 2. Ay kontrolünde gittiğimde gaz damlası kullanıyoruz dedim iyi geldiyse devam edebilirsin annesi dedi bu kdar adını bile sormadı hastanenin 6 ay ücretsiz kontrol süresi var bu doktoru vermişler 😒 ileride değiştiricem
Hiç bilmiyorum süresini bende valla 2 ay 10 günlük falanız 3. Ayda bitiyomuş bakalım biticekmi bu süreç
Gaz bitmiyo canım ya emzirmeden sonra çıkardığı halde sonra yine giriyo çıkmask gerek onunda ne bitmez gaz mış sinir olmaya başladım,
Benimkisi kaka yaparken zorlanıyo
piyasada 3-5 tane gaz damlasi var ,doktorlar döne döne onlari veriyorlar hangisi cocugu daha cok rahatlatirsa ona devam diyorlar ,hepsi oyle yani cok takilma

şok daki cok kotu tadi ya ben içemedim cope attm birde selozy selozy içeriğini soyleyince anca kilo yapar dedin ve attm tadi baya tuhaf yafa ben hic icmedigim icin konyada nerde bulum 🙄🙄
bizim 8 ay surmustu moralini bozmak istemem ama😯
Canan kalbime bir bıçak sapladin resmen🤣 kendimi atasim varr asaya🙄 sabah uyandigindan beri yani gece de uyumadik tabi 1 saaat uyudu koca gun ve hep agladi gaz desen yok karni tok anlayamadm derdini delircem artik

Emzirme danışmanları bozayi öneriyor. 1 bardak boza içip üstüne de 2 bardak su için diyorlar. Ben genelde yatmadan yapıyorum sabahina gece emzirmedigim göğsümün tarafı sırılsıklam oluyor bir dene istersen. Günlük olarak tahin helvası, dereotu, boza ve bol su içmeye özen gösteriyorum. Bir dene istersen inşallah şifa olur pes etme

Bahsettiğiniz market bozalarında gluten var ona dikkat edin. Artık ben de bulmakta zorlanıyorum kış bitti her yer satmıyor. Gönül isterdi Vefa'ya gidip içelim ama anca camdan bakabiliyoruz :)
Emzirme danışmanı bana incir kürü önermişti ama ben fayda görmedim, denemeye değer.
Tabiki bünyemiz ne kadarına izin veriyosa o kadar artacaktır ama yiyecekler kesinlikle etkiliyor.

şok daki cok kotu tadi ya ben içemedim cope attm birde selozy selozy içeriğini soyleyince anca kilo yapar dedin ve attm tadi baya tuhaf yafa ben hic icmedigim icin konyada nerde bulum 🙄🙄

Canan kalbime bir bıçak sapladin resmen🤣 kendimi atasim varr asaya🙄 sabah uyandigindan beri yani gece de uyumadik tabi 1 saaat uyudu koca gun ve hep agladi gaz desen yok karni tok anlayamadm derdini delircem artik
tabi derecesi hafifledi ama yinede aglardi saatlerce 8 Ayliga kadar canim, yediklerine dikkat ediyomusun

Bahsettiğiniz market bozalarında gluten var ona dikkat edin. Artık ben de bulmakta zorlanıyorum kış bitti her yer satmıyor. Gönül isterdi Vefa'ya gidip içelim ama anca camdan bakabiliyoruz :)
Emzirme danışmanı bana incir kürü önermişti ama ben fayda görmedim, denemeye değer.
Tabiki bünyemiz ne kadarına izin veriyosa o kadar artacaktır ama yiyecekler kesinlikle etkiliyor.
İnciri aldim evde duruyo daha yapamadim ama onun icine 1 tane de havuc atacakmisiz ikisini birden.
Bozaya gelince sok ve bim harici maalesef ki rizede baska yerde yok cunku rizeliler boza ne bilmiyo kaldi ki vefayi bulacagim burda 😂😂 netten siparis vermeyi dusunuyorum artik ama onunda tarihi tutar mi tutmaz mi bilemedim

Ben şuan vermiyorum ama hep biberonla verdim. Zaten anne sütünü de biberonla verdiğim için sakınca görmedim ama siz meme reddinden çekiniyosanız kaşık da uygun tabi
Yok çekinmiyorum aslında biberonla verebilirim artık sanırım teşekkür ederim

Kızlar bir banka hesabınız varsa e devletten tanımladığınızda hesabınıza yatıyor rapor vs ödemeleriniz aklınızda olsun. Bu 400 tl yardım için başvurduğumda bunu bilmiyordum mecbur pttye gidip alıcaz.

Spinal sezaryan olan arkadaşlar sizdede ayağa kalkınca ayaklarınızda bi ağrı oluyomu ben genelde bağdaş kurarak falan emziriyorım ayağa kalkınca çok ağrıyo bazen denge kaybımda oluyo bayadır var bu oturduğumdada kemiklerim çekiliyo gibi oluyo nedendir acaba

İnciri aldim evde duruyo daha yapamadim ama onun icine 1 tane de havuc atacakmisiz ikisini birden.
Bozaya gelince sok ve bim harici maalesef ki rizede baska yerde yok cunku rizeliler boza ne bilmiyo kaldi ki vefayi bulacagim burda 😂😂 netten siparis vermeyi dusunuyorum artik ama onunda tarihi tutar mi tutmaz mi bilemedim
Anne annemlerin eski evleri vefa bozacısının hemen karşısı hala duruyo apart ev tarzında işletmeye aldılar hatta ama sor bakım kaç kere gittin diye belki 2 kez falan 🤣
Bozayı pek sevmem alışmadığımdan belkide bende sizden duydukça almak istedim ama hiç markete gitmiyorum Şuan gitmemek daha iyi çok azalma olursa ilk işim o olucak 😂

X