2020 Şubat Anneleri

Bir ODTÜ sevdalısı da bizim evde. Hanımefendinin gözü yükseklerde . Bu özgüven nerden geliyor bunlara anlamıyorum İnş. Kazanır da sürekli stres yaşatmaz bize.

Bizim ki bazen uyuyor yemek yerken koyuyoruz. Ama Deniz sağolsun koca sesli oğlum benim. Bangır bangır bağırıyor bir anne deyişi var Konya’nın bağrından koptuğu belli uyutmuyor kızcemi. Ayrıca Deniz’in puseti ters çevirmesinden korkuyoruz. Evlere hapsolduk. Erzurum’daki tek sosyal faaliyetimiz avm gezmesiydi oda artık yok.

6 aya kadar evin patronu cocuk derler hakkaten oyle , 6 ayina kadar cok bi duzen kurucam diye ugrasma canim olmuyor ,ben suan memede uyutuyorum ,6.aydan sonra bakicam artik ne yapabiliriz diye

Bir ODTÜ sevdalısı da bizim evde. Hanımefendinin gözü yükseklerde . Bu özgüven nerden geliyor bunlara anlamıyorum İnş. Kazanır da sürekli stres yaşatmaz bize.
Aynen öyle dersanedeki hocaları bile sen yine güzel bi ünv mühendislik okurdun dediler bakalım inşallah yapar bu sene olmadı başka ünv gidicek bidaha hazırlanmaz sanmıyorum

Dün regl oldum öyle aman aman sancım yok ama bazen belim ağlıyo dün kızımda 5 te yattı gece bugün gündüz iyiydi ama akşm kucakta bilr ağlıyo sürekli annem fitil verdi benim sancım ona gecermiki sabahtan beri kakada yapmadı

İlk etapta annemle 2 saat arayla kucağımızda uyutuyorduk ama geceleri kabus oluyordu tabi sonra dalınca minik Sallanan bi beşiğimiz vardı ona koyduk ama habire kıpır kıpır, ondan sallamak gerekiyordu sürekli, o da zor oldu. Şimdi gündüz emerek kucakta, gece de yanına yatarak emzirerek uyutuyorum

Yalnız son 3 gündür meme reddi başladı bizde, yazılanları okudum da birçok kişi yaşıyormuş. Ama bugün farkettik ki sütüm yetmiyormuş. Mama takviyesini çoğaltınca huzursuzluk gitti gibi. Sütü yeterli olanlar yatıp kalkıp dua edin büyük nimet

Cok isterdim besigine koyayim ninni soyleyeyim basini oksayayim uyusun ama nerdeee ayakta kucakta sallanarak memede her seferinde farkli bir sekilde uyuyo iste sipa
Başını oksarsan uykusu açılır kesin bizimkilerin

6 aya kadar evin patronu cocuk derler hakkaten oyle , 6 ayina kadar cok bi duzen kurucam diye ugrasma canim olmuyor ,ben suan memede uyutuyorum ,6.aydan sonra bakicam artik ne yapabiliriz diye
5.aydan itibaren uyku düzeni olabilirmiş uyku eğitmenlerinden öyle okudum zaten ilk 4 ay hiç düzen beklememek gerekiyomus. Ayy çok zor be yaa

Canım sütünün yetmedigini nasıl anladın meme reddi ondanmi oldu sence ya hani emzirdikce süt artiyodu

Geçen gün benimde elime sanki kafasının sağ tarafında kist gibi bişey geldi doktora gittiğimizde sorarım diye düşünmüştüm sonra Sol tarafındada aynı şişlik elime geldi normal olduğunu düşünmüştüm şimdi sizin yazdığınızı görünce benimde kafama takıldı yarında kontrole gidicektik doktoruna sordum gelelimmi diye 15 nisandan sonra haberleşelim dedi artık bi süre ben takip ederim acil bişey değildir herhalde
Ya o pusetlerde bebekler bence hiç rahat değiller bizde koyuyoruz bizimkini ağlamıyor ama bana rahatsızmış gibi göründüğü için çok tutmuyorum içinde bu pusetlerin içine yenidoğan aparatı diye bişey var onu koymak gerekiyormuş ilk 3 ay belini destekleyen bi aparat belki sizinkinde o yoktur bebiş o yüzden rahatsız oluyordur

Aynen öyle dersanedeki hocaları bile sen yine güzel bi ünv mühendislik okurdun dediler bakalım inşallah yapar bu sene olmadı başka ünv gidicek bidaha hazırlanmaz sanmıyorum
Bizimki dilden giriyor İngilizce ile ilgili birşeyler istiyor. bakalım hayırlısı. Olur inş. Gönüllerine göre.

Bizim kız akşamdan bu saate kadar full uyudu arada uyandı emdi tekrar uyudu. Tam başımı yastığa koydum uyandı nasıl anlıyor yattığımı ya altını değiştirdim emzirdim şimdi kıvranıyor. Bu gece uzun olacak belli oldu

Valla icinde ayriyetten basi icin ayri govdesi icin ayri yastiklari var direk icine oturtmuyosun yani sariyo onu bilmiyorum baska aparat olmasi gerekiyo mu da bizimkisi anasi kilikli sıkıntıya gelemiyo

7den beri agliyo neler yaptiysak susmadi en sonunda attik arabaya motor sesini duyar duymaz uyudu saka gibi yaaa yeni girdik evee

Su kolikli gunler gecsin lutfeennnn artikkk
3 en gec 4. Ayda duzelecekler dimi lutfen bana evet diyin safak sayiyorum kendimi motive ediyorum o sekilde az kaldi diyipp

Aynı valla bizimki de nefret ediyor direk ağlamaya başlıyor o kadar para verdik yahu

7den beri agliyo neler yaptiysak susmadi en sonunda attik arabaya motor sesini duyar duymaz uyudu saka gibi yaaa yeni girdik evee
Bizimde öyle öğlen 4 ten beri ayakta gözünden uyku akıyo durgundu annem niye durgun halsiz duruyo hastamı bi yermi ağrıyo şurasımı burası mı delirtti beni sancısı var diyorum anlamıyo kadın dün gece 5 te uyudu ya bide çocuk o yorgunluğunu atamadı yani napsın kucakta bile ağlıyodu baktım kaka için kıvranıyo masaj yaptım karnına 2 osturuk bi kakayla rahatladı resmen, şimdi uyudu biraz uyandı emzirdim biraz emdi daldı geri yatırdım gazıda çıkmadı ama uyanmasın diye dua ediyorum
Evet ya arabada çocuklar niye öyle biz anneme geliceğimiz zaman dua ediyorum arabadada ağlamasın diye kapıdan çıkınca çocuk anlıyodu o ağlayan bebe değilmiş gibi uyuyo hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…