2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bende onu diycktm de demiyim dedm hes koduna islenirse temasli die ztn gidemezler. Allah korusun ya virus varsa esim her gun ise gidio havaalanina hep boyle risk altindalar valla
_seastar_ _seastar_ Inatcikisilik Inatcikisilik yarına biletleri vardı bir ay önceden alınmış bilet ama gitmeyecekler babamda da belirtiler varmış bileti erteliyorlar kimseyi riske atacak bilinçsiz insanlar değiller

Bebişi uyumayanlarda bu gece uyumamaları gittikçe geç saatlere kayıyor Allah ım zManla erken yatarlar yalan oldu 3.30 u geçti hala sallıyorum
Tam dalamıyor yaa
Ben gözümü kapatsam bir daha acamıcam diye korkumdan kafamı koyamıyorum 🙈
Benimkide dun gece 4 30 da uyudu cok zor geliyor insanin sinirleri mahfoluyor bende xok ozeniyorum boyle vakitlice uyuyan bebeklere

sıvı alımı ve iyi beslenme lazım süt için. bir de olumsuz düşünmeyin.yine de olmuyorsa nasip kısmet.
ben de bu ara suyu arttırdım. bira mayası tableti de çok arttırdı. benim için öncelik şu an stoğu arttırmak. güniçinde sütüm yetiyor şu an nazar değmesin.
benim tavsiyem bol sıvı iyi beslenme. eğer takviye derseniz ben solgar brewers yeast derim.
Bende solgar aldım onunda faydası oldu gerçekten
Lazim da valla fazlasini icim almiyo yaz olsa icilir gene kisin hic icesim yok hele bide buzdolabindn icmioyorum o daha fena
Yavaş yavaş suyu arttırdıkça alışabilirsin belki

E Eylul3319 canım kaç gündür bi yazamadım çok geçmiş olsun hepinize, şükür toparlanmışsınız.
Çok teşekkürler canım çok şükür toparladık
Maalesef eşim corona pozitif çıktı 😔 benim de baş ve boğaz ağrılarımın sebebi buymuş demek ki muhtemelen hepimize bulaştı ama ben emzirdiğim için ilaç kullanamam diye test yapmadım ikimiz de kötü değiliz oğlum için üzülüyorum ailem yanımdaydı dün eşim kendini kötü hissedince ablamın evine gittiler yarın uçakları vardı göremeden gidecekler inşallah onlara bulaşmamıştır annem babam tansiyon kardeşim şeker hastası lütfen dua edin bizim için 😔😔
Canım benim önce eşim covid oldu benim testim negatif çıktı. Eşimi ayrı odaya karantinaya aldık ben iki çocukla perişan oldum bir yandan da eşime yemek veriyorum kapıdan, bulaşıkları çamaşır sularıyla yıkayıp makineye koyuyorum vs. derken çok bunaldım bu arada bende belirtiler oldu tekrar test istedim pozitif çıktı.Eşim odadan çıktı bana yardım etmeye başladı tabi hep maskeliyiz evin içinde.Birkaç gün sonra bebeğim ateşlendi ama nasıl korktum anlatamam tam bir bilinmez. Özel hastanenin aciline gittim hafta sonuna denk geldi, bakmadılar önce corona testi istediler ben de sinirlendim yaptırmadım eve getirdim. İyi ki yaptırmamışım ateşi 38 i geçmedi hep takip ettim geceleri yarım ölçek carpol verdim. 3.günün sonunda beline kadar iki kere kaka yaptı ve ateşi düştü. Zaten il sağlık müdürlüğü çocuklar ateş ve ishalle atarlar demişlerdi. Benim bebegimde öyle attı çok şükür Allah ıma.Rabbim hepimizin çocuguna şifa versin hastalıklardan uzak tutsun. Bu arada bana covid ilacı vermediler emzirdiğim için multivitamin, d vitamini, çinko mağnezyum, ecopirin(kan sulandırıcı en düşük dozlu ilaç) kullandım. Hep maskeyle emzirdim ama bol bol emzirdim
Emzirirken covid olan tanıdığınız var mı bebeğime bir şey olur mu çok korkuyorum eşimin pozitif olduğunu öğrendiğimden beri maske takıyorum oğlumu emzirirken ama öncesinde seviyordum öpüyordum 😔😔
Canım detaylıca yazdım ama yine merak ettiğin bişey olursa sor
Çok şükür canım şimdi nasılsınız belirtiler devam ediyor mu .Offf bari bu illet bebeklere çocuklara bulaşmasa ☹
Çok şükür iyiyiz canım bende hafif grip gibi belirtileri kaldı daha fazla belirtim vardı hafifledi

Kızlar kanguru mu daha kullanışlı sling mi öneriniZ nedir

Nihayet atlattı canım 3 gün ateş sürdü ama ömrümden ömür gitti

Allah Allah uzaktan eğitim varken neden rapor alasın ki çok biliyor o müdürler tabi ki okul açılınca izne ayrılacaksın. Sonuçta evlat büyütmek için izne ayrılıyoruz keyf yapmak için değil senin durumunda olsa uzaktan eğitim varken izne ayrılır mı acaba müdürün, seni vicdanen rahatsız etmesine izin verme
Ya vicdanen çok da umrumda değil zaten açıkcası çocuğumun en güzel zamanlarını bilgisayar başında harcamak da istemiyorum ben onların olsun online da yüzyüze de 😂 memur u 24. Haftadan izne ayırmak yerine doğum iznini uzatsaymış keşke 🤦🏻‍♀️

Ya vicdanen çok da umrumda değil zaten açıkcası çocuğumun en güzel zamanlarını bilgisayar başında harcamak da istemiyorum ben onların olsun online da yüzyüze de 😂 memur u 24. Haftadan izne ayırmak yerine doğum iznini uzatsaymış keşke 🤦🏻‍♀️
Sorma ya keşke analık iznini uzatsalardı

ugurbocuuu ugurbocuuu canım sen gittin mi kalça çıkığı kontrolüne? Hiç denk gelemiyoruz bu ara, hemşire bizim ölçtü ama kaç dedi aşı stresiyle anlamadım bakmadım hiç.
Canım evet meşakkat bitmiyor gittik hatta sonucu doktora götüremedim bile usg çeken doktor iyi annesi bir sıkıntı yok dedi bende eve geldim çocuk doktoruna uğramadan pazartesi sali yada çarşamba alerji doktoruna gitmemiz gerekiyor o zaman belki doktora da uğrarım

Kızlar kanguru mu daha kullanışlı sling mi öneriniZ nedir
Canım bence kanguru al artık slimg belini ağrıtmasın, ben Solomombaby aldım, ergonomik belini ağrıtmaz aynı zamanda her yöne olanı aldım dışa dönükte bi süre kullanılabiliyor. 4 yaş 20 kg a kadar da kullanıldığı için uzun süre kullanılır.

Canım evet meşakkat bitmiyor gittik hatta sonucu doktora götüremedim bile usg çeken doktor iyi annesi bir sıkıntı yok dedi bende eve geldim çocuk doktoruna uğramadan pazartesi sali yada çarşamba alerji doktoruna gitmemiz gerekiyor o zaman belki doktora da uğrarım
Bende bugün götürdüm bende doktora gitmedim, zaten randevu almadan gitmiştim saolsun sekreteri giriş alın istemi yapayım dedi ben doktor kontrolü bile yaptırmadım, direkt gittik ultrasona. Sağlık Ocağı yetsin şimdilik. Sen hangi çocuk doktoruna gidiyorsun şimdi? Bu Pandemi yüzünden devamlı gittiğimiz doktorda yok yaa 😔

Sagol canım 😊Benim sımdı asıl sorunuö cocuga kim bakacak?

Evet o. Zeytinyağlı. Acaba beklemıs yada saklama kosulu kotu bir urun mu bilemedim. Bildiğin pis kokuyor. Kusunca onunla sileyim diyorum ama iğrenç kokuyor. Oglumun kusmugu daha guzel kokuyor valla😂

Valla iyi cesaret canım👏👏👏 Ben sling takıp ve de tek basıma gidemem. Sling de duruyor oyle hıc denemedim.

Hayır asla yetersiz hissetme. Beslenmene uykuna ve gunde 4 lt suya cok dikkat et. Sık sık emzir cogalır. Cogalmazsa da mama takviyesi e devam edersin. Sonucta elinden geleni yapıyorsun gerisi takdiri ilahı🤲

Uyku cok etki ediyor kesın. Ama diyetisyen sut ıcın en az 4 lt bitsin dedı.

Hep sagımla azalır mı bilmiyorum ama biraz sagım biraz emme ile bence hiçbiseye olmaz canim.
😞 öyle de insan nerde hata yapıyorum neden bende böyle oluyor niye ben demeye başlıyor işte 😒
Canim ayni durumu ben yasadim ama şu bi gercek stres cok etkiliyormus acaba stresmi yaptin birde su ben su icmeye firsat bulamiyordum bi baktim sutum azaldi sagiyorum 30 50 cc belki zaten o ara bu yuzden kizim fazla kilo almamis ben butun takviyelere basladim suan tekrar normale döndu korkumdan buzluga hergun sut atiyorum o psikolojiyi iyi bilirim doktor mama kullanin demisti ben bi kac kez icim yana yana mama verdim sonra baktım sutum tekrar artmaya basladi sende moralini yuksek tut moral cok etkiliyor sagim yapiyormusun hergun saga onunda etkisi olur
canım aslında stres yapmadım ama çok bunaldım evde hiç bir yere çıkmıyorum tekim de su da içiyorum 3-4 litre 😕 eve hele hiç bakamıyorum yemek bile yapamıyorum eşim hep yapıyor ona rağmen böyle 😕 yemediğim içmediğim şey kalmadı sağıyorum ikisinden 15-30 ml anca çıkıyor 😞

Anlıyorum seni ben sadece memeye geçince çok kez özellikle akşamları böyle düşündüm, tam mama hazirlayacakkrn eşim durduruyirdu bak duzenli çiş kaka yapiyor derdi sut degil diye. O çok destek oldu sağ olsun, aldı oyaladı kanguruyla onune taktı uyuttu falan derken geçti. Alismasin mamaya midesini büyütüyor dedi doktor birde fazla fazla çekip alışıyor bu sefer meme az geliyormuş ona. Su ve sıcak içecekler tüket gün içi, rezene mümkünse. Laktozsuz sut. Her sabah duş almak, göğüs masajı, balık yağı bunlar işe yaradı bende. Bir de bir doktorun videosunda izlemisim vucut suyu süte çevirmek için şeker yakarmis,sağlıklı şekerli şeyler de tüketmek lazım.
😭 sadece 3 gece 50 ml verdim ona rağmen bugün meme reddi oldu bir de hıçkıra hıçkıra ağladım resmen 😕 göğüs masajını nasıl yapıyorsun peki canım . Şekerli de daha fazla yerim böyle böyle 5 kilo aldım süt olsun diye diye zaten

Bende bugün götürdüm bende doktora gitmedim, zaten randevu almadan gitmiştim saolsun sekreteri giriş alın istemi yapayım dedi ben doktor kontrolü bile yaptırmadım, direkt gittik ultrasona. Sağlık Ocağı yetsin şimdilik. Sen hangi çocuk doktoruna gidiyorsun şimdi? Bu Pandemi yüzünden devamlı gittiğimiz doktorda yok yaa 😔
Sadece 1 kere ahmet sehriyarogluna getirdim sana da demistim ya beni de baya korkutmuştu şimdi alerjimizde düzeliyor daha Iyiyiz korkuttuğu gibi olmayacak inşallah bizim aşılar ve aylık kontroller fakülte çocuk hastanesinde oluyor alerjiden dolayı çok şükür sıkıntı da olmadı tedbiren hastanede yapılsın dedi doktorumuz ve ebemiz oğlan da 5.5 kilo boyu da 57 58 cm olmuş seninkinin nasıl boyu kilosu

😭 sadece 3 gece 50 ml verdim ona rağmen bugün meme reddi oldu bir de hıçkıra hıçkıra ağladım resmen 😕 göğüs masajını nasıl yapıyorsun peki canım . Şekerli de daha fazla yerim böyle böyle 5 kilo aldım süt olsun diye diye zaten
Ben de kilo veremedim maalesef 14 kilo almıştım 7sini verdim gerisi kaldı. Göğüs masajı elimle banyoda sıcak suyun altında yapiyorum ovuyorum elimle mastıt olmayayim diye. Meme reddi olabiliyormuş dönem dönem. Bir kaç kez bizde de oldu ağladı memeyi almadı. Hemen babası aldi kucağına sevdiği müziği açıp kucağında ziplstti bir iki susup keyfi yerine gelince 10,dk içinde hemen memeye tutturdu ağzını öyle aldı
O şekilde bir kaç kez oldu. Neden oldu hiç anlamadık ama meme reddi olabilir bu ayda diye ben okumuştum internette

Canım sadece 3 kez vermişsin nasıl meme reddi oldu hemen üzüldüm ya. Burada meme+mama olarak besleyen çok kişi var ama her bebek aynı değil işte. Üzülme canım gerçekten kafaya taktıkça daha kötü oluyor ben de çok takiyordum ama biraz salmaya başladım faydası yok çünkü. Solgar tableti sen de dene istersen

Cnm ücretsiz izne aylık aylık ayrilabiliyir muyuz
Sonra istediğimiz zaman başlayabilir miyiz
Nasil yani aylık aylık canim ,onu anlayamadım? Ama 24 Ay ücretsiz hakkımız var ya ,mesela sen 10 Ay diye dilekçe verdin, ama 7. Ay da ise dönmek istedin, donemi icin dilekçe verip başlayabiliyorsun

X