2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Süper 😇Bende azalttim mamayi sürekli memede kaç gündür hiç ellemiyorum mamayı yapıyorum tamamını bitiremiyor süt yeterli geliyor sanırım dün tartıldık 2 hafta sonra kontrolü var bakalım ne kadar kilo almış olacak mamayı azaldikca
Simdi verdim mama 90 cc. 9 gibi uykusu gelmisti o zmn uyusa gerek kalmazdi ona da kv gitmistik uyutamadim orda. Bugundn berib2 saate bir emzirdim hep gece uyandiginda bi sagsam aslinda bu gece mamasina da gerek kalmz

Sut poseti al canim benim bitti 2 kutu buzluga stok yaptim tekrar almam lazim

Bende gecenin bi yarisi sinirlenip trendyola girip aldim bibs aldigim 4. Emzikti cok pahali fiyat olarak ne olursa olsun dedim ama iyiki almisim bunu tuttu
Ay ya tek umudum o artık onu da tutmazsa daha da başka emzik alır mıyım bilmem . Kaç aylıkken tuttu bips emziği

6. Ay geç olmazmı cocuk ıcıın. Erken mudahele onmelı diye bılıyorum . Bence bebek bezi onemli ben taktım bir ay sonra 60-62 cıktı
Evwt cok gec olur. İlk üç ay altın dönemmiş tedavide. Kastettiğim şu ultrasondan ve cekim yapan kişiden kişiye sonuç farklılasıyormış. Ama 6.ay cekiler röntgen kesinmiş. Yani 3. Ay. İyileşti deselerde takip bırakılmamalı

Dilandilan Dilandilan canım çok geçmiş olsun ben doğumdaKovit oldum maske ile emzirmeye devam ettim her emzirmeden önce ellerimi yıkadım sen de bir süre bunlara dikkat et Allah’ın izniyle hiçbir şey olmaz. Ateşini takip et 37 38’e çıkarsa korkma kalpol verebilirsin.

😞 öyle de insan nerde hata yapıyorum neden bende böyle oluyor niye ben demeye başlıyor işte 😒

canım aslında stres yapmadım ama çok bunaldım evde hiç bir yere çıkmıyorum tekim de su da içiyorum 3-4 litre 😕 eve hele hiç bakamıyorum yemek bile yapamıyorum eşim hep yapıyor ona rağmen böyle 😕 yemediğim içmediğim şey kalmadı sağıyorum ikisinden 15-30 ml anca çıkıyor 😞
Moral onemli pozitif ol hersey denedin yine olmuyorsa o Zaman mecbur mama canim

P Pelinimben kaçar cclik atıyorsun dolaba? iki süt aynı soğukluğa gelince birleştirebilirsin. hepsini ayrı yapma. ben mesela sabah sağdım koydum. az önce mochi ile tekrar aldım onu da attım dolaba. birazdan birleştirip buzluğa atacağım. ben 100cc atıyorum. aralarsa 30-40-50cc lik paketlerde koyuyorum ki 100yetmediğinde ondan ilave edilebilir

Bende e bebek markasını almıstım ama onu taknda gogus ucu diye birsey kalmıyor bende 😂🙈 kaplama gibi
Evet göğüs ucunu kaplıyor benimki de. Hatta ucu göğüs ucumdan çok büyük ama arada huysuzluk edip memeyi tutmayınca böle alıştırdım tekrar

İşte ondan emin olsam uzkatan olacağından devam ederim
Ablam babamın rahatsızlığı icin biray ayrilmisti kabul etmişlerdi

Tam net değil bence Şubat'ı acacaklar sonra yine kapanacak gibi
Ortam daha normalleşecek gibi durmuyor birde aşı herkese yetecek kadar değil okullar açılmaz bence.
Sen biraz çalışıp tekrar ücretsize ayrılabiliyor musun onu araştır eğer uzaktan olmazsa hemen ayrılırsın izne.

Canim ayni durumu ben yasadim ama şu bi gercek stres cok etkiliyormus acaba stresmi yaptin birde su ben su icmeye firsat bulamiyordum bi baktim sutum azaldi sagiyorum 30 50 cc belki zaten o ara bu yuzden kizim fazla kilo almamis ben butun takviyelere basladim suan tekrar normale döndu korkumdan buzluga hergun sut atiyorum o psikolojiyi iyi bilirim doktor mama kullanin demisti ben bi kac kez icim yana yana mama verdim sonra baktım sutum tekrar artmaya basladi sende moralini yuksek tut moral cok etkiliyor sagim yapiyormusun hergun saga onunda etkisi olur
Ben de yaşadım bu süt nasıl bir şey yaa bazılarına hiç birsey olmuyor bazıları ise bi üzüntü uykusuzluk susuzluk sagmama hemen kesiliyor süt. Geçen hafta bi baktım süt yok aaa daha sabah vardı ne oldu yaa. Yana yakıla ara artık sütü. Bana uyku ve su sagım cok İyi geliyor. Boş memeyi sagıyorum uyarmak için.

Yiyerek artmıyor benim ki. Tahin dere otu caylar fayda etmedi.

Solgar ın tableti iyi geldi bi de

Anlıyorum seni ben sadece memeye geçince çok kez özellikle akşamları böyle düşündüm, tam mama hazirlayacakkrn eşim durduruyirdu bak duzenli çiş kaka yapiyor derdi sut degil diye. O çok destek oldu sağ olsun, aldı oyaladı kanguruyla onune taktı uyuttu falan derken geçti. Alismasin mamaya midesini büyütüyor dedi doktor birde fazla fazla çekip alışıyor bu sefer meme az geliyormuş ona. Su ve sıcak içecekler tüket gün içi, rezene mümkünse. Laktozsuz sut. Her sabah duş almak, göğüs masajı, balık yağı bunlar işe yaradı bende. Bir de bir doktorun videosunda izlemisim vucut suyu süte çevirmek için şeker yakarmis,sağlıklı şekerli şeyler de tüketmek lazım.
Sagolun herkese hep destek mesajları atıyorsunuz cok moral oluyo inanın.

Olmuyor benim yok diyenler üzülmesin ama sütü az olanlar bebesi memeyi tutamayanlarda sizi örnek alsın maşallah eşinizle ne güzel memeye döndünüz

Her okuduğum da olanlar var bizm de olur diyerek umut oluyorsun

Maalesef eşim corona pozitif çıktı 😔 benim de baş ve boğaz ağrılarımın sebebi buymuş demek ki muhtemelen hepimize bulaştı ama ben emzirdiğim için ilaç kullanamam diye test yapmadım ikimiz de kötü değiliz oğlum için üzülüyorum ailem yanımdaydı dün eşim kendini kötü hissedince ablamın evine gittiler yarın uçakları vardı göremeden gidecekler inşallah onlara bulaşmamıştır annem babam tansiyon kardeşim şeker hastası lütfen dua edin bizim için 😔😔
Canim benimde esim pozitif cikti annemde bebege yardima geldigi icin onada gecmis pozitif bugun ogrendik bende test verdim koku kaybim var sonucum cikmadi ama hissediyorum pozitifim bebegim ateslendi diye dün doktora gitmistik tum testleri enfeksiyon yok vs cikinca neden derken bizim testler cikinca anladikki onunda koronadan oldukca halsiz ve atesliydi calpol verdim yukseldigi anlarda ama kendine gelmeye basladi doktorum maskeyle emzir bebislerde sorun olmaz iciniz rahat olsun dedi ben maskeyle duruyorum surekli kucagimada aliyorum emziriyorumda mecburen yalniz degilsin sende korkma Allahim korusun inslh tez zamanda grip gibi atlatir geceriz 🙏🙏

4 kasımda doğdu, erkek. eğer çok ağlar memeyi istemezse o an zorlama, daha çok ağlıyor o zaman. bir de aç kalıyor diye üzülme, doktor söyler kilo almazsa zaten. alt sınırda bile kilo alıyorsa kaka ve çiş yapıyorsa mutlaka besleniyordur. çok akıllılar valla. kolaya alıştırdın mı onu istiyorlar. bizim sorunumuzda şu an yatma şekliyle. gün boyu ana kucagında sallanıyor bir de hafif eğimli bir tane daha ana kucagı var halası vermişti resmen onun üstünde uyuyor görsen gülersin halimize. yatagın üzerine o eğimli ana kucağını koyduk orda uyutuyoruz. sırtı düz zemine geldi mi basıyor çığlığı. basta kolayımıza geldi diye neyse dedik böyle uyumasına izin verdik bir kaç kez, şimdi başedemiyoruz. eşim bir kaç gün gerekirse uykusuz kalalım normal yataga alıştıralım diyor da ben uykusuzluğa nasıl dayanıcam bilmiyorum.
şunu anladım bebelere elimizi verince kolumuzu kaptırıyoruz :) sen memeyle uğraşıyosun biz yatakla uğraşıyoruz çile bitmiyor valla
Ya bu bebeler düz neden yatmak istemiyorlar acaba.benimkide düz koyunca gözleri aciyor hemen. bizde yuzustu yatiriyoruz.basinda bekliyorum nefessiz kalirsa diye dalınca ceviriyorum.tehlikeliymis ama o sekilde cok huzurlu.uyuyup kalirsam o sekilde unutursam cocugu diye korkuyorum bi taraftan.3.ay bitince biraz rahat ederiz heralde

P Pelinimben kaçar cclik atıyorsun dolaba? iki süt aynı soğukluğa gelince birleştirebilirsin. hepsini ayrı yapma. ben mesela sabah sağdım koydum. az önce mochi ile tekrar aldım onu da attım dolaba. birazdan birleştirip buzluğa atacağım. ben 100cc atıyorum. aralarsa 30-40-50cc lik paketlerde koyuyorum ki 100yetmediğinde ondan ilave edilebilir
45 50 60 genelde eğer gece emzirmemissem uyanmazsa sağıyorum artık ondan da 120 çıkıyor genelde. Diyelim gece 4 de sağdım 120 cc cikti biberona aktarıyorum 11 gibi sağdım 45 ckkti ayri biberonla aktarıyorum ikisi soğuyor birleştiriyorum çıkartıp sıcak suda bekletip veriyorum. 2 gun falan birikiyor ayri ayri biberonlarda .Buzluğa atacak kadar olmuyor canım sagmaya başlayınca arttı biraz belki artar devamı gelir inş.
Bide soğuyunca birleştirince sütün yağı biberonun dibinde kaliyor tabaka halinde belki en faydalı kısmı gidiyor.

X