2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar doğum yardimi paralarınızı aldınız mı bnm 3. Çocuk olduğu için 600 tl birde süt parası oluyormuş ben almadım bnm hakkım yandı mi nerden alınıyor bende alsam 600 tl 600 tl dır alayim bende oluyorsa
Ben aldım canım .. kaymakamlık ya da sosyal hizmetlere gidiyorsun form dolduruyorsun , bir sonraki ayın 25 inde de postaneden çekiyorsun paranı .. ama emzirme yardımı 202 TL direkt benim maaş hesabıma yattı , işveren onaylayınca .. sadece doğum yardımını postaneden aldım

Canım kakası ya da cisi asitli olabilir, bizde pisik olmadı, öyle iyi bezde kullanmıyoruz, günde iki kere yıkıyoruz fazla kaka yaparsa, arada sudokrem, bazen pudra. Bazen altını acik burakip havalandiriyoruz
Yıkamak iyi geliyor evet. Bu arada pudra kurutuyor mu

Zeytinyağ ısıtıp ılık sürdüm çok ağladı acıdı galiba. Ben daha hiç ıslak mendil kullanmadım ılık suyla pamukla sildim bir haftadır da her kaka da yıkıyorum. Sanırım sütüm asitli birde geçmeyen bi pamukçuğu var ağzında sürekli karbonatlı suyla temizliyorum tekrarlıyor oda mı pişiği etkiliyor diye düşünmeye başladım
Pamukçuk etkiler mi bilmiyorum canım.ama sadece dil üzerindeyse süt kalıntısı olabilir . Bizimde geçmiyordu Dr süt kalıntısı yanaklarda damakta yok bak demişti .bende silmeyi bıraktım .

Canımmm 💕💕💕 sonunda basardım ve uyuttum 💕💕💕 deli gibi ayagımda saladım😂😂
Benimkide uyumadı bütün gece yine 😒 bende gözümü açamadım. Sonra kucağımda uyumus tabi ben çoktan mefta . Eşim uyandırdı aldı bebeği yerine koydu .belim tutulmuş 😖

Pamukçuk etkiler mi bilmiyorum canım.ama sadece dil üzerindeyse süt kalıntısı olabilir . Bizimde geçmiyordu Dr süt kalıntısı yanaklarda damakta yok bak demişti .bende silmeyi bıraktım .
Hiç dikkat etmedim damağına falan bakayım. pamukçuk deyip sürekli ağzını sildim ama tekrar tekrar beyazlıyor

Denedim zeytinyağ canım o gün çok bağırdı yakıyor galiba bida sürmeye cesaret edemedim. Kızarıklıktan çok artık sivilce gibi kabarcıklar oldu poposunda

Yok canım daha hiç ıslak mendil kullanmadım. Ebebekteki kare bebek pamuklarından aldım ılık suyla sildim hep şimdi her kakada yıkıyorum çok hoşuna gidiyor
O zaman dediğin gibi bezden . Ya en iyisi yıkamak zaten sağlıklı olan bebeğinin cildi çok hassasmış canım kantaron yağı da denedin mi

Günaydın kızlar 😍
Havalar güzel evde sıcak diye uyku tulumunu giydirmedim gece 2 kez uyandım üstünü açmış 2 battaniyeye sarıyorum inşallah üşütmez üstüne bisey ortturmek istemiyor sıkıntılı

Aman sıkıntı olmasın da ben Similac 'tan memnunum canim. Siz kaç gr lik alıyorsunuz? Biz küçük kutu alıyoruz, 10-12 gün falan gidiyor canim. Sizinki ne kadar gidiyor? Zam gelmesi hiç aklıma gelmedi.biz de bi bakalim sagolasin canim
Zam kesin gelir bir çoğuna gelmiş ve urun saklıyorlar insanlar bulamıyor Allah bildiği gibi yapsın bu fırsatçıları. El kadar bebelerin bari yediklerine dokunmayin .Bebek onlar bizim hibi peynir ekmek yemek yiyemez ki .Ben bolca stokladım eşim yine almış evde buyu k 7 kutu mama var .Evin en serin yerine koydum nasılsa 6 aya kadar kulkanicaz.

Zeytinyağ ısıtıp ılık sürdüm çok ağladı acıdı galiba. Ben daha hiç ıslak mendil kullanmadım ılık suyla pamukla sildim bir haftadır da her kaka da yıkıyorum. Sanırım sütüm asitli birde geçmeyen bi pamukçuğu var ağzında sürekli karbonatlı suyla temizliyorum tekrarlıyor oda mı pişiği etkiliyor diye düşünmeye başladım
Yediklerine dikakt et canım mandalina portakal limon asitli şeyler den d3 oalbikir. Pamukcugu doktor mu söyledi bende pamukcuk var sandım süt kalıntısıymış belki seninde öyledir pamukcuk böyle katmanlı oluyormuş

Ben bu arada gece 2 nöbetinde uyanamıyorum eşim kalkıyor emziremiyorum o sayılmış süt varsa veriyor yoksa mama Bende 7 gibi uyanınca kalkıp emziriyorum memelerim ıslanmış ve dolu oluyor oğlum emiyor ama gece uyanmadigim için sutumu etkiler mi zaten çok yok.aama uyanamıyorum ya ölü gibi yatıyorum kızlar

Ben bu arada gece 2 nöbetinde uyanamıyorum eşim kalkıyor emziremiyorum o sayılmış süt varsa veriyor yoksa mama Bende 7 gibi uyanınca kalkıp emziriyorum memelerim ıslanmış ve dolu oluyor oğlum emiyor ama gece uyanmadigim için sutumu etkiler mi zaten çok yok.aama uyanamıyorum ya ölü gibi yatıyorum kızlar
Azalabilir diyolar ben de gece emzirmiyorum sağmıyorum da bazen o yuzden mi az diyorum

Bugün kontrol de bize de dediler dil bağı var diye ama ne ben sordum buna ne yapmalı diye nede doktor alınmalı demedi emme sıkıntısı var mı dedi bende var dedim ay ondan mi oluyormuş emerken şıp şup meme damagindan düşüyor birde emme süresi kısa derdim burda arkadaşlara alerjiden dolayı iştahsız sanardim meğerse dil bağı yorarmış aşı için gitmiştik doktor kontrolünde yapıldı aşısı hastanede aşı ve tartı boy muayenesi yapıldığı için heralde pek dil bağı ile ilgilenmedi doktor
Çıkınca anneme dedim kardeşimde de varmış benim agrisizca kesiliyormus annem kardeşininkine bi fısfıs sıktı ameliyat makasıyla pıt diye azıcık kesti çocuk hissetmedi bile dedi emme problemleri peltek konuşma olmasın diye bazen kesiyorlarmış
Birde ben çatallanma ne onu merak ettim bebegimin dili normal görünüyor
Resimdeki gibi dil hareket ettikçe uç kısmı içe Dogru oluyo çatallanma B şekli kalp şekli gibi isimleri var
Benim beniş de dil dışarı çıkıyor ama ucu bu şekilde oluyor
Emmede zorlanıyor

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    17,2 KB · Görüntüleme: 36
Evet canım o şekilde benim bebeğimde sen oluyor birde dilini çıkaramıyor tam . Ya inanılmazı kafamı kurcalıyor bu ay kg alımı nasıl olacak birde onu merak ediyorum
Dilini çıkaramıyorsa da sıkıntılı şimdi bi şekilde emdi diyelim ilerde peltek olma konuşamama da var
İnternetten bi araştırın ugurbocuuu ugurbocuuu arkadaşın dedidigi gibi işlem basit doktor muayenesinde hemen yapıyorum dedi.
Ama yaş büyük olunca dikiş de atmak zorunda kalınabilirmiş
Resimdeki kadar belli oluyo mu diliniz dısarı çıkmaması ucunun şekil nasıl görünüyor

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    17,2 KB · Görüntüleme: 32
Azalıyor ben bu hafta daha cok farkettim gece kalkamıyorum (ki zaten her gece üçten önce uyumuyor) sabah gögsüm şişkin degil bir kere kalksam Diger meme altı saat de dolması lazım ama yok yumuşak oluyo. Meme emilmeyince süte ihtiyaç yok diyor böyle böyle kesiliyor süt.
Dikkatli olup emzirmek veya sagarak dengeyi saglamak lazım.

Resimdeki gibi dil hareket ettikçe uç kısmı içe Dogru oluyo çatallanma B şekli kalp şekli gibi isimleri var
Benim beniş de dil dışarı çıkıyor ama ucu bu şekilde oluyor
Emmede zorlanıyor
Benimkinde de var dil baği boyle hafif bi b sekli var ama bu kadar bağlı değil yarim bağlı o yuzden aldirmadim eşimde de varmış küçükken bende de var genetik geciyo. Emmesinde sorun varsa niye almadılar ki drlar

Kızlar bebek devam sütü ne kullanıyorsun memnun olduğunuz yada doktor öneresi ?

X