2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar doğum yardimi paralarınızı aldınız mı bnm 3. Çocuk olduğu için 600 tl birde süt parası oluyormuş ben almadım bnm hakkım yandı mi nerden alınıyor bende alsam 600 tl 600 tl dır alayim bende oluyorsa
sosyal hizmetler il ilçe müd başvuru yapılıyor. eşin de yapabilir senin adına. 2 ay içinde pttye yatıyır. süt paradı 202tl çalışanlara veriliyor

Doğum kilosu kac canım bebek kız miydi senin karıştırıyorum eğer aylık 800+800 almışsa dert etme ilk aylar 600 gr ile 1200 gr arası normal kabul ediliyor ama 800 gr civarı almış bebek tam ortalama sanki bnm de bebeğim 5400 gr aşırı bir fark yok yani yarim kilo seninkiyle benimki arasi eğer ac olduğunu düşünüyorsan sadece 1 öğün mama verebilirsin cinsiyet farkı da olabiliyor 3 aylık olmasını bekle mesela az kalmış 3 aydan sonra günlük artıdan bir öğün mama ver
3080 doğmuştu sonra 3200 oldu 2.ayında tam 4 kilo oldu en son 2 hafta önce 4730 du şimdi 4800 benim bebiş kız, teşekkür ederim 🙂

Benimki tam iki aylık, 4 Kasım doğumlu, kilosu 4800. Sadece emziriyorum. Daha şimdi aşıdan geldik. Hemsire de doktor da normal dedi. Sağlıklı olması ve beklenen kiloyu alması onemli çok kilolu olması değil. Mutlaka söyler doktor ya da hemşire kilosu azsa. Mamaya göre anne sütü daha az kilo aldırıyor ama çok sağlıklı endişelenme bence 🤗
Teşekkür ederim 😊 çevremdeki (internetteki) bebişler 5 kilo ile 6 kilo arasında olunca şüphe ettim bi an 😬 takmamak lazım aslında herkesin bebişi farklı tabi 😬😅

Kesinlikle oğlumun onlara bundan sonra el gibi bakmasını istiyorum haketmiyorlar çünkü kv yüzünden sütüm kesildi oğlum mamayla beslendi
Öyle kızgın öyle kırgınımki
Neyseki gitti de evimize huzur geldi neredeyse eşimden ayrılacaktım
Oğlumun gülüşü en büyük ilaç bana
Rabbim yardımcın olsun inşallah bi daha hayatına giremez
Onun için eşinden vazgeçme eşler zManla asıl kıymet vermesi gerektiği kişinin eşi oldugunu anlıyor biraz sabır laızm

Sütün de bol bol olsun inşallah

Kızlar kızımın poposu çok pişti ne yapsam geçmiyor prima pampers yaptı. Kakasını yaptığında hep yıkıyorum molfix pure and soft kullanmaya başladım azalmıştı dün prima bağladım tekrar pişti. Sudocrem mustela bepanthol Madecassol hiç biri iyi gelmedi siz neler kullanıyorsunuz
Bende asla geçiremiyordum pişiği snra her bez degişiminde zeytinyağ surmeye basladım geçti. Ama bol sür şıldır şıldır heryerine 1 gune geçer

Cok kolay geçti bu sabah olduk çok şükür huzursuzluk vs olmadı ateş az oldu simdi uyumaya korkuyorum gece yükselirse diye her saat başı saati kurayim diye düşündüm
Maşallah canım ne güzel darısı başımıza . Oldu mu ateşi şu an nasıl boncuk 🥰

Kızlar kızımın poposu çok pişti ne yapsam geçmiyor prima pampers yaptı. Kakasını yaptığında hep yıkıyorum molfix pure and soft kullanmaya başladım azalmıştı dün prima bağladım tekrar pişti. Sudocrem mustela bepanthol Madecassol hiç biri iyi gelmedi siz neler kullanıyorsunuz
Islak mendil hiç mi kullanmıyorsun

iyiki düzenimiz var dedim bu gece uyumadı. 22:30 dan beri uğraşıyorum🙄
Canım ben artık biri sorduğunda uykusu ya da huzursuzluğu yoksa bile varmış gibi konuşuyorum çünkü gerçekten eğer iyi konuştuysam o gün kabusa dönüyor . Nazara baya inanmaya başladım. Deme sen de iyi diye eşine bile

Kızlar doğum yardimi paralarınızı aldınız mı bnm 3. Çocuk olduğu için 600 tl birde süt parası oluyormuş ben almadım bnm hakkım yandı mi nerden alınıyor bende alsam 600 tl 600 tl dır alayim bende oluyorsa
Yanmadı canım süt parası ayrı analık Hakkı ayrı biz SGK dan yaptık doğum kağıdı ile eşin veya sen gidiyorsun onlar hallediyor süt parası 1 hafta sonra analık 2 ay sonra yatıyor biz

sosyal hizmetler il ilçe müd başvuru yapılıyor. eşin de yapabilir senin adına. 2 ay içinde pttye yatıyır. süt paradı 202tl çalışanlara veriliyor
Ben çalışmıyorum bana verdiler süt ödeneği canım her anneye veriyorlar ikisini de çalışsın çalışmasın fark etmiyor

Bende asla geçiremiyordum pişiği snra her bez degişiminde zeytinyağ surmeye basladım geçti. Ama bol sür şıldır şıldır heryerine 1 gune geçer
Denedim zeytinyağ canım o gün çok bağırdı yakıyor galiba bida sürmeye cesaret edemedim. Kızarıklıktan çok artık sivilce gibi kabarcıklar oldu poposunda
Islak mendil hiç mi kullanmıyorsun
Yok canım daha hiç ıslak mendil kullanmadım. Ebebekteki kare bebek pamuklarından aldım ılık suyla sildim hep şimdi her kakada yıkıyorum çok hoşuna gidiyor

Yok canım 5 yıl saklı kalıyor hakkın diye biliyorum başvurunu yaparsan alırsın ben emzirme yardımını aldım ilk çocukta çalıştığım için direk benim hesabıma atmıştı bunda eşime yattı Doğum yardımı içinde şuan ödeme aşamasında diyor o benim hesabıma yatacakmış

Denedim zeytinyağ canım o gün çok bağırdı yakıyor galiba bida sürmeye cesaret edemedim. Kızarıklıktan çok artık sivilce gibi kabarcıklar oldu poposunda

Yok canım daha hiç ıslak mendil kullanmadım. Ebebekteki kare bebek pamuklarından aldım ılık suyla sildim hep şimdi her kakada yıkıyorum çok hoşuna gidiyor
Et köfte yedinmi ben ben zaman köfte yesem özellikle burger😬o zaman dediğin gibi oluyor

Muhteşem bir geçen geçirdik büyük oğlum yataktan düştü küçüğü gazdan yarım saate bir ıkınıp çığlıklarla uyandı bu bebek bana bildiğim herşeyi unutturdu ne yapsam gece uyku düzeni oturmuyor🥳

Canım ben artık biri sorduğunda uykusu ya da huzursuzluğu yoksa bile varmış gibi konuşuyorum çünkü gerçekten eğer iyi konuştuysam o gün kabusa dönüyor . Nazara baya inanmaya başladım. Deme sen de iyi diye eşine bile
Bende öyle diyorum canım sorana gerçekten nazar değiyor. Hele sütümle ilgili hiç konuşmuyorum artık

X