2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Süt kanalları tıkanması ihtimali yüksek
Mastit masajları var İnternetten onlara bakıp bol masaj emzirme sonrası sagma ile ilerlemeden atlatırsınız inşallah

Memeniz sert sert şişlikleri hissediyor musunuz
evet sertlik var ağrılı
Bende aynisini yasadim gogsumde aciyordu kizariklikta vardi.hem emzirdim hem sagdim.duşa girdim parol aldim ve bolca uzandim dinlendim ertesi gun aksamina gecti.atesim yoktu tere yattim yorganin altina.gecmiş olsun
ben de öyle yaptım duşa girdim bi de dinlendim sürekli şimdi iyiyim bir şeyim kalmadı ama sertlik acı var hala
Canım geçmiş olsun mastit olmuşsun sen ilik duş al ateslendiginde bi de bol bol emzir yoksa göğüslerin çok açıyor. Göğüslerine duşta masaj yap duş başlığının tazyikli suyuyla o da tıkanıklığı açmazsa sıcak soguk kompres yap. Bi de cok terliyorum ben sırtıma havlu koyup yatıyorum
dediğin gibi yaptım hepsini şu an iyiyim ne kötü bir şeymiş bu

Canım nasıl oldun

Sağdıgın sütler yetmiyormu canım mama o yuzdenmi

Ahhaha çok güldüm yaa 😂😂😂😂

Bebişiniz kaç günlük daha güçlümü çekiyor artk acaba

Kaşınıyor yüzünü sürtüyor kollarıma kaşkarı falan hep kabuk kabuk 😭😭😭

Canım bzimkide cuma olcak cok heycanlıyım. Klipsli yöntemle olcak sizinki dikişlimi
Canim mastit i bu sefer kendim atlattım çok şükür.Gecsin diye yapılması gereken iyi gelen her şeyi yaptım Allah bidaha yaşatmasın kimseye de olmasın zor

Ben kundak yapmıyorum kızlar elleri ayakları hep serbest olsun istiyorum eşim aklımı karıştırdı büyüklerin bir bildiği vardır yanlış mı yapıyoruz acaba diyor sizler sarıyormusunuz

Sanırım psikolojik olarak rahat hissetmek faydalı oldu çünkü herşeyi bırakmıştım ne süt yapıcı yiyecekler ne sağma ne emzirme hiç birini yapmadım birde hiç de faydalı olmayan abur cubur şeyler yedim düzgün beslenmedim bile sütün olmadığını kabullenmiştim kafamı dağıtacak şeylerle ilgilendim düşünmemeye çalıştım ve rahatlamak iyi geldi sanırım
Kafayı sıfırlamak cok önemli inşallah bol bol sütünüz olur bebiş güzel emer 💞

Ben kundak yapmıyorum kızlar elleri ayakları hep serbest olsun istiyorum eşim aklımı karıştırdı büyüklerin bir bildiği vardır yanlış mı yapıyoruz acaba diyor sizler sarıyormusunuz
Sarmadım sarmayı da düşünmedim büyükler elbette bilir ama şahsi görüşüm onca iş güç kalabalık da iki de Bi el kol hareketine uyanmasın diye yapmışlardır uzmanlar bile 2vye ayrılmış durum da ama 44 günlük kızım kendini elini keşfetti bile hareketleri gelişimi kendini tanıması çok güzel

Kızlar bebeğim sonzamanlarda kusmaya başladı
Önce humana kullandim doktor onu bırak dedi
Aptamil conformil verdi buda ağır geldi ve pek yok piyasada bulunmuyor
Sonra hipp önerdi organik diye ama asiri kusuyor onuda
Simdi ne alacağım kararsız kaldim
bebelac gold nutri ya da nutri conford

Kızlar bebeğim sonzamanlarda kusmaya başladı
Önce humana kullandim doktor onu bırak dedi
Aptamil conformil verdi buda ağır geldi ve pek yok piyasada bulunmuyor
Sonra hipp önerdi organik diye ama asiri kusuyor onuda
Simdi ne alacağım kararsız kaldim
Ben golden goat kullanıyordum sonra sma optipro denedim ve memnunum

Merhaba güzel anneler
Son iki aydır değişik bir dönemden geçiyorum kötü demek istemiyorum
Doğuma girdiğimden yalnızdım bütün ailem karantinadaydı
Doğum yaptım bebeğimi yoğun bakıma aldırlar sonrasında kafasında şişlik çıktı bi 5 gün kadar yoğun bakımda kaldı
Hastaneden çıktığım zaman karantinada olan ailemin bütün bireyleri corona olduğunu öğrendim
Ve bir bebek nasıl bakılır bende hiç bilmiyordum hatta iyi bakamadım anne sütünde ısrar edip mama vermeyince yine yoğun bakıma aldılar bebeğimi
Sonrası da kayınpederim vefat etti(coronadan) eşim memlekete gitti tamamen yalnız kaldım
Şimdi de eşimin borcu çıktı evlenmeden önceki kredi borçlarıymış ve aldıgı maaşla geçinmemiz çok zor
Bı ayın 15 inde benim izinler bitiyor işe de başlamam lazım ama benim kızım daha çok küçük 12 sinde 2 aylık olacak çalışmasam olmuyor çalışsam vicdanım rahat değil ne yapacagım bilmiyorum...Siz olsaydınız ne yapardınız

Ben hic sarmadim elleri ortulu olunca bile sevmiyor benimki

Merhaba güzel anneler
Doğum yaptım bebeğimi yoğun bakıma aldırlar sonrasında kafasında şişlik çıktı bi 5 gün kadar yoğun bakımda kaldı
Hastaneden çıktığım zaman karantinada olan ailemin bütün bireyleri corona olduğunu öğrendim
Ve bir bebek nasıl bakılır bende hiç bilmiyordum hatta iyi bakamadım anne sütünde ısrar edip mama vermeyince yine yoğun bakıma aldılar bebeğimi
Sonrası da kayınpederim vefat etti(coronadan) eşim memlekete gitti tamamen yalnız kaldım
Şimdi de eşimin borcu çıktı evlenmeden önceki kredi borçlarıymış ve aldıgı maaşla geçinmemiz çok zor
Bı ayın 15 inde benim izinler bitiyor işe de başlamam lazım ama benim kızım daha çok küçük 12 sinde 2 aylık olacak çalışmasam olmuyor çalışsam vicdanım rahat değil ne yapacagım bilmiyorum...Siz olsaydınız ne yapardınız
Rabbim yardımcın olsun çalışmasanız geçiminiz nasıl olacak ki. Satabileceginiz bi maddi kaynağınız var mı.satıp borcu kapatsanız. bazı durumlar mecbur.
bebege bakacak güvenilir birisini bulmayı düşünün. İşten geldiniz de zamanı sadece bebeginize ayırarak günü telafi edersiniz. Sizin şartlarınız zor olacak gibi görünüyor ama nasipten ötesi yok herşey de bi hayır vardır diye düşünüp gelecek için endişelenerek bugunuzü kaçırmayın

Canım direk uyuması müthiş bişey ya inanasım gelmyior benim öyle bişeye hiç yaşamadım çünkü. Benim kız iç geçiriyor memede uyuycakmış gibi oluyor ama 1 dakika geçmeden uyanıyor herhalde deidğin gibi gaz olduğundan rahatsız oluyor.

Annem bikere smear verceği zaman ben de gitmiştim yanında. Dışarıda beklerken ayy diye bi bağırmıştı o zamandan beri çok korkuyordum o yüzden 🤭

Çok özeniyorum kızlar size ya ben de gaz çıkarmayacağım günleri görebilecek miyim acaba? Her emmeden sonra çıkartmaya çalışıyorum ona rağmen çocuk gaz bombası gibi sürekli kızarıyor ıkınıyor ağlıyor. Tam uyuyamıyor ıkınarak uyanıyor resmen. Bugün dediğin şeyi denedim. Sırtından itibaren yastıkla yükselttim öyle uykuya daldı iyi mi geldi yoksa denk mi geldi bilemiyorum bizim kızın hallerini hep değişken 😊 yastık kullanmayın diyorlar ya sırtından itibaren kullanmak da sıkıntılı mıdır acaba
Ben yastıgı sırtındwn itibaren kullanıyorum.reflü yatagını sevmedi benmki. Yükseltmek gaz için cok iyi geliyor emzirirkende kafa midesinden yukarıda olucakms ozaman gaz kolay cıkıyormş
Kızlar şuan öyle mutluyumki sütüm geri geldi :KK49:
Şuan çok az ama zamanla artacaktır inşallah
Maşallahh
geceleri benim bebeğim 4 saat uyuduğu için o süre içinde bekletiyorum mastit olmadım henüz
İnşda olmazsın. Gece ikisini birden mi emiyor kaçar dk
Kızlar oğlum bi kaç gündür memeyi emerken kendini sinirle geri atıp ağlıyor neden olabilir.Aci çekiyor gibi meme sürekli agzindan çıkıp alıyor
Bence gazdan bizimki öyle yapıyor gaz varken
evet sertlik var ağrılı

ben de öyle yaptım duşa girdim bi de dinlendim sürekli şimdi iyiyim bir şeyim kalmadı ama sertlik acı var hala

dediğin gibi yaptım hepsini şu an iyiyim ne kötü bir şeymiş bu
Sertlik geçmesi için çabala aman ihmal Etme
Ben sadece uyuturken yapıyorm saha uzun uyuyor

Rabbim yardımcın olsun çalışmasanız geçiminiz nasıl olacak ki. Satabileceginiz bi maddi kaynağınız var mı.satıp borcu kapatsanız. bazı durumlar mecbur.
bebege bakacak güvenilir birisini bulmayı düşünün. İşten geldiniz de zamanı sadece bebeginize ayırarak günü telafi edersiniz. Sizin şartlarınız zor olacak gibi görünüyor ama nasipten ötesi yok herşey de bi hayır vardır diye düşünüp gelecek için endişelenerek bugunuzü kaçırmayın
Amin Allah razı olsun .Malasef satacak birşeyimizde yok zaten 1 yıl oldu evleneli anca düğün borcu tam bitti derken birde böyle birşey çıktı.Rabbim benim gibi darda olan herkese yardımcı olsun 🙏🏻

Merhaba güzel anneler
Cnm geçmiş olsun ve Kayinpeder için Allah rahmet eylesin
Mecburi durumdasın cnm bu durumda çalışman lazım

Merhaba güzel anneler
Canım baya zorlu süreçten geçmişsin , inşallah bundan sonrası güzel olur 🙏 analık raporun bittiğinde 1 ay daha rapor alabiliyorsun , doktorunla görüşüp doğum sonrası komplikasyon gibi rapor yazabiliyor .. onun dışında ilk etapta yarı çalışma hakkını kullanıp başlayabilirsin , hem bebek için kademeli bir ayrılık olur hem de kendini daha iyi hissedersin ... zaten ücretsiz izin almayacak çoğu annelerin işe dönüşünde bebişleri 3 4 aylık olmuş oluyor o yüzden çok vicdan yapma derim ve instagramda çalışananne hesabını takibe almanı öneririm...Allah kolaylık versin , iyi yönünden bakmaya çalış , şükür ki bir işimiz var öyle düşün, bu zamanda işsiz de kalabilirdin

Kızlar oğlum bi kaç gündür memeyi emerken kendini sinirle geri atıp ağlıyor neden olabilir.Aci çekiyor gibi meme sürekli agzindan çıkıp alıyor
Benim kızımda öyle yapıyordu canım biberon veriyorsan eğer ona alışıp aynı hızda gelmediği için sinirleniyor ya da bakıyorum hiç süt gelmiyor ona kızıyor

X