2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar oğlum bi kaç gündür memeyi emerken kendini sinirle geri atıp ağlıyor neden olabilir.Aci çekiyor gibi meme sürekli agzindan çıkıp alıyor

Bende aclık tan durmadı gıbı bilirsem veriyorum mamayı genelde 30 cc. Ama eger az emdıyse 45 de verebiliyorum. Mamadan kopamayacagımı anladım ben. Dr da anladı zaten son gıdısımızde😂Yapacak bısey yok elimizden geleni yapıyoruz dediğin gıbı🤗Kremini de sürmedim biraz daha bekleyeceğim canım.

1 kutu 10 gun gidiyorsa aynı benim gibisin sende. Ama masallah sütünün miktarı cok cok iyi. Ve bebişin in kilosu da. Su yağlı yagsız olayı var ya belki ondandır canım. Bence sırf sutunu versen yıne de cok guzel kilo alacaktır.Sen bır de hortumla falan vermeye calısıyorsun. Senin ısın daha zor. Allah seninde hepimizin de yardımcısı olsun canım🤗

Canım benim kotu olmus. Bu ebeler var ya nette gulten ebe var mesela. Para vererek cagırıyorsun ama 2 haftaya kadar gıdenr sütü geri getirebiliyorlarmıs. Bır danıs istersen. Aynı sehırdeysenız fiyat olarak da kesene uygunsa bir cagır istersen. Insallah gerı gelır🤲

Bende bir kere 4 saat sonunda Cıft meme 60 cc gordum dehsete dustum.ama sen buna ragmen 2 defa kacar cc veriyorsun mama canım? Ben mamayı ortalama en cok 250 cc veriyorum. Sen daha az veriyorsan ve bebek kilo alıyorsa sütün cok yaglı olabilir.

Benimkinde de aynı terane. Oglumun adını Saldıray koydum😂😂

Masallah subhanallah ne kadar tatlı ve tontık bır prenses 😍
Ben günde 2 kez 60’ar cc veriyorum genellikle. Ama mama içirmekte çok sorun oluyor bizde ya çoğunlukla biberondan çok geliyor yutamıyor kusuyor😐 inşallah yağlıdır bu ayki kontrolde belli olur artık
KizlAr burun temizliği yspiyormuydunuz? İllaki sartmi acaba. Biz biraz korkuyoruz kendi basimiza serum fizyolojik sikip aspiratirle temizlemeye. İzledik de videosu karışık geldi. Peceteyi incecik rulo yapıp on tarafini temizliyoruz eğer pislik varsa
Canım biz temizliyoruz ilk zamanlar sadece serum fizyolojik sıkıyorduk şimdi sıkıp sonra aspiratör ile çekiyoruz ama çok sık değil çok tıkanmışsa eğer. Bayada pislik çıkıyor rahatlıyor çocuk
Kızlar oğlum bi kaç gündür memeyi emerken kendini sinirle geri atıp ağlıyor neden olabilir.Aci çekiyor gibi meme sürekli agzindan çıkıp alıyor
Benimkide aynı şeyi yapıyor genelde böyle kendini sıkıyor gaz yapmaya çalışıyor gibi ben gaz sancısından olduğunu düşünüyorum. Alıp alıp bırakıyor ağlıyor

Ben ilk kızımda ates olmadıkça vermemiştim.Pekı ne kadar verilmesi gerekiyormuş onu da söylediler mi?

Benim oglum gunluk 1 kez kakasını yapıyor. Probiyotık etkisiyle daha cok yapmaz mı diye dusunuyorum. Sen ne kullanıyorsun canım?

Yapar aslında. Sende mama destekli emziriyprsun diye bılıyorum. Ama daha cok anne sütü de alıyorsa laktamax hapı öneririm 3 ögğn arkası içiyorsun ve bebekten önce bütün gazları sen cıkarıyorsun. Cocuk hiç mi gazlanmaz dersen tabıkı gazlanır ama kıvrandırmıyor. Ben iyiki de almısım diyorum.

Bunu yazdıgın ıyı oldu canım. Bende sebamed kullanıyordum ve kasında kuruluk baslamıstı.içgüdüsel sebamedden mi acaba diye dusundum. Arkadasım farması bebek sampuanı getirdi 2dır onunla yıkıyorum kafasındaki pütürlük ler de azaldı kaslarında kiler de. Vucudu sebamedle kafayı yuzuı o sampuanla yıkayacagım umarım tamamen gecer. Bu arada farması hem dogal hem de cok guzel kokuyor.
probiyotik bağırsak için iyi. maflor alacağım ben

Canım direk uyuması müthiş bişey ya inanasım gelmyior benim öyle bişeye hiç yaşamadım çünkü. Benim kız iç geçiriyor memede uyuycakmış gibi oluyor ama 1 dakika geçmeden uyanıyor herhalde deidğin gibi gaz olduğundan rahatsız oluyor.

Annem bikere smear verceği zaman ben de gitmiştim yanında. Dışarıda beklerken ayy diye bi bağırmıştı o zamandan beri çok korkuyordum o yüzden 🤭

Çok özeniyorum kızlar size ya ben de gaz çıkarmayacağım günleri görebilecek miyim acaba? Her emmeden sonra çıkartmaya çalışıyorum ona rağmen çocuk gaz bombası gibi sürekli kızarıyor ıkınıyor ağlıyor. Tam uyuyamıyor ıkınarak uyanıyor resmen. Bugün dediğin şeyi denedim. Sırtından itibaren yastıkla yükselttim öyle uykuya daldı iyi mi geldi yoksa denk mi geldi bilemiyorum bizim kızın hallerini hep değişken 😊 yastık kullanmayın diyorlar ya sırtından itibaren kullanmak da sıkıntılı mıdır acaba
yoo biz öyleyiz hep. gece de o şekilde uyuyor. kaya kaya iniyor aşağıya kendi🤣🤣

Neyin faydası oldu acaba🙈 tecrübelerini bizimle de paylaşır mısın 💞🙏
Sanırım psikolojik olarak rahat hissetmek faydalı oldu çünkü herşeyi bırakmıştım ne süt yapıcı yiyecekler ne sağma ne emzirme hiç birini yapmadım birde hiç de faydalı olmayan abur cubur şeyler yedim düzgün beslenmedim bile sütün olmadığını kabullenmiştim kafamı dağıtacak şeylerle ilgilendim düşünmemeye çalıştım ve rahatlamak iyi geldi sanırım

Kızlar bebeğimin iki gündür kakası koyu yeşile döndü normal mi

Ben ilk kızımda ates olmadıkça vermemiştim.Pekı ne kadar verilmesi gerekiyormuş onu da söylediler mi?

Benim oglum gunluk 1 kez kakasını yapıyor. Probiyotık etkisiyle daha cok yapmaz mı diye dusunuyorum. Sen ne kullanıyorsun canım?

Yapar aslında. Sende mama destekli emziriyprsun diye bılıyorum. Ama daha cok anne sütü de alıyorsa laktamax hapı öneririm 3 ögğn arkası içiyorsun ve bebekten önce bütün gazları sen cıkarıyorsun. Cocuk hiç mi gazlanmaz dersen tabıkı gazlanır ama kıvrandırmıyor. Ben iyiki de almısım diyorum.

Bunu yazdıgın ıyı oldu canım. Bende sebamed kullanıyordum ve kasında kuruluk baslamıstı.içgüdüsel sebamedden mi acaba diye dusundum. Arkadasım farması bebek sampuanı getirdi 2dır onunla yıkıyorum kafasındaki pütürlük ler de azaldı kaslarında kiler de. Vucudu sebamedle kafayı yuzuı o sampuanla yıkayacagım umarım tamamen gecer. Bu arada farması hem dogal hem de cok guzel kokuyor.
O nasıl bisey ki canim
Ya bizde aldik kanguru hic pratik degildi bebegi icine koy et derken sıkıldı takması cok zor.kucagida cok seviyor kollarim kopuyor.siz nasil kanguru kullaniyorsunuz

Kızlar bebeğim sonzamanlarda kusmaya başladı
Önce humana kullandim doktor onu bırak dedi
Aptamil conformil verdi buda ağır geldi ve pek yok piyasada bulunmuyor
Sonra hipp önerdi organik diye ama asiri kusuyor onuda
Simdi ne alacağım kararsız kaldim

Merhaba kızlar aralık annesi olucaktım ama bebiş 30 kasımda doğdu kasım annesi oldum burayada yazmak istedim bebeğimin gece gündüz kavramı henüz yok geceleri hep uyanığız bu yüüzden gündü sütleerim çok güzel yetiyor gece uyanık oldugu icn hep bir mıkırdanmak uyumamak yetmediğini düsnyorm bazen gündüz uyumıyo gecede uyumuyor ne yaparsam yapayım uyumuyor cok tükendim sizinkilerde böylemi 😭

Heh canım benimkide böyle çözüm bulabildin mi galiba gögsten istediği gibi süt cıkmıyır o yüzden oldugunun düsünüyorum

Kızlar bazen mama yapınca o an içmek istemiyor yarım saat sonra falan içirsem olur mu? Yani mama ne kadar bekletilebilir bilen var mı?

X