2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
ugurbocuuu ugurbocuuu son aldığım mamadan şüpheleniyorum normalde eriyordu erimiyor başka bi kutu açtım o da aynısı.
Bebeğim çok süt almıyor doğduğundan beri aynı mamayı kullanıyoruz.

Eklentiler

• 20210101_170344.jpg
    20210101_170344.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 59
Arkadaşlar uyarmaktan kastınız ne anlamadım ama bağırsak tembelliğine falan yol açmıyor. Bebeğin poposunu birden fazla siliyorsunuz sadece karnına masaj yapmak gibi. Yoksa siz bebeğin bağırsakları tembelleşmesin diye silmiyor musunuz. 😀😀😀
Hastanede acilde yapılan müdahalelerden bahsetmiyorum. Epey bu konu tuhaf algılanmış sormadan da teşhis koyulmuş. Benim annem yenidoğan hemşiresi belki size bir bilgi olur diye yazmıştım.👍🏻👍🏻👍🏻
uyarmak diyince popo deliğine müdahale ettiğini düşündüm. uyarılma öyle bilinir ya o sebeple yazmıştım. o zaman sıkıntı yok😊

Dasmeer Dasmeer aslında o anakucaklarının sallama hızı ideal olanı. hızlı sallamak bebek için iyi değil. benim oğlum hep onda gün içinde ve ben otomatik sallanmayı kullanmıyorum hiç elimle sallıyorum. yine de kullanmıyorsan ikinci el uygulamadan sat en azından başka ihtiyacını karşılarsın
Valal bencede ideal de bebeğim hiç sevmedi biraz daha ugrascam
Ama nedense bu sallama hiç etkilemedi hemen ağlıyor

Yılbaşı akşamından beri toparlayamadı canım normalde çok gazi olmazdı kıvranıyor. Kakasi altın sarısı olurdu şimdi sıvı ve yeşil gibi .Emerken veya mama dan önce karnı gur gur .Birde son 2 haftadır yedikten sonra ıkınıp kaka yapıyor maması kalmışsa da bırakıyor hatta.4 doktor gördü doğduğunda ki hastanede 2 doktor sonra başka bir hast geçtik oradaki doktoru ve son olarak acile gittigimizdeki doktor gördü ısrarla kuruluk diyorlar .Döküntünün önemi yok deyip krem nemlendir deyip duruyorlar gittiğim doktorlar da kötü doktor değil araştırarak buldum hep ne yapacağımı şaşırdım. Hangi bölüm bakıyor. Geçmezse cildoyeye gidin demişti direk cildoyeye mi gitmek lazım
Cildiye de bilir ama cildiye dıştan krem yazar alerji uzmanının görmesi lazım alerji yapan besini senin kesmen lazım hatta sen yoğun olarak mamayla besliyorsun alerji mamaları var laktozsuz mamalar var yani neye alerjisi varsa ona göre beslemen lazim şikayetlerin bizim şikâyetlerimizle aynı benim oğlum da sabaha kadar sancılanıp ıkınırdı sesli sesli kaka yapardı cildi bu kadar fazla değildi bile kakasi ishal gibi yapış yapış emzirmeye başlayınca aynı şekilde karnı gurul gurul az az emiyordu iştahı azalmıştı kakasina bak yapış yapış böyle sümüksü şeyler var mı
Ben şehir hastanesine gittim çocuk dr u bildi ve alerjiye yönlendirdi çocuk alerji dr u tüm testleri yaptı

ugurbocuuu ugurbocuuu son aldığım mamadan şüpheleniyorum normalde eriyordu erimiyor başka bi kutu açtım o da aynısı.
Canım süt alerjisi ise bütün bu mamalar dokunur zaten doğar doğmaz başlamıyor alerji 1 2 aydan sonra başlıyor bizim 40 günden sonra başladi kiminin 2 3 ayda başlamış gittiğim dr da görüştüğüm annelerden ögrendigim sonra zaten iştah azalıyor alerjik besini kesmezsen bizim 10 dk emme süresi 5 dk ya sonraları da 1 dakikaya düştü emme süresi ve iştah azalıyor muhakkak bir çocuk alerji uzmanına gitmen gerekiyor bence senin hem bağırsak hem cilt tepkisi var bebeğinin

Güneş vurmuyor eve hiç yaa. Sarı tülbemt örtmeye basladım dünden beri

Canım snrasında açıldıktan snra o memede süt daha fazla bile oluyor sürekli sağdıgmz emzirdigimiz için merak etme. Birde gece göğüslerini verip neden üstüne süt veriyorsn doymadıgını nasıl anlıyorsn emerken

Canım 40 gün sürdü hala sızlıyor.her emzirme sonrası zeytinyağ sürüyorm emerken acımıyor yumusuyor ucuda iyileşiyor ama okadar derindiki anca geçiyor galiba. Eskiden bebek tutarken içim titrerdi

Aynı şikayetler bzdede var süt ürünlerini kestim ama gene tereyağ flan yiyorm. Birde kakası çok gürültülü sizinde öylemi

Canım yüzü bzmde öyle ve cok konak var içim cok kötü oluyor bakınca yaralı bereli gibi ua

Genelde tek meme yetiyor bazen yarımsaat falan emiyor. uykuya dalması tekrar uzun sürüyor en az 1-1.30 saatim gidiyor🤦🏻‍♀️
Nasıl şimdi minnoş

Çıldıracağım bir noktadayım. Bebeğime dünden beri bir haller oldu emzirmek bile istemiyorum emzirme sonrası basıyor çığlığı göğsümde bile sakinleşmiyor nApacağımı şaşırdım. Ve bzde beklenen doğum tarihine göre değil doğduğu tarihe göre atak haftası yaşıyoruz biz.
Aranızda bizim gibi olan var mı merak ediyoeum?
Bizde öyleyiz özellikle aksam saatleri.dün aksam duş aldirdik.sonrasinda yarim saat uyudu.kalkti emmiyor memeyi itekliyor.oynadik zipladik bu arada mizik mizik hep 3-4 saat gecti uykusu var dalamiyor emmiyor hala ciyak ciyak agliyor en sonunda pes ettim biberon verdim onu icti.sonrasinda emzik verdik 1 saat dalamadi.uykulu uykulu.besige biraktim esimide yanina benim uyumam lazim.uyurda uyanirsa emzik verme ben emzircem dedim.saat gece 1di. 5te uyandi acikmiş emdi geri uyudu.araya 3-4 saat girince acikiyor emiyor.oncesinde zorlamamak gerekiyor heralde

Herkese iyi geceler
Grubun sessiz takipçilerindenim.ikiz bebeklerim var biri kız biri oğlan.6 kasım doğumlular.sadece iç dökmek için yazmak istedim.ufak tefek sağlık problemleri dışında çok şükür herşey normal fakat doğduklarından beri onlar ağlıyor ben ağlıyorum.depresyon başlangıcımdayım.az uyuyorlar uyanıkkende ikisi birden ağlıyor yetişemiyorum ve gün boyu onlarla olan çabam yüzünden ne kendime vakit ayırabiliyorum ne yemek yapabiliyorum ne düzgün bir uyku uyuyabiliyorum:KK43: artık hayattan soğumuş vaziyetteyim.nerdeyse 2 aydır uyanık oldukları vakit sadece ağlayarak geçiyor ama hiçbir şekilde susmadan...doktor gaz sancısı diyor.bebeği böyle olanlar lütfen bana birşeyler yazın neler yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz?Çok zayıfladım artık bu koşturmaca bitsin biraz normalleşmek istiyorum:KK43:
Canim ikiz bebeğim yok ,eminim zordur, bize bazen bi tanesi yeterken ,sen ikisine birden yetmeye çalışıyorsun, allah sana hiç kuvvet versin ins. geçecek diye düşün, her güçlüğün arkası ferahliktir, üzme kendinim yardım edebilecek kimse yok mu etrafında?

Benimki geceleri meme emmiyor cnm uykusu agir olunca biberon veriyorum zaten onuda uyuyarak iciyo 15dk da faln bitiyor isim gazda cikartmiyo uyurken yatiriyorum direk
Gece mama mi veriyorsun canim, yoksa sagdigin sütlerden mi ,

Siz de Similac kullanıyordunuz dimi canim ? Biz da hic olmadi böyle , acaba mamada sıkıntı mi var ki 🤔🙄

Bebeklerinizi yıkarken sade suda mi yikiuorsunuz yoksa bebe şampuanı gibi birşey kullanıyor musunuz? Biz haftada bir banyo tuzu atıyoruz suya onun dışında duru su. Acaba ne zaman sampuan benzeri ürünler kullanabilecegiz
BEn dogdugundan beri sampuanla yikiyorum cnm

Herkese iyi geceler
Grubun sessiz takipçilerindenim.ikiz bebeklerim var biri kız biri oğlan.6 kasım doğumlular.sadece iç dökmek için yazmak istedim.ufak tefek sağlık problemleri dışında çok şükür herşey normal fakat doğduklarından beri onlar ağlıyor ben ağlıyorum.depresyon başlangıcımdayım.az uyuyorlar uyanıkkende ikisi birden ağlıyor yetişemiyorum ve gün boyu onlarla olan çabam yüzünden ne kendime vakit ayırabiliyorum ne yemek yapabiliyorum ne düzgün bir uyku uyuyabiliyorum:KK43: artık hayattan soğumuş vaziyetteyim.nerdeyse 2 aydır uyanık oldukları vakit sadece ağlayarak geçiyor ama hiçbir şekilde susmadan...doktor gaz sancısı diyor.bebeği böyle olanlar lütfen bana birşeyler yazın neler yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz?Çok zayıfladım artık bu koşturmaca bitsin biraz normalleşmek istiyorum:KK43:
Allah yardimcin olsun cnm cok zor hem de 2 tane

Canım benim de 49. Günüm bugün ve toplam 3 kere oldum. İlkince sıcak ıslak havluyu buzdolabı poşetine koyup pres yaptım aynı anda sağdım öyle geçti. İkincisinde bu fayda etmedi ama yine de onu uygulayıp üstüne ters emzirme yaptım bebek boşalttı içini şükür. Sonuncusunda ben de ateşlendim doktora gittim antibiyotik verdi ve hala içiyorum birkaç gün önce oldu. Memelerimi kesin dedim yani o kadar fenaydı. Kaynar duş mu dersin, sıcak pres ters emzirme sağma hepsini denedim ama bana mısın demedi. Neyse antibiyotik ve ters emzirme devamla geçti. Ama ezdim memeyi çözülsün diye kendimden geçtim ben de. Şimdi iyiyim ama su içmeye korkuyorum çok sütüm olursa yine mastit olurum diye travma oldu😞 doktor emzirmeden önce bebeğin ağzını karbonatlı sulu pamukla sil dedi. Meme ucu mikrobu olmasın diye. Bir de kefir yoğurt vs tüket probiyotik tüketmek mastit oluşumunu engeller dedi. Bunları tavsiye edebilirin
Ya bende birdaha olcam diye çok korkuyorm bebek biraz çok uyusun panikliyorm göğüslerim dolunca sağsam bu seferde ya uyanırsa süt kalmazsa diyorum bilemedim ya

Var mı sling alan memnun musunuz durdu mu bebişler içinde
Ben almıştım sevibebe bel destekli sling ama takamadım bir türlü bidaha denicem cesaret edince 😄 bi de benim sling in kumaşı esnek değil ya penye kumaşı gibi niye böyle yapmışlar anlamadım . Biraz daha likralı esnek olması gerekiyor sanki video falan izledim onlarda öyle gözüküyor. Yıkadım da geri veremiyorum ☹️

Dasmeer Dasmeer canım senin aldığın ana kucağı neydi hangisini beğenmedi bebeğin? Ben de düşünüyorum da almayı onu almayayım bide yanlışlıkla 😄

Baby plus otomatik ana kucağı kullanan var mı kızlar? E bebeğin markası diğer otomatiklere göre baya ekonomik. Ama ekonomik olcak diye de boşuna almaktan korkuyorum

X