2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Her gün yapıyor daha fazla yapması gerekir mi acaba ? Kaç gün sürdü sizin atağınız 14 güne kadar sürebileceği yazıyo gerçekten yıpratıcı 😓 Ya sabır ya selamet 💪🏻
Benim üç gün sürdü. Bebekten bebeğe değişiyormuş tabi bu. Günde birden fazla yapıyor benimki kakasını. Normali ne bilmiyorum ama biz çok kakalıyız biraz. 😀

Benim üç gün sürdü. Bebekten bebeğe değişiyormuş tabi bu. Günde birden fazla yapıyor benimki kakasını. Normali ne bilmiyorum ama biz çok kakalıyız biraz. 😀

Bizimki değişiyor en az bir kere yapıyor bazen iki üç de olabiliyor. İnşallah benimde 3 gün sürer Allahım amin😁 Yarın 3. Gün eşim de proje çalışıyor evde 24 saattir yalnızlıktan öleceğim😩

Merhaba hanımlar bende sizler gibi Kasım annesiyim.
23 Kasım’da sezaryen Doğum ile oğlumu kucağıma aldım. Yarın kırkı çıkıyor bile😍hamilelik sürecinde birkaç kez yazmıştım ama küçük bir bebeğim daha olduğundan aktif olamamıştım. Hepinizin sağlıkla bebeklerini kucağına almasına çok sevindim.♥️
İki Bebeli zor ama günlerin su gibi geçtiği günler yaşıyorum😬bebeğimde su fıtığı ve kalbinde açıklık tespit edildi şükür ikisininde bebek büyüdükçe geçeceğini söyledi doktorlar. 4 ay sonra tekrar kontrolümüz var inşallah geçmiş olur🙏Birde dil bağımız var bebeğinde dil bağı olan varmı? Emme ile ilgili sorun yaşıyormusunız ?
Benim bebegim de tip 4 arka dil bagı var. cocuk doktoru yok dedi. emzirme hemşiresi var dedi. KBB ye götürürdüm dil bagı var ama almaya gerek yok dedi.

sonuç dil bagı var alan yok 🤪👻
(Tekerleme gibi oldu 😂)

zorla emziriyorum curt curt diye ses cıkarıyor memeyi agzında tutamıyor sürekli bi kavga içinde emziriyorum ama hiç bi doktor umursamıyor

Kilo almış sorun yok diyorlar

İnternet de araştırdıgım kadarıyla geç olmadan meme sıkıntısı olanı almak iyi oluyo cabuk iyileşiyor

Canım benim de 49. Günüm bugün ve toplam 3 kere oldum. İlkince sıcak ıslak havluyu buzdolabı poşetine koyup pres yaptım aynı anda sağdım öyle geçti. İkincisinde bu fayda etmedi ama yine de onu uygulayıp üstüne ters emzirme yaptım bebek boşalttı içini şükür. Sonuncusunda ben de ateşlendim doktora gittim antibiyotik verdi ve hala içiyorum birkaç gün önce oldu. Memelerimi kesin dedim yani o kadar fenaydı. Kaynar duş mu dersin, sıcak pres ters emzirme sağma hepsini denedim ama bana mısın demedi. Neyse antibiyotik ve ters emzirme devamla geçti. Ama ezdim memeyi çözülsün diye kendimden geçtim ben de. Şimdi iyiyim ama su içmeye korkuyorum çok sütüm olursa yine mastit olurum diye travma oldu😞 doktor emzirmeden önce bebeğin ağzını karbonatlı sulu pamukla sil dedi. Meme ucu mikrobu olmasın diye. Bir de kefir yoğurt vs tüket probiyotik tüketmek mastit oluşumunu engeller dedi. Bunları tavsiye edebilirin
Benim de oldu memeye masajı eşime yaptırdım insan kendi kendine canını acıtmıyor.
Eşime aglasamda sen masaj yap dedim. Ben agladım o ovdu.
Sıcak masaj ters emzirme bebek actı emerek. Şimdi sürekli kontrol ediyorum.

Merhaba kızlar. Ben burayı okuyorum nadiren ama yazmaya vaktim olmuyor. Benim bu ara belli bir rutinim var gibi. Kakasını her bezini açtığımda poposuna uyarı veriyorum ve gerçekten yapmıyorsanız tavsiye ederim. İnanılmaz rahatlıyor bebişim. Süt yetmeme olayına takılmıyorum her ağladığında veriyorum memeyi. Genelde de alıyor başka sorunu varsa ağlayıp ağzına bile koymuyor. Emzik olayına gelince de biz emzik kullanamıyoruz malesef öğk deyip atıyor. Ben nurse harveys ve biogaia kullanıyorum düzenli vermediğim zamanları düşününce epey rahatlatıyormuş. Bu arada bir de stokke ana kucağında ve joie sallanır anakucağı vazgeçilmezimiz ama en rahat uykuya geçişi kucakta sallanarak oluyor o da kollarımı mahvediyor tabi.
popoyu uyarıyorum derken nasıl yapıyorsun? bu işlemleri sürekli yapmak evet bebeğini rahatlatır ama bağırsak tembelliğine sebep oluyor bilgin olsun.

Güneş vurmuyor eve hiç yaa. Sarı tülbemt örtmeye basladım dünden beri

Canım snrasında açıldıktan snra o memede süt daha fazla bile oluyor sürekli sağdıgmz emzirdigimiz için merak etme. Birde gece göğüslerini verip neden üstüne süt veriyorsn doymadıgını nasıl anlıyorsn emerken

Canım 40 gün sürdü hala sızlıyor.her emzirme sonrası zeytinyağ sürüyorm emerken acımıyor yumusuyor ucuda iyileşiyor ama okadar derindiki anca geçiyor galiba. Eskiden bebek tutarken içim titrerdi

Aynı şikayetler bzdede var süt ürünlerini kestim ama gene tereyağ flan yiyorm. Birde kakası çok gürültülü sizinde öylemi

Canım yüzü bzmde öyle ve cok konak var içim cok kötü oluyor bakınca yaralı bereli gibi ua

Genelde tek meme yetiyor bazen yarımsaat falan emiyor. uykuya dalması tekrar uzun sürüyor en az 1-1.30 saatim gidiyor🤦🏻‍♀️
Canım yüzünde sivilce döküntü pullanma varsa kakasi ishal ve mukuslu ise gürültülü kaka yapıyorsa bi alerji dr una görünün isterseniz alerjisi vardır diye değil ama bu yıl çok fazla imiş alerjik bebek nedense 2020 de doğan bebeklerde çok muş besin alerjisi ve atopik dermatit

Kizlar youtubede rukye duasi var bebeklerede iyi geliyomus onu dinletebilirsiniz bende yeni ogrendim 2 aksamdir dinletiyorum gece uykusuna gececegi zaman nazara da iyi geliyomus bi nebi bebegide okumus oluyo aslinda

Dasmeer Dasmeer aslında o anakucaklarının sallama hızı ideal olanı. hızlı sallamak bebek için iyi değil. benim oğlum hep onda gün içinde ve ben otomatik sallanmayı kullanmıyorum hiç elimle sallıyorum. yine de kullanmıyorsan ikinci el uygulamadan sat en azından başka ihtiyacını karşılarsın

Akşam 5 den beri hiç susmadan ağladı hiç sesi komple kısıldı gözleri şişti ne yaptıysak susmadı. Gazı cıktı hep masaj yaptım karnı tok ağlıyor delirmiş gibi doktora yazdım Bu görüntüyü attım yine kuruluk dedi kabarmış nemlendir ateş-i vs normal mi onu sordu biz tatmin olmadık hastaneye gittik başka bi doktor vardı gaz birikmiş bağırsaklarında çok haraket var dedi biraz ovdu falan gülücükler saçma ya başladı.
Gazı olsa anlardım ama doktor bazen başka türlü normal disi hareket sergileyebilirler dedi .neyseki gaz dışında bisey çıkmadı ama cilt normal mi ya bu 4.farklı doktor görüyor kuruluk diyor ama moralim çok bozuk cani yanıyor mu kaşınıyor mu bilmiyorum ki.Sadece göbek bölgesinde var.
Üstümden tır geçmiş gibi o nasıl ağlamak sesi çıkmıyor şimdi babasıyla nöbet tutuyoruz ağlarsa bisey okursa duyalım diye .
Muhteşem bi yılbaşı gecesi geçirdim anlayacağınız 🙄
Canım bu alerji malesef 2020 bebeklerinde çok fazla imiş atopik dermatit süt yumurta yada çoklu besin alerjisi olabilir bizim çok az olduğu halde alerji uzmanı hemen bildi herşeyine baktılar kaka idrar kan sırttan alerji testi d vitaminine kakadan bakılabilecek herşeye baktılar süt ile başladık diyete bu kuru cilt değil ki bebekte atopik cilt bile olsa alerjiden kaynaklı oluyor ve bu alerjiler inanılmaz kaşınırmış kasinti kremi verir dr çok fayda eder

Inşallah geçer ama bence bizim bebeler alerjik bi bünyeye sahip olacaklar. Bioderma almadım onunda mi alsam ya nasıl bisey la roshe alicam pazartesi bide pahalı sürekli al çöp yapıyorum
Mustela stelatopia şampuan ve kremini aldım daha kullanmadım ama _seastar_ _seastar_ söylemişti bana sonra yorumlara baktım çok iyi yorumlar yapılmış aldım canım

Kizlar bnm sutum her gun daha da azaliyor sanki nie boyle oldu anlamadm. Adet dr oldum bugun.

Cok moralm bozuluyo bubsut isine valla agliycm oturup ne guzel yetiyordu nie azaliyor ki
Canim ben de aynı şeyi düşünüyorum, malt içeceği falan da içiyorum ama 🙄🤔

@Pelinimben baksana canim bizimde boyle oldu sinir oluyorum yaa
Oy kuzum benim Maşallah sana geçer inşallah annesi moral bozuyor evet ben ısrarla söylüyorum bütün annelere
bu şekilde yoğun döküntüsü olan anneler bence zaman kaybetmeyin bi gidin allerji uzmanına desin alerji yok sadece isilik desin yeter ki ama içiniz rahat olsun olur ya alerji varsa da kontrol altına alınsın ben süt ürünlerini tam tamına keseli bebeğimde fark etti çok şükür 1 ay içinde daha da etkisi olacak

Yıkamaya korkuyoruz taş gibi sertleşiyor teni .Kafasını biobaby dermatolojik şampuanla vücudu hipp le yıkıyorum sungerde sürmüyorum artık banyo suyuna da yağ damlatiykrun en son çok kurulama dedi onu da yapıyorum yapmadigim kalmadı.
Islak halde atopik ciltler için olan nemlendiricilerden sürmelisin canım kurban olurum onu verene kaşınır da annesi mustelanin balm i var yoğun nemlendirici yine doğumdan itibaren kullanılan atopik ciltler için nemlendigi zaman kaşıntısı da kalmaz moralini bozma büyüdükçe toparlanıyormuş sadece zaman istiyor biraz

Benim de oldu memeye masajı eşime yaptırdım insan kendi kendine canını acıtmıyor.
Eşime aglasamda sen masaj yap dedim. Ben agladım o ovdu.
Sıcak masaj ters emzirme bebek actı emerek. Şimdi sürekli kontrol ediyorum.
Ben kendim açtım canım ağlaya ağlaya. Eşim yapamaz biliyorum. Aynen şu an reflex oldu hiç şişsin istemiyorum korkudan

Bebeklerinizi yıkarken sade suda mi yikiuorsunuz yoksa bebe şampuanı gibi birşey kullanıyor musunuz? Biz haftada bir banyo tuzu atıyoruz suya onun dışında duru su. Acaba ne zaman sampuan benzeri ürünler kullanabilecegiz

Bebeklerinizi yıkarken sade suda mi yikiuorsunuz yoksa bebe şampuanı gibi birşey kullanıyor musunuz? Biz haftada bir banyo tuzu atıyoruz suya onun dışında duru su. Acaba ne zaman sampuan benzeri ürünler kullanabilecegiz
Ben 1 damla kullanıyorum bebe şampuanı her banyoda neden öyle oluyorum bilmem sanki sampuansiz banyo olmaz gibi ama halbu ki kullanmayın hiç gerek yok diyen bi dr da dinlemistim youtube da ama öyle lif vs hiç sürmem avcuma 1 damla şampuan alıp suyla seyreltip kafasına ve vücuduna sürüp hızlıca durulayıp alıyorum 2 dk sürüyor bizim banyo

Ben her banyoda baştan.beri şampuan kullanıyorum canim

Ben kendim açtım canım ağlaya ağlaya. Eşim yapamaz biliyorum. Aynen şu an reflex oldu hiç şişsin istemiyorum korkudan
Canım geçmiş olsun giremedim bugün rahatlamışsın açılmış göğsün
Şu içmemekle olmaz canım suyunu iç emzirmene sagmana bak göğsünü sen hem her zaman sütun fazla olmasıyla olmuyormuş onu anladım dün de benim.bombos göğsümde oldu göğüs ucundan mikrop kapabiliyormuş kanallar artık çamaşırları 2 3 kere durulama yaptırıyorum neyden kapıyor onuda bilmem

X