2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Tabi canım, pek de çıkmıyor aynen. Ben de öyle mastit oldum sağmim göğsüm dolu bebek çeksin sağımla az çıkıyor ziyan etmim diye ama şimdi Allah ne verdiyse sağıyorum 😂😂
Aynen bende öyle düşünüyordum bebiş emsin modum.önceden arada sagardim süt yetmiyor gibiydi bebeğe düzenli yapınca arttı gibi
Ben eni konu yıkıyom ya Allah ne verdiyse😂
😂😂
P Pelinimben muskati bizim yaşlı komşu teyze de dedi rendeler verirdim gaz olmadı hiç diye . Denemek lazım damla bitkisel olsada damladan iyi olabilir

Kizlar bugun atesim cikti oksuruk basladi ama cok az öksürüyorum. Corona veya grip olmuş olabilirim. Ama hemen test yaptırmak istemiyorum benim böyle corona pozitif çıkan ve emziren arkadaşlarım var. Doktoremzirdikleri için ilaç vermemiş. maskeyle emziriyorum maskeyle uyuyacağım.. sürekli elimi göğsümü yıkıyorum bir de dezenfektanım var yıkayamadığım acil haykırışlarda dezenfekte ediyorum. Aklıma başka bişey gelmiyor.. sizin var mı tanıdıklarınızda emzirirken korona olan.. baya moralim bozuldu bi de üstüne hastayım diye uyumuyor sanki..
Benim kuzenim gecirdi emzirirken korona o da evde hep maskeyleydi hic cikarmiykrdu bebegine bulasmadan atlatti ilacta kullanmadi cnm

Gece mama mi veriyorsun canim, yoksa sagdigin sütlerden mi ,
Gece uykusuna dalmadan once mama veriyorum genelde 4gibi de sut sagip onu veriyorum canim

Ya bilmiyorum ki eşimle tartıştık dün o resimde ben bi kaç çeşit kremlerini sürdüm o yüzden oldu diyir 4 doktor gördü illaki belirtisinden anlardi bırak şu çocuğa bi hastalık bulmayı diyor. Krem de sürme bırak cildini öyle kalsin kurursa kurusun bi kaç gün dedi .Beni panik kafayı yemiş buluyor her şeyden nem kapıyormuşum çocuk 1 2 oksurdu diye sen çocuğa ciğerden geliyor zature olabilir diye muayeneye goturdun biseyi çıkmadı dedi .Çocukta bisey olmasa bile virüsü kapıp gelicez hastanelere gitmekten diyor .offff bilmiyorum ya sağlık ocagindaki ebe de beni çok panik tedirgin bi anne buldu.
Şimdi yeni mama almaya gitti takip edicem 20 sun sonrada randevu var .Olmazsa direk alerji doktoruna götürürüm hastanede var cildiyeden önce .
Kuruluğu görüyor musun pul pul .
Canim resimden mi bilmiyorum ama kotu gorunmuyor bi ara bizimki deboyleydi üşümesin diye az yıkamaya başlayınca mi gecti nasil gecti bilmiyorum bana hic tuhaf gwlmemisti

Valla iyimiş canım, en başta hiç memeyi alamıyordu o zaman öyle yaptım ben de ama şimdi emziriyorum baktım emmiyor mama yapıyorum hazır sütüm yoksa gazı mamada çıkarıyor süt de pek çıkarmıyor ilginçtir
Valla cnm bebis icin iyi de ben o saatte sagmak zorunda kaluyorum kendimi benim uyumam 5i buluyor malesef

Benim kuzenim gecirdi emzirirken korona o da evde hep maskeyleydi hic cikarmiykrdu bebegine bulasmadan atlatti ilacta kullanmadi cnm

Gece uykusuna dalmadan once mama veriyorum genelde 4gibi de sut sagip onu veriyorum canim
Canim sagol Allah razı olsun psikolojikmen çöküyor insan her şeyden önce.. koruma içgüdüsiyle bi de gazini da çıkarıyorum mecbur omzuma yatiyor... açıkta kalan her yerime surekli.dezenfektan sıkıyorum. O da zararlı biliyorum qma corona veya grip buLsmasindan iyidir. Esim de su an yanımda değil kaldık böyle tek başımıza:KK43: bir de verem asisi zamani geldi bekletecegim mecburen..

Kuzum ben o yüzden oldum ya. Göğüsler oldu akşamdı, e uyku zamanı da değil uyuyor devamlı emmedi. Ha uyanacak ha emecek sağarsam süt kalmaz güzel ememez derken 1-2 saate mastit oldum🤦🏻‍♀️ Şimdi hep tetikteyim. Tek meme veriyor diğerini dinlendiriyordum normalde. Şimdi ikisini de boşaltsın diye 2 memeyi de veriyorum ikisi de dinlenemiyor😩
Canım bebek emdikten sonra sağınca kaç cc cıkıyor benden doğru düzgün bişe ckmıyor ya

Kızlar oyun mati var hayvanla ilgili basınca hayvansesi çıkıyor
Bunu bebeklerde en erken ne zaman kullanabiliriz

Kuzum ben o yüzden oldum ya. Göğüsler oldu akşamdı, e uyku zamanı da değil uyuyor devamlı emmedi. Ha uyanacak ha emecek sağarsam süt kalmaz güzel ememez derken 1-2 saate mastit oldum🤦🏻‍♀️ Şimdi hep tetikteyim. Tek meme veriyor diğerini dinlendiriyordum normalde. Şimdi ikisini de boşaltsın diye 2 memeyi de veriyorum ikisi de dinlenemiyor😩
Napcaz durmadan böyle ya hep emzir emzir cocugu da uyutmuyorm mastit olcam korkusuna😂
3-4 saat duramıcazmı

Aynen bende öyle düşünüyordum bebiş emsin modum.önceden arada sagardim süt yetmiyor gibiydi bebeğe düzenli yapınca arttı gibi

😂😂
P Pelinimben muskati bizim yaşlı komşu teyze de dedi rendeler verirdim gaz olmadı hiç diye . Denemek lazım damla bitkisel olsada damladan iyi olabilir
Işte int sorunca kafa yaptığı yazıyor uyuz madde diyorlar o yazıyı görünce de insan veremiyor ben kardeşimden biliyorum hiç gazi olmazdı

Similac ilk kez böyle oldu bende memnundum .Gaz problemimiz olmazdı pek perşembe acillik olduk işte e bebekten almıştım sonra marketten aldığım da bu şekil cıktı yine similac alicam ama başka mama arayışına göremem kusma vs yapmadı gaz sorunu yok Ne olduysa son 2 kutuda oldu
Demek ki bozuk falandı canim. Dediğin gibi mama değiştirmek de riskli

Ya bilmiyorum ki eşimle tartıştık dün o resimde ben bi kaç çeşit kremlerini sürdüm o yüzden oldu diyir 4 doktor gördü illaki belirtisinden anlardi bırak şu çocuğa bi hastalık bulmayı diyor. Krem de sürme bırak cildini öyle kalsin kurursa kurusun bi kaç gün dedi .Beni panik kafayı yemiş buluyor her şeyden nem kapıyormuşum çocuk 1 2 oksurdu diye sen çocuğa ciğerden geliyor zature olabilir diye muayeneye goturdun biseyi çıkmadı dedi .Çocukta bisey olmasa bile virüsü kapıp gelicez hastanelere gitmekten diyor .offff bilmiyorum ya sağlık ocagindaki ebe de beni çok panik tedirgin bi anne buldu.
Şimdi yeni mama almaya gitti takip edicem 20 sun sonrada randevu var .Olmazsa direk alerji doktoruna götürürüm hastanede var cildiyeden önce .
Kuruluğu görüyor musun pul pul .
Canim fotolardan bana aşırı kuru gibi gelmedi. Bence de biraz bekle. Çok bisi yapma , sadece nemlendir o kadar . Bakalim ne olacak

Haklısın el kadar bebeğe yapıştırdığın hastalık kalmadı dedi.Bu ara sürekli bisey buluyorum dün banyo yaptırdık sonra emdi dudakları kipkirmizi olmuş bide etli etli duruyor ben aaa dudakları niye öyle dedim ne var ki diyir kırmızı dedim ışığın altına kaldırdı çocuğu sen iyice kafayı bozdun diyor. Bana da vermişler şekerli su anneme laf edince hani öldün mu diyor kardeşime muskat verirdi benim bebeğe de almış vermedim biz gaz damlası bilmezdik diyor çay kaşığının ucuna az rendeler suyla verirdik gaz maz da olmazdı 😊
Doktor biz odaya girerken ooo altın top gelmiş diyor o derece diyim abla sen 😁Adama artık yazmaktan sormaktan resim atmaktan utanıyorum
Canim muskat gerçekten gaz da ise yarıyor, ben ilk kızımda kullanırdım. Rendenin en ince tarafıyla bi kaç parça yapardım, çay kaşığına koyar, üstüne azıcık memeden süt sıkıp, ağzına verirdim.

Kızlar yazmıştım eşimin korona testi pozitif çıktı. Dün bende yaptırdım çok şükür negatif çıktı. Eşim odada karantinada sadece kapıdan yemek veriyorum. Bebek bakarken bana çok yardım ediyordu ama malesef odadan çıkamıyor yemek felan hepsi bana kaldı daha bir hafta odada kalacak.Akrabam olsa gider kalırdım böyle idare ediyoruz. 9 yaşında da bir oğlum var oda ilgi istiyor ben tek çocuk oldugu için onunla çok zaman geçirirdim şimdi o günleri arıyor. Bizde durumlar böyle yinede çok şükür halimize

X