2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim kızın benim sutun içindeki bir seye alerjisi var mamayla memenin arasını ayirdim her emzirme sonrasi 10 cc sutum var zten mutlaka ama mutlaka kusuyor dunden beri yumurtayı çikolatayı kahveyi kestim bugun yine kustu. Dr una yazdim ama onun da be dediği belli değil sanırım bozuk cok. Emzirmek bağ kurmak cok istiyordum sutjm az ok az da olsa emzireym dedim ama onu da kesmek zorunda kalcam galiba.

Ineksutu alerjisi olsa mamayi da kusardi heralde diye yumurtayı falan kestim nbakalm.
kusna tek başına alerji sebebi değil ama. bence kendi kendine kesme beslenmeni. normal karşılanıyor çoğunlukla kusma

Yine bir yuz puanlik uzman sorum var😀😀bu mamayi yaparken niye suyu kaynatip ikitiyoruz ztn icme suyu paketli su mamaya gerekcrk kdr ısıtıp yapsak olmuyo mu bnm ki kiyamet kopriyo hasirlayana kdr 1 kere yapiorm die de oncedn hazirlayamiyorm
bu durumlar için küçk termoslar var. ben onda her zaman kaynamış su bulunduruyorum

Yine bir yuz puanlik uzman sorum var😀😀bu mamayi yaparken niye suyu kaynatip ikitiyoruz ztn icme suyu paketli su mamaya gerekcrk kdr ısıtıp yapsak olmuyo mu bnm ki kiyamet kopriyo hasirlayana kdr 1 kere yapiorm die de oncedn hazirlayamiyorm
Ben çözümü terminal buldum canım suyu kaynatıp termos bardağa koyuyorum 5-6 saat sıcak duruyo

Evet canım ordan mikrop girip iltihap yapıp tıkıyormuş göğsü benimde yara olan göğsüm olmuştu çünkü. Sürekli zeytinyağ sür ucuna kapatma acık brak
Saol canim bende hakiki kantaron yagi var ondan suruyom arada sicak su torbasi surekli isitiyorum
Ay valla eve geldim şimdi mememi kesin alın diyorum sırtıma kadar vurdu ağrısı mahvoldum yaa. Şu an orası alev alev. Artık nasıl canım yandıysa doktora ısrarla soruyorum ya bir daha olursa ya bir daha olursa😭 Allah beterinden saklasın
Canim benden cok kotusun gecmis olsun 😥😥cok zor benim atesli deil gogsum olmamasi icin urasiyorum

Canım antibiyotk tek çözüm 4-5 gün çektim ben 41 derece ateşle çok zor biliyorum. Sıcak suda duş arkası emzir sağ. Snrası soguk buzlu lahana yapragı koycaksın. Allah yardımcın olsun. Mastit olan memenin ucu yaramı?

Bende yaa yara gibi içim kötü oluyor
Ay canım sana da çok geçmiş olsun. Evet meme ucum fena yara hem de. Ucunun acısı bir de meme acısı kendime gelemedim
Saol canim bende hakiki kantaron yagi var ondan suruyom arada sicak su torbasi surekli isitiyorum

Canim benden cok kotusun gecmis olsun 😥😥cok zor benim atesli deil gogsum olmamasi icin urasiyorum
Sana da çok geçmiş olsun canım. İlk üç ay olabilir korkma dedi doktor ama off

Galiba bu gaz damlaları tek başına pek fayda sağlamıyor. Ben yanında aguline gaz şurubu kullanıyorum iyi geliyor .Evet geçen haftaydi cinnet geçirecektim resmen uyumuyordu uyusana kucağımda veya koltukta geçti ama .Biz gece hiç uykusuz kalmadık o atak haftasında da sadece o haftada akşam 9 gibi yatarken 12 yi buluyordu. Ayy gelmesin o atak haftası mıdır nedir kafayı yiycektim
Aynen ben de öyleyim su an ikinci çocuktan vazgectim artik.. insaallah ataktandir en azından bir umut düzelecek derim.. ya boyle kalırsa diye ödüm kopuyor. Ne yap dedilerse yaptım.
2 saat emzirmeden beklettim olmadi.. yok gak guk meme olsun dedim olmadı.. gunduz uyutma geceyi bilsin dediler uyutmadim olmadi.. yok gunduz sadece 1.5 saat uyanık kalacak dediler düzenli uyutmaya çalıştım olmadı ne kadar kaynak varsa okudum.. tükendim artık

Bugün çocuk doktoruna gittim yeni doktor bulduk O olmazsanolmaz Remzi beye gittik önerdiler bu arada sana da söyleyeyim canım. Sevdik doktoru.

Ciltteki kızarıklıkları önemsemedi ki ciddi var bizde. Devamlı tekrarlıyor. Burada bundan çeken arkadaşlar vardı. Coresatin pembe krem verdi. Emzirme işini sordum memede uyuduğunu, düzgün emmediğini filan. Biberonu yasakladı kasikla besleyin illa mama lazımsa dedi. Memede uzun kaldığı için biberon yapar meme uçlarınız kendine gelemez siz de mastit olursunuz dedi. Hocam genel cerrahiden geliyorum antibiyotik başladım zaten dedim😬 o iş uzar daha beter olur biberon yok dedi. Benim zaten derdim emzirmekle😩 mecbur alışacak diyor of doktora mamaya başlıcam demeye gitmiştim ama bambaşka sonuçlarla çıktım hakkımızda hayırlısı. Sağ göğsüm de hala alev alev

Aynen ben de öyleyim su an ikinci çocuktan vazgectim artik.. insaallah ataktandir en azından bir umut düzelecek derim.. ya boyle kalırsa diye ödüm kopuyor. Ne yap dedilerse yaptım.
2 saat emzirmeden beklettim olmadi.. yok gak guk meme olsun dedim olmadı.. gunduz uyutma geceyi bilsin dediler uyutmadim olmadi.. yok gunduz sadece 1.5 saat uyanık kalacak dediler düzenli uyutmaya çalıştım olmadı ne kadar kaynak varsa okudum.. tükendim artık
İnfacol gaz damlası kullanıyoruz biz memnun kaldik

Bugün çocuk doktoruna gittim yeni doktor bulduk O olmazsanolmaz Remzi beye gittik önerdiler bu arada sana da söyleyeyim canım. Sevdik doktoru.

Ciltteki kızarıklıkları önemsemedi ki ciddi var bizde. Devamlı tekrarlıyor. Burada bundan çeken arkadaşlar vardı. Coresatin pembe krem verdi. Emzirme işini sordum memede uyuduğunu, düzgün emmediğini filan. Biberonu yasakladı kasikla besleyin illa mama lazımsa dedi. Memede uzun kaldığı için biberon yapar meme uçlarınız kendine gelemez siz de mastit olursunuz dedi. Hocam genel cerrahiden geliyorum antibiyotik başladım zaten dedim😬 o iş uzar daha beter olur biberon yok dedi. Benim zaten derdim emzirmekle😩 mecbur alışacak diyor of doktora mamaya başlıcam demeye gitmiştim ama bambaşka sonuçlarla çıktım hakkımızda hayırlısı. Sağ göğsüm de hala alev alev
Ya bunları duyunca canım çok sıkılıyor. Ben günde bir kez sadece akşam uyumadan önce sagdigim sütü biberonla veriyorum. Fazladan içsin uyusun diye bir de gün boyu yorulmuş oluyorum babası iciriyor ben de dinleniyorum. Memeden vazgeçer diye onermiyorlar biberonu, başka bir sebep var mı benim bilelmedigim? Bizimki memeden vazgeçmedi zaten emziriyorum. Yalnızca akşam bir kez biberon. Olmadı bırakayım onu da

Bu arada ben laktozsuz sut iciyorum, sanki gaz problemine iyi geldi gibi. Bir de infacol damla kullanıyoruz. Her gün kakasını yapıyor iki üç kez fazla fazla. Bir kaç kez de az yapıyor. Onun dışında çişini de yapıyor. Çok mu kakali bilemedim.

Bu arada ben laktozsuz sut iciyorum, sanki gaz problemine iyi geldi gibi. Bir de infacol damla kullanıyoruz. Her gün kakasını yapıyor iki üç kez fazla fazla. Bir kaç kez de az yapıyor. Onun dışında çişini de yapıyor. Çok mu kakali bilemedim.
Bizimki de cok kaka yapiyor canim... ben de o damlayı alayım. Gunde kac kere kullaniyorsun emzirirken sonra mi once mi

Canım çok teşekkür ederim Cevabın için �nşallah bizim de 3 günümüz kalmıştır. Seni mesajından sonra ben de biraz sabırlı kalmaya çalışıp gece değil de gündüz Muş gibi ilgilendim ama korkuyorum düzenimiz bozuldu gündüzleri çok uyuyor gece uyumuyor. Bir sürü kaynak okudu gece uyuya mamasının sebebi gündüz çok aşırı yorulması o yüzden gündüz uykularını düzene uyusun diyor uyutsam bu sefer gece hiç uykusu kalmıyor İnşallah kendiliğinden düzene girer
Ben bugün gündüz dışarı çıkarttım.arabada hep uyuyordu.yurudum arabayı almadım.bebek arabasıyla çıktık.etrafi izleye izleye hiç sesi de çıkmadı.yagmurlugu da taktim.gelince de ben duşa girerken onu da kucağıma aldım yıkadım.sampuansiz.masaj yaptım.18 ;15 di.perdeyi çektim.isigi los haline getirdim.oynaya oynaya kremledim.ve oksijen nasil önemliymiş anladım.daldi hemen.bizde uykuya geçmede sorun vardi..iki kere uyandi 5 dakika hemen emzirdim koydum.dr kilosu iyi dediği için bu gece saat kurmayacagim bakalım kendi uyansin.arayi açabilirsin dedi.her 3 saatte uyandiriyordum..gündüz uykusu hemen uyaniyor gece de derin uyuyor düzene benim ki

Bizimki de cok kaka yapiyor canim... ben de o damlayı alayım. Gunde kac kere kullaniyorsun emzirirken sonra mi once mi
Emzirmeden önce veriyorum. Her emzirmeden önce verilebilir yazıyor icinde ama biz günde en fazla 3-4 kez veriyoruz sadece bir damla şeklinde. Genelde öğleden sonra vermeye başlıyoruz akşam yatana kadar 3-4 kez. En çok akşamları aglama seanslar oluyor cunku. Gece ve sabah vermiyorum.

X