2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben de buradayım canım yine mastit oldum Allah kahretmesin artık ya vallahi 1 saat içinde oldu tam ememeyince baktım kolumu kaldıramıyorum. Akşam oldum bu saat oldu sıcak kompres yapıyorum yarım saatte bir sağıyorum ve 3 kere ters emzirme yaptım yok bana mısın demiyor. 1 saat uyumuşum yorgunluktan taş gibi uyandım sonra daha kötü olmuş😭 bebeğin da ağlaması hiç
Bitmedi diyorum devamlı emziriyorum ama süt mü gelmiyor artık acaba az önce biberonla süt verdim içti ve uyudu sonunda. Şimdi bir de ona vicdan yaptım. Yarın sabaha hastanelik olucam gibi çok fenayım

Randevu aldım öğleden sonraya geçmezse diye. Benim bebe düzgün emmiyor ki canım. Bu zamana kdr ki en korkunç mastit bu başıma gelen. Kolumu kaldıramıyorum bütün vücudum kırgın kendimde değil gibiyim. Saat başı emzirmeye çalışıyorum ama dokunamıyorum bile, göğsümün şekli değişmiş bir tarafı katı resmen. Emzirmekten soğudum bu nedir ya Allah yardım etsin
Canım antibiyotk tek çözüm 4-5 gün çektim ben 41 derece ateşle çok zor biliyorum. Sıcak suda duş arkası emzir sağ. Snrası soguk buzlu lahana yapragı koycaksın. Allah yardımcın olsun. Mastit olan memenin ucu yaramı?
Var ve geçmiyor uyuz oluyorum zeytinyağı konak şampuanı hiçbiri geçirmedi ebe çok uğraşma 4 aydan sonra geçecek dedi ama bakımca ürperiyorum.
Bende yaa yara gibi içim kötü oluyor

Ben de buradayım canım yine mastit oldum Allah kahretmesin artık ya vallahi 1 saat içinde oldu tam ememeyince baktım kolumu kaldıramıyorum. Akşam oldum bu saat oldu sıcak kompres yapıyorum yarım saatte bir sağıyorum ve 3 kere ters emzirme yaptım yok bana mısın demiyor. 1 saat uyumuşum yorgunluktan taş gibi uyandım sonra daha kötü olmuş😭 bebeğin da ağlaması hiç
Bitmedi diyorum devamlı emziriyorum ama süt mü gelmiyor artık acaba az önce biberonla süt verdim içti ve uyudu sonunda. Şimdi bir de ona vicdan yaptım. Yarın sabaha hastanelik olucam gibi çok fenayım
Bende oyleyim canim vucudum hasta gibi basimda agriyo sicak su torbasiyla geziyorum ters emziriyorum ustune abaniyorum niye boyle oldu bilmem atesimde 37.5 yakindi parol icince kendime geliyorum
kızlar bebeginizin yuzünde sivilce tarzı kızarıklıklar olanlar gectimi kızariklık benim kızda bir haftadır var uyuyunca geçıyor uyanınca kızarıyor hele aglayınca daha da kizarıyor..ilk çocuklarda böyle bisey olmamisti bu kizımda yasamadıgım seyleri yasıyorum resmen
Biz 5gun ilac krem kullandik ve biraktik simdi kurudu surekli nemlendirici suruyorum nokta nokta kirmizi bizimde ama cogu gecti eskisi gibi deil
Randevu aldım öğleden sonraya geçmezse diye. Benim bebe düzgün emmiyor ki canım. Bu zamana kdr ki en korkunç mastit bu başıma gelen. Kolumu kaldıramıyorum bütün vücudum kırgın kendimde değil gibiyim. Saat başı emzirmeye çalışıyorum ama dokunamıyorum bile, göğsümün şekli değişmiş bir tarafı katı resmen. Emzirmekten soğudum bu nedir ya Allah yardım etsin
😢😢
Bebeklerin tirnaklqrini haftada kaç kere kesiyorsunuz.
Ben 2 kez kesmeme rağmen tırnakları jilet gibi burnu yüzü hep çizik olmuş eldiven takmıyordum takicam artık
Kestikten sonra torpuluyorum ben ozamn yirtmiyo yuzinu burda bibarkadas oyle yapiyodu bende aldim torpu iyi oluyo cabuk uzuyo tirnaklari

kızlar bebeginizin yuzünde sivilce tarzı kızarıklıklar olanlar gectimi kızariklık benim kızda bir haftadır var uyuyunca geçıyor uyanınca kızarıyor hele aglayınca daha da kizarıyor..ilk çocuklarda böyle bisey olmamisti bu kizımda yasamadıgım seyleri yasıyorum resmen
Ben kendim gidince çocugu da götürdüm bugün kızarıklıkları gösterdim önemsemedi pek. Oda sıcak olmayacak diyor inatla. Yine de yüzü için coresatin pembe krem verdi biz ısrar edince. Bir denicem bakalım

Kızlar gaz için elma yağı kullanan var mı veya alerjiden şüphelenip yediğiniz gıdalarda kısıtlamalara gidiyor musunuz mesela süt ürünleri de çok gaz yapıyormuş hiç süt ürünü keseniz oldumu mu oldumu oldumu

Ben ilk nurse kullandım sonra zincoya başladım değiştir hangisnin yarıyacağı hiç belli olmuyor bizimki kırpkırmızı oluyordu gazdan şuan biraz daha iyi etki etmediğini hissediyorsan değiştir derim ben
Bizimki de öyle bir kızarıp kararıyor ki bazen çok korkuyorum. Bir müddet kullanmadan belli olmaz diye değiştirmemiştim ama size iyi gelen damla ne kadar sürede etki gösterdi mesela?

Kızlar bebeği çok kusan var mı ? Bizimki çok sık kusuyor yatırmaya gelmiyor resmen. Altını açken değiştirmek zorundayım masaj egzersiz falan hep açken yapıyorum tokken yatırılmıyor bizimki bütün emdiğini çıkarıyor. Doktorumuza söyledik beslendikten sonra gazını çıkartıp 15 - 20 dk dik bekletin yatırmadan dedi öyle yapıyorum hep ama bazen ona rağmen bile yatırdıktan sonra kusuyor.

Kızlar gaz için elma yağı kullanan var mı veya alerjiden şüphelenip yediğiniz gıdalarda kısıtlamalara gidiyor musunuz mesela süt ürünleri de çok gaz yapıyormuş hiç süt ürünü keseniz oldumu mu oldumu oldumu
Elma yağı ayağına sürün dedi doktorumuz biz yapıyoruz ama pek bir etkisi göremedim ben açıkçası. Süt ürünleri de yememeye çalışıyordum ama yine de gazımız çoktu bana baskı yapmaya başladılar artık ye nasıl olsa gaz hep var diye .

Öylede burnu gözü çizik içinde yırtmış neredeyse gözüne girecekmiş sadece lavaboya girerken ayrıyız o arada geldim kan içinde eldiven taktım o bile kan olmuş .Eldiveni çıkartınca gülüyor takınca ağlıyor ama böyle giderse yüzü harita gibi olacak.
Yavrum benim kıyamam ya😥 ben tam olarak bilmiyorum ama şahsi fikrim doğduğundan beri eldiven takmışsan acaba eldiven den dolayı elini mi yeni farkediyo

Bende oyleyim canim vucudum hasta gibi basimda agriyo sicak su torbasiyla geziyorum ters emziriyorum ustune abaniyorum niye boyle oldu bilmem atesimde 37.5 yakindi parol icince kendime geliyorum

Biz 5gun ilac krem kullandik ve biraktik simdi kurudu surekli nemlendirici suruyorum nokta nokta kirmizi bizimde ama cogu gecti eskisi gibi deil

😢😢

Kestikten sonra torpuluyorum ben ozamn yirtmiyo yuzinu burda bibarkadas oyle yapiyodu bende aldim torpu iyi oluyo cabuk uzuyo tirnaklari
Ay valla eve geldim şimdi mememi kesin alın diyorum sırtıma kadar vurdu ağrısı mahvoldum yaa. Şu an orası alev alev. Artık nasıl canım yandıysa doktora ısrarla soruyorum ya bir daha olursa ya bir daha olursa😭 Allah beterinden saklasın

X