2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
KizlAr gün içi bebekleriniz neler yapıyor? Genelde uyuyormu ya da uyumasa da sakince bakiniyor mu etrafa? Genelde nerde duruyor ana kucağında mi beşikte mi?
Benimki hep sallanan ana kucağında. Biz salliyoruz. Bazen babasının kucağında kanguruda orda da hareket halinde olman lazım hafif saklanmanı istiyor.

KizlAr gün içi bebekleriniz neler yapıyor? Genelde uyuyormu ya da uyumasa da sakince bakiniyor mu etrafa? Genelde nerde duruyor ana kucağında mi beşikte mi?
Benimki hep sallanan ana kucağında. Biz salliyoruz. Bazen babasının kucağında kanguruda orda da hareket halinde olman lazım hafif saklanmanı istiyor.
Canim uyumadigi canim artık yerde mindere koyuyoruz , etrafa bi yarım saat falan bakıyor. Etrafı izliyor, hareket edene bakıyor. Huzursizlandiginda eğer emzirmeyeceksem kucağıma alıp gezdiriyorum.

Cok guzelmis banyo.rutinlerin canim detaylı yazımdan okudum iyi fikir oldu. Farkli farklı yaptirman da çok eğlenceli.. bebisler 9cin cok rahatlatıcı..
Cnm kucağına al dene tentene olsun.benimki göz teması kurunca sesi çıkmıyor.once ayaklarını gövdesini sonra da başını ama göz teması hep olsun.dene bak

Canim uyumadigi canim artık yerde mindere koyuyoruz , etrafa bi yarım saat falan bakıyor. Etrafı izliyor, hareket edene bakıyor. Huzursizlandiginda eğer emzirmeyeceksem kucağıma alıp gezdiriyorum.
Ağlıyor mu gün içi çok? Huzursuzlaninca napiyo genelde? Ya bizimkinin bir günü diğerini tutmuyor bazı gündüzler iyi bazısında sürekli ilgi bekliyor. Akşamları bazen iyi ana kucağında sallanıyor bazen ne yaparsan yap mızmız. Kaka da yapıyor duzenli çiş de çok yapıyor. Gaz dsmlasi da veriyoruz. Memeye mi çok alisti bilmiyorum. Memeden çıkınca mızmız. Karnı tok kakasıni çişini yapti hala ağlayıp duruyor ya. Babası kanguruyla aldı şimdi orda bile mikmik mik susmuyor 🤦🏻‍♀️

Ağlıyor mu gün içi çok? Huzursuzlaninca napiyo genelde? Ya bizimkinin bir günü diğerini tutmuyor bazı gündüzler iyi bazısında sürekli ilgi bekliyor. Akşamları bazen iyi ana kucağında sallanıyor bazen ne yaparsan yap mızmız. Kaka da yapıyor duzenli çiş de çok yapıyor. Gaz dsmlasi da veriyoruz. Memeye mi çok alisti bilmiyorum. Memeden çıkınca mızmız. Karnı tok kakasıni çişini yapti hala ağlayıp duruyor ya. Babası kanguruyla aldı şimdi orda bile mikmik mik susmuyor 🤦🏻‍♀️
Huysuzlanınca ağlıyor canim, ama bi kaç şarki var alıştı, onları açınca sakinleşiyor. :KK66:

Ay resmi görünce beni bi gülme tuttu kusura bakmayın ama cok tatlı olmuş bebiş 🤗💞 oy kıyamam yaa
Sende cok tatlı anlamışsın ama yaşarken cinnet geçiriyorsun galiba
Biraz yalnız kalmak sana iyi gelecek gibi
Ayın 14ünde dönecekler zaten bakalım o zaman yalnız kalmak bana nasıl gelecek görcez 🙈
Ayni benim babam ... alt degistirme hikayesi de dahil olmak üzere hepsi ayni.. doktor ne bilir ... 🤦‍♀️
hepimizin babası aynıysa bizde mi var bi tuhaflık acaba 🤣 onları da anlamaya çalışıyorum ama insanın bazen sabrı daralıyor gerçekten bizim ailenin ilk torunu üstüne titriyorlar dönüş bileti aldılar annem kaç saat ağladı nasıl bırakıp gidicem özlerim diye
Evin kaç derece? Bizde de eşim örtmeye çalışıyor ama alıştırmak istemiyorum ben. Sadece iç badi, alt üst pijama o kadar. Bir de ayağında çorap. Gündüz yatarken beline kadar örme battaniye ya da penye battaniye. Uyurken de böyle. Gece uyurkende uyku tulumu giydiriyorum.
Evde termometre yok ama yeterince sıcak ben üşüdüğünü zannetmiyorum aynı senin gibi giydiriyorum sadece banyo yaptığı zaman ilk bir iki saat üstüne bi tulum daha giydiriyorum sonra onu da çıkarıyorum çok sıcağa alışmasına da gerek yok bence ki sevmiyor bizimki de sıcağı
Oy yerim onu 🤣
Benim babamda gece kontrole geliyor
Ağzı mi kapandı burnu mi kapandı diye
Annem de aç bu aç diyor sütun yok diyor sürekli 😒
😂😂 ayyy hepsi aynı gerçekten ben bizde bir sorun olduğunu düşünmeye başladım artık 😂
Bu arada ben laktozsuz sut iciyorum, sanki gaz problemine iyi geldi gibi. Bir de infacol damla kullanıyoruz. Her gün kakasını yapıyor iki üç kez fazla fazla. Bir kaç kez de az yapıyor. Onun dışında çişini de yapıyor. Çok mu kakali bilemedim.
Bizim oğlanın her bezi kakalı ve baya da yapıyor doktora sordum ne güzel işte sus dedi 😂 sadece anne sütü mü alıyor diye sordum evet dedim o zaman her bezde kaka olması normal yapamasa daha kötü dedi

Cnm 4 haftadır bu şekilde yapıyorum.haftada 3 kere banyo yaptırıyorum.1.kuvet i dolduruyorum.2.normal fileyi kullanarak yaptırıyorum.3.beraber dus a giriyoruz.suyun sıcaklığını olcuyorum.kucagima alıyorum.bu arada havlu ve Müslinbezi ust üste koyuyorum yatağın üzerine. Tarak,ve kıyafetlerini hazırlıyorum.dusa giriyorum gülerek göz temasıyla.once ayaklarını sonra gövdesini sonra dik tutuyorum tam gozgoze oluyoruz.hemen tüm vücuduyla saçlarını sampuanliyorum vücudunu ovuyorum.5 dakika surmuyor.hemen hazırladığım yere koyuyorum.bende havlu.hizla suruyorum.vucut losyonu.hemen giydiriyorum.emziriyorum.sakinlesiyor.uyuyor.bu arada kulağını saçlarını iyi kuruluyorum.goz temasi kurmazsam dus ta ağlıyor.cok önemli
Cesaretimi toplarsam bebde deneyeceğim

Canım bizimde oluyordu sivilce ve kızarıklık inek sütü alerjisi çıktı bebeğimin süt ürünlerini yemiyorum paketli gıdalar da dahil süt tozu vs olur diye geçti 1 yaşına kadar sürebilirmiş
kızlar bebeginizin yuzünde sivilce tarzı kızarıklıklar olanlar gectimi kızariklık benim kızda bir haftadır var uyuyunca geçıyor uyanınca kızarıyor hele aglayınca daha da kizarıyor..ilk çocuklarda böyle bisey olmamisti bu kizımda yasamadıgım seyleri yasıyorum resmen

Uzamis sariligi olanlar ne durumdasiniz bizde cokta hafif olsa var gecmeye donduk artik
Bizim uzamış sarılık vardı canım 40 günde ancak bitti canim

Benim nerdeyse 10 günü geçti, tam geçmedi hâlâ, 3 gün önce Fito krem aldım. Sanko o biraz fayda etti gibi. Bugün ilk defa biraz rahatladim.
Bana ilk once fito yazicakti onuda soyledi sonra baska 2 krem yazdi ama fitoda olur dedi sag gogsumdeki catlak cok aciyo halen soldaki gecti cok sukur
Canım be kremi verdi Dr bende de yara vards
Madecasol catlak icin canesten de mantar icin canm

Canım bizimde oluyordu sivilce ve kızarıklık inek sütü alerjisi çıktı bebeğimin süt ürünlerini yemiyorum paketli gıdalar da dahil süt tozu vs olur diye geçti 1 yaşına kadar sürebilirmiş

Bizim uzamış sarılık vardı canım 40 günde ancak bitti canim
Su alerji icin bendemi denesem acaba bi sure yumurta sut urunleri yemesemmi ki

49 gunluk olduk tamamen gecmedi cokta hafif olsada var gibi ama bitmedi daha

Kızlar gaz için elma yağı kullanan var mı veya alerjiden şüphelenip yediğiniz gıdalarda kısıtlamalara gidiyor musunuz mesela süt ürünleri de çok gaz yapıyormuş hiç süt ürünü keseniz oldumu mu oldumu oldumu
Kestim canim tahlillerimiz yapıldı kanda ve deri testinde çıkmadı alerji ama kaka tahlilinde çıktı süt alerjisi 1 haftadır kestim tamamen epey bir süre süt yok

Eşim kanguruda kucağına alıyor orda uykuya daliyo ya da sakinlesiyor öyle kesiyorum ben. Küçük tırnak makasiyla tırnak dibine götürmeden hemen üst kısmını kesiyorum. Kolay oluyor dene bak korkulacak bişey yok.
Kaç günlüksünüz ? Kanguru başlicam ama kalça ultrasonun sonra dddim denediö😅

X