2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Öylede burnu gözü çizik içinde yırtmış neredeyse gözüne girecekmiş sadece lavaboya girerken ayrıyız o arada geldim kan içinde eldiven taktım o bile kan olmuş .Eldiveni çıkartınca gülüyor takınca ağlıyor ama böyle giderse yüzü harita gibi olacak.
Pelinim kaşınıyor mu acaba yüzü, bizimki de bazen çiziyor ama çok sık değil elini gözüne sokuyor resmen şapşik 🙈 yüzünü de sık sık nemlendir olmazsa kuzunun sen hem nemli olursa o kadar çizemez gibime geldi.

8şubat işbaşı. büyük ihtimalle evden çalışma diyecekler ama ben şubeye dönmek istediğimi belirticem.maalesef benim işim evden yapılabilecek bir iş değil. mutlaka şubede olmam lazım.performansımı etkiliyor evde olmak. tam zamanlı yarı zamanlı pek uygun görülmüyor bizde. ben dolaba stok yapıyorum süt. onlarla başlayacağız ç. işyerinde de sağım yaparım öyle öyle ek gıda dönemi gelir zaten.

atman gerekli.max 1ay

bizim rota 3.ayda menenjit 1yaşts olacak. doktorum aşı yoğunluğuna gerek yok dedi.

artık açman lazım. ellerini keşfedecek. bebek makasıyla kesiyorum ben. banyo sonrası kolay oluyor
Menenjit dediğin hangi asi canım.
Biz 2.5 aylıkken sağlık ocağınim yaptığı aşıları vurdurucaz. 3.ayda da rota ,nimenrix vurulacak, bexsero 'yi da 3 doz demişti sonra 12.ayda tek doz da karar kıldık. 15 gün içinde 5 asi olacak yavrum

Pelinim kaşınıyor mu acaba yüzü, bizimki de bazen çiziyor ama çok sık değil elini gözüne sokuyor resmen şapşik 🙈 yüzünü de sık sık nemlendir olmazsa kuzunun sen hem nemli olursa o kadar çizemez gibime geldi.
Kaşınıyor bence de artık cildine ne surecegimi şaşırdım. Sabah alnını yağlayıp temizledim bir sürü kabuk deri döküldü. Yani katman oluşuyor resmen pütür pütür.

Menenjit dediğin hangi asi canım.
Biz 2.5 aylıkken sağlık ocağınim yaptığı aşıları vurdurucaz. 3.ayda da rota ,nimenrix vurulacak, bexsero 'yi da 3 doz demişti sonra 12.ayda tek doz da karar kıldık. 15 gün içinde 5 asi olacak yavrum
nimenrix ve bexsero menenjit aşıları. biz 1yaş sonrası başlıcaz onlara

Merhaba kızlar nasılsınız ? Ne zormuş bebişli hayat hayal ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum ya. Bizim kız baya gazlı çıktı yavrum acı çektikçe ben mahvoluyorum. Ikınmaktan göbek fıtığı oldu ya göbeği baya dışarı doğru çıkık 😔 Üstten zar zor çıkarmaya çalışıyorum emdikten sonra ama alttan gazını hiç kendi çıkaramıyor . Biogaia ve nurse Harvey kullanıyoruz ama emin değilim iyi geliyor mu gelmiyor mu... Sürekli kucakta olunca hareket halinde hiç sorun yok kucağımızda uyuyor yatağına koyunca anında uyanıyor 🤷 Cuma günü kırkımız çıkacak hep değişir kırkından sonra diyorlar ama bi anda değişeceğini aklım hayalim almıyor bakalım göreceğiz 🌺
Ben ilk nurse kullandım sonra zincoya başladım değiştir hangisnin yarıyacağı hiç belli olmuyor bizimki kırpkırmızı oluyordu gazdan şuan biraz daha iyi etki etmediğini hissediyorsan değiştir derim ben

Benimki hep eldivenli
Hiç kesmedim cesaret yok
Neyle nasil kestiniz ben korkuyorum annemde korkuyor
Napcaz bilemedim
Eşim kanguruda kucağına alıyor orda uykuya daliyo ya da sakinlesiyor öyle kesiyorum ben. Küçük tırnak makasiyla tırnak dibine götürmeden hemen üst kısmını kesiyorum. Kolay oluyor dene bak korkulacak bişey yok.

Eşim kanguruda kucağına alıyor orda uykuya daliyo ya da sakinlesiyor öyle kesiyorum ben. Küçük tırnak makasiyla tırnak dibine götürmeden hemen üst kısmını kesiyorum. Kolay oluyor dene bak korkulacak bişey yok.
Ay inşallah cnm geçen doktor açtı gorsen
Hemen tinakladi yüzünü

Benim kızın benim sutun içindeki bir seye alerjisi var mamayla memenin arasını ayirdim her emzirme sonrasi 10 cc sutum var zten mutlaka ama mutlaka kusuyor dunden beri yumurtayı çikolatayı kahveyi kestim bugun yine kustu. Dr una yazdim ama onun da be dediği belli değil sanırım bozuk cok. Emzirmek bağ kurmak cok istiyordum sutjm az ok az da olsa emzireym dedim ama onu da kesmek zorunda kalcam galiba.

Ineksutu alerjisi olsa mamayi da kusardi heralde diye yumurtayı falan kestim nbakalm.

Benim kızın benim sutun içindeki bir seye alerjisi var mamayla memenin arasını ayirdim her emzirme sonrasi 10 cc sutum var zten mutlaka ama mutlaka kusuyor dunden beri yumurtayı çikolatayı kahveyi kestim bugun yine kustu. Dr una yazdim ama onun da be dediği belli değil sanırım bozuk cok. Emzirmek bağ kurmak cok istiyordum sutjm az ok az da olsa emzireym dedim ama onu da kesmek zorunda kalcam galiba.

Ineksutu alerjisi olsa mamayi da kusardi heralde diye yumurtayı falan kestim nbakalm.
Mamadaki süt laktozsuz oluyor o yüzden kusmazdir onu belki. Benimki hiç kusmadi henüz ama belki bebeğin sindirim yapısındandir. Laktozsuz sut içiyorum ben bir de her gün bir bardak rezene.

Mamadaki süt laktozsuz oluyor o yüzden kusmazdir onu belki. Benimki hiç kusmadi henüz ama belki bebeğin sindirim yapısındandir. Laktozsuz sut içiyorum ben bir de her gün bir bardak rezene.
Günde kaç sefer anne sütü veriyorsun? Hepsini kusuyor mu?

Selam kizlar bugün kızımın benim kontrolümüz vardı . Bebeğime kalca muanesi yapıldı . Kakası yeşil diye kaka testi yapıldı boyu kilosu çok iyi dedi doktor Allah'a şükür herşey yolunda . Doktor doğum kontrol ilacı Cenevre mi neydi ondan verdi . Ne kadar pahalı bı ilaç bana adet sonrası kullanılacak demedi adet gördün mü dedi yok dedim tamam bugün hemen başla hergun aynı saat al mutlaka dedi . Smear aldı sizde verdiniz mi smear.

Hemen nazar mı değdi ne bugün daha uyanık kaldı ama ben halimden memnunum😊

Bugün mesaj atıp sordum bizim doktor 3,5 saate kadar uyusun ellemeyin dedi 3,5 saatten sonra kendisi uyanmazsa uyandırın dedi.
İşte her doktorun fikri farkli bizede kilosu normal ilerledigi icin baştan bu yana kendi uyansin diyor gidince bi bakalim kac kilo aldi

X