2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebegmn saçında ve kulaklarında konak var sarı sarı kabuklanıyor sizdede varmı ne yapıyorsunuz
Ve yanak yüzleri cok kuru
Cnm bebek yagi ,zeytinyağı,Hindistan cevizi yagi sur ben banyodan önce sürüyorum.sonra banyo yaptir.tarak la tara 5 dakika .banyodan sonra kurula ve bir daha tara.bi dene cnm faydasını gorursun

Kızlar bebegmn saçında ve kulaklarında konak var sarı sarı kabuklanıyor sizdede varmı ne yapıyorsunuz
Ve yanak yüzleri cok kuru
Var ve geçmiyor uyuz oluyorum zeytinyağı konak şampuanı hiçbiri geçirmedi ebe çok uğraşma 4 aydan sonra geçecek dedi ama bakımca ürperiyorum.

Bebeklerin tirnaklqrini haftada kaç kere kesiyorsunuz.
Ben 2 kez kesmeme rağmen tırnakları jilet gibi burnu yüzü hep çizik olmuş eldiven takmıyordum takicam artık

B
kızlar bebeginizin yuzünde sivilce tarzı kızarıklıklar olanlar gectimi kızariklık benim kızda bir haftadır var uyuyunca geçıyor uyanınca kızarıyor hele aglayınca daha da kizarıyor..ilk çocuklarda böyle bisey olmamisti bu kizımda yasamadıgım seyleri yasıyorum resmen
Bizim de bir geçiyor bir patlıyor, kontrolde soracağım

Bebeklerin tirnaklqrini haftada kaç kere kesiyorsunuz.
Ben 2 kez kesmeme rağmen tırnakları jilet gibi burnu yüzü hep çizik olmuş eldiven takmıyordum takicam artık
36 günlük kızım ben daha 2 defa kestim bu hafta Bi daha keseceğim eldiven kullanmıyorum elleriyle oynaması kendini sakinleştirmek için işe yarıyor dedikleri için eldiven i çıkardım ve çok memnunum bu durumdan bazen elini emiyo bazen parmaklarını incelerken buluyorum. Çok şükür çizmedi de Bi yerini

Canım ne zaman işe başlayacaksın ? Ben Mart ta başlayacağım şimdiden düşünüyorum ne yapacagım diye ... nasıl olcak sadece anne sütü alıyor .. tam zamanlı mı çalışacaksın yoksa yarı zamanlı mı ?
8şubat işbaşı. büyük ihtimalle evden çalışma diyecekler ama ben şubeye dönmek istediğimi belirticem.maalesef benim işim evden yapılabilecek bir iş değil. mutlaka şubede olmam lazım.performansımı etkiliyor evde olmak. tam zamanlı yarı zamanlı pek uygun görülmüyor bizde. ben dolaba stok yapıyorum süt. onlarla başlayacağız ç. işyerinde de sağım yaparım öyle öyle ek gıda dönemi gelir zaten.
kızlar mamayı açalı 33 gun oldu bozulmusmudur ki ya
atman gerekli.max 1ay
B

Maşallah ona.bizimde aşılarimiz 2.ay bitiminde karma aşı menenjit birde rota sanirim.3.ü birďen agırmı olurki.neden hepsini yaptirmadiniz.bizdemi.birazini gelecek ay yaptirsak.cok aglarmi cani acirmi diye kara kara dusunuyorum simdiden.
bizim rota 3.ayda menenjit 1yaşts olacak. doktorum aşı yoğunluğuna gerek yok dedi.
Benimki hep eldivenli
Hiç kesmedim cesaret yok
Neyle nasil kestiniz ben korkuyorum annemde korkuyor
Napcaz bilemedim
artık açman lazım. ellerini keşfedecek. bebek makasıyla kesiyorum ben. banyo sonrası kolay oluyor

8şubat işbaşı. büyük ihtimalle evden çalışma diyecekler ama ben şubeye dönmek istediğimi belirticem.maalesef benim işim evden yapılabilecek bir iş değil. mutlaka şubede olmam lazım.performansımı etkiliyor evde olmak. tam zamanlı yarı zamanlı pek uygun görülmüyor bizde. ben dolaba stok yapıyorum süt. onlarla başlayacağız ç. işyerinde de sağım yaparım öyle öyle ek gıda dönemi gelir zaten.

atmam gerekli.

bizim rota 3.ayda menenjit 1yaşts olacak. doktorum aşı yoğunluğuna gerek yok dedi.

artık açman lazım. ellerini keşfedecek. bebek makasıyla kesiyorum ben. banyo sonrası kolay oluyor
Dimi böyle bebek makasi degilde başka şeyle kesilmez mi
Yada elimle yapabilir miyim

atman gerekli.max 1ay

Doğum sonrası yarı çalışma hakkımız var biliyorsun dmi ? Ona baktın mı ? Haftada 22,5 Saat.. ikinci çocuksa 4 ay boyunca

Benim 6 gün sürdü geçti şükür.sabrederek her seferinde kucağıma aldım uyuttum.inatlasmadim .mesaj yaptım her aksam uykuya hazırlıyorum.benimki kucakta çok derin uyudu.yatagina kendi penye kazagimı koydum.benim kokumu alsin diye sut dokmustu .hiç dokunmadım.16 kere uyudu uyandı.sonunda derin uykuya geçti.esim aldi kucagina yok.uyumadi.anladikki anne kokusu istiyormuş.sabirla gecti
Canım çok teşekkür ederim Cevabın için �nşallah bizim de 3 günümüz kalmıştır. Seni mesajından sonra ben de biraz sabırlı kalmaya çalışıp gece değil de gündüz Muş gibi ilgilendim ama korkuyorum düzenimiz bozuldu gündüzleri çok uyuyor gece uyumuyor. Bir sürü kaynak okudu gece uyuya mamasının sebebi gündüz çok aşırı yorulması o yüzden gündüz uykularını düzene uyusun diyor uyutsam bu sefer gece hiç uykusu kalmıyor İnşallah kendiliğinden düzene girer

Merhaba kızlar nasılsınız ? Ne zormuş bebişli hayat hayal ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum ya. Bizim kız baya gazlı çıktı yavrum acı çektikçe ben mahvoluyorum. Ikınmaktan göbek fıtığı oldu ya göbeği baya dışarı doğru çıkık 😔 Üstten zar zor çıkarmaya çalışıyorum emdikten sonra ama alttan gazını hiç kendi çıkaramıyor . Biogaia ve nurse Harvey kullanıyoruz ama emin değilim iyi geliyor mu gelmiyor mu... Sürekli kucakta olunca hareket halinde hiç sorun yok kucağımızda uyuyor yatağına koyunca anında uyanıyor 🤷 Cuma günü kırkımız çıkacak hep değişir kırkından sonra diyorlar ama bi anda değişeceğini aklım hayalim almıyor bakalım göreceğiz 🌺

36 günlük kızım ben daha 2 defa kestim bu hafta Bi daha keseceğim eldiven kullanmıyorum elleriyle oynaması kendini sakinleştirmek için işe yarıyor dedikleri için eldiven i çıkardım ve çok memnunum bu durumdan bazen elini emiyo bazen parmaklarını incelerken buluyorum. Çok şükür çizmedi de Bi yerini
Öylede burnu gözü çizik içinde yırtmış neredeyse gözüne girecekmiş sadece lavaboya girerken ayrıyız o arada geldim kan içinde eldiven taktım o bile kan olmuş .Eldiveni çıkartınca gülüyor takınca ağlıyor ama böyle giderse yüzü harita gibi olacak.

X