2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Yok cAnim aşıları burada olacak. Aşı takvimi verdiler ona göre ücretsiz yaptiriyoruz burada. İlk aşısı 2 aylıkken sonrakiler 4, 6, 12 ve 13 aylıkken olacak. Türkiye'den farklı olarak burada verem aşısi yapılmıyor. Belki onu turkiyede yaptırırım tatile geldiğimde emin değilim. İstanbul'da aile hekimi orda aşıları not al eksikler varsa burda yaparız demişti. Türkiye'den farklı olarak burada Rota aşısı da yapiyorlarbl ücretsiz o da. 2 aylık aşıları zature, hapatit b, tetanoz, menenjit ve rota aşısı anladığım kadarıyla. 6si bir arada dedikleri bir aşı var onun içinde herhalde bir kısmı. Rota aşısı da oral yoldan veriliyor. Siz ne aşıları yaptırdınız ilk ay?
Canım ilk ay burada da Hepatit B oluyor 2 ay senin dediğin gibi Beşli karma bir aşı yapılacak. Rota aşısını Biz ekstra yaptıracağız. Verem aşısı farklı demek ki biz iki aydan sonra yurt dışına taşınacağız Ondan merak ettim

Emziren anneler göğüsleriniz hep sert sert dolu dolu mu yoksa yumusakmı yumusak olmasının sütle bi baglantısı varmı
Benim memeler bu ara yumuşak yumusak acaba dolu deglmi diyorm bebek emiyor ama. Akşamları cok huysuz akşama süt bitermi veya kolik mi bu oglan hep aynı saatte akşam başlıyor gece 1 de bayılıyor
Canım benim ki her gece aynı saate ağlar sanırım kolik bebek oluyor öyle

Gerçekten bu zamanda insana moral lazım bizimkiler olanı da kurutmaya çalışıyor babam çok değişik çocuğu benim bile almamı istemiyor sürekli müdahale ediyor bugün altını değiştirecektim gidip annemi çağırıyor sen gel dilan yapamaz diye gözüm döndü söylendim artık bu sefer de geldi beni izliyor aksi gibi oğlum da tepiniyor bezini bağlayana kadar canım çıktı çiş yapıyor mu diye sordu evet dedim süt yetmiyor çiş yok diyor lafıma da inanmıyor😂 sürekli elleri soğuk kafası soğuk diye çocuğu örtüyor da örtüyor diyorum ki doktor elleri soğuk olur terini oradan atacak diyor babamın cevap şu doktor ne bilir? 😂 gel de ölme şu çocuğun haline bak gelmiş gitmiş üstüne bir şey atmış😂
Ay resmi görünce beni bi gülme tuttu kusura bakmayın ama cok tatlı olmuş bebiş 🤗💞 oy kıyamam yaa
Sende cok tatlı anlamışsın ama yaşarken cinnet geçiriyorsun galiba
Biraz yalnız kalmak sana iyi gelecek gibi

Gerçekten bu zamanda insana moral lazım bizimkiler olanı da kurutmaya çalışıyor babam çok değişik çocuğu benim bile almamı istemiyor sürekli müdahale ediyor bugün altını değiştirecektim gidip annemi çağırıyor sen gel dilan yapamaz diye gözüm döndü söylendim artık bu sefer de geldi beni izliyor aksi gibi oğlum da tepiniyor bezini bağlayana kadar canım çıktı çiş yapıyor mu diye sordu evet dedim süt yetmiyor çiş yok diyor lafıma da inanmıyor😂 sürekli elleri soğuk kafası soğuk diye çocuğu örtüyor da örtüyor diyorum ki doktor elleri soğuk olur terini oradan atacak diyor babamın cevap şu doktor ne bilir? 😂 gel de ölme şu çocuğun haline bak gelmiş gitmiş üstüne bir şey atmış😂
Ayni benim babam ... alt degistirme hikayesi de dahil olmak üzere hepsi ayni.. doktor ne bilir ... 🤦‍♀️

Canım ilk ay burada da Hepatit B oluyor 2 ay senin dediğin gibi Beşli karma bir aşı yapılacak. Rota aşısını Biz ekstra yaptıracağız. Verem aşısı farklı demek ki biz iki aydan sonra yurt dışına taşınacağız Ondan merak ettim
Hangi ülkeye gideceksiniz? Kalan aşıları gittiğiniz yerde yaparlar not alırsınız hangi aşılar yapıldıysa.

Evin kaç derece? Bizde de eşim örtmeye çalışıyor ama alıştırmak istemiyorum ben. Sadece iç badi, alt üst pijama o kadar. Bir de ayağında çorap. Gündüz yatarken beline kadar örme battaniye ya da penye battaniye. Uyurken de böyle. Gece uyurkende uyku tulumu giydiriyorum.

Evin kaç derece? Bizde de eşim örtmeye çalışıyor ama alıştırmak istemiyorum ben. Sadece iç badi, alt üst pijama o kadar. Bir de ayağında çorap. Gündüz yatarken beline kadar örme battaniye ya da penye battaniye. Uyurken de böyle. Gece uyurkende uyku tulumu giydiriyorum.
Uyku tulumu bende düsündümde alt degistirmesi falan zor oluyor mu diye tereddütteyim🤔

Ne güzel doktormuş canım maşallah çok sevindim🥰 benim ilk bebede saçım kalmamıştı kimse demedi bana😂
Bende şaşırdım. Bir anda söyleyince kızıma soyluyor sandım.bana sen nasılsın iyi misin diye sürekli soruyor,şükrettim,eşim de bende diyoruz sonuna kadar hakkediyor.anne bebek sağlığı bağlı birbirine ,anne mutlu degilse olmuyor hiçbir şey tam

Karni acikti uyandi onu anliyorum ama doyunca gazida cikardik yatakta mikir mikir ne söylendi bee hala söyleniyo yatamiyorum haliyle 🤦‍♀️🤦‍♀️
İlla ayni saatte gece uyancak aglicak huy yapti resmen kucucukler bizi parmaklarinda oynatiyolar yaww 😠😠vurucam kirbaci vurucam totosuna😅😅😅 saka biyanada kucucuk beyinleriyle bizi adam ediyolar

Kizlqr 3 gündür uyutamiyorum. Uyutuyorum gozleri kipirtisiz oluyor tam derin uyudu diyorum 10 dk sonra geri uyaniyor 11 een bu saate kadar 3_4 kere uyuttum..8. Haftadayiz atak haftasinda bunlari yaşayan var mı.. geçecek mi . Geçecek diyin lütfen. 😔😔
Benim 6 gün sürdü geçti şükür.sabrederek her seferinde kucağıma aldım uyuttum.inatlasmadim .mesaj yaptım her aksam uykuya hazırlıyorum.benimki kucakta çok derin uyudu.yatagina kendi penye kazagimı koydum.benim kokumu alsin diye sut dokmustu .hiç dokunmadım.16 kere uyudu uyandı.sonunda derin uykuya geçti.esim aldi kucagina yok.uyumadi.anladikki anne kokusu istiyormuş.sabirla gecti

X