2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar biz uzun aradan sonra eşimle birlikte olduk ama ne olmak ne olmak 😬 kendimi gerdeğe girer gibi hissettim önce , sonra bi gülme krizi 😅 her an bi yerden bi çocuk çıkacakmış gibi ... gülme krizim geçtikten sonra konsantre olamadım bi türlü .. sonra canım çok yandı , hatta eşim yarıda kesmek istedi falan ... neyse ki inat ettim ve mutlu son 😃 çok tuhaf oldum , sorun bende değil dmi kızlar ? Sizlerde de benzer durumlar oldu mu
Ben ilk seferde yapamadım canım acıdı. Bir kaç gün sonra tekrar denedigimizde yine canım acıdı ama daha az, öyle olunca devam ettim. En son sanirim hamileliğimin 7. ya da 8.ayinda falan yapmisizdir. Aradan en az 3 ay geçmiş.
Böyle durumlarda kadınlar daha isteksiz olabiliyor yorgunluk bebek bakımı falan derken. Ama eşle aradaki duygusal ve cinsel bağı da koparmamak gerekiyor diye düşünüyorum :)

Bizimki de aynı bir anda uyku düzeni değişti bizimkide 40 günlük atak haftasında . Memede uyuyor yerine bırakınca uyanıyor . Gece uykusu hiç kalmadı zaten gündüz uyanık olduğu için şanslısın
Bakalım bizimki bu gece napıcak kendi yatağımda uzanıp meme verdim nas felak ayetel kürsi okudum biraz başını okşadım öyle uyudu kaldı şimdi korkuyorum yatmaya gittiğimde uyanır mı diye, hiç yanımda yatırmadım beşiğe almam lazım inşallah uyanmaz 😬
Canım benim ki 20 günlük olmasına rağmen böyle. Bi gün sakin bi gün böyle
Valla bizimkilerin paniği moral bozukluğunu görmeniz lazımdı sanki dört çocuğu ben büyütmüşüm ben sakindim diyorum şu kırk günde ben kırkbin ruh hali değiştirdim bu çocuk ilk kez bi gün huysuzlandı abartmayın ama nerdeeee

İyi geceler kizlar

bi soruyla geldim sadece anne sutuyle besleyen arkadaslar 2 aylik bebekleri olanlar gece kac defa kac saat arayla emziriyorsunuz ?ben 3 saat arayla emdiriyordum kendi kalkiyordu dun ilk defa bu 3 saat ara acildi bende ilk defa uyuyakalmisim her zaman kizim uyanmadan uyanirdim saatide kursamda çalmadan uyanirim dun ilk defa saat kurmamisim kizim 5 saat uyumus moralim bozuldu acmi kaldi diye ama uyandiginda oyle huzursuzda degildi yinede bana zaman farki cok geldi bu arada gunduzleri aktif emiyor doğduğundan bu yana rutini ayni gunduzleri 2 saate yada 1.5 saatte bir emiyor
gece gündüz hiç dokunmuyorum ben. ne zaman isterse o zaman emziriyorum 2 saatten önce olmamak kaydıyla. 20günlükten bu yana bu şekilde. mesela dün gece 11den 6ya kadar kesintisiz uyudu. uyandığında emzirdim geri devam etti. bazen 3saatte bir kalkıyor belli olmuyor. ben gece biri beni uyandırsa beslenme için uyuz olurum🤣🤣🤣bebeklerimize de bir sıkıntıları yoksa dokunmayalım uyusunlar. uyurlarken büyüme hormonu da salgılanıyor çünkü.

gece gündüz hiç dokunmuyorum ben. ne zaman isterse o zaman emziriyorum 2 saatten önce olmamak kaydıyla. 20günlükten bu yana bu şekilde. mesela dün gece 11den 6ya kadar kesintisiz uyudu. uyandığında emzirdim geri devam etti. bazen 3saatte bir kalkıyor belli olmuyor. ben gece biri beni uyandırsa beslenme için uyuz olurum🤣🤣🤣bebeklerimize de bir sıkıntıları yoksa dokunmayalım uyusunlar. uyurlarken büyüme hormonu da salgılanıyor çünkü.
Maşallah canim 🧿🧿

Haklısınız sürekli emzirmek cok yorucu sırt agrır memeler pert olur ama dört aylık olduklarında gözüne baka baka emdiklerinde nasıl bi güzellik oluyo ❣️
Sabrın sonu selamet cok mutluluk
Memeye yönlenmesi ilk öncelik
Emzik varken her aglamada ona sığınacak emziksiz hep siz olacaksınız
Bi yönden cok güzel ama cok yorucu bazen
Biliyorum ya benim ikinci bu bebeğim. İple çekiyorum o anlara gelelim😭

İyi geceler kızlar, benim bebeğimin burnu tıkalı bi kaç gundur serum fizyolojik ve otri bebe denedim ama açılmıyor bi hırıltı da var uyurken nefes alırken zorlanıyor. Ne yapabilirim? Hastalanmasınlar korkuyorum

Kızlar biz uzun aradan sonra eşimle birlikte olduk ama ne olmak ne olmak 😬 kendimi gerdeğe girer gibi hissettim önce , sonra bi gülme krizi 😅 her an bi yerden bi çocuk çıkacakmış gibi ... gülme krizim geçtikten sonra konsantre olamadım bi türlü .. sonra canım çok yandı , hatta eşim yarıda kesmek istedi falan ... neyse ki inat ettim ve mutlu son 😃 çok tuhaf oldum , sorun bende değil dmi kızlar ? Sizlerde de benzer durumlar oldu mu
Ahaha merak etme tek deilsin banada tuhaf geldi unutmusum bende cok guldum sadece yapmk icin yaptim yani oldumu oldu iste😂😂ama acimadi benim onu soyleyebilirim

Asıl bizimki komediydi. Gerim gerim gerildim her an alttan çıkacak gibi🤦🏻‍♀️ benim rahim sarkması olmuştu ya.
Doktoruma da diyorum hocam çıkmaz deil mi🤣 iş gibi kadın da inatla cinsellik sıkıntı değil diyor😂 benim zaten previa vardı hamilelik boyunca yanaşamadı eşim. Valla çok zor ya.

Kızlar ben şimdi emziği de bıraktırmaya çalışıp full memeye döndüm 2 gündür ama bu akşam artık ipler koptu ağlamaya başladım artık akşam. 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum 1 saat memede ama ya uyuyor ya emzik gibi oynuyor. İki meme ucumda çatlaklarla dolu ezdi durdu😭 doktor sağma bol bol emzir dedi ama benimki emmiyor bana eziyet ediyor cadı. 1 1.5 saat memede e bir de oğlum var benim evde de tekim kaç gündür çocuklarla. İkisini de doyur et kendimi unuttum. Tuvalete bile gidemiyorum yemek desen iki arada yapmaaya çalıştım. En sonunda neyse sütümü sağim bari dedim ama sütüm azalmış onu fark ettim çok moralim bozuldu. Çay demliyorum 2 saat sonra içebiliyorum filan. Bebek beni kitliyor, ilk günden beri böyle ne zaman düzelecek artık çok yoruldum😭 mamaya başvurmak istemiyorum gece vermeye başladım zaten ama sütüm varken mama vermek de zoruma gidiyor

İyi geceler kizlar

bi soruyla geldim sadece anne sutuyle besleyen arkadaslar 2 aylik bebekleri olanlar gece kac defa kac saat arayla emziriyorsunuz ?ben 3 saat arayla emdiriyordum kendi kalkiyordu dun ilk defa bu 3 saat ara acildi bende ilk defa uyuyakalmisim her zaman kizim uyanmadan uyanirdim saatide kursamda çalmadan uyanirim dun ilk defa saat kurmamisim kizim 5 saat uyumus moralim bozuldu acmi kaldi diye ama uyandiginda oyle huzursuzda degildi yinede bana zaman farki cok geldi bu arada gunduzleri aktif emiyor doğduğundan bu yana rutini ayni gunduzleri 2 saate yada 1.5 saatte bir emiyor
2 ay 7 günlük geceleri ben uyandırmiyorum kendi uyanıyor emmek için, gozler kapali aranıyor. 5 saati de buluyor çoğu zaman. Bi yerde okumuştum artik karaciğerde seker depolaniyormuş o yüzden geceleri uzun uyumasi normalmiş cok kasmiyorum, acıkınca yer gök inler zaten bizim evde.

Asıl bizimki komediydi. Gerim gerim gerildim her an alttan çıkacak gibi🤦🏻‍♀️ benim rahim sarkması olmuştu ya.
Doktoruma da diyorum hocam çıkmaz deil mi🤣 iş gibi kadın da inatla cinsellik sıkıntı değil diyor😂 benim zaten previa vardı hamilelik boyunca yanaşamadı eşim. Valla çok zor ya.
Benimde tedirginligim kendimi guvende hissedemem oldu ya hamile kalirsam psikolojisi 😂😂

Kızlar ben şimdi emziği de bıraktırmaya çalışıp full memeye döndüm 2 gündür ama bu akşam artık ipler koptu ağlamaya başladım artık akşam. 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum 1 saat memede ama ya uyuyor ya emzik gibi oynuyor. İki meme ucumda çatlaklarla dolu ezdi durdu😭 doktor sağma bol bol emzir dedi ama benimki emmiyor bana eziyet ediyor cadı. 1 1.5 saat memede e bir de oğlum var benim evde de tekim kaç gündür çocuklarla. İkisini de doyur et kendimi unuttum. Tuvalete bile gidemiyorum yemek desen iki arada yapmaaya çalıştım. En sonunda neyse sütümü sağim bari dedim ama sütüm azalmış onu fark ettim çok moralim bozuldu. Çay demliyorum 2 saat sonra içebiliyorum filan. Bebek beni kitliyor, ilk günden beri böyle ne zaman düzelecek artık çok yoruldum😭 mamaya başvurmak istemiyorum gece vermeye başladım zaten ama sütüm varken mama vermek de zoruma gidiyor
Bence sutun azalmiyo canim sik sik emzirdigin icin birikmiyo kendini uzme mama icin biraz daha bekle

Bizim kizce kaka yapmayali 3 .gune donuyo dun gece hep uykusunda agladi 4.5 ta yatti tam simdide uyurken agliyo hikiniyo surekli yarin fitil alicam yarin geceye kadar yapmazsa fitille yaptiriyim diyorum rahatlasin cocugum 😥

Boşuna cennet annelerin ayakları altında değil işte canım bende aynı durumdayım öyle bir bağlıyor ki beni bizim de alerjiden dolayı emme süremiz iyice kısaldı 5 6 dakika ancak emiyor ama doyuyor diye düşünüyorum

Ay kızlar bugün oğlum 40 günlük oldu bi haller var kucağa mı alıştı nedir emzirirken veya kucakteyken uyuyor yerine koyunca 5 dk sonra uyanıyor tüm günü memede geçirdik annem babam sütün yetmiyor diye tepemde ikisini birbirine bağlayıp çukura atma isteği var içimde aşırı gerginim çocuk yoruldu ben yoruldum niye böyle oldu gün içinde uyurdu bir günde bu kadar keskin bi değişim mi olur bi derdi de yok yanında uyuduğumda veya kucaktayken güzel uyuyor sorun bırakmak
Biz de öyleyiz uyutuyorum koyuyorum 6 dk sonra gözler kocaman. Bu saat oldu anca uyudu yanında yattim diye uyudu . Annenlere söyle sütle alakası yok 😭 atak haftası mi nedir bilmem cok yorucu iki gündür..

Bizim kizce kaka yapmayali 3 .gune donuyo dun gece hep uykusunda agladi 4.5 ta yatti tam simdide uyurken agliyo hikiniyo surekli yarin fitil alicam yarin geceye kadar yapmazsa fitille yaptiriyim diyorum rahatlasin cocugum 😥
Canım biz de öyle denedik ama geçici çözüm galiba. Bugün yine 3 gün oldu kaka yok. Bizim bebe haftalık yapcsk anladım

Boşuna cennet annelerin ayakları altında değil işte canım bende aynı durumdayım öyle bir bağlıyor ki beni bizim de alerjiden dolayı emme süremiz iyice kısaldı 5 6 dakika ancak emiyor ama doyuyor diye düşünüyorum
Kuzum açsa ağlar ya emzikle doyuruyor benim saf kızım kendini. Emzik vermiyorum ya şimdi basıyor çığlığı ne zamanki mememi ezmeye başlıyor diyorum doydu herhalde
Bakalım anlayacağız inşallah ay sonu belli olır😂

X