2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Aynen sadece emmeye kalkıyor resmen bizimkide daha doğrusu biz uyandıyoruz zorla. Uykucu prenses diye seviyorum artık
Bende uykucu şirine diye seviyorum😂😂
Bizimki henüz 2 aylık olmadı 48 günlük bende gündüz ve gece 2 saatte bir emziriyorum ama geceleri bu rutin beni çok yormaya başladı doktora soracağım artık
bizim yasadigimiz sehirdeki cocuk doktorumuz gunduz sık emiyorsa gece kendisi uyansin siz uyandirmayin yoksa uyku duzenini bozarsiniz demisti dogumdaki cocuk doktoruda ebede aynisini soylemisti bizde uyandirmadik kendisi aciktiginda kalkardi ana ilk zamanlar yinede 3 saati gecirmiyordum sonradan akişina biraktim simdi 2 aylik olduk bende kontrolde soracam alacagim cvbi biliyorum ama olsun yinede soracam😂
Gece ilk yatista 4-5 saat uyuyor. Genelde gece 2 gibi uyanır, tekrar emip yatmasi 3.30 u buluyor. Bir daha kalkması da 5.30-6 gibi. İkinci kez uykusu daha hafif oluyor maksimum 3 saat. Gündüz saat tutmadım bazen saat başı bazen 2 saatte bir emiyor. Akşam da bir kez sagdigim sütü veriyorum. 5 saat uyuduysa ne güzel uyandirma, haftası ilerledikçe uyku saatleri uzayacakmis zaten
o zaman dedigin gibi normal peki sutunu neden sagip veriyorsun bende gece sagip verecektim fakat rahat uyudugunu görünce vazgectim ac olsa sanirim huzursuz olur uyuyamaz bence bide bizimki kiyameti koparir acliga gelemez hic😂
gece gündüz hiç dokunmuyorum ben. ne zaman isterse o zaman emziriyorum 2 saatten önce olmamak kaydıyla. 20günlükten bu yana bu şekilde. mesela dün gece 11den 6ya kadar kesintisiz uyudu. uyandığında emzirdim geri devam etti. bazen 3saatte bir kalkıyor belli olmuyor. ben gece biri beni uyandırsa beslenme için uyuz olurum🤣🤣🤣bebeklerimize de bir sıkıntıları yoksa dokunmayalım uyusunlar. uyurlarken büyüme hormonu da salgılanıyor çünkü.
Yooo bende hic dokunmam fogdugundan bu yana kendisi ayarladi emme saatlerini hic karismam sadece gece alışkanlık ondan once kalkarim uzandigim yerde beklerim onun uyanmasini gunduzleride ayni zorla emzirmem kendisini beklerim rutin ayni olunca ilk defa zaman dilimi acilinca acaba dedim 2 aylik olduk o yuzdenmi ara acildi merak ettim kontroldede soracam ama once sizlere sormak istedim sen peki mama veriyormusun yoksa sadece anne sutuylemi besleniyor benimki gibi
2 ay 7 günlük geceleri ben uyandırmiyorum kendi uyanıyor emmek için, gozler kapali aranıyor. 5 saati de buluyor çoğu zaman. Bi yerde okumuştum artik karaciğerde seker depolaniyormuş o yüzden geceleri uzun uyumasi normalmiş cok kasmiyorum, acıkınca yer gök inler zaten bizim evde.
aynen bizimkide acikinca oyle olur kiyameti koparir birde eger uykusu varsa senmisin altini acan duyan bunlar bebege napiyor der o derece kiyameti koparir rahatina cok duskun 😂

Ben ilk seferde yapamadım canım acıdı. Bir kaç gün sonra tekrar denedigimizde yine canım acıdı ama daha az, öyle olunca devam ettim. En son sanirim hamileliğimin 7. ya da 8.ayinda falan yapmisizdir. Aradan en az 3 ay geçmiş.
Böyle durumlarda kadınlar daha isteksiz olabiliyor yorgunluk bebek bakımı falan derken. Ama eşle aradaki duygusal ve cinsel bağı da koparmamak gerekiyor diye düşünüyorum :)
Bizim en az 6 ayi var yapmayali daha da vakit olmadi bakalim kismet ne zaman olucak

Suan 8 haftaluk ataga basladik sanirim aksam 9 dan bu saate.kadar dogru duzgun uyumadi bende hic uyku yok asiri heyecanli eller ayaklar durmuyor ins tez zamn da normale doneriz suan resmen kulaklarim ugulduyor
Canım atak haftasını beklenen doğum tarihine göre mi gerçekleşen doğum tarihine göre mi hesaplıyoruz ?

Kızlar doğum kontrol yöntemi ne kullanıyorsunuz . Biri progesteron verdi demişti sanki doktoru . Bildiğimiz ilacmi bu kanama felan olunca gebelikte verilen . Eşim asla spiral e yanaşmıyor . Ben korkumdan düşünmekten bir hal oldum . İkinci bir gebeliği istemiyorum .😒bana kalsa tüpleri bile baglata bilirim. Sezeryan korkum şuan bana herşeyi yaptira bilir . Eşten izin isteniyor mu spiral de . 🤔

Kızlar doğumdan sonra bel ağrısı yaşayan varmı yatakta sağdan sola dönemiyorum tuvalet e bile tutunarak gidiyorum çocuğumu kaldırıp indirirken resmen ağlamak istiyorum ya sağ bacağımı çekiyor yanlış emzirme pozisyonu yüzünden dedim kendi kendime ama bu kadar fazla olması normal mı acı çekiyorum gerçekten çok acı çekiyorum. Eşim işe gitti az önce keşke bir bardak su isteysedim odaya diyorum kendime su almaya gitmeye cesaret edemiyorum mutfağa

Biz de öyleyiz uyutuyorum koyuyorum 6 dk sonra gözler kocaman. Bu saat oldu anca uyudu yanında yattim diye uyudu . Annenlere söyle sütle alakası yok 😭 atak haftası mi nedir bilmem cok yorucu iki gündür..
Aynen canım ya dua ediyorum ki gelip geçici bi durum olsun önceki düzenimiz çok iyiydi. Şimdi babam ablalarım kardeşim de geldi ev çok kalabalık ondan da etkileniyor olabilir bizimki

Kızlar doğumdan sonra bel ağrısı yaşayan varmı yatakta sağdan sola dönemiyorum tuvalet e bile tutunarak gidiyorum çocuğumu kaldırıp indirirken resmen ağlamak istiyorum ya sağ bacağımı çekiyor yanlış emzirme pozisyonu yüzünden dedim kendi kendime ama bu kadar fazla olması normal mı acı çekiyorum gerçekten çok acı çekiyorum. Eşim işe gitti az önce keşke bir bardak su isteysedim odaya diyorum kendime su almaya gitmeye cesaret edemiyorum mutfağa
Ben henüz doğum yapmadım ama doğumla alakalı yaklaştığı için çok araştırmalar yaptım bahsettiğiniz ağrı bana normal gelmedi.. Hele ki sezeryan olduysanız hiç normal değil.. Bir video seyrettim doktor hatası yüzünden felç oldum diye.. Sizin gibi canı çok yanan bir anne anlatıyordu doğumdan sonra geçmeyen ağrıları falan.. Normal doğum bile yapmış olsanız bence doktora görünün.. Tabi daha tecrübeli arkadaşlar ne der bilemiyorum..

Aynen canım ya dua ediyorum ki gelip geçici bi durum olsun önceki düzenimiz çok iyiydi. Şimdi babam ablalarım kardeşim de geldi ev çok kalabalık ondan da etkileniyor olabilir bizimki
Kalabalıkta etkiliyor hissediyorlar hemen. Evet gelip geçici ama sürekli yeni bir şeyle çıkacaklar karsımıza 😂

Bana 3 ay sonra gel tüplerini bağlim ya da spiral dedi canım
Spiral taktir cnm bence
Canım biz de öyle denedik ama geçici çözüm galiba. Bugün yine 3 gün oldu kaka yok. Bizim bebe haftalık yapcsk anladım
Bekliyorum canim bugunde bakalim gece huysuz olursa yapmamis olursa fitil aticam
Kızlar doğum kontrol yöntemi ne kullanıyorsunuz . Biri progesteron verdi demişti sanki doktoru . Bildiğimiz ilacmi bu kanama felan olunca gebelikte verilen . Eşim asla spiral e yanaşmıyor . Ben korkumdan düşünmekten bir hal oldum . İkinci bir gebeliği istemiyorum .😒bana kalsa tüpleri bile baglata bilirim. Sezeryan korkum şuan bana herşeyi yaptira bilir . Eşten izin isteniyor mu spiral de . 🤔
Spiralde es gerek yok cnm soylemezsen anlamaz bile
Benimde bel agrim var ama senin anlattigin gibi deil sadece halen hamile gibi yavas yavas kalkiyorum donerken de bel agrisi bendede kaldi

Spiral taktir cnm bence

Bekliyorum canim bugunde bakalim gece huysuz olursa yapmamis olursa fitil aticam

Spiralde es gerek yok cnm soylemezsen anlamaz bile

Benimde bel agrim var ama senin anlattigin gibi deil sadece halen hamile gibi yavas yavas kalkiyorum donerken de bel agrisi bendede kaldi
Ben de 3 4 gündür var ben hiç bel ağrısı bilmezdim ya

Kızımda yaşamıştım bel ağrısı ama siZinli kadar ağır mıyfı hatırlamıyorum emzirme pozisyonunuza dikkat edin çok eğiliyorsanız o yapabilir sizinki nasıl geçti derseniz çaresizlikten hacamat yaptırmıştım o zaman geçti

Ben henüz doğum yapmadım ama doğumla alakalı yaklaştığı için çok araştırmalar yaptım bahsettiğiniz ağrı bana normal gelmedi.. Hele ki sezeryan olduysanız hiç normal değil.. Bir video seyrettim doktor hatası yüzünden felç oldum diye.. Sizin gibi canı çok yanan bir anne anlatıyordu doğumdan sonra geçmeyen ağrıları falan.. Normal doğum bile yapmış olsanız bence doktora görünün.. Tabi daha tecrübeli arkadaşlar ne der bilemiyorum..
Canım normal doğum yaptım resmen 35 gün önce ve son 3 4 gündür var doğumla alakalı olduğunu hiç düşünmüyorum kimi üşütmüş olabilirsin diyo ama bu öyle bişey değil ya

Kızımda yaşamıştım bel ağrısı ama siZinli kadar ağır mıyfı hatırlamıyorum emzirme pozisyonunuza dikkat edin çok eğiliyorsanız o yapabilir sizinki nasıl geçti derseniz çaresizlikten hacamat yaptırmıştım o zaman geçti
Ortalık o kadar kötü ki hastane ye gitmeye korkuyorum el kadar bebeğim var Bi N önce geçse keşke ya

İyi geceler kizlar

bi soruyla geldim sadece anne sutuyle besleyen arkadaslar 2 aylik bebekleri olanlar gece kac defa kac saat arayla emziriyorsunuz ?ben 3 saat arayla emdiriyordum kendi kalkiyordu dun ilk defa bu 3 saat ara acildi bende ilk defa uyuyakalmisim her zaman kizim uyanmadan uyanirdim saatide kursamda çalmadan uyanirim dun ilk defa saat kurmamisim kizim 5 saat uyumus moralim bozuldu acmi kaldi diye ama uyandiginda oyle huzursuzda degildi yinede bana zaman farki cok geldi bu arada gunduzleri aktif emiyor doğduğundan bu yana rutini ayni gunduzleri 2 saate yada 1.5 saatte bir emiyor
CAnim beninkini biraksam 8saat bile uyur ben 6 saate yaklasinca dayiyorum biberonu uyuyarak iciyor zaten sonra direk yataga buyuduler artik uyku daha tatli geliyor sanirim ama bana doktorum artik sekeri dusmez 5 6 saat uyuyabilir uyandirma dedi

Bizim kizce kaka yapmayali 3 .gune donuyo dun gece hep uykusunda agladi 4.5 ta yatti tam simdide uyurken agliyo hikiniyo surekli yarin fitil alicam yarin geceye kadar yapmazsa fitille yaptiriyim diyorum rahatlasin cocugum 😥
Sadece anne sutuyle mi besleniyor cnm oyleyse 10 gune kadar normalmis benimki cogunluk anne sutu ama mamada aliyor beninkisi de en az 3gunde 1 bazen 5 gunu buluyor kaka yapmasi civik sekilde oldugu icin doktor sorun yok biriktirip yapmayi tercih ediyor dedi ben takmiyorum artik ilac vs kullanip kalpazanlastirmayin bagirsaklari derim ben 1hafta kadar bekleyin en azindan sonra hep ilacla yaptirmak zorunda kalirsiniz

Kuzum açsa ağlar ya emzikle doyuruyor benim saf kızım kendini. Emzik vermiyorum ya şimdi basıyor çığlığı ne zamanki mememi ezmeye başlıyor diyorum doydu herhalde
Bakalım anlayacağız inşallah ay sonu belli olır😂
Aynen benim sütüm biraz hızlı geliyor sonra yavaşlıyor en hızlı halinde emiyor sonra emerse 1 2 dakika daha gittiği belli oluyor dediğin gibi ay sonu tartıda belli olacak

Canım normal doğum yaptım resmen 35 gün önce ve son 3 4 gündür var doğumla alakalı olduğunu hiç düşünmüyorum kimi üşütmüş olabilirsin diyo ama bu öyle bişey değil ya
Çok geçmiş olsun ya.. Siz doğum yapalı baya olmuş o zaman.. Yine de bi doktora gitmelisiniz bence boşuna o acıyı çekmenize gerek yok ilaçtır kremdir bişey kullanırsınız geçer inşallah.. Küçük de bebek var çok zor olur 😓 ben olsam beklemeden giderdim

X