2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Aynen benimkide uyuyor aksamlari uyanik bazen gunduzleride uyanik oluyor o zamanlar oynuyoruz bizimki rahatina düşkun uykusundan kac kere kaldirmaya calistik kiyameti kopariyor sadece emmeye kalkiyor

En son 2020 ocak ayında ameliyatımdan önce olmuştu o iş. Nasıl bişeydi hiç hatırlamıyorum Uzun bir müddet bana dokunmayan koca çok yaşasın

İyi geceler kizlar

bi soruyla geldim sadece anne sutuyle besleyen arkadaslar 2 aylik bebekleri olanlar gece kac defa kac saat arayla emziriyorsunuz ?ben 3 saat arayla emdiriyordum kendi kalkiyordu dun ilk defa bu 3 saat ara acildi bende ilk defa uyuyakalmisim her zaman kizim uyanmadan uyanirdim saatide kursamda çalmadan uyanirim dun ilk defa saat kurmamisim kizim 5 saat uyumus moralim bozuldu acmi kaldi diye ama uyandiginda oyle huzursuzda degildi yinede bana zaman farki cok geldi bu arada gunduzleri aktif emiyor doğduğundan bu yana rutini ayni gunduzleri 2 saate yada 1.5 saatte bir emiyor

Kızlar bebeklerin dilindeki beyazlık pamukçuk oluyor sanırım onu nasıl geçirebiliriz karbonatlı su ile silme diye biliyordum ama internette yanlış olduğu yazıyor siz ne yaptınız
Karbonatlı su ile silip, Mikostatin ilacından damlattik biz canim ,doktorumuz dedi.

Son düzenleme:
Kızlar 9 kasımda doğum yaptım 2 aY olacak neredeyse göğüs çatlağı yaşayan en etkili çözümü olan var mı çok acıyor emzirmek bile istemiyorum canım yandığı için.
Ben bennnn 10 gun oldu. 4 tane krrm kullandım hâlâ tam geçmedi. Ama hafiflemeye başladı. Aynı senin gibi emzirmek ölüm gibiydi, hâlâ da rahatlayamadım. Ama bu arada sütüm de azaldı gibi sanki fito krem daha çok etki etti gibi, bi de medecassol. Ben de baya baya çatlak oldu meme başında.

Kızlar bebişin bütün kıyafetlerini ütülüyormusunuz. Ben ütülemeden hiçbirşey giydirmiyorum ama artık çok yoruyor bebekte durmayınca
Ilk kızımda her şeyini utuluyordum, bunda ütülemiyorum, daha doğrusu vakitte kalmıyor. Inş da ayrıca vakit ayırmak istemiyorum.

Artık saat tutmama gerek yok canim, büyüdüler biraz, zaten acıkınca kalkarlar.

Benim oğluşum uyanınca emziriyorum gaz çıkarıyoruz sonra biraz dönencesine baktırıyorum/ablası etkinlik oyun oynuyosa onun yanında yaptıklarımızı anlatıyorum ondan sonra alt değişimi. En fazla 2. Esnemede yatırıyorum biraz şarkı söylüyorum veya biraz konuşuyorum eğer ağlarsa rahatlatıyorum iyice mayışınca tekrar yatıyorum genelde biraz şikayet eder gibi mıkırdanınca da hafif sırtından pışpışlıyorum uyuyo sonra. Ama püf noktası tam uyumadan sakinleşince kendi haline bırakıp kendi kendine uyumasını sağlamak. Bir de fazla yorulursa çok ağlıyor o zaman baya sallayarak veya evde gezdirerek ben uyutuyorum.

Aynen benimkide uyuyor aksamlari uyanik bazen gunduzleride uyanik oluyor o zamanlar oynuyoruz bizimki rahatina düşkun uykusundan kac kere kaldirmaya calistik kiyameti kopariyor sadece emmeye kalkiyor
Aynen sadece emmeye kalkıyor resmen bizimkide daha doğrusu biz uyandıyoruz zorla. Uykucu prenses diye seviyorum artık

Bizimki de aynı bir anda uyku düzeni değişti bizimkide 40 günlük atak haftasında . Memede uyuyor yerine bırakınca uyanıyor . Gece uykusu hiç kalmadı zaten gündüz uyanık olduğu için şanslısın

Bizimki henüz 2 aylık olmadı 48 günlük bende gündüz ve gece 2 saatte bir emziriyorum ama geceleri bu rutin beni çok yormaya başladı doktora soracağım artık

Gece ilk yatista 4-5 saat uyuyor. Genelde gece 2 gibi uyanır, tekrar emip yatmasi 3.30 u buluyor. Bir daha kalkması da 5.30-6 gibi. İkinci kez uykusu daha hafif oluyor maksimum 3 saat. Gündüz saat tutmadım bazen saat başı bazen 2 saatte bir emiyor. Akşam da bir kez sagdigim sütü veriyorum. 5 saat uyuduysa ne güzel uyandirma, haftası ilerledikçe uyku saatleri uzayacakmis zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…